Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Týraných dětí přibývá. Víc si všímáme, vysvětlují čísla odborníci

Připínáčky na nohách, bití za každou maličkost, hlad a každodenní ústrky od vlastních rodičů nebo prarodičů. To jsou ty nejotřesnější a mediálně nejznámější případy dětského týrání. Bohužel v reálu jich je mnohem víc, jen se o nich neví…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

DiteEfca

extrémy

Rodina jako instituce je v dnešním světě v troskách. Jsou dva extrémy: rozmazlování a týrání. Obojí je na nic a těžko to někdo odstraní.

0/0
1.6.2011 15:54

www.stridavka.cz

Zneužití dítěti hrozí spíš u matky

"Z jedné britské studie vyplývá, že u dítěte žijícího se svobodnou matkou je pravděpodobnost zneužití 33krát vyšší než v úplných rodinách."

http://www.stridavka.cz/nebezpecny-rozmach-genderove-politiky-cast-19.html

0/0
31.5.2011 22:58

Enin

když jsem byla na privátě

tak jsme od sousedů pod námi slyšeli ošklivé zacházení s dítětem. Po několika dalších scénách dole, kdy asi tak dvouletému děcku sprostě uprostřed noci nadávali, řvali na něho uplně příšerně, nechávali ho asi i samotného doma, nebo si ho nevšímali a matku jsme i ráno potkávali opilou, jsem se rozhodla zajít na OSPOD. Jenže zrovna předtím, než jsem tam zašla, se odstěhovali. Dodnes si to neskutečně vyčítám... Od té doby jsem skoro až paranoidní, když někde slyším brečet dítě... ale lepší být paranodiní, než váhat, jestli to nehlásit, nebo ne...

0/0
31.5.2011 19:15

Lapan

Jedno nechápu

Proč je na ilustračím fotu CHLAPEC,když článek je koplet celý o týraných DÍVKÁCH - logicky by tam měla být DÍVKA .

0/0
31.5.2011 15:48

xdriver1

V žádném případě nechci

zlehčovat toto téma, ale posouvají se hodně i měřítka toho, co lidé považují za týrání. Na veřejnosti aby se rodič bál dát dítěti na zadek, aby na něj doma nečekala sociálka. A další faktor je medializace, je obecně známé, že to, o čem se píše, má vliv na vnímání kvantity takových věcí. Zvlášť u takto chytlavého tématu, v kterém se navíc každý vyzná, je předpoklad, že se bude často objevovat v rozhovorech a tím se změní vnímání jeho četnosti. Ale jak říkám nechci to zlehčovat a je dobře, že se více a více těchto případů odhalí. Jenom jsem vždycky trochu ostražitý, když se zčistajasna objeví alarmující zpráva, že něčeho přibývá, aniž by k tomu byl zřejmý důvod...

0/0
31.5.2011 15:26

rytíři co říkají NI

Re: V žádném případě nechci

A hlavně když tyhle objevný novinky přinesou "experti".

0/0
31.5.2011 15:35

defi

řešení

Jednoduché řešení. Ti rodiče, u kterých bylo týrání prokázáno, by kromě trestu měli být vyfoceni a se všemi svými údaji vystaveni na netu i s informacemi co provedli. Ať si každý může do budoucna rozmyslet, jestli takovým podá ruku nebo je zaměstná. Každopádně jako odstrašující příklad by to fungovalo.

0/0
31.5.2011 11:36

chudacek.blbecek

Re: řešení

Tys vyrůstal/a za komunismu? Tohle je vyloženě totalitní myšlení.

0/0
31.5.2011 13:22

opportunity

Re: řešení

Proč? V Americe vystavují fotky pedofilů, to zas není takový rozdíl.

0/0
31.5.2011 14:13

chudacek.blbecek

Re: řešení

Amerika se taky umí chovat pěkně totalitně, stejně jako u nás se konaly hony na nekomunisty, tak u nich v padesátých letech lovili komunisty. Navíc to není ten samý případ, protože agresivní pedofil napadá cizí děti, rodiče napadjí děti svoje, takže co by vyvěšení jejich fotek pomohlo? To je mají sousedi kontrolovat, aby si nepořídili další?

