Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Mluvte s dětmi o sexu, dokud se ještě nestydí

Názory na sexuální výchovu se různí. Někdo bývá rodiči poučen již takřka v plenkách, jiný pracně doluje první informace z osvícenějších kamarádů v pubertě. Odborníci se mnohdy shodují, že základy sexuální výchovy by měly být položeny již ve školce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lanolin

a teď mi vysvětlete vážení odborníci

jak by tuto funkci mohl splnit homosexuální pár (ať již lesbický, nebo gayský)?

Asi by bylo děti lepší taková adopce než sirotčinec, ale některé funkce prostě takový pár při nejlepší vůli splnit nemůže - něco jiného by říkal a něco jiného dával jako příklad.

0/0
13.1.2011 22:41

_Zuzka

Re: a teď mi vysvětlete vážení odborníci

Tak vysvětlit by to dítěti mohli...otázka zní, zda by to bylo něco platné. Nejsem úplně přesvědčená o tom, že by gayové mohli vychovávat děcka a nemělo by to na dítě negativní důsledek, ale nebála bych se vlivu na sexuální orientaci dítěte, to je dle mého zjednodušování. Spíše bych měla obavu ze šikany ve škole atd, protože to, že má dítě dva tatínky a žádnou matku je dobrý důvod, proč ho tyranizovat a obrana veškerá žádná.

0/0
17.1.2011 18:10

Hynek Vilém Jarmila reloaded

3/4 rodičů žijí v zajetí studu, pověr a nevědomosti

Nejhorší je, že ti rodiče, co bojují proti sexuální výchově a trvají na tom, že své děti budou informovat sami, o sexu nevědí téměř nic, případně jsou jejich informace zkreslené a mírně řečeno "nevědecké".

0/0
13.1.2011 18:43

petrph

a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

a co se jim líbí? Co kdyby ten chlapeček tý holčičce nezačal vyhrnovat sukýnku ale začal jím třeba mlátit kladivem do hlavy?Třeba to taky viděl v nějakým filmu a má sklon to napodobovat....Taky v klidu promluvit a nebo seřezat až bude mít modrý pozadí aby si pamatoval, že tohle slušnej chlapeček  prostě nedělá???

Nic proti sexuální výchově přiměřené věku,ale na to aby vytahoval slečně sukýnku a stahoval kalhotky, má mentálně tak 10 let čas...

0/0
13.1.2011 6:59

slavka1

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Jistě. A za takovýhle přečin je vyloučení ze školky a potažmo pak ze všech škol Rakouska-Uherska to správné řešení...

0/0
13.1.2011 10:14

petrph

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

No netvrdím že jako trest je vyloučení to správný řešení. Jak jsem napsal, pár ran přes zadek by to třeba vyřešilo taky :-)

0/0
13.1.2011 10:31

uplne_paf

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

správně, nejlepší je dítě seřezat za něco, co vůbec nechápe... omg

0/0
13.1.2011 13:58

fanfan_celofan

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

jasne, zasadne nevysvetlovat, ale rezat, a argumenty pro vsechno jsou"tohle se nedela" "proste proto". CO na tom ze dite absolutne nechape o co se jedna, dulezite je ho za to potrestat.

Takhle se muze cvicit pes, ne dite.

0/0
13.1.2011 14:06

petrph

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

a nějaká jiná cesta jak dítěti jednou provždy zafixovat, že tohle se ale opravdu nedělá? Né jednou mu říct,tohle nedělej, podruhé říct tohle nedělej,potřetí mu říct já vím že se ti to líbí ale když slíbíš že  to nebudeš dělat, tak ti koupím Ipod.?????

Ptal se třeba někdo tý holčičky zda se jí to líbilo??? Být ten chlapeček o pár let starší, tak mu všichni nadávaj do pedofilů a ta holka už je v péči psychologů co tvrděj že bude mít psychické následky na celej život????

0/0
13.1.2011 17:24

p a b e n

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Dnes a denně opakuji několikrát: "Tohle se nedělá." A představte si, ono to funguje!

Nikdy jsem ale na všetečnou otázku: "Proč?" neodpověděla: "Proto!".  A abych dítě řezala hlava nehlava? To pak právě vězme to kladivo a rozmlátí tu hlavu Vám, pane.

Ale když někdo prostě nemá na výchovu svých dětí chuť a náladu... Pak má ta společnost nějak vypadat... :-/

Ten kdo chce vychovat z dítěte slušného člověka, musí hromadu informací trpělivě opakovat dokola jako kolovrátek.

Vy si, prosím, raději děti nepořizujte.

0/0
14.1.2011 10:23

petrph

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Já jsem měl na mysli spíš ti situace, kdy se Vás díte neptá. Asi nemusím začít tou kterou jsem začal, tedy když třeba mladšího sourozence začne mlátit kladivem do hlavy.Úplně stačí když začne strkat prsty do zásuvky, nebo zapalovat sirky u plynu.Nebo třeba lízt na zábradlí balkonu v desátým patře.

Hádám že ani Vy se nespolehnete na metodu, že mu trpělivě jednou vezmete to kladivo nebo ty sirky z ruky, nebo ho sundáte z toho zábradlí, když to udělá znovu, tak mu to zase vezmete z ruky, trpělivě+ mu vysvětlíte že se to nedělá, i když se mu to líbí, pak potřetí, počtvrté,a budete riskovat  že jednou nedoběhnete včas...Nebo snad ano???

To jsem měl na mysli-že jsou situace a postoje které si dítě musí zafixovat co nejdřív a napevno, bez opakovaného vysvětlování aby mělo rozum (který stejně nemá a nechápe důsledky ) a nedělalo to,i když se mu to líbí....Co myslíte???

