Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Depresi zaženete mejdanem aneb mýty o nemoci duše

Deprese je neléčitelná, je důsledkem přebujelé civilizace a nemocní si v ní libují. Antidepresiva jsou návyková a mění osobnost pacienta. Seznamte se s největšími mýty, které kolují o depresi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

yogi

osobnost

..."Stejně tak se nezakládá na pravdě přesvědčení, že antidepresiva změní

vaši osobnost. Jejich užívání ovlivňuje jen chemické pochody v mozku,

osobnost se jimi nijak nemění."...

A co je tedy jiného "osobnost", než souhrn modelů našeho chování a myšlení jako důsledek chemických pochodů v mozku?

0/0
15.6.2010 15:58

Sawer

Antidepresiva

Proc mi ten clanek silne pripomina reklamu na antidepresiva ? Dost tech mytu mi prijde prave pravdivych a odpoved jako blbost napsana PR agenturou farmaceutickych spolecnosti.

0/0
15.6.2010 14:49

ego2

.

depresia je asi jednou z tzv. civilizačných chorôb súvisiacich s rozpadom tradičných hodnot (napr. rodina) a duchovnych hodnot (viera). Fakt si neviem predstavit liecenie tabletkami ale nie som odbornik.

Zivot nie je rozpravka a cloveka mozu stretat aj rozne pohromy o tom to je.

0/0
15.6.2010 12:50

baki

Re: .

Vůbec nevíte o čem mluvíte. A asi jste ani nečetl článek. Píšou tam, že deprese se týká všech kultur a národů a taky, že ji nespouští špatná životní situace. Rozumíte tomu jako koza petrželi. ;-O

0/0
15.6.2010 13:36

brouzdalka

Re: .

Ano, nejste odborník. Deprese není smutek nad tím, že se vám letos neurodily rajčata nebo že vaše dítě přineslo sardel ze školy. Deprese je psychické onemocnění, od kterého vás neochrání ani rodina, ani ta vaše víra. To jsou zas hlody tohle...to může prostě napsat akorát člověk, který neví, jaký to je, když prostě absolutně postrádáte vůli a chuť žít, ráno nedokážete vstát z postele a ani nevíte prostě proč, ale je to jakoby vám na "duši" ležel obrovský kámen, který táhnete stále s sebou a který vám brání cítit něco jiného než beznaděj a smutek.

0/0
15.6.2010 17:54

Menetekel

Každý zdravý jedinec si za život projde několika

depresemi. Patří k životu stejně tak, jako radost. Člověk se potřebuje občas uzavřít do sebe. Někdo na kratší dobu, někdo déle. Za konzumaci léků a prohlubování depresí můžou paradoxně obory, které začaly ze života lidí dělat vědu. Slabší jedinci se tak stávají pokusnými myškami v rokách "odborníků", kteří si mnohdy neví rady ani se svým vlastním rodinným životem...Rv

0/0
15.6.2010 9:59

Severin

Re: Každý zdravý jedinec si za život projde několika

Stále si mnoho lidí plete tak zvanou "depku" s klinickou depresí. Že si každý zdraví člověk během svého života odbude několik "depek" ne neoddiskutovaltelné. Že si každý zdravý člověk za život odbude několik klinických depresí je nesmysl.Jak jsem se už dříve zmínil, u klinické deprese v akutním stadiu zabírají jenom antidepresiva (a někdy ani ty ne a musí se sáhnout k ECT -tedy tak zvané elektrošoky) . Teprve až se nemocný dostane ven z té akutní fáze je místo pro další typy terapie - psycholog , podpora rodiny, či životního druha-družky. Jako skoro každá duševní nemoc má deprese dvě složky - jednu hardwarovou - tedy  porucha chemických procesů v neuronech, a druhou softwarovou - okolí, psychická zátež z dřívějška atd. Na úspešné léčení deprese by se měly tedy podílet jak AD (hlavně ze začátku), tak "hovorová terapie" a pomoc okolí.

0/0
15.6.2010 11:52

plooton

Re: Každý zdravý jedinec si za život projde několika

u některých rezistentních pacient.ů na léky nezabere ani ECT - tak 20 - 10 %.

0/0
15.6.2010 23:00

plooton

Re: Každý zdravý jedinec si za život projde několika

...mno, to tedy těžko, leda že by do života zdravého člověka potřila i mánie.

0/0
15.6.2010 22:55

Tryskomys Muf

Nejlepsim lekem na depresi

Nejlepsim lekem na depresi je pokud mozno pravidelne delat neco uzitecneho pro ostatni, a nesedet stale u kompu. R^

0/0
14.6.2010 0:16

airinn

Re: Nejlepsim lekem na depresi

Nejlepším lékem je dělat něco pro sebe a ne pro ostatní !

