Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Přirozený porod upřednostňují jen porodnice v zahraničí, řekla lékařka

Doma, nebo v nemocnici? Zastánci obou míst, kde přivést na svět svého potomka, mají spoustu argumentů, proč je právě domácí prostředí, nebo porodnice lepší. "Bohužel přednost přirozenému průběhu porodu dávají jen porodnice v zahraničí," odpověděla v on-line rozhovoru gynekoložka Helena Máslová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Skippik

Proč se z toho tolik nadělá?

Já hlavně nechápu, proč ženské dělají z porodu takové drama? Já jsem porodila "nepřirozeně", chtěla jsem rodit se svojí doktorkou, takže mi porod vyvolala den před termínem, měla jsem infuzi s oxytocinem, epidural, a pocit z porodu mám úžasný, protože mi nešlo o porod, ale O DÍTĚ. Není jedno, jak se narodí, hlavně že je zdravé? Nechápu ty řeči o přirozenosti a nepřirozenosti, já jsem ráda, že existuje epidural a nemusím se svíjet a skučet bolestí, když lze rodit s úsměvem a bez bolesti. A už vůbec mě nenapadlo psát si porodní plány, chodit na předporodní kurzy a mluvit o tom ještě půl roku. Důležitý není porod, důležité je dítě a ono ven prostě musí, přirozeně nebo ne.

0/0
23.5.2011 0:05

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Co to je nepřirozený porod?

8-o8-o;-D;-D My tu snad rodíme nepřirozeně. Vagínou to není přirozené?

0/0
22.5.2011 8:09

Kittanya

Zdá se mi to?

Nebo paní doktorka neumí jednat s lidmi? Určitě si vážím jejích znalostí a rozhodně nepopírám její úspěchy či neúspěchy, ale po přečtení odpovědí paní doktorky na otázky čtenářek, maminek, se mi zdá, že paní doktorka se asi bavila se zdravotními sestrami nebo s posluchači na přednášce a ne s nimi:

"Matky separované od dětí" - to je jak separované maso v technologii potravin

"Uzus je vyčkat 42 plus 3" - kolik maminek ví, co je to uzus aniž by se podívalo do slovníku?

"dirupcí plodových obalů" schválně, maminky, kolik z vás toto ví, aniž by byly tak jako já odchovanci zdravotních škol (ať veterinárních nebo humánních)

Já vám nevím, ale pan doktor na praxi mě učil, že se z lidí nemají dělat blbci, nemáme se nad ně povyšovat a máme jim podávat srozumitelné informace, páč nám veterinářům narozdíl od humánních lékařů docela vadí naštvaní nebo uražení klienti, páč ti nám totiž platí.

0/0
21.5.2011 23:37

jana_u

přirozený porod - jde to

Před 12 dny jsem porodila dítě koncem pánevním - bez sekce a bez nástřihu (posléze bez šití) v porodnici ve Vrchlabí. Takže porodit hezky lze i v české porodnici, ale jestli není jediná v ČR, za to bych ruku do ohně nedala. I personál je úžasný, ovšem novorozenecké dojem poněkud kazí, je tam nová MUDr. a ta bohužel dobrý pocit svou "přepéčí" dokonale válcuje, i u zdravého miminka dokáže navodit dojem, že jste povila polomrtvý balíček. Takže konec brrr, ale porod moc hezký, a za to VELKÝ DÍK.

0/0
21.5.2011 22:43

pinkulinku

osobne

Si nemuzu na porod v USA ztezovat. Sestry byly mile, doktor nejdriv, pak doktorka taky, diky epiduralu jsem nepotrebovala rady jak prodychat kontrakce a podobne, slo to rychle, jednoduse. I na televizi jsem pri tom koukala. Doufam, ze me to nikdy jinak neceka.

0/0
21.5.2011 22:17

hnusil pátý

Re: osobne

Vsechno hezke, jen ti neumi pichnout epidural. A pokud zenska nema na to, aby rodila, tak at radeji nema deti.

