Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Těšte se na stáří, budete nejšťastnější za celý svůj život

Svaly slábnou, chřadne zrak i sluch, vrásky den za dnem přibývají. Stárnutí je prostě nevyhnutelnou součástí života. Podle rozsáhlého průzkumu však pesimismus není na místě, protože nejšťastnější budeme právě na sklonku života.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vlastíček

Je mi 24 a těším se na důchod...

Když se ráno probudím, najdu pod polštářem 500 Kč nebo nějakch jiných Gazordníků (aspoň mi to tvrdí místní důchodci). Koupím si dvě ovečky se zvonečkem, babetu na výlety do lesa, no prostě veget R^.

0/0
18.8.2010 17:53

janacz

Je mi 74 let

a  nechtěla bych být mladší. Vše je vyřešeno a není třeba se trápit jak se zařídit do budoucna. Ale chce to dobré bankovní konto a dobré zdraví, pak je vyhráno.

0/0
18.8.2010 8:25

ta, která nejsem

Je mi 53 let a musím souhlasit

Ani náhodou bych nechtěla, aby mi znova bylo třeba 20.

0/0
17.8.2010 2:24

_m-

Re: Je mi 53 let a musím souhlasit

20 ne - ale 35 bych brala.....Nebo spíš 34, to jsem byla na mateřské ;-)

0/0
17.8.2010 9:50

ta, která nejsem

Re: Je mi 53 let a musím souhlasit

Já jsem se vždycky živila hlavou, takže se vracet nechci.

0/0
17.8.2010 19:19

_m-

Re: Je mi 53 let a musím souhlasit

Jejda, teď jste mi to nandal/a. Jdu se stydět do kouta za to, že považuju za nejhezčí období svého života mateřství;-(;-(

:-P

0/0
17.8.2010 20:41

RedSquirrel

Re: Je mi 53 let a musím souhlasit

To věřím... dnešní mladší generace včetně nás 30níků nebude mít ve stáří nárok na důchod ani jiné zabezpečení, řadu let bude bez práce, bez partnera (což s tím souvisí) atd. ... nejlepší business asi bude zařídit si firmu provádějící eutanázie, protože pro většinu lidí to bude nejschůdnější řešení. Lépe již bylo.

0/0
22.8.2010 14:45

fortina

vyzkum

stari se citi stastnejsi? jediny mozny duvod:protoze uz hodne veci zapomenou.

0/0
16.8.2010 21:04

Kartony

Čím je člověk starší, tím je mu líp

Když si vzpomenu, jak jsme s ženou a dítětem bydleli ještě v roce 1963 v bytě o pokoji a suchyni, bez jakéhokoliv příslušenství (záchody na chodběm z chodby vstup přímo do kuchyně, v kuchyni kamna na tuhá paliva a v ložnici ani vstup do komína.; topilo se přes kuchyň. Ten byt jsme dostali od národního výboru na pořadník. Bylo to v Ostravě, kde přednost měli jenom havíři a hutníci.

Teď máme takové vymoženosti jako teplou vodu, ústřední topení, barevnou teleizi, telefon, splachovací záchod a podobně. Je mi 78 let a teď je mi nejlíp. Vy mladí jste ale příliš zhýčkaní; vám asi ke štěstí nebude stačit splachovací záchod.

0/0
16.8.2010 19:45

kytickaaa

Re: Čím je člověk starší, tím je mu líp

no jasně, my jsme teda rozmazlený, to je hrůza. takže vy jste dostali za mlada byt. sice s wc na chodbě. jenže dneska nehrozí, že by se o nás stát takto postaral. taky byli jesle a školky a byl v nich dostatek míst, bezplatná zdravotní péče, každej musel mít práci (jinak byl označený za příživníka)...

jenže to už dneska neplatí.

né každýmu rodiče mohli do začátků finančně přispět. tak nezbyde než si vzít hypotéku na min.20 let a splácet min. 4000 měsíčně + inkaso. k tomu si musíme spořit na důchod. jasně, ti co mají plat dosahující alespoň průměrné měsíční mzdy v ČR jsou na tom o něco líp, ale pořád je tu ohromné množství lidí, kteří prostě takové platy nemají a berou jen 10tis měsíčně a k tomu mají třeba 2 děti. ty už potom třou bídu s nouzí. 

k tomu zaměstnavatelé jsou mnohdy pěkně vykutálení a lidi u nich dřou v podstatě za minimální mzdu.

0/0
17.8.2010 11:10

Guarana12

Jeden názor za ty starší

Ano, je to přesně tak. :-) V !!

