Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Ženy touží po mužích, u kterých to nemají jisté

Většinu žen přitahují muži, u nichž nemají jistotu, jak moc je mají ve skutečnosti rádi. Potvrzuje to nová studie amerických vědců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

LadyPaula007

Synlimu a Hroznýmu.puberťákovi...

Také já bych chtěla nabídnout svůj pohled na "věc".

Musím říct, že můj vlastní postoj se formoval několik let. Dříve mi skutečně hodně imponovali chlapci a muži, kteří mi dávali najevo spíše nezájem. Nezajímalo mě 99 mužů, kteří o mě měli zájem, ze všech nejvíc mě zajímal ten stý, který o mě zájem neměl, nebo to alespoň předstíral. Vypadá to pošetile, ale skutečně to tak bylo a nedalo se s tím nic dělat, zpravidla jsem se do takového člověka načisto zamilovala a vzhledem k tomu, že jsem bývala hodně atraktivní, tak můj zájem těmto jedincům asi docela imponoval, myslím, že jsem posilovala jejich ego. Tu a tam mi hodili kost, aby si můj zájem udrželi a já byla na nějakou dobu zcela zainteresovaná do tohoto objektu, který si nijak nezasluhoval a neopětovával moji lásku. Nevtírala jsem se a trpělivě jsem jen sbírala drobečky, které spadly ze stolu... Bylo to docela smutné - byla jsem vždycky hodná a hodně citlivá a tak jsem si docela dost vytrpěla.

Ještě bych rá

0/0
27.2.2011 13:51

Jiřík Lumpík

:)

klasická metoda "atraktivního nezájmu" ... nic novýho pod sluncem, hodný kluci nefrčej ...

0/0
23.2.2011 4:59

hedvik.blog.idnes.cz

Tak to já si dopřeji raději trochu jistoty...

Už jsem na nejistotu starej ;-) i když...;-D...kdo ví?8-o

0/0
23.2.2011 3:21

ValesValpurt

Re: Tak to já si dopřeji raději trochu jistoty...

no asi proto, že jsi muž a ne ženská že... i když kdo ví ? 8-o 

0/0
24.2.2011 16:04

Scarlett from Scottland

no to je teda zase šok

;-D

0/0
21.2.2011 9:20

lofy

Na to nemuseli v USA dělat průzkum,

to je přece stará známá věc,že se nejlíp dá sbalit ženská na "nezájem" . Samzřejmě,že vyjímka potvrzuje pravidlo a žádný chlap není univerzální idol všech žen ale  v podstatě to takhle funguje velmi často. A myslím,že to funguje i obráceně .

0/0
20.2.2011 23:05

skoog

Tééda, ještěže takové články

vycházejí, aspoň si někteří přímo i zprostředkovaně potrefení pánové mohou kde postěžovat... ;-)

0/0
20.2.2011 17:41

kajak v zakoně

Re: Tééda, ještěže takové články

nechápat..

0/0
20.2.2011 20:20

skoog

Re: Tééda, ještěže takové články

nemuset, nebyt potrefenej...

0/0
21.2.2011 10:27

chudacek.blbecek

Re: Tééda, ještěže takové články

Jako dobrý, ale buďto "mít si kde postěžovat", nebo "moct si postěžovat", ne obojí. A je jasný, že nám sem chodí hlavně chlapi, především, aby nám vysvětlili, jaké jsme slepice, protože xy :)

0/0
21.2.2011 16:59

skoog

Re: Tééda, ještěže takové články

prostě takové neakurátní zeugma, no...

0/0
21.2.2011 17:07

KnížeSchwanz

Pravdivá studie

Mohu potvrdit tuto teorii jako muž, kolegyně, má věková vrstevnice, se přede mnou v práci plazila skoro rok, vtírala se a zkoušela, zatímco já nereagoval, a když jsem zabral a začal se plazit já, zjistila, že jsem se do ní dávno zamiloval, tak začala kňourat, že miluje ženatého o dost staršího pána pracujícího v zahraničí, se kterým toho za necelý rok při jeho vykleppytlík návštěvách á 2 měsíce ,,tolik prožila".... Neházím všechny ženy do jednoho pytle, ale některým opravdu nerozumím, i když se snažím jak mohu:-(

0/0
20.2.2011 13:20

chudacek.blbecek

Re: Pravdivá studie

Nerozumíš? Něříká se snad, že chlapi jsou lovci a jde jim o kořist? A jakmile uloví, chvíli spočinou a pak jdou lovit dál? Tak bys chápat měl.