0/0
22.5.2011 10:07

Skippik

Re: osobne

Já jsem měla v USA dvě děti, každé v jiné porodnici, a taky super - epidural hned po příjezdu do porodnice, žádné jako v ČR "je ještě brzo", nebo naopak "je moc pozdě".

0/0
23.5.2011 0:07

ivoš

Nedávno psal

Dr. Uzel, že v Americe nechce nikdo dělat porodníka, neboť třetina rodiček se potom se svým porodníkem soudí. Až tady díky tzv. přirozeným porodům zemře pár novorozenců, právníci budou tloustnout. A vzpomněl jsem si na seriál "Krok za krokem", kdy porodní asistentka řekla hlavní hrdince - nepřirozený porod by byl, kdyby vám dítě vyšlo nosem.

0/0
21.5.2011 12:46

illes

Re: Nedávno psal

No vždyť i u nás se procento porodníků snižuje. Ono je to opravdu riziko, které může lékaře taky zbavit možnosti pracovat v oboru. I když u nás se to nikomu nestalo. Nemyslím gynekologů jako takových, ale i těch je stále méně, ale opravdu porodníka se zkušenostmi bude problém časem sehnat.

0/0
22.5.2011 11:19

joyFX

Re: Nedávno psal

Dr. Uzel byl v porodnici  nejdál u Rozvadova, takže se nemůže brát vážně. A proč pořád řešit USA, když máme mnohem blíž lepší vzory a cíle ?

0/0
23.5.2011 21:36

Jiří Pěnička

proč objevovat objevené

Nechápu tyhle diskuse o ničem. Mluvil jsem s ženami které rodily v Německu, Velké Británii a na Novém Zélandu. Viděl jsem porody v našich porodnicích.

 

Bohatě by stačilo se inspirovat něčím, co už je dávno vymyšlené a zcela každý den to funguje pár set kilometrů od nás. Proč musíme vymýšlet nějakou českou cestu? Proč se jako jediná alternativa porodu v porodnici bere porod doma? Hloupost vládne všude a přitom by stačilo si zajet třeba do toho Německa!

 

Bohužel argument některých fanatických lékařů - kvalita života se měří úmrtností novorozenců a jakákoliv změna nás posune ze světové špičky - ničí úplně všechno.

0/0
21.5.2011 10:02

fitzie

já bych řekla

že nepřirozené je na nemocničním prostředí hlavně to, že rodičku stresuje, a personál k tomu svým chováním ještě přispívá. Rodící žena potřebuje klid a pocit bezpečí. to je její hlavní potřeba. a do toho mají porodnice tak, jak je v současné době známe, dost daleko. smutné je, že to nejprostší a nejlevnější je v zařízeních napěchovaných technikou za miliony neobtížněji k mání.

0/0
20.5.2011 20:03

pesimistka7

Re: já bych řekla

Já si myslím, že s PA, které matka věří, se lze (ve většině případů) připravit i na porodnici. Vybrat si, projít si to tam zeptat se na to, co jí zajímá, třeba zda budou akceptovat její porodní plán a vědomí, že nejde do cizího prostředí, že je to tam vybavené pro případné komplikace a že třeba budu mít onu PA s sebou, může navodit pocit bezpečí [- stejně lze matku vystresovat, tvrzeními, že bezpečně se matka cítí doma, že v porodnicích se ženy bezpečně necítí a to zapříčiňuje komplikace, nebo že jí lékaři budou dělat něco špatného, proti její vůli (nebo něco, co "nemá chtít")].

0/0
20.5.2011 20:34

fitzie

Re: já bych řekla

jako člověk, který si pro sebe snažil ono "bezpečí" zajistit třeba právě tímto způsobem vím, jaké to obnáší problémy. třeba vlastní porodní asistentku ve většině nemocnic neakceptují - je tam prostě  jako doprovod bez jakýchkoliv pravomocí.

