Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Každá žena si musí svého partnera nejprve vychovat, radí psycholožka

Tramvaj byla tak plná, že i muži stáli. Vtip, který o dnešní společnosti ledacos vypovídá. Ano, muži ztratili vůči ženám ohleduplnost, berou je jako parťačky. Důsledek emancipace? "Nezávislá a sebevědomá žena se emancipací nezabývá," tvrdí psycholožka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

arivista

To bych rád viděl reakce feministek

na případný článek "Každý muž si svou partnerku musí nejprve vychovat".

0/0
16.9.2010 13:24

xbeka

?

Vrcholem článku je konstatování, jak je ubohé, když muž sedí v tramvaji a žena nad ním stojí. Pokud jsme oba zdraví, tak je to snad jedno... popř. bych se max. se svým potenciálním partnerem domluvila, koho víc bolí nohy:-)... upřímně řečeno... jsem samostatně výdělečná, naštěstí zdravá osoba a nepotřebuji od muže aby mě pouštěl sednout, živil, se šroubovákem umím taky a když je v domácnosti něco co nezvládnu (což bývá věc, kterou nezvládne ani většina mužů - např. orpava pračky apod.) tak si zavolám řemeslníka (což by klidně mohla být i žena, že..) stejně tak peru a vařím, protože to prostě za mě nikdo neudělá. Od svého partnera čekám, že bude stejně samostatný a pokud se mnou bude chtít sdílet jednu domácnost, dohodneme se na rozdělení prací podle toho, koho co víc baví, popř. každý udělá to co je zrovna nutné.

0/0
13.9.2010 9:39

xbeka

Re: ?

jinými slovy já jsem za emancipaci ráda (nehledě na to, že za tímto - pro mě z nepochopitelných důvodů - neoblíbeným slovíčkem se schovává i volební právo pro ženy a pod.), dovoluje mi žít tak jak potřebuji a chci, nemusím se o nikoho nic prosit, nemusím být na nikom závislá. Beru ji se všemi důsledky. A cítím se tedy mnohem svobodněji a sebevědoměji, když vím, že dokážu stát na vlastních nohách (i v tramvaji) než kdybych se každý den třásla, že bez muže nebudu mít ani korunu, nezvládnu zatluct hřebíček... nehledě na to, kdo mi podrží dveře až budu vycházet z domu???!!! ;-D

0/0
13.9.2010 9:45

illes

Vychovat, to snad ne.

Totéž si ovšem myslí i většina mužů, že si svojí partnerku musí vychovat, aby mu vyhověla ve všem co chce. Takže se vzájemně budou vychovávat, navzájem se poučovat, až se nakonec buď jeden přizpůsobí a nebo od sebe odejdou, protože jim to bude vadit. Já si myslím, že dospělí lidé se namají ve vzájemném vztahu vychovávat, měli vědět co jde a co ne, partnerský vztah není o výchově, tam už mají být vychovatní lidé od rodičů.

0/0
4.9.2010 13:21

SYETEY-KOTZOUR

douchová

Drzoune jedna drzá, zvědavá, vošklivá, brejlatá, Douchová ... (citace z "Vrchní, prchni");-D;-D

0/0
1.9.2010 14:05

VyMeTaky,2

Nevím,

o jakém vychovávání Douchová žva... mluví. Pokud je nějaká s prominutím taková pipina, že její kořen ji nepustí sednout, bere partnerství jako moje/tvoje, apod., tak ať si to, s prominutím, vyžere.

A když už tu nakousli emancipaci - pokud jsou míněny kecy o emancipaci tak upřímně, ať nám feministky vysvětlí, proč nikde nevidím ženu, jež by jezdila s hovnocucem, s popelářským vozem, topila v kotelně, prováděla výkopové práce, nebo třeba stěhováka.