0/0
16.8.2010 18:45

kytickaaa

no tak my ve stáří,

stejně budeme trávit spoustu času v práci (pokud teda bude někdo ochotný nás zaměstnat). takže nechápu, na co bysme se měli těšit. k tomu ještě na důchody stát mít nebude, budeme nemocný. naše choroby nám polezou do peněz, stejně tak případné pobyty v nemocnicích, které si budeme muset hradit ze svého. fakt nevím, na co se ve stáří těšit. snad jen na to, že naše děti budou mít děti a jejich děti se taky snad rozmnoží, ale toho se my už asi nedožijeme.

0/0
16.8.2010 11:36

error404_is_back

no mně se teda nechce čekat na stáří

ale chápu, že spousta lidí dobrovolně chodí do zaměstnání, který je zase až tak nebaví, dojíždějí tam každej den hodinu tam hodinu zpátky, mají 30 hrubýho a blbých 4-5 týdnů dovolené. to je pak stáří/důchod opravdu vysvobozením. :-(

0/0
16.8.2010 9:20

Kozel_

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Tak v práci to nebaví většinu lidí, na rozdíl od socialismu jsou dnes lidi učeni vykládat, jak je práce uspokojuje. Nedělá každý špičkového vědce, úředník u přepážky je taky potřeba. Nevidím problém v tom, když člověk jde do práce, protože se tím živí a ne kvůli zábavě. Ta hodina cesty taky sedí, někdo o trochu méně, méně jen malá města, kde je zas výrazně méně na platě. Těch 30 hrubého každý nemá, stejně jak 5 týdnů dovolené je nadstandard.

Na důchod se těší většina lidí, to je v pořádku. Někteří dál chodí do práce, ale hlavní je, že pracovat nemusí, tj. chodí tam skutečně dobrovolně.

0/0
16.8.2010 10:06

_m-

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Já myslím, že práce baví většinu lidí. Někdy je toho moc, někdy je to furt dokola, ale dělat něco, co by mě opravdu nebavilo bych asi nedokázala.

0/0
16.8.2010 10:15

xaeris

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

To jako, že než nezábavnou práci tak raději chodit na pracák?

0/0
16.8.2010 10:29

_m-

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Ale no tak, vás pracák baví? - každý z nás něco studoval, něco se vyučil - a snad to bylo něco,k čemu měl aspoň trošku vztah. Tak netvrďte, že vás práce vůbec nebaví, že z ní nemáte dobrý pocit (když se povede) a že tam chodíte jen pro peníze.  Pokud je to tak, měl byste přemýšlet co by vás bavilo a začít to dělat - třeba podnikat, když to jnak nejde.  Práce nemusí být koníček, ale než it do práce otrávený , tak to je lepší nechodit tam vůbec.

0/0
16.8.2010 10:35

xaeris

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Kde žijete, na Měsíci?Opravdu doporučujetě třeba nezaměstnanému skláři či textilákovi v produktivním věku se dvěma či třemu dětmi na krku, že než aby dělal něco co ho nebaví, tak raději zůstal na pracáku?Prostoto boží, ženská, říká se tomu mozek, zkuste to používat.

0/0
16.8.2010 10:53

_m-

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

O pracáku tu melete vy. A mimochoem - v téhle situaci jsem byla já a po pár letech i můj manžel - taky s dvěma dětma na krku. A oba jsme si našli práci (pravda, mě pomohla náhoda) , která je zcela odlišná od té původní. A přitom nás docela baví :-P

0/0
16.8.2010 10:57

xaeris

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

No vida, to už je lepší, a teď ještě,  kdybyste, tak jako většina nezaměstnaných, neměla náhodou kliku a nenašla něco co vás baví, tak byste opravdu nevzala ani jinou práci, jen proto, že by vás to tam přece nebavilo?Tak nějak?

0/0
16.8.2010 11:01

_m-

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Ale mě by bavila každá - o tom to je. Asi bych nevzala deratizaci  nebo čištění kanálů, ale neumím si představit že bych chodila do práce s nechutí. Koneckonců jsem dělala v mládí řadu brigád, a i když jsem kancelářská myš, tak mě bavilo obírání jahod v konzervárně stejně jako práce na lince v čokoládovnách nebo pomocník při geodetických pracech. V každé práci je možné najít uspokojení a já neznám nikoho, kdo chodí do práce s tím, že se bude celý den otravovat. Vy ano?

0/0
16.8.2010 11:07

xaeris

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Obávám se, že těch, co tu budou chodit rádi di práce která je nebaví už bude jen přibývat.Zlatá deratizace............