0/0
14.1.2011 11:05

Seeker-M

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Dítě v předškolním věku také nemusí pochopit, proč nemůže vběhnout na silnici, kdy se mu zlíbí, proč si nesmí hrát s nožem nebo se sirkama a proč nesmí strkat hřebík do zásuvky. Přesto je otázka jeho vlastního života a smrti mu v takových činnostech zabránit. Důvod "mohl by sis ublížit" je pro to dítě asi stejně srozumitelný jako kterýkoliv jiný včetně "tohle se nedělá" a "prostě proto".

0/0
13.1.2011 20:20

-Opportunity-

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Rv

0/0
13.1.2011 14:24

p a b e n

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Proboha, probuďte se do 21. století!!! 8-o

Sex je naprosto přirozenou součástí člověka od nepaměti. Vždyť se tak náš druh rozmnožuje... Mám malého dítě v předškolním věku a rozhodně ví, že děti nenosí čáp nebo vrána. A že když už chce miminko z bříška na svět, tak maminku kvůli tomu nemusí v nemocnici rozřezat...

To, že někdo vezme kladivo a rozfláká někomu hlavu, mi nic přirozeného nepřipomíná.

0/0
14.1.2011 10:15

petrph

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Mlátit kladivem skutečně nic přirozeného nepřipomíná-a přece to děti často pohříchu dělají ,když takto demolují své hračky. A přirozené to pro ně je, mlátiti a rozbíjet věci a ubližovat lidem kolem sebe,protože to dennodenně vidí v televizi, i v pro ně speciálně natočených kreslených pořadech.,a právě v nich odkoukají že je to pěkná sranda..

Jinak, ono sex je přirozenou součástí života od nepaměti. Ovšem, snad aspoň tomu dítěti vysvětlíte, že to tatínek s maminkou dělají z lásky a že se pak o to děťatko spolu starají.Na to aby se vrhnul na spolužačku ,,začal z ní strhávat oblečení a zkoušel to dělat jako ve filmu (nebo kde to viděl),má opravdu mentálně tak 10 let času-jako že ani pak by to,bez patřičného vztahu k té dotyčné dělat neměl...

0/0
14.1.2011 11:25

p a b e n

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Ano, některá dítka jsou hajzlíci... ale to není jejich chyba.

To je chyba hlavně jejich rodičů a celé téhle zkažené společnosti. Pokud budou hajzlíci dospělí, nemohou jejich děti být jiné.

Pokud někdo neumí dítěti BEZ NÁSILÍ vysvětlit co je a není správné, neměl by rodičem vůbec být.

0/0
14.1.2011 14:00

petrph

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Tak ještě jednou -problém není v tom něco dítěti vysvětlit,ale přimět ho k tomu aby určitou věc už nikdy nedělalo. Pokud toho dosáhnu vždy vysvětlováním a můžu se spolehnout, na to, že to rozumově pochopí a dělat to nebude, fajn...

Pokud svý dítě znám, a vím že mu musím všechno 5x opakovat, (a takovejch je spousta) tak musím sám posoudit závažnost situace, kdy to můžu tolerovat (a ještě 5x to s ním probírat když to udělá znova), a kdy je riziko, že si při příštím pokusu samo ublíží, nebo někomu jinému,nebo způsobí velkou škodu (třeba že podpálí barák).  Čím jsem chtěl říct že ani já nejsem stoupencem tvrdech trestů za každou maličkost. Ale v těhle "hraničních" případech by měl být zodpovědný rodič důrazný.

Vzhledem k tomu, co i Vy píšete, že žijeme ve zkažené společnosti, a je to tu samej hajzlík, tak má dojem že ty základní výchovné tabu, jako že nemaj jinejm  ubližovat, si spousta dětí nezapamatovala a nepřijala za své ani do dospělosti...

0/0
14.1.2011 14:51

_Zuzka

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Ale to co říkáte, je přece přesně to, o čem je celý tento článek. Ve článku se říká, že se chlapeček na holčičku vrhl, protože mu rodiče včas nevysvětlili, co se na veřejnosti dělá a co ne. Takže seřezat by měli spíš ty rodiče, než toho kluka. Vyloučení ze školky mi připadá stejně rozumné jako upalování čarodějnic - je to zbytečná hysterie, kterou zřejmě vyvolala křesťanská morálka (nebo spíše to, co se za ní schovává). Váš argument tedy řeší důsledek, nikoliv příčinu.

0/0
17.1.2011 18:07

petrph

Re: a to jako děti můžou cokoliv co je napadne

Ale jasně že je to chyba rodičů,že už ho to měli vychovat dávno než ho do té školky dali.V tom smyslu nechápejte vyloučení ze školky jako trest, ale jako ochranné opatření školky pro ochranu ostatních dětí.Těžko si kvůli jednomu násilníkovi budou pořizovat ochranku.

Neboli, na změnu osobnosti psychopata,který se naučil ubližovat jiným a brát si všechno co se mu líbí, už je asi už v těch 5 letech pozdě..

0/0
17.1.2011 18:25

Mgr. Jaroslav Lančík

ukažme jim přemnoženou planetu

a vychovávejme je tak, aby nikdy neudělaly stejnou chybu jako jejich rodiče R^

0/0
13.1.2011 4:09

HudsonStan

Re: ukažme jim přemnoženou planetu

Přesně tak. Konec jedináčkům! Musíme se do toho opřít jinak nás a naší kulturu převálcuje vlna z Číny, Afriky a hlavně arábie.

0/0
13.1.2011 6:12

jezek

Re: ukažme jim přemnoženou planetu

Ano, jednu z největších chyb udělali tvoji rodiče.

0/0
13.1.2011 6:12mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.