0/0
27.8.2010 13:42

Nanynka Kulichová

Re: Nevím,

Stačáí zajet do Ruska nebo do Afriky, tam dělají ženské i ty nejtěžší fyzické práce. Tj. ty, které v Česku nevoní ani českým chlapům, a tak za ně zaskakují Ukrajinci.

S emancipovanosti to myslím nemá nic společného, spíš s netraktivitou té práce.

0/0
1.9.2010 20:41

superkutil

Zatracená emancipace...

Od té doby, co začalo ženám hrabat a místo své velmi důležité pozice pečovatelky o teplo domova (zajištění zázemí muži a dětem) začaly vymýšlet emancipaci (možná z nudy), tak to jde do háje. Teď nikdo nedělá nic pořádně. A hlavně jsou všichni hrozně líní. Ženy i muži se chtějí jen bavit a nikomu se nechce vydělávat. Ženy si myslí, že mohou dělat práci mužů, ale nějak nikdo neřeší, kdo za ně pak bude dělat jejich práci. Ženy jsou líné a pohodlné a nejraději by nevařily, neprali, nestarali se o rodinu. Ani nechtějí děti. Chtějí být nezávislé na mužích a díky tomu, že vydělávají peníze, tak si služby, které dřív zajišťoval jejich muž, můžou zaplatit. Je otázkou, zda nezávislost žen na mužích je ta správná cesta. Co bude dál? Jednoho dne si ženy vzpomenou, že už nechtějí vařit, prát, žehlit, rodit děti a starat se o ně. Co bude dál? Muži se naučí rodit děti nebo vyhyneme?

0/0
27.8.2010 11:57

superkutil

Re: Zatracená emancipace...

Na druhou stranu v zemích třetího světa a v arabských státech emancipaci neznají a tak možná všechny převálcují arabové, až původní evropané vyhynou.

0/0
27.8.2010 11:57

Nanynka Kulichová

Re: Zatracená emancipace...

Prát a žehlit se chce jenom vybrakovaným mozkům. Normální lidi tyhle práce dělají jenom proto, že musí.

Btw., jedna moje prababička neprala a nežehlila, měla na to služky. Ani dětem se moc nevěnovala, měla chůvu. A nebyla to žádná emancipovaná žena, ale přesně naopak zhýčkaná panička z bohaté rodiny.

Druhá moje prababička se o děti taky moc nestarala, ovšem z opačného důvodu. Byla z chudé rodiny, a tak musela celý život tvrdě pracovat. Jako statisíce jiných ženských, vždyť tu byly služky, děvěčky, fabričky, kellnerky, švadleny...

Vidíte všechno trochu moc jednoduše.

0/0
1.9.2010 20:49

illes

Re: Zatracená emancipace...

Je to tím, že dříve ženy nechodily do práce, nebo jen okrajově jako přilepšení do rodinného rozpočtu, měly plné ruce práce dětí, hospodářství, domácnosti. Hlavní tíha, přinést peníze byla u muže. Dnes ale ženy chodí do práce, často na plný úvazek, a muži, alespoň v Čechách po nich chtějí, aby dál dělaly na plný úvazek i domácnost  a starost o děti. Měla jsem možnost vidět jak funguje parterství třeba u Francouzů.  Viděla jsem, že i když byli na dovolené oba partneři, dětem prádlo vypral i pověsil jejich táta, Francouz. Ručně, vůbec mu to nepřipadlo nedůstojné a hloupé, třeba právě jeho žena se starala zrovna o něco jiného. Českého tátu jsem to viděla dělat málokrát, tedy pokud nebyl s dětmi sám.

