Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Už taky zírám do výstřihů, říká muž, který byl donedávna ženou

I když se Ivana v ženském těle trápila, snažila se dostát standardní role kamarádky, partnerky i matky. Porodila a pak sama vychovávala dceru. Dlouhých osmačtyřicet let nikdo v jejím okolí o jejích pocitech nic netušil. Před čtyřmi lety se definitivně rozhodla, že podstoupí změnu pohlaví a stane se mužem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zetor Milda

Na pivo bych s ním šel, coby chlap vypadá docela dobře.

Myslím že mne moc nezajímá kdo čím byl, ale kým je. Možná bych tvrdil i něco jiného, kdyby mi žena tvrdila, že chce být raději mužem, ale pokud by to znamenalo, že budeme prima kamarádi, našel bych si ženu jinou. Ono, hezkých žen je stále víc, jak zpívá Walda. Horší to může být pro potomky. Pokud je ale partner chápavý a citlivě to vysvětlí, pak by snad .... ale zřejmě ne. Pro dítě je to prostě tak, jako by mu matka zemřela, přestože vlastně žije. No, jednoduché to opravdu není. Takový muž by měl být masér. Tantrické masáže by mu možná šly skvěle a dámy by mohly být navýsost spokojené ;-)R^

0/0
2.8.2011 1:51

kdo?

Miku,

0/0
1.8.2011 7:17

VIS

Pro ty, co se tu nad Mikem pohoršují

Znám mladého muže, který si prošel stejnou proměnou jako Mike a dnes už má i nový rodný list. Na moji otázku "Co bys dělal, kdyby ti neumožnili ty operace?" odpověděl "Zabil bych se. To by se nedalo vydržet." Ten mladý muž má přítelkyni, která je s ním šťastná, a plánují svadbu. Každý, kdo je zná a má srdce jen trochu na pravém místě, jim fandí.

0/0
2.6.2011 2:19

Hardox

Fujtatajbl

Rv;-D

0/0
31.5.2011 18:01

hakari.takara

fandím mu

nebude to mít v české společnosti jednoduché, ale moc mu přeji, aby to všechno zvládl.

0/0
5.5.2011 10:15

bereniqa

premena

ja nevim...vubec si to nedokazu predstavit..jak pise, ze se dcera zhroutila, tohle asi nepochopim. No, kazdeho vecR^

0/0
12.4.2011 8:45

tamaon

Mikea obdivuji jako muže i jako člověka

podle mě je to zajímavý člověk s citlivou duší, držím mu palce

a zbytku kvílejících přírodních šovinistů vzkazuji - taky se můžete nechat předělat na chlapa :-P

0/0
6.4.2011 19:02

o vaše názory nestojíme

Fujtajbl

0/0
3.4.2011 5:40

Vymazán

Re: Fujtajbl

Ty si uplně bl.be.j, jdi do háje hňupe. Aby to potkalo tvoje děti.

0/0
8.4.2011 13:56

jerseyB

hodně štěstí

Pánovi to sluší, líbí se mi, jaké si zvolil jméno a je vidět, že je mnohem spokojenější. A to je nejdůležitější.

A všem, kteří k tomu mají nehezké poznámky: napadlo vás někdy, co byste dělali, kdyby se to stalo vám ?

0/0
3.4.2011 0:12

Politicky korektní lež

To je u chlapa jen takový drobný bezvýznamný nedostatek.

"Ženskou, která by mě opustila jen kvůli tomu, že nemám penis, takovou bych ani nechtěl. "

0/0
1.4.2011 2:29

luki

Re: To je u chlapa jen takový drobný bezvýznamný nedostatek.

Ano, významné to je jen pro ty, kteří se chtějí jedině a pouze rozmnožovat. Muž nerovná se jen penis, nemyslíte? Proč ho tedy tak zplošťovat.

0/0
1.4.2011 4:29

xena123

Re: To je u chlapa jen takový drobný bezvýznamný nedostatek.

No ak minimálně bych vyhodila slova jedině a pouze. A rozmnožovat se chce většina lidí. I když uznávám, že někdo už rozmnožen je a tak už se dále rozmnožovat nechce. Další věcí je, že ke vztahu patří sex. A ten si většina žen s mužem bez penisu těžko dokáže představit. Ještě tak možná s mužem, který o penis přišel nešťastnou náhodou.

Ale většina žen předělanou ženskou nebude schopna akceptovat jako muže, i kdyby mu vymodelovali penis obří.

Prostě pro mně je to pořád ženská, ač zmrzačená.

0/0
1.4.2011 10:11

Yesname

Re: To je u chlapa jen takový drobný bezvýznamný nedostatek.

Já bych asi nechtěl ženskou, která by mě neopustila kvůli tomu, že nemám penis. (Doufám, že o něj nepřijdu. ;-D)

0/0
1.4.2011 15:59

Politicky korektní lež

Cítím se být medvědicí

požaduji operaci včetně úhrady od pojišťovny, alespoň zákroku v základní verzi.