0/0
31.5.2011 14:26

rytíři co říkají NI

Re: řešení

Bohužel pro ně ovšem ty komunisty kompletně nevymlátili a podle toho to teď na světě vypadá.

0/0
31.5.2011 15:16

chudacek.blbecek

Re: řešení

Když je člověk blbec, je jedno, jestli je komunista nebo demokrat. :-)

0/0
31.5.2011 15:25

rytíři co říkají NI

Re: řešení

"Demokracie" je na dvě věci. Každý evropský stát by potřeboval svého Pinocheta, aby všecho co jen trochu smrdí levicí rozvěsil po stromech a pak by se zase všem žilo líp.

0/0
31.5.2011 15:29

chudacek.blbecek

Re: řešení

Nemyslím, že by se všem žilo líp (vím o spoustě lidí, kterým by se naopak žilo výrazně hůř nebo by se jim nežilo vůbec). Když už diktatura, tak jedině osvícená, což se bohužel u Chile říct nedalo, i když Pinochet hodně čet (Ho Či Min trochu míň :-)).

0/0
31.5.2011 15:36

Mayk.k

Týraných dětí přibývá

to zvířat taktéž.!!

0/0
31.5.2011 11:30

zdoch

Re: Týraných dětí přibývá

R^

0/0
31.5.2011 11:38

Politické dobytče

A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

například sobeckou hysterickou matkou, kterou opustí partner a ona všechny své frustrace přenese na dítě. Tím ho obere o dětství. Taková matka není schopná nechat dítě pocítit bezpodmínečnou lásku, protože se řídí výhradně svým hysterickým egem, má nulovou empatii a respekt. A s tím se nedá dělat nic, dokud dítě nepovyroste a samo si neřekne, že s ní nechce žít, protože ji zkrátka nemá rádo. Chtělo by, aby máma byla normální, ale ona je to hysterka, která nikdy normální nebude.

0/0
31.5.2011 11:17

juki

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

matka je pro dite vzdy lepsi nez otec, i kdyz je to hystericka nana. Chodte se zeptat na jakykoli soud, tam vam to vysvetli.

0/0
31.5.2011 11:29

Politické dobytče

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Záleží, jak je dítě staré. Od takových deseti let už to neplatí, zvlášť pokud se u soudu prokáže, že je dítě matkou vydíráno, manipulováno, nejsou respektována jeho přání a pocity.

0/0
31.5.2011 11:31

opportunity

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

A do deseti let se matka teda může starat, prosím?

0/0
31.5.2011 14:14

Politické dobytče

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Po desátém roce věku soud častěji přihlíží k přání dítěte, není-li dohoda rodičů.

0/0
31.5.2011 14:25

defi

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

nesouhlasím. Osobně jsem rád, že se naši rozvedli, až jsem byl dospělý. S mamkou bych žít nechtěl, to bych nedal. Zlatej otec. !!

0/0
31.5.2011 11:37

Politické dobytče

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Tak. A jelikož jediný způsob, jak vyjít s extrémně hysterickou ženou, je utéct co nejdál to jde, je dobré, když s sebou otec vezme i děti. Protože hysterická žena svou "výchovou" děti poznamená nadosmrti. Nevnímá je totiž jako lidské bytosti, ale jako palice, kterými může svého bývalého partnera mlátit po hlavě. A vůbec ji nezajímá, že ta "palice" je živá lidská bytost, notabene krev její krve, dítě, které potřebuje pocítit bezpodmínečnou mateřskou lásku, úctu a bezpečí. Toho se ale dítěti s hysterkou nikdy dostat nemůže. Bohužel.

0/0
31.5.2011 11:45

Brundi

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Vase cernobila a jednoznacna psychologicka analyza... Ve skutecnosti to tak jednoduche nikdy neni. I ta hystericka matka ma pro dite nesporny emocionalni prinos a dost casto i vychovny, byt ma hystericke ulety.