0/0
16.8.2010 11:10

_m-

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Donutils mě k zamyšlení. Ono to ani nebude o té práci, jako spíš o postoji člověka k životu. Prostě někdo si najde ve všem něco hezkýho a stačí mu to, a někdo je otrávenej, dokud nenajde to, co ho uspokojí 100%. Ti první jsou šédé myšky, ti druzí jsou zářící meteority. Já jsem ráda šedou myškou.......;-)

0/0
16.8.2010 11:15

xaeris

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Ale jakápak šedá krysa, když třeba takový sklář s dvacetiletou praxí, uznávaný kumštýř ve svém oboru, v nejproduktivnějším věku na vrcholu svých sil, se octne ze dne na den bez práce a perspektivy, protože široko daleko žádná fungující sklárna není a ani nebude, je tak zralej na to hodit si mašli a ne uvažovat o tom, že se dá na všem najít něco hezkýho.Pro něj to hezké tak nějak skončilo, i když to leckdo těžko chápe. 

0/0
16.8.2010 11:34

_m-

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

My si nerozumíme.

Mimochodem podobný příběh je mého muže. Je fakt že  nebyl sklář a uznávaný umělec. Dělal s kovem v normální fabrice ale  byl odborník  na nejjemnější práce - mimo jiné mi dělal šperky, které obdivovali  šperkaři na Karlově mostě a všechny baby v mém okolí (jaké tam patří i/y?). Všichni zámečníci za ním chodili pro pomoc, mechanické hodinky opravoval atdatdatd. Když fabrika klekla (dostal to jako dárek k 45 narozeninám po 30 letech praxe - včetně vyučení) musel si nají něco jiného. Nezhroutil se. byl 4 měsíce na pracáku, místo aby si házel mašli tak se naučil pracovat s počítačem, obsluhovat automatickou pračku a nakupovat. Pracák mu nabízel místa která mu nevyhovovala, tak je odmítal a potom si našel sám práci, která s jeho původní milovanou profesí nemá nic společného. Jistě že by se vrátil, kdyby mohl, ale není kam. A tak mi večer  vypráví co se mu povedlo - a je spokojený. O tom to je.

0/0
16.8.2010 11:55

Schwein_Hund

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Mankote, to vas jako nic nebavi...??? 8-o Si najdete neco jineho, je to jen vas zivot...

0/0
16.8.2010 10:39

Schwein_Hund

Re: no mně se teda nechce čekat na stáří

Nejsem si zcela jist, zdali ten spickovy vedec je zrovna vhodny priklad... :-P

0/0
16.8.2010 10:18

Schwein_Hund

Jojo, ja to rikam porad...

... duchodci jsou akorat pekne rozezrani. Maj se bezvadne a jeste jim ani nejni trapny kazdou chvili brecet nekde v TV nebo levicovym platku. ;-O

0/0
16.8.2010 9:08

Labruna

Nejšťastnější???

Možná. Záleží hodně na nátuře, ale taky na tom, jestli je člověk zdravý aspoň do té míry, aby neměl bolesti, mohl se jakž takž hýbat, vidět, slyšet a obstarat si své potřeby, aby neměl existenční nouzi a aby měl někoho rád.

0/0
16.8.2010 8:56

reli

než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

na to nemusíte mít velký důchod. A když si v mládí pitím , kouřením a přežíráním nezničíte zdraví, ušetříte si i na tu chalupu. Chce to ale mít aspon trochu rozumu a přemýšlet, hloupému se to nepodaří.

0/0
16.8.2010 8:54

yaneos

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Za tuhle myšlenku Vás tu čeká hranice :-))))

0/0
16.8.2010 9:00

xaeris

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Platit za nájem v prázdném bytě a daň z nemovitostí za byt i chalupu, tedy kromě jiného, na to opravdu nemusí být velký důchod?A nebo prodat byt, rozloučit se navždy s kulturním a společenským životem a dohnítvat v holínkách v létě i v zimě na v zapadákově na okoralé vodové desítce v místní nevytopené knajpě, mi prijde spíše jako trest.Na to opravdu hloupý nepřijde.

0/0
16.8.2010 9:12

Schwein_Hund

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

A je to tady !Pokud si neumite predstavit jiny zpusob traveni volneho casu nezli chlemtanim piva a hulenim, tak je naprosto zbytecne vam cokoliv vysvetlovat.

0/0
16.8.2010 9:23

xaeris

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Vy mně tedy laskavě nemusíte vysvětlovat nic, kdyži nechápete rozdíl mezi lahodnou pěnou u Pinkasů a kalnou břečkou  z vidlákova.Takže radím já vám, zkuste jednou nechlemtat, i když u vás to asi půjde ztuha, ale o tom to je.