0/0
20.5.2011 22:48

pesimistka7

Re: já bych řekla

Záleží na lidech a zatím prostě někde bude doprovod (někde jí nechají pečovat o rodičku a lékař přijde až na "finále" - vím o paní, která už to má dost let takhle domluvené), ale uklidňovat, dohlížet na pohodlí, přání a potřeby rodičky může vždy. Je stále co zlepšovat - jistě, někde méně, někde více, rychleji nebo pomaleji, ale ke zlepšením dochází a celkem mě štve, že se to nezmiňuje a pozitivní zkušenosti z porodnic jako by nebyly. Naopak se jančí matky, že 5 minut na zvážení a měření zkazí jejich vztah s dítětem (tím NEchci říct, že odnášení dítěte, když si to matka nepřeje je v pořádku!.) Ať už nastaví či otevřou porodní domy, zařízené třeba stylem feng shui, kam si bude moci matka k porodu vzít veškeré příbuzenstvo i svoje domácí zvířata, nebo jí naloží placentu do soli a nechají "přiozeně oddělit" a bude klid.

0/0
21.5.2011 7:49

fitzie

Re: já bych řekla

z osobní zkušenosti musím říct, že už jen ten adrenalin, co se vám nahrne do krve při představě, že se tam budete muset s personálem zas o něco dohadovat, není ideální. Mně se nakonec osvědčilo jednoduše minimalizovat kontakt s nemocnicí i zdravotníky. a nakonec jsem našla jednoho, co kvůli mně i přijel, a bylo to fajn. nejlepší porodnice je ta, kde se o vás starají, když si o to řeknete. (což kupodivu dost často dělají přesně naopak: když jim těhule a rodička říká, že potřebuje pomoc a zásah, tak jí říkají, že ne, že přehání, a když říká, že nic nepotřebuje, tak se jí zase snaží pořád něco vnucovat)

0/0
21.5.2011 9:09

log-out

Re: já bych řekla

Problém je, že PA do nemocnici nepustí - teda pustí, ale max jako dulu. Porodnice, do který bys mohla přijet se svojí  PA a oni ji tam Tě nechali odrodit v ČR moc není... teda spíš jestli je, tak jedna, dvě...

Navíc dost časté je bohužel to, že sice při návštěvě řeknou, co všechno je možné, ale když pak nastane samotnej porod, tak to najednou z různejch důvodů nejde. Autorita doktora je hodně zneužitelná a doktoři v ČR se ještě nenaučili ji nezneužívat...

0/0
20.5.2011 23:27

Stary Fafa

Re: já bych řekla

Existuje moznost si v porodnici vybrat PA a/nebo porodnika a absolvovat u nich celou prenatalni peci a nasledne porod?

0/0
21.5.2011 4:58

fitzie

Re: já bych řekla

no znáš to: za peníze v Praze dům. ALe už ani ty prachy moc netáhnou. O tohle se snaží prosit velká část rodiček a mně osobně několik doktorů a doktorek řeklo, že to nedělá, protože to šlo na úkor jejich osobního a rodinného života.

takže to dělají staří pardi, co koučovali rodičky už za totáče (těm už není co zničit), ale to jsou zas kolikrát lidi, u kterých není o co stát.

0/0
21.5.2011 9:06

o vaše názory nestojíme

Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

by se snad ani rozmnožovat neměli.

0/0
20.5.2011 19:58

andykli

Re: Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

nechápu, jak může souviset spisovná mluva se schopností být dobrý/špatný lékař.

0/0
20.5.2011 21:31

o vaše názory nestojíme

Re: Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

Ve slovníku spisovné češtiny tento patvar nenajdete. Česky se něčemu "dává přednost".

0/0
20.5.2011 21:39

marvinka

Re: Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

A?

0/0
20.5.2011 21:47

andykli

Re: Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

já jsem se neptala jak je to správně..... mě zajímá, jaký má vliv spisovná čeština na funkci. (pokud to není funkce učitel češtiny, nebo editor textu)

0/0
20.5.2011 22:21

o vaše názory nestojíme

Re: Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

Jak inteligentní asi může být osoba, která neovládá mateřský jazyk?