0/0
14.6.2010 15:29

RodoDendron 0002

Re: Nejlepsim lekem na depresi

Je Wellbutrin.

0/0
14.6.2010 16:02

zvedavy

nejlepší výsledky

:-)

0/0
12.6.2010 16:06

plooton

co považuj za nesmysly tohoto čl. dám do uvozovek

- o nesmyslech, kde si jsem jistý je ani dávat nebudu :-)

-1. deprese není ovlivnitelná vůlí: "často ovlivnitelná vůlí je", 2. Deprse čl obtěžuje a přeje se vrátit do normálního života: "obecně jo, v akutní fázi často ale ne - třeba si přejí jen smrt nebo "nic" " 3. Obava ze závislosti je zcela neopodstatněná: není, dle terminologi sice nemusí hrozit tolerance na lék a bažení po něm, ale vysadit ad. je často veliký problém - sy. po vysazení, je to podobné jako při odvykání: nejrizikovější zcela prokazatelně z novějších léků paroxetin a venlafaxin - osobně bych si ho u sebe vysadit nedokázal představit 4. AD neovlivní osobnost: "ovlivńují - právě tím, že působí na tu chemii - atd., stejné princip jako třeba pevitin nebo alkohol - ty snad nepůsobý na chemii?, většinou ovliní osobnost k lepšímu, mnoho pac. ale říká že se po nich cítí bez emocí - jako Zoombie, to má mnoho variant", 5: Současné AD nemají téměř žádné nežádoucí účinky: nesmysl, minimálně zpočáku se u většiny lidí NU dostavují

0/0
12.6.2010 2:20

plooton

Re: co považuj za nesmysly tohoto čl. dám do uvozovek

- přze PR WHO, některých lékaří nebo známých osobností - než. účinky u AD jsou časté a v mnoha případech tzv noncompliance (nespolupráce, neužávání léků pacientem) způsobena právě nežádoucími učínky antidepresiv - NU prostě existují a je potřeba o nich mluvit, ne se tvářirt, že neexistují, existují i profily NU jednotlivých AD, 5. Spoustěčem deprese jistě může být nepříznivá životní událost - to je fakt, existuje několik ukazatelů na sdepresi endogenní a exogenní - právě spuštěnou to vější okolnotí - mají jen pravděpodobnostní hodnotu, tak např. i u depresí jasně spuštěných vnější událostí mohou být přítomny "endogenní" projevy - pro ilustraci např: snížená aktivita mozku bez aktivace "latero"frontálně, zvýšená aktivita libických struktur, zvýšená kortizolová odpověď, rychlí nástup REM spánku po usnutí a jeho zvýšená densita, časné ranní probouzení s nejvyšší depresivní nálodou, atd atd, 7. "mnohé epidemiologické studie významný podíl emočně-výchovných problémů v dětství potvrzují - 

0/0
12.6.2010 2:36

plooton

Re: co považuj za nesmysly tohoto čl. dám do uvozovek

- prostě obecně těžký nebo chronický stres je na mozkové buńky toxicky, pak jde o naučení zvládacích strategií, sebevědomí atp"

... Mno ale znám psychiatry, kteří řeknou ještě větší nesmysly - já dokážu rozumně komunikovat tak se 2 z deseti: btw - plovina nevzdělaných polovina nevěří tomu co říkám: taky máte takový pocit, že psychiatři jseu jedni z nejméně schopných lékařských odborníků?

0/0
12.6.2010 2:45

Vedoucí kolotoče je zpátky!

Lecba depresi elektrosoky?????

8-o8-o8-o Proboha, co to tam v redakci pijete? Elektrosoky se pouzivaji jako "last resort" pri lecbach tezkych mozkovych a dusevnich poruch jako schizofrenie, halucinacni psychoza apod. Pro lecbu depresi se voli zasadne utlumova terapeuticka stimulace za pouziti antipsychotik typu Prozac, Maprotiline, Ludiomil apod. Invazivni externi lecba (elektrosoky) ma za ukol nastartovat elektricke procesy v mozku, ktere jsou zablokovane (mentalni retardace), zatimco deprese je presne opacna, zpusobena hyperaktivitou v mozkovych vrstvach. Prestoze deprese je vseobecne prehlizena a navine se leckdo domniva, ze ucasti na party mejdanu lze depresi lecit, je to totalni a absurdni nesmysl. Deprese znemoznuje radost.

0/0
10.6.2010 15:54

Vedoucí kolotoče je zpátky!

Re: Lecba depresi elektrosoky?????