0/0
21.2.2011 17:01

illes

Re: Pravdivá studie

 Teorie, že čím víc dáváte najevo nezájem, tím víc za vámi ženská půjde je zcestná. Jsem taky žena, i když mám mužský nebo spíše neutrální mail. Samozřejmě, že se zkusíme většinou se na muže nějak podívat, usmát, dát najevo zájem. Ale když nezabere a dává okázale najevo nezájem, tak prostě flirt končí a nejde k žádnému možnému navazujícím vztahu. Tedy u mě to tak je. Muž dávající najevo nezájem, jen abych ho já sbalila, má prostě smůlu, i kdyby byl pro mě nějak atraktivní. Chce, nechce, jeho věc, ale nedolízám. Neúnavně za vámi půjde ta žena, které se více než vy líbí vaše postavení, peníze či jiné věci, ale ne vy sám.

0/0
26.2.2011 8:23

rarášek

Re: Pravdivá studie

Já taky tuhle teorii, podle které má ženy přitahovat mužská nedostupnost, považuju za divnou vymyšlenost. Totiž zdá se mi, že pro ženu je velké ponížení dát najevo zájem, pokud ho ten muž neopětuje. Alespoň je pro mě je mužův chlad nebo nezájem konečná. Usoudím, že se mu nelíbím, a rozhlížím se po jiných, vstřícnějších objektech.

Chlapi mají balení, i neúspěšné pokusy, tak trochu v nápni práce, jsou to přece stateční lovci a dobyvatelé:-).  Možná, že ženská nedostupnost může zvyšovat zájem, to tedy nemohu posoudit. Stejně jsou to takové divné strategie. Holt, přišli na to legendární američtí vědci ! To je skoro jako někdejší sovětská věda a technika .;-D

Mám představu, že ve skutečnosti se pár novinářských štěňat sesedne u flašky a něco napíšou... 

0/0
27.2.2011 19:14

illes

Re: Pravdivá studie

Je mi líto, ženská duše vám neříká z hola nic. Pokud tedy chce zralou, dospělou, akorát sebevědomou ženu. Taková žena se příliš dlouho neplatí, protože to nemá zapotřebí. Vysvětlení níže.

0/0
26.2.2011 8:25

illes

Re: Pravdivá studie

Pardon neplazí místo neplatí, jde o přeťuk.

0/0
26.2.2011 8:26

fitzie

jsem přesvědčená

že to tak dost žen má, i když to nepřizná.

kde jinde by televize braly divačky pro svoje slaďáky, kde nešťastná a trýzněná láska nakonec zvítězí?

0/0
20.2.2011 11:59

Pentlička

Nene

No, já asi nejsem normální ženská, ale v životě jsem netoužila po muži, který na mě kašlal. Já naopak potřebuju cítit ve vztahu jistotu, že mě ten druhý miluje a je mi věrný.

0/0
20.2.2011 8:59

synli

Re: Nene

Můžu se zeptat kolik vám je let a jaká jste? Společenská nebo spíš introvertka? Jistá nebo nejistá? Bojácná nebo nebojácná? Nechci si z vás utahovat, naopak, zajímá mne, před jakým typem ženy se my chlapi nemusíme přetvařovat.

.

Nechci si z vás utahovat - opravdu mne to zajímá. Já se totiž daleko raději ve vztahu uvolním a dám najevo, že jí mám rád, než se falešně a pokrytecky přetvařovat.

0/0
20.2.2011 9:52

Pentlička

Re: Nene

Je mi 51, jsem introvertka, nejsem příliš sebevědomá, ale zase ne žádná uťápnutá chdinka. Mám ráda rovné vztahy, žádné přetvářky, žádné hry a manipulace. Mám tzv. srdce na dlani a chci tohle i od partnera. Nemyslím tím, aby si lidé sdělovali "drsnou" pravdu, mám ráda milé a hodné muže. Zlých se bojím.

0/0
20.2.2011 15:25

synli

Re: Nene

Děkuji za odpověď. Dovolte ještě jednu otázku - když vám bylo 20, nepřitahovali vás přeci jenom ti, kteří o vás nejevili zájem?

0/0
20.2.2011 16:01

skoog

Re: Nene

S dovolením se drze vetřu... Ženy, jež letí na muže, kteří o ně nejeví zájem, mají ve velkém procentu případů problém s vlastním sebevědomím.

0/0
20.2.2011 17:34

pohádková víla

Re: Nene

No mně jste se sice neptal, ale mně je 23 a rozhodně mě chlapi, kteří o mně nejeví zájem, nepřitahují. V mnoha ohledech si sice připadám jako z jiného století, takže nejsem asi "reprezentativní vzorek", ale taky existuju... Takže i takové holky na světě jsou...

Pokud mě něco dokáže fakt skutečně vzrušit, tak je to, když z chlapa "na kilometry daleko vyzařuje, jak po mně touží"... Jinak je ze mně ledová královna a nemá nikdo šanci...