Pokud se u matky mely moznost jeji hystericke sklony az tak rozvinout, pak nepochybuji, ze selhal i partner a to tak, ze silne. Pak je otazka, zda by s takovym otcem melo zit dite.

0/0
31.5.2011 13:17

Politické dobytče

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Není černobílá, je poučená. Hysterická matka má na dítě nesporný emocionální vliv. O přínosu si dovoluji pochybovat. Bohužel dítě matku potřebuje, proto matka může pomocí nátlaku, vydírání a manipulace změnit vnější projevy chování dítěte. To pak dělá to, co se od něj ze strany matky očekává, nikoliv to, co skutečně chce a cítí, což však matku utvrzuje v tom, že dítě to opravdu chce.

Dítě hysterky nezná pocit jistoty, bezpečí, nezná vlastní cenu. Děti jsou pak stavěny do role "ochránců" matky, jsou zatahovány do věcí, kterým nemohou rozumět, jsou činěny spoluzodpovědnými za to, jak se maminka cítí. Samorřejmě mají přirozenou tendenci maminku chránit, ale dokud jsou malé, nepochopí, že by ji měly chránit před ní samotnou. To totiž hysterky potřebují. Ony totiž neumí žít samy se sebou. Pro svůj život potřebují "hostitele".

0/0
31.5.2011 14:12

Politické dobytče

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

K partnerovi - pokud vím, léta se snažil vyjít hysterce vstříc (byl tak bohužel pro něj vychovaný) a lhal si do kapsy, že to bude lepší. Toť jeho selhání. Pak mu konečně došlo, že ne, tak vzal kramle a madam vytáhla netušený (samotného ho prý zaskočilo, jak ostrý) arzenál zbraní. Představa, že se půjde té ženštiny zbavit po dobrém, že by mohl odejít ze společné domácnosti, aniž by do toho byly do detailu vtažené děti, byla jeho další chyba.

Teď spolupracuje s odborníky a doufá, že soud bude naslouchat dětem. Syn s mámou být rozhodně nechce, nemá ji rád. A to mu ještě nebylo 11. Prostě ta hysterka je špatná matka. To vám podepíšu. A nemá "úlety". Prostě je divná. Jiná. Hysterický psychopat. Když se s ní budete pět minut bavit u piva, prostě vám příde jetá. Třeba nebudete přesně umět pojmenovat jak a čím, ale bude...

0/0
31.5.2011 14:24

kata-skubanek

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

myslite sobecke frustrace typu: uzivit sebe a dite, udrzet si praci (pokud nejakou ma), sehnat nahradni bydleni, poskytnout slusne zazemi decku, poresit konicky, zaliby, potreby (ditete), neustale si v praci domlouvat zaskoky v pripade onemocneni ditete, pokud otec uplne prestane fungovat atp.?

v tomto pripade maji ty sobecke hystericke matky, jak je nazyvate, muj hluboky obdiv. protoze nejeden muz by se v takove situaci sel povesit na nejblizsi strom.

samozrejme neuznavam vylivani si cehokoli na detech, ale nic neni jen cernobile.. mozna deti takovych matek rychleji dospeji, protoze se musi vyrovnavat se svetem dospelich driv nez ostatni, ale zas takova pohroma to snad neni..

porad lepsi hystericka a ustvana matka, nez spolecne souziti s otcem alkoholikem a nasilnikem.., ale kazdy by mozna takto nevolil..

0/0
31.5.2011 11:51

Politické dobytče

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Blahopřeji. Zjevně jste se s hysterkou zatím naplno nesetkala. Zatímco od alkoholika jde utéct rychlým řezem ( a děti uchrání předběžné opatření), "sebrat" děti hysterce je věc na velmi velmi dlouhé lokte, a ona mezi tím, kdy se vlečou soudy, páchá na dětech své hysterické zhůvěřilosti.

