Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Největší prohřešky proti hygieně: kabelka na stole i sušič rukou

Houbičky v kuchyni. Kabelka na stole. Sušiče rukou na veřejných záchodcích. Napadlo by vás, že ohrožují vaše zdraví? Přinášíme deset nejčastějších případů, při nichž většina z nás zásadním způsobem porušuje zásady osobní hygieny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lvy

A přitom za tím je jen chemická lobby

Ano ano, jsou to oni, kdo vyrábějí tuny sajrajtů, které byste podle nich měli kupovat a používat proti všemu možnému. Bohužel výsledek je přesný opak toho na co to je. Stále platí, že čistota je pouze půl zdraví a špína celé...

0/0
19.3.2011 13:14

Dooky

sušiče

Ano sušiče nejsou moc dobré,

já osobně taky dávám přednost papírovým utěrkám ale když nic jiného neni, tak si to přeci neutřu do trika.

toto by měli číst projektanti veřejných záchodu.

0/0
2.3.2011 19:03

amelie22

....

tak to se divím, že ještě žiju;-D;-D

0/0
1.3.2011 20:00

umírněný realista

máme si vybrat? :-)

Články: Největší prohřešky proti hygieně: kabelka na stole i sušič rukou.

Čistota půl zdraví? U příliš úzkostlivé hygieny je to naopak.

Přehnaná hygiena může způsobovat alergie.

Hygiena v domácnostech je mizerná.

Alergií přibývá, ve městech se žije moc „hygienicky“.

0/0
1.3.2011 19:50

Karboxyl

Jsem to ale prase

"Nejspíš vás nikdy nenapadlo, že byste mohli nějak hřešit proti hygienickým pravidlům."

Naopak, napadá mě to velice často. Například běžně jím jídlo, co mi upadlo na zem. Olizuju si prsty od jídla, i když jsem si je před tím neumyl. Olizuji svojí partnerku,aniž by se před tím umyla a hromadu dalších hnusných až ohavných věcí... Ó, jsem to ale prase nehygienické!! Mě jsou totiž hygienická pravidla úpně ukradená. Jen bych pdotknul, že jsem člověk velice zdraví a jen málokdy nějak onemocním, většinou jen nějakou lehkou chorobou. Čím to asi bude?

0/0
1.3.2011 15:40

Karboxyl

Re: Jsem to ale prase

Pro jazykové puristy: opravuji - jsem člověk velice zdravý

0/0
1.3.2011 15:41

Karboxyl

Jako Svět podle Prota

Mně to připomíná postavu z filmu Svět podle Prota, kde v té psychiatrické léčebně byl jeden člověk, který se bál prakticky na cokoliv šáhnout, protože všude tušil bakterie a jiné zhoubné elementy.

0/0
1.3.2011 15:44

_m-

Re: Jako Svět podle Prota

Jak píšu o pár příspěvků níž - obsese, neboli OCD - velmi nepříjemné onemocnění, krásně ho zahrál Jack Nicholson v Lepší už to nebude.

Vždy, když vidím bojovnice proti baktreiím v televizní reklamě tak mě popadá vztek.;-€

0/0
1.3.2011 15:58

b.bombicka

to jsou zase bláboly

nemluvě o tom,že už to tady několikrát bylo!Já se divím,že ještě žiju,když většinu věcí nedodržuju.;-) A když už se mluví o té kabelce,tak ty bacily jsou i na ostatním oblečení.Kdo z nás si doma kecne na gauč v pyžamu/noční košili a na ten samý gauč si sedají i návštěvy, které předtím seděly v MHD...nebo někdo z redakce po každé návštěvě desinfikuje gauč?A nebyl náhodou na idnes nedávno článek o tom, že vůbec nevadí, když děcka sežerou h*vno (např. slepičinec), protože tím si budují imunitu?Není toto něco podobného?Mmch, redaktorky asi moc často nechodí do restaurací apod,jinak by věděly,že málokde mají papírové ručníky a když už tam ta"krabice"je,tak málokdy ty ručníky obsahuje....Já osobně raději používám ručník (je-li to možné),ne kvůli bacilům,ale kvůli tomu,že horký vzduch vysušuje ruce, což je v kombinaci s levným tekutým sajrajtem (čti mýdlo), které též vysušuje, vražedn