Jsem prostě takový ten typ, co nikdy neusiluje o chlapa, ale potřebuje, aby si chlap dobyl ji... Jo abych pravdu řekla, tak jsem se několikrát (když mi bylo 15-18), snažila pár kluků zaujmout, ale to nebylo proto, že by se mi líbili... To byli takoví ti frajírci, co mají dojem, že můžou mít každou na kterou se podívají... A takové typy mě vždycky strašně rozčilovali, a tak jsem toužila po situaci, kdy bych je mohla poslat do háje... A párkrát se mi to i povedlo...

0/0
20.2.2011 19:37

synli

Re: Nene

Moc děkuju za odpověď. Vracíte mi naději, že ještě existují ženy, které mi jako muži dovolí se ve vztahu bez přetvářky uvolnit a dát najevo co k ní cítím bez obav, že ji tak odradím.

.

A smím se ještě zeptat jaká jste? Živá nebo klidná? Rázná nebo bojácná? Introvertní nebo společenská? Ve škole jste byla spíš šprtka, normální nebo spíš podprůměr?  Jde mi o to, mezi jakými typy žen mám hledat. Moc děkuji za odpověď.

0/0
20.2.2011 20:09

Hroznej.puberťák

Re: Nene

Ptát se ženských tímto způsobem na radu je tak akorát cesta do pekel, ale tvůj boj. Mezi tím, co ženy říkají a co skutečně dělají bývá velký rozdíl. Ženský ti sice napovídají svý mokrý sny a představy, jak by měl vysněný chlap vypadat, ale v reálu je bude vzrušovat a přitahovat někdo absolutně jinej. Až zase od nějaký holky uslyšíš, jak jsi hrozně hodnej, ale že si tě nezaslouží a budete "jen kamarádi", vzpomeň si na to. Pokud chceš nějakou zaujmout, jen jedna věc platí univerzálně - nepůsobit jako zoufalec. Zoufalce nebere ani zoufalka, to bude radši sama. Pokud budeš dolejzat, odradíš tak spolehlivě každou. Takže nepůsobit jako zoufalec, a zbytek už je otázka toho, jak si s kým padneš do oka. Místo toho vědátorského přístupu, na koho se zaměřit uděláš mnohem líp, když se budeš prostě s holkama normálně bavit, ať jsou jakéholiv. A co se vyjádření citů týče - ano, ale ani to se nesmí přehánět, vše má svůj čas a míru. Jako s kořením - bez něj to není ono, ale přehnané kořen

0/0
20.2.2011 21:33

synli

Re: Nene

Jste mimo mísu. Já nehci ani dolejzat ani bejt ani sladký-jako-teploušek. Přečtěte si nejdřív pořádně, co jsem napsal, a pak na to reagujte.

.

Jo jinak rada "nepůsobit jako zoufalec" -- to jste tedy učinil velký objev (to snad ví i ten největší začátečník někde na základce). ;-)

0/0
20.2.2011 21:47

synli

Re: Nene

Jo a ještě jedna věc -- pořád opakujete, že "všechny jsou stejný". Když si pořádně přečtete ty dva příspěvky, tak vám dojde, že všechny opravdu stejné nejsou. Jsou mezi nimi někdy až propastné rozdíly. Dokonce i třeba v takových základních (a údajně "evolučně-daných") věcech, jako třeba jestli mají rady děti (mnoho žen je rádo nemá, dokonce je nesnáší - i když mnozí si myslí, že všechny holky maj rády děti). I když je jich menšina, tak se přesto dají najít.

0/0
20.2.2011 21:53

Hroznej.puberťák

Re: Nene

No ty jsi tedy ten pravý, kdo někomu říká, ať čte pořádně ;-D Nu, hodně štěstí, s tím tvým přístupem, budeš ho opravdu potřebovat... Zatím totiž jako dolejzavý zoufalec působíš, a ještě k tomu nedůtklivý.

0/0
20.2.2011 22:40

synli

Re: Nene

Tak předně, ten konfrontační styl a urážky typu "zoufalec" jste sem do klidné komunikace zanesl vy, ne já. Číst opravdu asi neumíte a reagujete pravděpodobně na vaše vlastní projekce - tzn. svůj vlastní problém mylně hledáte a vidíte v ostatních lidech.

0/0
20.2.2011 23:08

synli

Re: Nene

Jo a ještě jednu radu ti dám, puberťáku. Až příště budeš někoho skrytě urážet anonymně na internetu, aniž bys ho znal, tak se pak nediv, že na tebe lidé reagují "nedůtklivě".

0/0
20.2.2011 23:14

skoog

Re: Nene

1:0 synli

0/0
21.2.2011 11:56

Chytracisko

Re: Nene

R^:-)

0/0
23.2.2011 23:02

pohádková víla

odpověď

Omlouvám se, že reaguju až teď... měla jsem nový účet a povolen jen jeden příspěvek.... Musela jsem nasbírat dukátky... Tak jestli si to ještě přečtete a jestli Vás to ještě zajímá, dejte vědět. ;-)

Ale varuju Vás, jsem poněkud divná...