0/0
16.8.2010 9:31

Schwein_Hund

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

No, dyt to rikam, jste vochlasta... !;-D Zajdete si misto toho radsi do lesa na houby (ted rostou o stoset) a pritom se zamyslete nad svym zivotem...

0/0
16.8.2010 9:37

xaeris

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Včera jsem byl na Zbraslavi.Lidí v lese víc než hub.Ale večer na jedno dobrý točený, pěkně v klidu, pod střechou, venku kroupy jak u Verdunu, tohle vy Coca cola cucáci nemůžete nikdy pochopit.

0/0
16.8.2010 9:46

mikookim

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

ano povysovat svoje stari nad mladsim- za to cekate uctu? uctu ke starsim? jinak piju kofolu takze budu asi kofola cucak no kazdy jsme nejaky tak at vecer chutná

0/0
16.8.2010 9:49

xaeris

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Oháníte se tu zvyšováním životní úrovně a moje vysvětlování toho, že současnou životní úroveń máme jen za cenu idiotského zadlužování našich příštích generací, kterým všichni drze šaháme do talíře, tomu říkáte povyšování stáří na mladím? 

0/0
16.8.2010 9:57

Schwein_Hund

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Na houby do LESA, ne do Stromovky... pak je to v pohode...! ;-)

0/0
16.8.2010 9:50

xaeris

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Stromovka je ve Zbraslavi?

0/0
16.8.2010 9:52

Schwein_Hund

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

20km od konecny metra, to je porad Praha... musite jeste o kousek dal... az tam, kde uz mistni tolik neramcaj... ;-)

0/0
16.8.2010 9:56

xaeris

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Mně stačí rovnou zajet tam kde rostou.Zbytečný pojíždění je pro mladý joudy, kterým to dojde až za pár let. 

0/0
16.8.2010 10:03

Schwein_Hund

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

No jo, mladym joudum to dojde az par let a nekomu holt uz asi nikdy... Hadam, ze zrovna vas si platim ze svych odvodu, takze jdu makat, abyste mel na koho nadavat. Najit stopu, dohnat a predehnat... Praci cest, soudruhu! (Tak nejak jste to tehdy rikali, kdyz jste jeste byli tema mladejma joudama, ne?!)

0/0
16.8.2010 10:11

xaeris

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Klídek, i těm současným mladým to dojde už brzy, až nám tady tady státní dluh přeroste přes hlavu.Nic nerosrte do nebe, říkali už přece naši předci,  a já,  já si starších, na rozdíl od joudů jako vy , vážím, a nepotřebuji a nepotřeboval jsem k tomu ani být nějakým soudruhem.A k těm vašim odvodům, budete se divit, ale jsem v produktivním věku, takže třeba z těch Vašich odvodů živíte zrovna Vaše rodiče či prarodiče.Tak je raději také pošlele pást trávu, aby vám nemuseli nic vyčítat.

0/0
16.8.2010 10:26

Schwein_Hund

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

A vite, ze jsem si rikal, ze asi bude mladsi... pac kdybyste byl takhle nasr.... v 75, tak pak bych si vas vubec nedokazal predstavit v te povestne krizove padesatce... ;-D

0/0
16.8.2010 10:36

xaeris

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Ae já nejsem nasr..., ovšem mít radost ze života na státní dluh jako máte vy, to dokáže mít asi málokdo.To byste si měl zkusit představit, co nás tu čeká za dluhový malér , a ne se starat o mne, joudo. 

0/0
16.8.2010 10:57

zykanv

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

Já, ač jsem pražák byl u Pinkasů jen jednou, ale nemůžu říct, že by mě na chalupě méně chutnala Francisova jedenáctka.:-)

0/0
16.8.2010 17:14

Schwein_Hund

Re: než se opékat u moře je lepší mít hezkou chalupu

R^ Tomu se potom rika umeni zestarnout... , ktere bohuzel vetsina tuzemskych duchodcu neovlada.

0/0
16.8.2010 9:17

xaeris

A rozum zůstal kde?

Mizerné důchody, ještě mizernější zdravotní péče, arogance nespokojené mladší populace vůči důchodcům kteří ujídají mladým chlebíček, zdražování nájmů, energií, léků, zákaldních potravin atd.Ale, jak se píše v novnách, těšte se .......................

0/0
16.8.2010 8:45

Schwein_Hund

Re: A rozum zůstal kde?

10kKc, to je jako mizerny duchod??? 8-o Zeptejte se mlade rodiny, kolik jim pripada na hlavu jedno clena... a aroganci te starsi generace lebedici si v regulovach najmech snad ani nema cenu komentovat...

0/0
16.8.2010 9:12mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.