0/0
20.5.2011 22:42

andykli

Re: Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

nemyslím si, že to má přímý vliv na inteligenci. Inteligence se posuzuje ze všech směrů a  z toho se počítá koeficient.

0/0
20.5.2011 23:51

Fatboymiki

Re: Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

jsi mimo, zuzanko

http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=up%C5%99ednost%C5%88ovat&Hledej=Hledej

0/0
23.5.2011 11:27

o vaše názory nestojíme

Re: Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

Lidé, kteří takto przní svou mateřštinu, by se rozmnožovat neměli, bez ohledu na povolání.

0/0
20.5.2011 22:41

fitzie

Re: Lidé, kteří používají zpotvořeninu "upřednostňovat",

mýlíte se, slovo "upřednostňovat" je spisovné slovo a ve slovníku je v dokonavé i nedokonavé formě.

viz http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=up%C5%99ednost%C5%88ovat

0/0
21.5.2011 21:09

bulbik

prirozeny porod

Je vyvolavany porod (oxytocin) prirozeny? Vaginalni jiste a ja takhle vyvolavane to mela nutne dvakrat. A ted rozdily. Prvni porod v Cechach, porodnice slusna, vybaveni a tak, ovsem po druhem porodu jsem videla, jak byl personal malo osobni a hlavne malo 'doprovazi' zenu pri porodu. Pri druhem porodu v Italii jsem mela automaticky po celou dobu k dispozici porodni asistentku, naprosto profesionalni a citlivy pristup, dokonce se mi omlouvala za nektere bolestive ukony, coz bylo srandovni, kdyz ma clovek stejne porodni bolesti, dokonce me i masirovala. Kdyz jsem byla skoro otevrena, aktivne jednala i lekarka a porod 'dokoncily' spolecne,

0/0
20.5.2011 19:39

log-out

Re: prirozeny porod

Není, jakmile se do toho hrabe lékama, už to postupuje úplně jinak, než normálně. Ono to, co se naývá přirozenej porod má dvě složky. "lékařskou", tzn. že se to má nechat pracovat samo (porod má dosti sofistikovaný zpětný vazby a když se do toho např. oxytocinem hrábne, tak se to celý pokazí) a "lidskou": v podstatě slušný chování, aby holka měla na porod pohodu a klid. První složku nejde dodržet vždy, když je něco špatně, tak se to někdy musí řešit. Bohužel, v ČR dost často nezvládaj ani tu druhou, která by měla bejt samozřejmostí. Naštěstí se to ale lepší...

0/0
20.5.2011 23:39

illes

Re: prirozeny porod

Ono je to hodně složitý. Pomalu otvírající se žena  s už odteklou plodovou vodou může ohrozit dítě nedostatkem kyslíku a vnikem různé infekce do rodidel.  Urychlovat či neurychlovat je někdy těžké rozhodnout. Ale je fakt, že mě jakmile podali oxytocin, tak se mi porod totálně zastavil. Předtím sice probíhal, ale velmi velmi pomalu.  Po jeho aplikaci se mi bolest minimálně ztrojnásobila oproti bolesti před tím, která byla nepříjemná, ale byla snesitelná a počítala jsem s ní. Potom přišlo něco s čím jsem nepočítala, a kontrakce byly v čudu, dítě se ve mně začalo dusit a šla jsem na akutního císaře. Nevím ale jak by to dopadlo, kdyby to neurychlovali, možná to šlo opravdu příliš pomalu. Při druhém porodu to bylo úplně na hlavu postavený. Honili mě monitory každý den, protože jsem se nerozrodila vůbec.  Pak mě přijali a začali mi dávat něco na spuštění porodu, nějaké čípky to byli. Nic. se nedělo.To chtěli udělat třikrát, budu stručná, požádala jsem tentokrát o císaře na svou odpovědnost.