0/0
14.3.2011 15:39

Pentlička

Re: Nene

Ne, mám to pořád stejně.

0/0
21.2.2011 7:44

rarášek

Re: Nene

Jé, to mi taky nedá, a odpovím, i když se ptáte někoho jiného. Chlapi, kteří o mně nejevili zájem, ve mně vzbuzovali dojem, že se jim nelíbím já, a tím v podstatě vylučovali, že by to mezi námi mohlo jiskřit. Je prima, když chlap drží tempo - na začátku má být vidět, že jsem pro něj zajímavá, že se se mnou rád potkal, že by mě rád viděl. To platí pro obě strany, držet tempo, nepředbíhat, ale taky netvářit se záhadně nebo nepřístupně, nebo mluvit o své bývalé, jak vám zlomila srdce, to je pak na houby.

 Je prima, když si dokážete povídat a naslouchat, tak půl na půl, to už je dost. Taky si vybírejte holky, se kterýma se cítíte i vy klidný. Protože vytváření strategie je taky nějaká divnost. Bojíme se všichni, každej má trému. Kdysi jsem na jedné z prvních schůzek řekla tomu klukovi, že jsem měla z toho rande trému. A on mi odpověděl, že jsme na tu trému dva, že to zvládnem...to bylo pěkný:-)

0/0
27.2.2011 19:29

Hroznej.puberťák

Re: Nene

Tohle ale říkají všechny, a dost možná tomu i všechny věří, jenže v reálu se podle toho málokterá skutečně chová :-P

0/0
20.2.2011 10:18

synli

Re: Nene

Určitě jich je menšina, ale jsem si jistý, že existují.

0/0
20.2.2011 10:52

Hroznej.puberťák

Re: Nene

Ano.

0/0
20.2.2011 10:54

fish770

Touha

To je ale obsažný článek, pořád hledám nějakou druhou půlku článku, ale tohle už je asi vše8-o

0/0
20.2.2011 8:42

kajak v zakoně

hehe.. průzkum na tak malém vzorku žikvých organismů..

sice nemá naprosto žádnou statisticky vypovídací hodnotu.. Nicméně asi to bude pravda..;-D Vyberou si toho, u kterýho si nejsou jisty, jestli je má rád.. a pak zjístí, že je nemá rád.. Ženy..V

0/0
20.2.2011 1:17

Qesospi Cobigan

po teplejch

tedy;-)

0/0
19.2.2011 23:55

nicknamed

njn

pravda to je,ale problém je, aby ji ten muž zaujal, když už takového najde, tak je jen potřeba, aby ten její aktuální k něčemu byl a ten nový nemá šanci se dostat dál než do jejích fantazií, do kalhotek se už nedostane. to fakt záleží jen na tom chlapovi - resp. opět na ženě a jak ona se budek němu chovat a jaké u něj vyvolá chování (jak kdysi řekla halina pawlovská, když žena zahne mužovi, může za to žena, když zahne muž ženě, zase za to může jeho ženská).

0/0
19.2.2011 21:25

synli

No to dává smysl ne?

Proč by žena chtěla někoho, kdo jí opravdu miluje, když může mít někoho, kdo jí nemiluje a kdo od ní odejde jen co ho přestane bavit sex s ní (max. 2 roky). :-/

0/0
19.2.2011 19:24

Kvatan

Re: No to dává smysl ne?

zenska to ma tezky, zenska neni plnohodnotna lidska bytost, to je proste takovy uzlicek nervu, co se necha ovladat jen svyma emocema ;-D logika a zenska to nejde moc dohromady ;-D

0/0
19.2.2011 20:52

synli

Re: No to dává smysl ne?

V některých věcech ale náhodou projevují velký pragmatismus, rozumnost, a rozvážlivost. Např. finanční zajištění partnera zvažují zcela chladnou hlavou. ;-)

0/0
19.2.2011 21:12

synli

Re: No to dává smysl ne?

Jinak naprosto nesouhlasím s vaším výrokem že "žena není plnohodnotna lidska bytost". Já mám ženy rád a považuji je za plnohodnotné lidské bytosti, které jsou navíc většinou mnohem lidštější než muži.

0/0
19.2.2011 21:15

jaroš

ženy touží

jenom po dítěti!

0/0
19.2.2011 18:20

21century_schizoid_man

Re: ženy touží

jak ktere a jak kdy, nektere bohuzel porad

0/0
19.2.2011 18:55

Slepá Křišťálová Lupa

Re: ženy touží

.,...... a je jim jedno s kým. Proto jsou pak seznamky plné 40 letých žen s několika dětmi, kterým chlap buď utekl, anebo ona raději o něj ... a taková to byla láska. ;-D

0/0
19.2.2011 21:43mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.