0/0
1.4.2011 2:28

Albína

Má můj obdiv.

muselo to být peklo a přeju mi hodně štěstí do života. a především si tedy myslím, že je hezčí jako chlap, než jako ženská. R^

0/0
31.3.2011 23:33

MirekK1

Re: Má můj obdiv.

;-DR^

0/0
1.4.2011 9:39

Finrod Felagund

Jste horda primitivů, co mu tady nadáváte

Už jste skoro jak ti Poláci. Lidské psyché má pohlaví, buď mužské, nebo ženské. Je to jako software pracující na špatném hardwaru. Představte si, že nahrajete Mac OS X na PC nebo Windows na Maca. Jasně, jde to, ale moc kompatibilní to není a ty systémy prostě pro tenhle hardware nebyly dělané. Protože tomu člověku nemůžeme přeinstalovat software, musíme upravit hardware (periferie) tak, aby odpovídaly základním ovladačům, které systém má. Už to chápete? Bytí mužem či ženou je otázka HW i SW - software nezměníte a pokud to chcete dát do pořádku, musíte změnit hardware. A když se teď cítí lépe, proč mu bránit? Kouše vás? Ubližuje vám? Ubližuje vašemu mužství? Já jsem muž, heterosexuál, šťastně zasnouben a přesto nemám problém popřát pánovi z článku hodně štěstí, aby se konečně našel. Ta jeho dcera se taky chová jako kráva, upřímně řečeno. Tolik jedu a egoismu, měli byste se stydět. Není divu, že mnozí z vás jsou vidět v jiných diskusích, jak podporujete Kaddáfího. Jste prostě krysy.

0/0
31.3.2011 20:08

Finrod Felagund

Re: Jste horda primitivů, co mu tady nadáváte

A dodávám - krysy bez špetky empatie. Říkáte, že "to není přirozené". Jestli chcete žít přirozeně, marš na mráz, holoto, do jeskyní! Zapomeňte na elektřinu, auta, létání, ba i ovládání ohně, nic z toho není pro žádného reprezentanta živočišné říše "přirozené". Proces, který prodělal, není přirozený. No a?? Co má jako být? Dokázali byste mu říct i do očí, co píšete tady v diskusi? Ostatně je vidět, že stejně jako většinové Polky jsou rozumnější a slušnější než většinoví Poláci, jsou i většinové Češky rozumnější, než většinoví Češi.

0/0
31.3.2011 20:10

Yesname

Re: Jste horda primitivů, co mu tady nadáváte

No jasně. A on teď vlastně už není tak rozumný, protože je to většinový Čech. Pochopil jsem to dobře?

0/0
31.3.2011 20:30

Finrod Felagund

Re: Jste horda primitivů, co mu tady nadáváte

Kdyby byl většinový, tahle diskuse by nebyla, jaká je, nemyslíte?

0/0
31.3.2011 20:31

Yesname

Re: Jste horda primitivů, co mu tady nadáváte

Samozřejmě že myslím. Proto taky nenáležím k těm rozumnějším.

0/0
1.4.2011 15:53

AntiMarx

Re: Jste horda primitivů, co mu tady nadáváte

Ani já nechápu, o co tu jde těm, co na pana Mike reagují negativně. Pro něj to nebyla otázka stát se mužem na víkend nebo na měsíc, ale je to hledání osobní identity a tu našel. Nehledejte v tom běžný normál. Hledejte v tom příběh jednoho člověka, který se svou osobní identitou bojoval celý život, zodpovědně vychoval dceru a po dosažení její plnoletosti se vrátil ke své životní otázce, kým vlastně je. Podle mě se našel, je šťastný a pro své opravdové kamarády a přátele na hodnotě neztratil.

0/0
31.3.2011 20:29

Finrod Felagund

Re: Jste horda primitivů, co mu tady nadáváte

Ještě něco k té počítačové analogii - v diskusi jsem viděl, že hodně lidí to vidí tak, že člověk = jeho tělo a žádné psyché (duše, chcete-li) neexistuje, že je to jen důsledek chemických procesů a elektrických impulsů. Když vezmete počítač, který je zapnutý a rozeberete ho tak, abyste se podívali dovnitř, tak myslíte si, že "uvidíte" software? Já tedy když se kouknu na HDD tak, že ho vezmu do ruky, tak nepoznám, jestli je tam Linux, nebo tam jsou Windows. Nebo jestli tam nějaký operační systém vůbec je. Když vypnete počítač, je stejně mrtvý, je to jen tělo, jako když zemře člověk. S tím rozdílem, že člověk je na rozdíl od počítače na jedno použití... No a tak si představte, že transsexuál je jako operační systém, který běží na hardwaru, pro který nebyl dělaný a snaží se ho identifikovat (moc to nejde) a to, co zase ví, že by měl mít, nemá. Řešení, aspoň částečné, je nahradit úplně nekompatibilní HW za částečně kompatibilní HW. Samozřejmě ideál by byla plná kompatibilita, a