0/0
4.9.2010 13:27

mountbiker

Douchová, Douchová.....

mě se snažila žena vychovávat asi osm let po vzoru své matky, pak mi došla trpělivost, začal jsem si natruc dělat co jsem chtěl a s kým jsem chtěl ;-D. Žena láteřila, zle bylo, výhrůžky rozvodem padaly atd... atd... Tak jsem jí několikrát vpálil, že nejsem její dítě aby mě říkala co můžu a co nemůžu - asi jí to postupně docvakalo a přestala mě vychovávat. No a od té doby jsem se postupně uklidňoval a uklidňoval .... No a dneska jsme oba dva tak spokojení. Takže Douchová ;-D;-D;-D nějak Ti to nefachá ;-D

0/0
27.8.2010 7:06

Ing. Artaban

:)

Od té první slečny na obrázku bych se klidně nechal vychovávat až do rána R^

0/0
27.8.2010 2:39

Durannn

.....

Mám na to svůj názor, možná se někomu líbit nebude, ale já si za ním stojím.

Ženy by stále u sporáku měly umět pracovat, stejně tak, jako muž by měl umět točit šroubovákem, tohle je od pradávna poslání obou pohlaví a vážně miluji ženy, které se něčeho takového zříkají .... Schválně, kolik znáte holek ve věku 20ti let, co by dokázali svému muži uvařit dobré jídlo a vyžehlit krásně košili ? ... Dnešní slečny nemají totiž nic v hlavě než DISCOTÉKY a to, jaký si mají vzít výstřih před vyrážením na ní.

0/0
26.8.2010 21:11

CrimbleCrumble

Re: .....

tak jsi nám to vysvětlil a teď mazej točit šroubovákem, filozofe

0/0
26.8.2010 22:25

anavea

Re: .....

;-D Ale je to pěkná teorie, ne? Žena ať mu vaří, pere, žehlí... a on jí za to občas zatočí šroubovákem...

0/0
27.8.2010 2:44

anavea

Re: .....

Jak teď koukám na to, jak to vypadá napsané - kdoví, co tím točením šroubovákem ještě ke všemu myslel, co?

0/0
27.8.2010 2:45

kattyp

Re: .....

Tak mě je 20 :-) vyžehlit umím a nejen košili ;-) taky umím prát, vařit, atd atd... ne všechny dvacítky znají pouze diskotéky, ale je pravda, že u většiny to tak je ;-) ja na diskotece byla asi 2x a víc nepotřebuji,tento způsob života mě prostě neláká ;-)

0/0
27.8.2010 9:18

superkutil

Re: .....

Takových jako ty je ale stále míň, hlavně ve městech.

0/0
27.8.2010 12:00

kattyp

Re: .....

JJ je to tak, já jsem z vesnice asi 10 km od Brna, takže v Brně jsem často kvůli škole. Je to hodně výchovou. Naši jsou v práci a tak vše zůstává na mě. A já to tak i beru, že se doma musí pomáhat, přece jen mě rodiče stále živí. Zrovna tu mám kupu oblečení na žehlení, tak mám na o práci ted postaráno ;-D Ale i slečny u nás na vesnici žijí pouze diskotékama, hospodama atd... Je to hodně individuální... Ale je pravda, že takovýchco něco dělají je vážně jak šafránu..

0/0
27.8.2010 12:13

neverest

Vychovat???

Ženská chlapa nevychová. Měla by si vybírat chlapa podle toho, jaký ten chlap je.

0/0
26.8.2010 15:39

Aragorn

Re: Vychovat???

R^

0/0
27.8.2010 0:00

neverest

Bejvalka

Tak jsem si vzpomněl na moji bejvalku, ta byla taky libová. Vyjednala si novej job. Když pak přišla první den do práce, tak byla ve smlouvě o 10% nižší částka. A ona to klidně podepsala. Když jsem po ní chtěl, aby zkusila udělat zkoušku z angličtiny napodruhé, když se na ni poprvé málo učila, byl hned oheň na střeše. Ale když jelo kolem nás po ulici nový auto, tak se lísala a říkala "Tohle auto by se mi líbilo". Takovýhle Doroty pak kazej ženským pověst. Rozhodovat a vybírat, to jo. Ale přiložit ruku k dílu, to ne. Zato každej měsíc týden před výplatou v peněžence vyluxováno.