Clovek trpici depresi nevnima okolni podnety a intenzivne se zabyva jen vlastni objektem deprese -> tryznivymi myslenkami. Nic jineho clovek v depresi nevidi a neslysi a nelze jej jakkoliv rozveselit, uklidnit, zmenit naladu. To je proste nemozne. Clovek trpici depresi je obeti svych predstav (vycitek, vzpominek, tuzeb), ktere se v odrazu reality cloveku promitaji v hlave stale dokola takovym zpusobem, ze jedina myslenka vam znici cely den. Durazne proto odmitam zlehcovani deprese v clanku, nebot deprese je nejcastejsi zabijak dusevne nemocnych. Je to zakerna nemoc, ktera postupuje pomalu, nahlodava integritu cloveka i desitky let, casto jsou pocatky uz v detstvi a nelecena deprese je stejne nebezpecna a nakazliva jako AIDS. Je znamo, ze depresemi trpici matky prenasi tuto nemoc i na sve vlastni deti formou dedicnosti, kdy narozene dite si cely zivot nese silnou predispozici k onemocnenim depresemi.

0/0
10.6.2010 16:04

baki

Re: Lecba depresi elektrosoky?????

jojo, jen Prozac a ty dalsi leky, co zminujete, jsou antidepresiva. Antipsychotika jsou trochu silnejsi kafe. Neexistuje nemoc s nazvem halucinacni psychoza. Halucinace jsou symptomy psychozy.

0/0
10.6.2010 17:15

RodoDendron 0002

Re: Lecba depresi elektrosoky?????

Deprese nakažlivá ? No nevím. Samota prý je, ale deprese..:-)

0/0
14.6.2010 16:05

Jsem tady

Ehm.

Jejich užívání ovlivňuje jen chemické pochody v mozku, osobnost se jimi nijak nemění.

.... Ano, tím se mění osobnost, člověk odpoví jinak než by odpověděl. Je zde otázka, jestli si člověk chce depresí projít sám a poučit se z ní anebo zneužít antidepresiv a prostě si ten klid vnutit.

0/0
10.6.2010 13:34

[eT]

Re: Ehm.

Jak si prosím projdete depresí sám? TO jako od přiznání si deprese až po sebevraždu?

0/0
10.6.2010 15:38

RodoDendron 0002

Re: Ehm.

R^;-D

0/0
14.6.2010 16:06

baki

Re: Ehm.

Aaa další odborník! Prý poučit se z deprese ;-D;-D

0/0
10.6.2010 17:22

BeNiSh

jaka pak deprese?

vzdyt ted se po volbach budeme mit vsichni tak dobre, jak pred volbama slibovali plakaty nejvetsich politickych stran ;-DR^

0/0
10.6.2010 11:08

arka

moudrý táta

Je to právě 2 roky, co jsem nezvládla těžkou životní situaci a hospitalizovali mě s těžkou depresí v PL. To, co jsem prožívala, opravdu nepřeji ani největšímu nepříteli. Ti, co zažili, zcela jistě chápou. Jen jsem se za to hrozně styděla. A můj velice moudrý táta mi tehdy řekl: Ti inteligentní pochopí, proč si tady a po blbcích je ti h...o. Jenom všem co ví, přeju okolo sebe hodně takových lidí, jako je můj táta. Protože přát někomu, kdo je v akutním stavu deprese hodně sil, je hloupost, člověk neví, co to je...A těm ostatním, ať se jim tato rakovina duše vyhne, přeji krásné dny...

0/0
10.6.2010 8:47

Posvet

Neco s tim delat mozna jde

Kdysi davno jsem depresemi trpel. Vubec jsem nevedel, co s tim mam delat. Pak mi pomohly meditace. Deprese u me vznikala proto, ze jsem nebyl pripraveny vnimat svoje vnitrni pohnutky. Od te doby, co to delam jsem stastny a uvolneny. Nebylo to lehke, protoze opakvanim slova "deprese" jsem tu depresi "zivil" a pekne nafoukl, ale splasknout tu bublinu zas tak rychle neslo. Kazdopadne po roce meditovani je pryc. Treba to nekomu pomuze.Preji prijemny den.V

0/0
10.6.2010 7:56

RodoDendron 0002

Re: Neco s tim delat mozna jde

Člověk nevydrží meditovat rok v kuse... To je na mašli...;-D

0/0
14.6.2010 16:07

sdasdgk

Cisla

V clanku se rika, ze v CR trpi depresi 90 tisic lidi. Take se rika, ze pruzkumy ukazuji, ze 10% spacha sebevrazdu. Takze v CR rocne pacha 9 tisic lidi sebevrazdu? Spis bych zpochybnoval tech 10%.