0/0
1.3.2011 11:51

dobrá nálada :D

panebóže

Vaše starosti bych chtěla mít

0/0
1.3.2011 10:07

_m-

třetí pokus

..."Dveře proto vždy otevírejte pouze loktem, nebo použijte jednorázový papírový ručník. "

Viděli jste film LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE? Hlavní postava v podání Jacka Nicholsna trpěla vážnou psychickou poruchou zvanou OCD (se kterou bohužel mám co do čitnění)  - autor i opisovačka tohoto článku mají zřejmě stejný problém. To chce psychiatra. Ovšem umytého.

0/0
1.3.2011 9:58

_m-

Re: třetí pokus

no vida....

0/0
1.3.2011 9:59

dobrá nálada :D

Re: třetí pokus

jo přesně ;-D

0/0
1.3.2011 10:08

ould

Bakterie sem, bakterie tam

ale může mi někdo zodpovědně říct, že si někdy osušil ruce horkovzdušným sušičem aniž by u toho strávil min 5 minut a tím myslím "opravdu osušil"

navíc se ve většině případů "zblázní" čidlo a člověk tam mává rukama jak de.il a stejně odejde s mokrýma rukama

0/0
1.3.2011 7:13

Nahlas se ti směju 2

Re: Bakterie sem, bakterie tam

5 minut? Tak to doopravdy ani jedinkrát i u těch nejlínějších sušáků.

0/0
1.3.2011 8:35

_m-

Re: Bakterie sem, bakterie tam

5 minut? Nevydržím ani minutu, raději použiju papírový kapesník.

0/0
1.3.2011 9:51

_m-

...

"Dveře proto vždy otevírejte pouze loktem, nebo použijte jednorázový papírový ručník. "

Viděli jste film LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE? Hlavní postava v podání Jacka Nicholsna trpěla vážnou psychickou poruchou zvanou OCD (se kterou bohužel mám co do čitnění)  - autor i opisovačka tohoto článku mají zřejmě stejný problém. To chce psychiatra. Ovšem umytého.

0/0
1.3.2011 9:56

_m-

Re: ...

zase řadíme kam nemáme?:-P

0/0
1.3.2011 9:57

_m-

Druhý pokus.......

..."Dveře proto vždy otevírejte pouze loktem, nebo použijte jednorázový papírový ručník. "

Viděli jste film LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE? Hlavní postava v podání Jacka Nicholsna trpěla vážnou psychickou poruchou zvanou OCD (se kterou bohužel mám co do čitnění)  - autor i opisovačka tohoto článku mají zřejmě stejný problém. To chce psychiatra. Ovšem umytého.

0/0
1.3.2011 9:57

fantomas

ovoce

sakriš...asi brzo zemřu, včera jsem snědl dva pomeranče stylem jaký praktikuju celej život...kousnu do slupky abych ho mohl oloupat a poté si ho labužnicky vychutnám bez toho aniž bych ho máčel ve vodě...:-/

0/0
1.3.2011 6:58

johnny.age

A co takové...

A co třeba když si beru notebook na záchod? :-P:-P

0/0
1.3.2011 6:50

hoky

Re: A co takové...

záleží na tom, k čemu ten notebook na záchodě použijete

0/0
1.3.2011 12:10

PooHoo

Konečně rozumný článek, je dost, že se o stavu hygieny

v obecné populaci začíná psát. S obsahem článku naprosto souhlasím a vůbec mi to nepřipadne přehnané. Kdo z Vás diskutujících pánů a dam si po použití toalety umyje mýdlem ruce? Já hádám že, tak polovina a to si myslím, že je to optimistický předpoklad. A kolika lidem potom třeba potřesete rukou? Nebo připravujete jídlo? A kdo je z těch, ostatních lidí zvědavý na Vaši privátní mikrofloru, že? Současná nevědomost o přenosu chorob je alarmující a živnou půdou pro různé zatím drobné epidemie, hlavně v době, kdy jsme neustále v kontaktu s velkým počtem dalších lidí. Nakonec na to často doplácíme my, kterým základní hygiena, tj umýt si ruce mýdlem nedělá problém a naučili je to doma. !!!!!!