Jinak nemyslím to, co píšete (chudák uštvaná matka na kterou se otec vykašlal a nechal ji bez koruny s dětma na krku) ale otce, který je na rozdíl od matky schopen dětem poskytnout pocit lásky, bezpečí, úcty, matce dává nadstandardní peníze, je kdykolivv ochoten děti dovézt na kroužek, mít je u sebe apod. Ale matka požaduje pouze a jedině, aby se vrátil "k rodině, kam patří. dal přece manželský slib"

0/0
31.5.2011 12:00

kata-skubanek

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

no, tak takove "matky" nejsou hysterky, ale obycejne cuzy, ktere by sluselo radne vyliskat, aby vedely, jak se maji k detem chovat..

s takovymi jsem se bohuzel take setkala a da mi hodne prace nepouzit fyzicke nasili, kdyz jen o nich slysim..

0/0
31.5.2011 12:05

Politické dobytče

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Možná máte jinou zkušenost, ale obávám se, že nikoliv s hysterkou. Opravdová hysterka nevnímá, že dělá cokoliv špatně. Žádných pár facek nepomůže. Jedině útěk a odříznutí se. Hysterky potřebují publikum, komunikaci. Zabírá na ně jedině ignorace, když není vyhnutí tak možná ještě výsměch, na to jsou hodně citlivé.

Hysterka-matka vše dělá ve jménu své nehynoucí lásky k dětem, jejím cílem je "zachovat rodinu". S dětmi je schopná se každý den modlit za to, aby se tatínek vrátil, třeba i dva roky poté, co od rodiny odešel. Než rozhodnou soudy, tatínek se s dětmi může vídat "kdykoliv chce", ale pouze u ní doma, kde se ale na něj vrhá, dělá scény "proč jsi mě opustil" "to nemůžeš těm dětem udělat" "proč už mě nemáš rád, vzpomeň si, jak jsme se milovali" apod. To vše před dětmi. Což pochopitelně nelze snášet a otec volí ústup.

0/0
31.5.2011 12:16

kata-skubanek

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

nezavidim ..:-/

0/0
31.5.2011 12:20

Politické dobytče

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Díky za účast. Nejvíc to odnášejí děti. My dospělí máme kam zdrhnout, oni ne.

0/0
31.5.2011 12:22

Kocour Bobule

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Fuj, z toho mrazí. Opravdu jde o poruchu osobnosti, nelze ji léčit a postižená si ji vůbec neuvědomuje. Od jedné jsem také utekl. Naštěstí včas.

0/0
31.5.2011 12:29

kata-skubanek

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

me to spis prijde jako urazena jesitnost.., urcite neni vyjimkou ani opak.., kdy zena odejde od muze a ten se pres potomky snazi dostat zpet k ni.., je to vzdycky o lidech, ne o pohlavi.

ted si to nedokazu predstavit.., ale kdo vi, jak zareaguju, ak me jednoho dne opusti muz i s detma.. do teto chvile si o sobe myslim, ze jsem relativne "zdrava" ;-D

0/0
31.5.2011 12:34

chudacek.blbecek

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Hysterie, jak ji popisuje Politické dobytče, je skutečně psychická nemoc (hysterická psychóza). Taková žena své dítě týrá především tím, že ho popouzí vůči otci a pěstuje nezdravé pouto, je agresivní vůči otci i vůči dítěti (a svou agresi opět svaluje na otce - "vidíš, k čemu mě nutíš" ), okolí lže a předvádí výlevy citů, kterých ve skutečnosti není schopná. A protože v naší republice panuje přesvědčení, že matka je pro dítě důležitější než otec (jak někdo píše nahoře, podle mýho názoru je to nesmysl), je taková narušená žena schopná strhnout okolí na svou stranu. Proti něčemu takovýmu se bojuje opravdu těžko.

0/0
31.5.2011 13:43

kata-skubanek

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

jj, ale toto bohuzel neni nemoc jen zen.., nejhur to potom odnesou stejne deti.. a rekla bych, ze z rodicu neni jeden vice a druhy mene dulezity.., takhle se to kastovat neda. kazdy plni urcitou roli a nekdy nektery z rodicu ve sve roli selze.. a pak je jen na tech dvou dospelych, jak se s tim vyporadaji.. a kdyz to nedokazou, tak nastupuje stat a trva to mnohem dele, nez by melo..