0/0
31.3.2011 20:36

MirekK1

Re: Jste horda primitivů, co mu tady nadáváte

R^

0/0
1.4.2011 9:42

AntiMarx

Příroda není dokonalá

Občas se stane, že přiroda nepracuje na sto procent a člověka do života vybaví jinak, než je obvyklé. Pak Mike se narodil tak, že měl tělo ženy, ale psychiku měl nastavenu jako muž a řešil to. Pro mě je to naprosto pochopitelné.

0/0
31.3.2011 20:51

nnyky

Re: Jste horda primitivů, co mu tady nadáváte

R^  Zajímavě podaný pohled na tuto problematiku;-)

0/0
31.3.2011 21:17

TonyZ

Ble...

Mno...dle mě je ON / ONA nemocný / á.....a můžeme na tu osobu sebevíc nahlížet jako na muže, ale bohužel je to stále žena! Jen chirugicky upravená, aby vypadala jako muž. Jestli je to normální...to může být věc názoru...mně to rozhodně normální nepříjde. Někteří zde tvrdí, že to nemoc není, ale to bychom potom mohli dát za pravdu každému dalšímu magorovi, co tvrdí, že je převtělený Elvis apod. Protože on se přece také tak cítí ne?! A představa, že moje dcera mi přivede domu TOHLE...tak skutečně nevím, jak byhc zareagoval....šťastný bych rozhodně nebyl.....Rv

0/0
31.3.2011 17:53

AntiMarx

Re: Ble...

Osobně znám příběh jedné dívky, která změnila pohlaví okolo 20 roku svého života a nyní je již 20 let otcem v rodině se dvěmi dětmi. Nejsou to sice jeho biologické děti, ale žijí spokojený život běžné rodiny a Vy byste v životě nepoznal, že byl v dětství žena.

Ono stačí být váíce tolerantní. Nejde o to, brát to za normu. Jde jen o respekt, že se rodí takoví lidé a že mají právo na nalezení souladu mysli s tělesnou schránkou. Je to pár jedinců, tak jim přejme štěstí a sebenalezení.

0/0
31.3.2011 19:42

TonyZ

Re: Ble...

A vy byste osobně chtěl, aby vaše dítě mělo vztah s takovouto hermafroditní osobou? Já teda ne....a přiznávám...asi nejsem zrovna tolerantníRv

0/0
31.3.2011 19:52

AntiMarx

Re: Ble...

Mám dospívající dceru (v těch nejblbějších letech :) ) a vím, že na výběr jejího partnera mám a budu mít velice omezený vliv a rozhodně ne právo veta. Hlavním kritériem je pro mě její štěstí a spokojenost a u jejího partnera bude záležet na mnoha faktorech. Tím nejdůležitějším je, aby to nebyl hajzlík nebo nějakej pobuda. Pokud by nastala taková situace, jakou popisujete, určitě bych s tím vnitřně zápasil, ale pokud by byl hodným člověkem (což je pro mě nejvyšší priorita), pak bych s tím patrně neměl problém.

0/0
31.3.2011 19:58

AntiMarx

Hlubší než homosexualita

Můj názor je ten, že transexualita je psychicky hlubší než homosexualita. Když se chlapovi libí chlap, tak si homesexuálním vztahem "jen" uspokojuje svou sexuální potřebu a svůj pud. Transexuál podle mě bojuje se svou identitou jako celkem tj. že chce příjmout život druhého pohlaví se vším všudy. Homosexualita je mi osobně nesympatická, ačkoli toleruji, že jsou tací lidé. Na druhé straně, transexuálům, pokud tedy mají všech pět pohromadě (a podle mě pan Mike je má pohromadě), dokonce fandím, aby našli soulad své mysli s tělem a po změně pohlaví byli šťastní a se svým životem spokojení, A o to tu jde v první řadě.

0/0
31.3.2011 20:08

luki

Re: Ble...

Každý je nějakou osobou, mně by třeba vadil blbec, toho bych za zetě/snachu opravdu nechtěla.

0/0
1.4.2011 4:33

Yesname

Já se vám taky musím přiznat

Taky jsem se narodil v blbým těle. Časem jsem si začal uvědomovat, že jsem Napoleon, jenom jsem se narodil v těle nějakýho divnýho průměrnýho Čecha. Když jsem s tím šel za plastickejma chirurgama, aby mě předělali, tak říkali, že Napoleony nevedou. Když jsem je furt votravoval, tak mě poslali kousek vedle, tam že by to prej se mnou mohli zkusit. A taky jo. Odvezli mě na zámek do Bohnic a pak už to všechno šlo dobře. Teda dobře. Oni mě zase za nějakej čas poslali domů, že už zase jeko Napoleon nejsem. No řekněte, je to spravedlivý? Kdybych chtěl předělat na ženskou, tak to jde a jsem rovnoprávnej a když chci bejt Napoleon, tak nejsem rovnoprávnej, nepředělaj mě a ještě mě vrazí do šašku.