0/0
1.3.2011 6:31

blekekeke

Re: Konečně rozumný článek, je dost, že se o stavu hygieny

Epidemie, a čeho?

0/0
1.3.2011 6:55

_m-

Re: Konečně rozumný článek, je dost, že se o stavu hygieny

Je pravda, že po použití WC si ne vždy umeju ruce mýdlem. Ovšem zcela vždy si je umeju mýdlem po příchodu domů (nebo do zaměstnání, k přátelům a pod.) a před přípravou jídla.

Co to znamená - drobné epidemie?

0/0
1.3.2011 9:50

pepa játro

kychat do ohbi lokte?

no fuj. zkusil to autor/ka kdyz mel rymu? to si radsi potencionalne zasvinim omyvatelnou ruku, nez abych si zaslizil pul rukavu

0/0
1.3.2011 6:26

Rafaelou

přehnaná hygiena škodí....

Jisté hygienické návyky by člověk mít měl.Na druhou stranu však přehnaná hygiena škodí.Jedinec se stává víc a víc náchylný a pak ho sklátí i sebemenší bacil.Jako dítě dítě jsem se popelil v prachu cest,jedl zásadně nemyté ovoce a šťovík na lukách.Když mi spadla žvýkačka a nebo bombom klidně jsem ji otřel o kalhoty a dál pokračoval v konzumaci.Takového originálního "Donalda" (pro ty co neví co to je tak žvýkačka s USA) jsme si s kamarády navzájem půjčovali. Když si člověk rozbil koleno,opláchnul to vodou s potoka a plivnutím desinfikoval. Někteří se nad tím možná ušklíbnou ale nikdy jsem nebyl nemocen,netrpím žádnou alergií a i v pokročilém věku se cítím docela dobře.;-D

0/0
1.3.2011 6:25

3ar

Re: přehnaná hygiena škodí....

No jo kikáni jsou odolnější.;-D

0/0
1.3.2011 9:32

kostej_

Re: přehnaná hygiena škodí....

;-D

0/0
1.3.2011 21:57

def.

Docela špatně napsaný PR článek

Rv

0/0
1.3.2011 6:07

O.M.

Re: Docela špatně napsaný PR článek

Není k zahození - vím, že mám dělát vše opačně.

0/0
1.3.2011 6:16

boudicca

Re: Docela špatně napsaný PR článek

a na co to má být PR?

0/0
1.3.2011 11:38

boudicca

nechápu

Umýt si po použití toalety ruce, umýt si ruce před přípravou jídla, po ní a před jídlem, umýt si ruce, když příjdu zvenčí domů - to je snad normální, ne? Kýchat do kapesníku je taktéž zcela normální (do dlaně, když nestihnu vytáhnout kapesník. Ale kýchat do lokte vypadá fakt divné a nevidím k tomu jediný důvod. Pravidelně prát kuchyňský textil (utěrky apod.) je snad taky normální. Měnit houbičku na nádobí, jakmile začne být cítit - vy to neděláte? Necháváte zapáchající houbičku válet se u nádobí? špinavými rukama se na obličej nesahá, to je snad taky každému jasné.

Tak mi řekněte - o čem je tento článek? O tom, že to, čemu nás učili v dětství, má smysl? :-)

0/0
1.3.2011 11:45

b.bombicka

Re: nechápu

No tak s těmi rukama to mám podobný, ovšem,co se týče té kuchyně, nevim, jestli to bylo v tomto článku (četla jsem jen zběžně) nebo někdy dříve (na ona dnes je ten článek už poněkolikáte "recyklován"), tak abyste byla dokonale hygienická, tak byste tu houbičku musela měnit téměř denně, což mi přijde dost přehnaný. Jinak houbičku do mikrovlnky nedávám, žiju a jako prase si nepřipadám. A špinavýma rukama si sahat na obličej - Vy se vážně nikdy nedotknete obličeje, pokud Vaše ruce nejsou desinfikované, popř. těšně po umytí?