0/0
31.5.2011 13:51

chudacek.blbecek

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

Máš pravdu, není to čistě ženská nemoc, i když se po nás jmenuje :-) Řekla bych, že v drtivé většině případů je jeden rodič pro dítě důležitější než druhý (protože se víc podílí na jeho výchově), ale s věkem se tyhle rozdíly víc a víc smazávají. Matka je podle mě pro dítě důležitější jen v moment, kdy kojí. Pak už je to jen na rodičích, jakou roli zaujmou. Ale rozhodně nechci říct, že protože je jeden rodič důležitější, je ten druhý naprosto nepotřebný.

0/0
31.5.2011 14:14

HancickaP

Re: A pak je tady psychické týrání, které bohužel není vidět

naprosty souhlas. me nejvic doziraji matky slepice, ktere delaji vsechno proto, aby se deti nemohly videt s otcem. zajimave, ze dokud rodice byli spolu, tak otcove byli vzdycky naprosto v poradku a jakmile si dovolili damu opustit, tak z nich jsou najednou surovi tyraci malych deti a nedej boze pedofilove... a nejlepsi jsou ty, ktere se s velkou slavou vdaji do zahranici, pak se manzelstvi nepovede a ony zbali deti a utikaji za maminkou do Cech. a pak se divi, kdyz jim nekdo rekne, ze otcove maji taky prava a deti musi vratit do zeme, kde se narodily.

holt lidi si musi uvedomit, ze se rozvadi manzelstvi a ne rodicovstvi.

0/0
31.5.2011 11:51

HancickaP

myslim, ze je pravda, ze si lidi vic vsimaji

ale taky, ze s tim urady jednaji. Na zakladni skole v 80.letech jsem mela spoluzacku, ktera bydlela v naprosto otresnych podminkach. Matka ji zemrela, kdyz se narodil jeji nejmladsi sourozenec, byly celkem 4 deti. Staral se o ne jejich otec, ktery byl neustale naprosto ozraly. Moje babicka jim tam obcas chodila uklidit, protoze ji bylo tech deti lito a moji spoluzacce, rekla, at k nam kazde rano chodi na snidani, a taky jjim obcas navarila a na Vanoce jim vzdycky dala krabici cukrovi. Bydleli vsichni v takovych hroznych podminkach, ze do ted mi z toho leze husi kuze. Vsechny deti chodily do skoly ve spinavem obleceni a nevim, jak caso se umyvaly, ale moc asi ne... A ja si ani nepamatuju, ze by u nas byla socialni pece, krome pece o stare lidi.... Pro moji spoluzacku bylo vysvobozeni, ze se dostala na stredni skolu mimo mesto a byla na internate.

0/0
31.5.2011 10:44

gumidos

Nemůžu si pomoct

ale z těch "spontánních" projevů týraných dětí nějak cítím a slyším intenzívní nápovědu pracovnic sociálních odborů.  Takové "...pak přišli hodní lidé zachránili nás..."   - fakt výživné. Nijak tím nesnižuju to, že někteří rodiče se fakt chovají jako hovada, ale tahle masáž z druhé strany dělá z dětí chudáky podruhé.

0/0
31.5.2011 10:35

Politické dobytče

Re: Nemůžu si pomoct

To si snad děláte srandu, ne?

0/0
31.5.2011 11:07

fitzie

Re: Nemůžu si pomoct

mně to taky tak připadá. týrání dětí je průser. ale tohle mi připadá, že to těm dětem někdo řekl, jak se "měly doma" a ony to jen opakují. dítě má v základní výbavě považovat to, co se děje v jeho rodině, za naprosto normální, a chování rodiče za správné. nepozná, že je něco špatně,než doroste a získá odstup... nebo mu to někdo neřekne.

0/0
31.5.2011 12:30

Brundi

Re: Nemůžu si pomoct

Presne! Takove zhodnoceni od petilete holcicky: zla mama, hodni vysvoboditele... tomu uveri jen velky naiva.