0/0
31.3.2011 16:21

Silia

Re: Já se vám taky musím přiznat

Zeptejte se ministra Bárty - ten by Vám mohl poradit nějakou fintu na to, jak vypadat jako Napoleon. Ale asi mu u té přeměny přiskřípli nádobíčko, jinak si neumím vysvětlit, proč tak piští. :o))

0/0
31.3.2011 16:57

kateřina veliká

Re: Já se vám taky musím přiznat

moooooooooooooc hezký ;-D;-D;-D;-D;-DR^

0/0
3.4.2011 15:44

jazzomil

Re: Já se vám taky musím přiznat

V tom to právě je. Když se cítíš být  Napoleonem, "svobodná společnost" v zastoupení doktorů určí, ža nejsi rovnoprávnej, taky se může stát, že ti předurčí, že jsi nesvéprávnej. Když se jako chlap citiš být ženou, oblékáš se tak  a vystupuješ jako žena, jsi nadmíru rovnoprávnej a normální, protože je to tvoje "svobodná"  vůle. "Svobodná společnost" Tě v zastoupení lékařů naláduje hormony a stane se z tebe ještě rovnoprávnější panípán. Rovnoprávné

a normální je vždycky to, co "svobodná společnost" povolí a toleruje  

 

0/0
31.3.2011 17:30

Yesname

Re: Já se vám taky musím přiznat

R^

0/0
31.3.2011 18:30

AntiMarx

Re: Já se vám taky musím přiznat

Když se někdo cítí Napoleonem, je to magor, protože to prostě nemůže být pravda, neboť Napoleonem stoprocentně není. Otázky sexuální orientace a osobní identity je mnohem složitější a v tomto pohledu jsou vaše příspěvky demagogické až směšné.

0/0
31.3.2011 19:36

luki

Re: Já se vám taky musím přiznat

R^

0/0
1.4.2011 4:33

Yesname

Re: Já se vám taky musím přiznat

Kdo, prosím Vás, určuje, jestli je někdo blázen? A kde je ta hranice? Já osobně si myslím, že Napoleona bych rozdejchal spíš, než bejvalýho Karla.

0/0
1.4.2011 15:57

multIX

Re: Já se vám taky musím přiznat

Yesname - ;-DR^

0/0
31.3.2011 21:01

pagani

Byt zenou je tak krasne,

tak uzasny a vzrusujici pocit,tak dokonale stvoreni ktere si daleko vic dokaze uzit slasti i strasti zivota na svete ,tak proc se toho dobrovolne zbavovat a premenovat se do neceho mene dokonaleho.

0/0
31.3.2011 15:17

chudacek.blbecek

Re: Byt zenou je tak krasne,

Jen málokdo prožil obojí a i když ano, jde stejně jen o jeho vlastní zkušenost, takže nelze posoudit, kdo je dokonalý a kdo ne.

0/0
31.3.2011 15:33

pagani

Re: Byt zenou je tak krasne,

Ano, a presto jinemu to staci rozpoznat na prvni pohled.

0/0
31.3.2011 15:44

chudacek.blbecek

Re: Byt zenou je tak krasne,

Podívej, já jsem ženská ráda, ale jen proto, že to tak je, nebudu tvrdit, že být chlapem je hrozný. Je to neskutečně omezenej pohled, i když ho vyjádříš vzletně.

0/0
31.3.2011 15:48

Mýval

Re: Byt zenou je tak krasne,

R^ a jsem taky žena ..

to jsou zase bláboly

0/0
31.3.2011 22:31

zaknaktel

Re: Byt zenou je tak krasne,

Něco méně dokonalého ?

0/0
31.3.2011 16:23

Aqua

Paní(?) Peřestou i její dceru jsem znal coby její žák

o to větší je to šok... ale jestli je tak spokojen, proč mu to nepřát.

0/0
31.3.2011 15:02

jazzomil

Panípán

nechť si žije jak chce. Je to zamozřejmě jeho věc a jeho volba. Jen nevím, co ho vede k tomu, že o tom musí nutně hovořit v televizi, v novinách a ještě o tom vydat knihu. Asi je to věc společenské poptávky. Veřejné přiznávání se k homosexualitě a transsexualitě je jaksi záležitostí. Lůza prahne po morbidních detailech,tak  proč jí  je nenaservítovat v plné parádě. že?

0/0
31.3.2011 14:41mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.