0/0
26.8.2010 15:37

neverest

Údiv

No a co si jako ženský myslej??? Že je bude chlap obskakovat, rozmazlovat a k tomu všemu je nechá rozhodovat o všem od výběru bytu až po vůni toaleťáku??? Nepřispíváš, tak nepřepínej ;-D  a jestli chceš rovnoprávně rozhodovat, tak se musíš taky trochu starat a přiložit ruku k dílu.

0/0
26.8.2010 15:30

lofasisko

to je dnešní psychologie

zasévá do společnosti nesmysly a bludy. Každá taková ženská by měla dostat okamžitě kopačky, neznám pár kde by tohle fungovalo. Kdekoliv velí ženská tam jsou jen problémy. Dlouhodobě nefunkční.Rv

0/0
26.8.2010 8:09

superkutil

Re: to je dnešní psychologie

Ano, ale v mnoha rodinách vládnou ženy. Vždyť matriarchát je historická záležitost. V jižní americe to bylo dost časté. Žena vládla a rodila děti, muž byl příležitostný oploditel bez jakéhokoliv nároku na děti.

0/0
27.8.2010 11:59

VyMeTaky,2

Re: to je dnešní psychologie

Matriarchát je především (většinou) hysterická záležitost.;-D

0/0
27.8.2010 13:45

pepe89

baby neblbněte

Takové pindy paní Lindy jsou zcela bezpředmětné. Je to ale krásná demonstrace degradace lidské civilizace a společnosti.

prosím přečtěte si... :

http://nastalek.blog.idnes.cz/c/152586/reakce-Kazda-zena-si-musi-sveho-partnera-nejprve-vychovat.html

0/0
26.8.2010 7:57

tomaso

No a co ze divka v tramvaji stoji nad sedicim chlapcem?

co je divnyho na to ze divka stoji nad sedicim chlapcem v tramvaji?

Vubec nic o nich nevite a delate zavery. Typicka psycholozka, co pro same stromy nevidi les.

Existuje tisic duvodu proc chlapec sedel a divka stala a porad to melo etiketu vporadku.

Jste slaba a hlavne lina myslet, co psat, pani pisatelko.

0/0
26.8.2010 0:02

mcnarik

Re: No a co ze divka v tramvaji stoji nad sedicim chlapcem?

Taky nechápu proč by měla žena sedět a muž stát pokud si jsou rovni? Nehledě na to, že by se snad měli sami rozhodnout kdo bude a kdo nebude sedět! Nemám rád pokud někdo odsoudí druhé jen podle toho jaký má názor.

Na druhou stranu nesouhlasím s tím, že je pisatelka cokoliv jiného než člověk s vlastním názorem...

0/0
26.8.2010 20:45

hafusak2

Žena, která si myslí, že si muže MUSÍ vychovat,

tak o něj v 99% přijde, protože se jí na to každý normální muž vykašle a pošle jí k vodě.

0/0
25.8.2010 17:58

lofasisko

Re: Žena, která si myslí, že si muže MUSÍ vychovat,

R^

0/0
26.8.2010 8:07

Ak-trax

Re: Žena, která si myslí, že si muže MUSÍ vychovat,

R^R^R^

0/0
26.8.2010 13:09

libl3

Paní psycholožko,

mám pocit, že problém máte především vy.

0/0
25.8.2010 13:15

Urbie

njn

na jednu stranu by chtěly pořádný chlapáky, na stranu druhou, aby se chovali jako ženy... to ale nejde asi moc dohromady..

0/0
25.8.2010 11:11

miof

pochybuji, ze arogance je cesta k lepšímm vztahům

Kdyby napsal opačně orientovaný článek muž (o tom, jak si muž musí svou partnerku nejprve vychovat), tak byste ho, dámy, nejspíš označily za mužského šovinistu. Nebo ne? Otázka pak je, co je autorka ... :-)

V normálním vztahu se oba partneři ovlivňují, trochu vychovávají, ale spíš přijímají a dělají ústupky.