0/0
21.5.2011 0:16

log-out

Re: prirozeny porod

No, pokud se ještě jen otevíráš, tak dítěti rozhodně nedostatek kyslíku nehrozí. To ti říkal tamní doktor?? Nedostatek kyslíku hrozí, pokud je buď přestárlá placenta (což s vodou vůbec nesouvisí), nebo pokud by byla někde skřípnutá pupeční šňůra: to by ale musel bejt buď výhřez pupečníku, což je akutní dobře zjistitelnej stav, nebo až během porodu někde skříplej. V první době porodní se skřípne leda když ho kus "vyteče" s vodou, jinak nemá kde.

Infekce hrozí a je asi hlavním důvodem, proč se po odtoku vody urychluje, někdy se to ale řeší i podáním antibiotik, ale pokud jsou dlouho kontrakce a nic, tak to možná byl dobrej důvod urychlit. Ale obecně mají doktoři málo trpělivosti čekat. Ono se jim člověk nediví, když všechny normální porody odrodí PA a oni vidí jen samý průšvihy - tak se pak už bojej....

0/0
21.5.2011 0:53

illes

Re: prirozeny porod

I přestárlá mohla ta placenta už být, přenášela jsem asi dva týdny po termínu, ale vzhledem k tomu, že mám trochu delší menstruační cylus než je standartních 28 dní, tak mi termín porodu dle menses vypočetli asi o týden špatně, takže vlastně jen o týden to bylo delší. U druhého těhotenství jsem byla na specielním trojrozměném sonu a tam byl lékař, který odhadl porod též že by měl být asi o týdem posunut oproti výpočtům dle menses, ten se opravdu trefil, v té době, i když se porod pak nerozběhl, jsem cítila alespoň poslíčky, pak utichly i ty a nic. Ale je už to jedno, myslím, že mám splněno a další děti nebudou. Gynekolog mě varoval, ne že by to nešlo i potřetí, ale byl by to tentokrát indikovaný císař a rizikové těhotenství, i když jsem obě těhotenství prožila naprosto úžasně, bez komplikací až na ty porody. A protože dneska to je hodně tak, že porodnice si samy určují jak žena bude rodit a na doporučení gynekologa, který má ženu v péči moc nedají a řeší si po svém, tak už ne.

0/0
21.5.2011 8:14

bulbik

Re: prirozeny porod

U me v obou pripadech byl odtok plodove vody bez kontrakci. Pri prvnim porodu v Cechach cekali 24 hodin, zda neprijdou a pak mi zavadeli nejake cipky, s nimi jen mirna bolest, pak nasadili oxytocin, bohuzel jsem se otvirala strasne pomalu, asi mi ten o. hodne osolili, bolest jak prase, kdo to zazil, vi, o cem mluvim, nakonec mi dali 2 injekce na otevreni a pak to slo raznaraz. Nedokazu posoudit, zda mohl personal vice pomoci, psychicky urcite. V druhem pripade necekali na kontrakce, protoze jsem byla pozitivni na streptokoka, po odtoku vody a nitrozilnimu antibiotiku zacali z vyvolavanim, ovsem po cekou dobu mi sledovali kontrakce a srdecni cinnost ditete a tak oxytocin davkovali dle potreby, dokonce pri silnych kontrakcich 'pritok' zavreli, PA mi pomahlala s masazemi a urcitymi polohami, proste me pri porodu 'vedla', v kazdem okamziku dokazala vhodne rict, co se se mnou deje a jak je na tom dite.