0/0
9.6.2010 18:22

Cynyc

Re: Cisla

Porozumění psanému textu není zrovna Vaší silnou stránkou. To "ročně" jste si tam dodal a zcela mění význam.

0/0
10.6.2010 0:01

iuosovo nevlastní druhé já

hmm

spousta lidí si myslí, že má depresi a přitom jsou jen zklamaní sami sebou ;-D

0/0
9.6.2010 11:39

honýsek

Re: hmm

to je pravda!! bohuzel, pokud je nekdo diagnostikovan s 'opravdovou' depresi, ta skala pocitu uz se pohybuje asi v trochu jinych sferach, nez je nejake 'zklamani' !

0/0
12.6.2010 0:21

RodoDendron 0002

Re: hmm

Ne, jenom smrťák si k nim skočil na kafe.;-)

0/0
14.6.2010 16:09

marycka magdonova

pro velký ohlas opakuji:

......za komousu tenkrát se nazyvala depese "smutek", protoze deprese byla pracujicimu lidu, budujicimu petiletky, zapovezena.....kdyz jsem tehdá slysela onu sverakovu taky t.z. "radu", dělání, dělání, smutek zahání,...... tak me to vytaci az dodnes...doktor svěrák radil, jak to komoušoům (a možná Matějíčkovi) vyhovovalo.... 8-o8-o

0/0
8.6.2010 1:07

nisar

Re: pro velký ohlas opakuji:

Antidepresiva, antidepresiva, všechny smutky zahání.  To se nerýmuje.

0/0
8.6.2010 10:13

RodoDendron 0002

Re: pro velký ohlas opakuji:

"arbeit macht frei" ...

0/0
14.6.2010 16:12

white_crow

fyzické příznaky

A co, když má deprese fyzické příznaky? U mě to tak bylo. Hlavu jsem ještě jakž takž dokázala ignorovat a tak se deprese projevila bolestmi břicha, zad, totální únavou. Víte, jak může vypadat záchvat úzkosti? Dlaně se vám zkroutí v křeči, nemůžete popadnout dech a chce se vám hrozně zvracet. Nedokážete se postavit na nohy. A pak vám nějaký chytrolín řekne, proč si neporučíte, aby vám bylo líp. To fakt naštve. Mimochodem ten chlapík pak volal a chtěl číslo na terepeutku, protože se složil z přepracování. Měla jsme chuť mu říct: tak si poruč, aby to bylo líp.

Kdo to nezažil u sebe nebo svých blízkých, vůbec to nemůže pochopit. Jen plácá nesmysly. Když se hodně psalo o sebevraždě Karla Svobody uvízla mi v hlavě jedna věta. Někdo prohlásil, že byl Svoboda chodil po doktorech a všude mu říkali, že podle testů je zdravý. On se rozčílil a říkal: Jak mohu být zdravý, když je mi tak zle! ... Úplně jsem se v tom viděla. Deprese není jen o tom, že sedíte doma v koutě a brečíte.

0/0
7.6.2010 16:56

Marusha

Re: fyzické příznaky

Přesně tak to bylo u mne - nejprve silné tělesné příznaky (píchání u srdce, bušení, bolesti hlavy, zažívání v háji, brnění rukou a nohou, a neuvěřitelné záchvaty paniky, kdy si člověk myslí, že za dvě minuty je po něm). Až pak to začalo "docházet" hlavě. Nedokázala jsem vylézt z baráku, bylo mi totálně jedno, že mám malé dítě. Nebyla jsem schopná si ani umýt vlasy, aniž bych k tomu půl dne sbírala sílu.

Naštěstí Citalec zabral velice brzy a úspěšně. Brala jsem ho tři roky, pak rok po vysazení v pohodě, a pak jsem raději mazala k doktorce hned, jak mi začalo být "divně" způsobem, který už jsem znala. Řekla jsem si, že tak daleko už to nikdy zajít nenechám. Citalec zase zabral, brala jsem 2 roky, teď mám úspěšně vysazeno. Ovšem jak dlouho to vydrží, to je ve hvězdách. Přála bych si, aby napořád;-(

0/0
7.6.2010 18:14

karel60

Re: fyzické příznaky

Já Citalec nemůžu, jsem diabetik na inzulínu a Citalec mi způsobuje nekontrolovatelné hypoglykemie.

0/0
8.6.2010 19:21

Vážný

Re: fyzické příznaky

Tak tohle jsem poznal ve slabší  formě, akorát se to somatizovalo do podoby infarktu. V cizině mne kvůli tomu nechali týden ve špitálu ...