Mimochodem, to, že u mužů dochází v posledních desetiletích k úbytku dvornosti, má dle mého z 90% na svědomí agresivní část feminismu.

Pokud si autorka myslí, že otočí tento trend tím, že napíše arogantní článek (titulek, fotky, některé pasáže) o tom, jak si ženy musí muže vychovat, tak je v lepším případě naivní. V horším ... no, hloupá snad ne, ale zaslepená asi ano.

Hezký den !-)

0/0
25.8.2010 10:08

slon75

"Neví, co chce

a nedá pokoj, dokud to nedostane"? Vtipné je, že přesně toto rčení, kterým muži už desítky let laskavě škádlí své ženské protějšky, sedí právě na feministky jak pudel na hrnec.

Důkazem budiž třeba schizofrenní feministická prezentace ženy jako oběti a současně její favorizace jako bytosti šířkou svého myšlení nadřazené mužům.

0/0
25.8.2010 1:13

parlost18

Já toto neřeším

víte, vztah muže a ženy je to poslední, co bych ve vztahu nebo na pracovišti řešil. vlastně je to jednoduché. Ve vztahu: buď je nám spolu dobře a pak jí vnímám jako tu nejúžasnější bytost nebo není a rozejdeme se. V sexu: bud si vyhovujeme nebo ne. Námluvy je asi jediná činnost, kdy má ženská navrch, protože je to už od přírody ona (samozřejmě pokud na to má), kdo si vybírá, partnera. Takže bud dostanu kopačky nebo ne. S výchovou dětí nemám zkušenosti. A co se peněz týče. NO, kdyby vydělávala nějak značně více jak já, asi by to mé ego neslo špatně, protože bych se cítíl trapně. Ale konec konců, když se člověk zamiluje, můžou si všichni s těmi věčnými úvahami a žvásty vytřít pr....

Na pracovišti nijak neřeším, zda jednám s mužem či ženou. Jsou jistě i vyjímky. Když  za mnou příjde krásná ženská, hned jsem milejší. Ale za to nemůžu. Jediné, čeho se snad v česku nikdy nedožiju, bude, že budu muset platit odškodnění za trochu delší pohled či nějakou zdvořilost (špatně vyloženou).

0/0
24.8.2010 18:25

Ak-trax

Re: Já toto neřeším

Přesně tak, není nad to trávit fůru času na pracovišti, mít dny k nezastavení a člověk pak nemusí řešit a pozastavovat se nad tím. :-)

0/0
25.8.2010 14:11

GenEtt

To jsou teda kecy

a ty fotky tomu dávaj korunu Rv Že já jsem jsem na to klikal. Příště takovýhle kraviny prosím nedávejte jako odkaz na hlavní stránce. Díky.

0/0
24.8.2010 18:22

JP007

Názor

Dvě výhrady k myšlenkám paní psycholožky.

Není mateřský pud právě proto pudem, že se s ním rodí všechny ženy (až na anomální výjimky - chcete-li úchylky)? Jedna známá my vyprávě la ve svých 30 letech, že si tedy bude pořizovat dítě, protože jí už je třicet, ale že vůbec necítí nějakou biologickou potřebu dítě mít. O té by nejspíš paní psycholožka prohlásila, že právě ona je příkladem ženy, která se nenarodila s mateřským pudem. Jenže pravě tatáž stejná známá mi cca 2 roky po narození dítěte říkala, že nechápe, jak mohla bez dětí do svých třiceti vůbec žít. Takže asi tak k tomu mateřskému pudu.

A druhá věc: Možná by bylo dobrá rozlišovat, co je zavedená konvence a co je fyziologický předpoklad - chlap kdyby se posr... nebude ani rodit, ani kojit. Nic proti závěrům uvedeným v článku, nicméně ne vše je zavedenou konvencí - tedy ustáleným společenským pravidlem. Něco si vymyslela příroda, ne člověk.