0/0
23.5.2011 0:44

bulbik

Re: prirozeny porod -pokracovani

Druhy porod jsem mela jaksi vice pod kontrolou a citila jsem, jak dite 'leze' na svet. V prvnim 'ceskem' pripade mi to museli rict, byla jsem uplne mimo. Dite mi jeste s pupecni snurou polozili na bricho a nechali ji dotepat, pak ji odstrihli, dite jsem mela stale na brise i pri vypuzovani placenty a siti (nenastrihovali, zasili, co se roztrhlo), nasledne jsme se presunuli na postel stale na porodnim sale a tam jsem se pokusila o prvni kojeni....az nasledne, az jsme chteli my, jsme zavolali personal a teprve pak se dite merilo a vazilo a poprve mylo. Proste 100% kontakt s ditetem hned od narozeni, samozrejme, kdo to nechce nebo neni schopen, tak mu personal dite hned odnese a umje a pak prinese. Co me ale prekvapilo je, ze prestoze ma zkusenost byla dobra, tak je v Italii stasne velky procento cisaru na zadost a dost matek taky nekoji.

0/0
23.5.2011 0:53

log-out

Re: prirozeny porod

To, že se dítě po dodání oxytocínu začalo dusit je typický: dávkování

oxytocínu si řídí dítě. Takže jestli Ti porod postupoval pomalu, tak proto, že se dítěti z nějakýho důvodu nechtělo jít dál, protože ještě na to nebylo připravený. To dokládá i to, že když ho tam dodáním oxytocínu doktoři v podstatě "natlačili", že tam málem umřelo. Může tě aspoň hřát, že máš chytrý dítě, který poznalo, kam ne :-)

Zas aby to nevyznělo, že jsem proti doktorskejm zásahům: ono někdy to jinak nejde. A je možný, že tam byl nějakej problém a třeba bez císaře by to opravdu nešlo. Jen si myslím, že doktoři maj nikoli porod řídit, ale jen bejt připravený a zasáhnout v okamžiku, kdy to "příroda" (máma s dítětem :-)) nezvládnou sami. Což možná byl Tvůj případ, ale možná také ne, to už takhle posoudit nedokážu.

0/0
21.5.2011 0:59

pesimistka7

Re: prirozeny porod

Na to, že to "nedokážete posoudit", neznáte "nepodstatné" detaily, jako třeba zdravotní stav paní apod. a vlastně ani nemáte lékařské vzdělání, jste se tedy opravdu "erudovaně" rozepsal o tom, co doktoři udělali blbě.....:-/

0/0
21.5.2011 8:07

illes

Re: prirozeny porod

Mně to připadá, že se log-out, docela trefil, nevím jestli se v tom oboru nějak pohybuje, ale možná to mohlo být tak jak říká. Dnes už je to dávno, synovi s kterým jsem toto prožívala bylo už deset a začíná nám pomalu puberta. Takže už si taky všechno přesně nevybavím, ale to zásadní jsem nezapoměla. S odstupem tak, že to tak prostě dopadlo. Ale trošku si říkám jestli mi ještě nemohli dát chvíli šanci snažit se normálně.

0/0
21.5.2011 15:26

log-out

Re: prirozeny porod

Copak jsem napsal, že to doktoři udělali blbě?? Hledáte v mojim vyjádření něco, co tam není. Pokud bylo potřeba zasáhnout, tak nic moc jiného, než zkusit podat oxytocin, aby šel porod rychleji, nejde. S tím rizikem, že to může dopadnout "blbě", tzn. dušením a "rychlým" císařem. Důvodů, proč porod nepostupuje může být více a zas řezat do holky hned taky není rozumný. Tak se to prostě zkusí s tím rizikem, že se dítě natlačí někam, kam nechce.

Jediné, vůči čemu jsem se trochu ohrazoval je tvrzení nedostatek kyslíku dítěte v případě pomalýho otevírání matky, což je imho blbina. Stárnutí placenty (vzhledem k termínu) možné bylo, jenže to způsobuje chronickou hypoxii a tedy tam na nějaké hodině nezáleží. Při předčasném odloučení placenty by šla zas na císaře hned. Takže opravdu nevím, čím by ta potenciální hypoxie měla být způsobena - kdyby to bylo něco vzácného, asi by to illes řekli.

V každém případě se oxytocín dosti nadužívá i teď (natož před 15 lety). Ale hlavně, že to dobře dopadlo...