0/0
31.5.2011 13:13

chudacek.blbecek

Re: Nemůžu si pomoct

S tím moc nesouhlasím. Ono sice dítě neřekne, že je něco dobře nebo špatně, protože nemá srovnání, jak říkáš. Ale jasným ukazatelem jak pro okolí, tak pro dítě samotné, je štěstí. Dítě se většinou v nefunkční rodině ctít nešťastné a dokonce samo ví, co by se mělo změnit, aby šťastné bylo. Ale neřekne proč - třeba malej kluk, kterýmu se táta vůbec nevěnuje řekne "Vhtěl bych, aby se mnou táta dělal úkoly a třeba mi i nařezal, když přinesu špatnou známku" (reálný případ), ale neřekne "potřebuju, aby mi táta nastavil mantinely, protože jsem nejistý a nevím, co si můžu dovolit" Dítě sice neumí svoje pocity analyzovat na základě zkušeností a srovnání, přesto je ale cítí.

0/0
31.5.2011 14:22

Enin

Re: Nemůžu si pomoct

Tak tak. Nevěřím tomu, že se rodíme jako úplná tabula rasa...

0/0
31.5.2011 19:18

Brundi

Re: Nemůžu si pomoct

Taky to tam slysim. Hlavne me desi ta udajna soucasna "zvysena pozornost okoli". neboli udavame bezhlave kde koho a delame bordel v rodinach, ktere predevsim maji nest zodpovednost.

Neboli osekat rodicum svobody ve vychovnem pristupu, ale zaroven je nechat nest plnou zospovednost. To jaksi dohromady nejde. :-/

0/0
31.5.2011 13:11

fitzie

no fajn

a teď si tohle dejde dohromady s doporučením diskutérů u hyperaktivních dětí. ;-D

0/0
31.5.2011 10:17

simineta

Re: no fajn

blbej fór :-/;-€

0/0
31.5.2011 10:25

fitzie

Re: no fajn

to není fór. to je realita. na jedné straně jsou tady "rozmazlení frackové, které doma málo řezali" a na druhé straně "týrané děti, u kteréch se v důsledku neutěšené rodinné situace začala projevovat psychopatologie".

Můžeme mluvit o jednom a témž dítěti. Jen se na ně podíváme ze svou různých pohledů. Bití, po kterém zůstanou modřiny, otlačená kolena od klečení na hrachu či na struhadle, domácí vězení, to jsou všechno tresty, které můžeme ve starší literatuře najít s nostalgickým podtextem "otcovská láska, přísná, ale spravedlivá". a teď: kde je hranice akceptovatelná dneska? nikde není jasně dána. ty, které platily za našeho dětství, už neplatí, takže použít vlastní zkušenost nelze. stanovit si ji musí každý rodič sám. taky se může poradit v moderních knížkách. třeba taková "respektovat a být respektován". tam píšou, že máte dítě nechat, ať si dělá, co chce, když na tom trvá. ale máte ho nechat nést následky svých činů.

0/0
31.5.2011 10:51

fitzie

Re: no fajn

znám maminky, co na to přísahají jako na báječnou metodu. ale co když se děcko rozhodne, že půjde na nákup bosé /osobně se mi to stalo/? omrzlé nožky v zimě, či pořezaná chodidla v létě (střepy jsou přece všude) jsou přirozeným důsledkem, takže podle teorie OK. Pak s děckem jdete k doktorovi ošetřit zranění (přirozený důsledek už dopadá nejen na dítě, ale i na matku, což už moc OK není).  doktor se zeptá, jak se to stalo, dítě řekne, že šlo boso s rodičem do obchodu, a už vás doktor nahlásí na sociálku, i kdyby potomek přiznal, že to byl jeho nápad. A ejhle - týrané dítě je na světě. Zvláš´t když své zranění ještě ořve, nejlépe přímo na ulici.

Nezpochybňuju, že jsou opravdu drastické případy, ale zároveň konstatuju, že vychovávat dítě, to je být jednou nohou v kriminále. A bez pojistky odpovědnosti za škodu je lepší nedat ani ránu.

0/0
31.5.2011 11:00mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.