0/0
1.3.2011 12:00

O.M.

Válka proti neviditelnému nepříteli

Máme válku proti mikrobům, válku proti terorismu, válku proti drogám, válku s rakovinou...

Zná ještě někdo pohádku Císařovy nové šaty?

0/0
1.3.2011 6:02

pražskej vidlák

A co orální sex???

....vlastně když je to umyté...

0/0
1.3.2011 5:16

blekekeke

Re: A co orální sex???

Tak SEX je všeobecně nehyginenickej :-)

0/0
1.3.2011 6:56

Vrah

Prehistorický člověk musel být úžasně zdravý –

neměl žádné horkovzdušné sušiče rukou, neměl tuhé (ani jakékoli jiné) mýdlo, žádnou klika u dveří (ani dveře), kabelka na stole (ani stůl), kosmetické pomůcky, kuchyňské houbičky (neměl kuchyň a lysohlávky si dával k svačině) a ruce si asi taky špatně nemyl, spíš si je nemyl vůbec.

Takhle zdravý člověk se jistě dožíval přímo metuzalémského věku, zatímco my jsme všichni většinou nemocní. Zpátky na stromy! ;-D

0/0
1.3.2011 3:01

Vins

Re: Prehistorický člověk musel být úžasně zdravý –

za hodinu bys chtěl jít domů ;-D

0/0
1.3.2011 6:13

kamyla

Re: Prehistorický člověk musel být úžasně zdravý –

:-) jo jo, když měl kliku, tak se dožil i 30ti let!

0/0
1.3.2011 6:43

kostej_

to nechápu

odkud se vezme těch 150 procent bakterií u sušičky?

0/0
1.3.2011 2:57

Vins

Re: to nechápu

mají regulovanou porodnost na jedno dítě / pár

0/0
1.3.2011 6:14

jazzsoulicious

Je to přehnané

 IMHO tenhle článek by si rozhodně neměli číst osoby trpící OCD a fobií ze špíny a bakterií. Když těmhle lidem hrábne, tak jsou schopní mýt si ruce do krve a běžně chodí v gumových rukavicích, aby se náhodou nenakazili smrtelnou chorobou. :-P

0/0
1.3.2011 1:54

umírněný realista

Re: Je to přehnané

pozde :-( načerpal jsem další poznatky jak se bránit smrtelným chorobám ;-D

0/0
1.3.2011 2:42

jozko skocdopole

Kazda bakterie zvysuje imunni system organismu,

ktery se neustale zdokonaluje a posiluje. Prehnana desinfekce snizuje a nici imunni system. Potom staci jedna bakterie a jste na smrt nemocni. Od te doby kdy spavam se psem v posteli (asi 15 let) tak jsem nemel chripku a zadnou podobnou nemoc.

0/0
1.3.2011 1:43

gall4

?

A když se máme mýt po každém styku s penězi, co třeba prodavačka na kase? Stačí když se umeje až po šichtě nebo by radši měla průběžně...když mi přitom sahá na potraviny. Aby to pak nedopadalo jako v Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště ;-D

0/0
1.3.2011 1:18

tiashwer

Sterilita

Jo a hlavne drzet se od bacilu od malicka, pak tu mame chronicky nemocne deti... Podle myho nazoru je prehnana hygiena uplne spatne, telo se pak patogennim bakteriim a dalsim bacilum neumi branit a k tomu jeste to ze na tele zije spousta mikroorganismu s nami v symbioze, a ty taky nicime... Tohle uz je oroste

0/0
1.3.2011 1:04

Betula pandula

Očista do čista

Už žádné sprchování - nejlepší bude si každý večer vlézt alespoň na 5 minut do mikrovlnky :-)

0/0
1.3.2011 1:02

yyjy

Romové a ostatní podobní bakterie neznají a nevadí jim !!!

0/0
1.3.2011 0:28

Bennu

Nikde nevidim

domaci mazlicky ve spolecne posteli s panicky.

0/0
1.3.2011 0:22mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.