0/0
21.5.2011 22:39

illes

Re: prirozeny porod

No nevím, nejsem doktor ani se v porodnictví nepohybuji takže jsem možná mohla udělat nějako nepřesnou chybu v té hypoxii při otvírání, ale to je z důvodu neznalosti oboru, to mě jen tak napadlo, proč dali ten oxytocin dříve.Ale myslím, že vaše argumenty jsou hodně přesvědčivé a asi o tom něco víte, protože takhle přesně by to laik nepsal, aspoň si myslím, že ne. Asi to tak nějak bylo. V druhém případě jsem to vzdala já sama. Slyšela jsem o

určité možnosti, že ženská si je schopna někdy svoji psychikou porod i zastavit. Není těch žen sice moc, ale jsou takové. A docela se k tomu přiklánějí i některé porodní asistentky, co

jsem s nimi mohla jen tak mezi čtyřma očima mluvit. Protože oficiálně to neřekne žádná.

Ale i ony zažily případy, že začínající otevírací dobu si byla schopna žena totálně zabrzdit a porod ustal.

0/0
22.5.2011 11:35

kebulinek

Zanedlouho

přirozený porod už stejně nebude skoro možný, prvorodičkám bude 35 let, z nichž polovina otěhotní pouze asistovanou reprodukcí, pokud dítě donosí, tak bude tolik argumentů proti přirozenému porodu,že budou na oddělení rizikového těhotenství čekat na plánovaný císařský řez. Jinak by mě zajímalo kolik z těch, co nadávaj, že jim v porodnici dítě hned seberou a chudáčka ho na půl hodiny odloučí, ho pak nechaj půl dne v kočáru na balkóně.

0/0
20.5.2011 18:22

kebulinek

Re: Zanedlouho

Kromě toho vás nikdo nenutí rodit v porodnici, nemusíte chodit ani na prohlídky, ani na ultrazvuky, ani na jakákoliv vyšetření. Můžete rodit kdekoliv a úplně samy, příroda to přece tak zařídila, no né?:-P

0/0
20.5.2011 18:46

marvinka

Re: Zanedlouho

ubohé názory. Každá rodička ať si rodí jak chce a kde chce. Pokud otěhotní v 35 letech a chce mít dítě po porodu u sebe, mělo by jí to být umožněno, ne?:-/

0/0
20.5.2011 21:49

Dagiss

mno nevím,

ale dnešní porodnice jsou snad něco jiného,než kdysi dávno a můžu říct,že já rodit obě děti doma,tak by nebylo ani jedno a an i já.za ten risk,že se něco pos... mi to nestálo,i když obě těhotenství jsem měla ukázkové,

0/0
20.5.2011 18:03

pippi.dlouha.puncocha

Re: mno nevím,

Přirozený porod není nutně domácí porod.

0/0
20.5.2011 18:39

Dagiss

Re: mno nevím,

neříkám,že je,ale mluvím o porodnicích.Dnešní jsou oproti minulým ok.Ať se ty,co si hodně stěžují zeptají svých matek na prostředí v porodnici a kdy jim je dávali ke krmení apod a možná změní názor.Jinak dnešní porodnice nabízejí vše,co jde...míče,vodu,masáže a každá druhá si nechává dát epidurál,protože se bojí bolesti...Já jej neměla ani jednou a šlo to.

0/0
20.5.2011 20:41

pippi.dlouha.puncocha

Re: mno nevím,

tak já myslím, že žádná z nás nepochybuje, že dřív to bylo ještě horší. To ale neznamená, že by se spousta věcí nedala zlepšit, některé opravdu poměrně jednoduše

0/0
20.5.2011 21:33

aza_

co je to nepřirozený porod?

0/0
20.5.2011 17:09

Meggie_

Re: co je to nepřirozený porod?

Porod se zásahy, které nejsou nutné, jsou pouze rutinou (prasknutí vody, oxytocin, nástřih... atd.).

Ale Vám zřejmě nejde o odpověď, jen provokujete, že?

0/0
20.5.2011 17:25







mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.