0/0
24.8.2010 15:44

JP007

Re: Názor

vyprávěla my - fuj tajbl, pardon

0/0
24.8.2010 15:44

Oerteplur

Silnou partnerku si hledají slabí muži

pokud jsou totiž na tom oba partneři se sebevědomím přibližně stejně, dopadne to mezi nimi jako v článku. O silné lidi není třeba mít péči. Stačí jim přece jen půjčit a o zbytek se jako vždy již postarají sami.;-)R^

0/0
24.8.2010 13:42

paskudilek

alex hart

V

0/0
24.8.2010 12:11

robertpoch.blog.idnes.cz

Na tento text jsem proste reagovat musel

http://robertpoch.blog.idnes.cz/c/152277/Kazdy-muz-si-musi-nejprve-partnerku-vychovat-radi-sam-zivot.html8-o

0/0
24.8.2010 10:00

bee027

Alex Hart...

R^ netreba dalsich komentaru, staci prispevky Alexe Harta R^:-)

0/0
24.8.2010 8:08

Milenius

Ženy jsou hloupé, proto nevědí, co chtějí

Problém je v tom, že dřívě ženská nedokázala uživit rodinu - ona nedokázala zorat pole, posíct kosou obilí, spravit ohradu, postavit dům, ulovit jelena atd. Zato jí dobře šlo sbírat plodiny, starat se o děti, motat se kolem domácnosti, k čemuž nepotřebuje příliš invence ani síly.

Dneska je situace jiná -úspěšná žena je většinou nějaká manažerka nebo účetní, k čemuž zase nepotřebuje invenci, ale umět naučit se základní postupy a umět kybicovat. Ukažte mi nějakou ženu, která by byla kreativní, měla silnou logiku a někdy něco vymyslela, ne jen aplikovala něco přečteného. Takovou jsem ještě nepoznal. odráží se to i v životě - která žena má nějakého koníčka? Málokterá a když, tak většinou je to zahrádka nebo něco podobnýho, což ale vychází z touhy mít doma pořádek, není to v podstatě žádný koníček..

Muž u žena jsou rozdílní a je chyba snažit se to změnit, což ženy chtějí. Většinou na to ale dřív nebo později doplatí. Muž jim tento svět udělal a ženy si toho ani neváží.

0/0
24.8.2010 6:34

alex hart

Re: Ženy jsou hloupé, proto nevědí, co chtějí

Diskutovaný článek je napsaný hloupě, nevhodně a tak, že zbytečně vyvolává negativní reakce. Paní autorka to moc nezvládla. Na to že je prý psycholožka, by se jeden divil, čeho vlastně chtěla dosáhnout. A s ní i redakce, která takový článek pod své jméno vzala.

.

Na druhou stranu, když si dáte do nadpisu, že ženy jsou hloupé, předvádíte stejnou (ne-li větší) hloupost, neomalenost a absenci psychologie, kterou má kritizovaný článek. Vaše další argumenty se pak úplně znehodnotí. Asi jako když Miloš Zeman na oficiální státní návštěvě Slovenska prohlásil, že si nedá jejich pivo, protože Slováci umějí uvařit místo piva jen chcanky. Jak byl jeho subjektivní pocit možná oprávněný na základě zkušenosti s některými slovenskými pivy v dřívější době, rozhodně nebylo na místě jej tak neomaleně projevovat ani vůči nejlepšímu slovenskému pivu a už vůbec ne vůči Slovákům jako hostitelům.

0/0
24.8.2010 10:13

expat47

Re: Ženy jsou hloupé, proto nevědí, co chtějí

.............asi tak..........!!

0/0
24.8.2010 11:15

paskudilek

Re: Ženy jsou hloupé, proto nevědí, co chtějí

ty jsi poznal vsechny zeny na svete, jak vidim:-)

0/0
24.8.2010 12:06mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.