0/0
8.6.2010 20:32

herb

Re: fyzické příznaky

Mám podobné zkušenosti. Jakmile jsem ve stresu, tak je mi špatně, tluče mi srdce, nemůžu popadnout dech. Přednášet něco před posluchárnou (studuji) je pro mě horor - dusím se u toho, i když se snažím sama sebe přesvědčit, že o nic nejde, že se nic neděje.

Podle doktorů jsem naprosto zdravá. Ale to, že se nemůžu jít najíst do restaurace, pak se normálně zvednout a odkráčet, aniž by mi nebylo na zvracení, jako každý jiný normální člověk, to si asi podle většiny lidí vymýšlím nebo co. Už si nepamatuju, kdy jsem si naposledy byla schopná dát zmrzlinu nebo cokoli jiného venku. Jakmile mám tohle své období, tak to je úplně konec. Nemůžu si pak dát ani čaj v kavárně...

A všechno je to od "hlavy."

Nevím, jestli je to deprese, špatné nálady mívám, ale neoznačila bych to za deprese... asi. Je fakt, že o návštěvě psychiatra stejně uvažuju, protože tabletky na psychosomatická onemocnění mi přestávají stačit...

0/0
9.6.2010 11:25

white_crow

Re: fyzické příznaky

To vypadá spíš na fobii než depresi. Možná sociální fobie (strach z lidí) nebo porucha příjmu potravy (její součástí je strach, jíst na veřejnosti). Víc než psychiatra bych doporučila psychoterapeuta. Dobrý se blbě hledá a navíc ti dobří obvykle nespolupracují s pojišťovnou a musejí se platit (má zkušenost). Ale mně to za to stálo. Pokud má člověk depresi čistě biologické povahy, tak tak prášky jednoznačně pomohou. Pokud ale má potíže na základě toho, co se mu v životě událo, myslím, že prášky jsou jako berlička. Je to jako byste na bolavý zub brali léky na bolest. Sice to přestaně bolet, ale zánět se nevyléčí. Terapie není obvykle nic extra příjemného. Člověk si musí otevřít hlavu a probrat se tím, co tam najde. Občas to jsou věci, o kterých neměl ani tušení. Ale podle mé zkušenosti je to nejepší cesta, jak se trvale vyléčit.

0/0
9.6.2010 11:53

herb

Re: fyzické příznaky

Děkuji za radu. Já totiž sama přesně nevím, kde mám hledat zakopaného psa. Vím akorát, že jakmile je nějaký průser, chce se mi zvracet. Časem to přerostlo v problémy právě s tím jídlem. Byly i doby, kdy jsem měla problém prostě a jednoduše vyjít z domu nakoupit, aniž by mi nebylo špatně - najedená, nenajedená, na tom nezáleželo. Dneska už to není naštěstí tak zlý, jako to bylo, a většinou už netrpím nevolnostmi při takových jednoduchých úkonech, jako je vyjít na spoj do školy, což mě ještě třeba 2 roky zpátky trápilo, ale přece jen si ještě neumím představit, že bych šla na večeři do pizzerie; i když nasvačím se třeba úplně normálně, i ve společnosti jiných lidí. Jen s těma restauracema jsem pořád nějak na štíru. :)

Nevím, jestli je to strach z lidí, ale nevylučuju už nic. Je pravda, že dávkovat se chemikáliema a řešit tak až důsledky asi opravdu není šťastné řešení, pokud se dají řešit příčiny.

Děkuju za reakci. :)

0/0
9.6.2010 12:07

white_crow

Re: fyzické příznaky

V naší zemi se o terapii zas tak moc neví. Když jsem se složila, psychiatr mi napsal antidepresiva a nic neřešil. Jenomže mi nesedla a následoval převoz do nemocnice. Stav se po nich hrozně zhoršil a bylo mi fyzicky zle. Tak jsem řekla, že je nechci a zkusím to jinak. Brala jsem jen podpůrné léky a chodila na terapie. Je fakt, že tím se má léčba protáhla, na druhou stranu to, co jsem si vyřešila v hlavě mi už nikdo nevezme. Terapii jsem moc nevěřila, ale byla jsem ochotná zkusit cokoli, aby se mi ulevilo. Nakonec jsem zírala, co vše jsem si sebou tahala, aniž bych o tom věděla. Fungovala jsem na principech naučených v dětství, aniž bych o tom přemýšlela. Hrozně těžko se popisuje, jak terapie vypadá, ten zážitek je nepřenositelný. Vaše záchvaty nevolnosti spouští něco v podvědomí. Terapeut dokáže program najít a pomoci Vám ho z´měnit, aby už nekomplikoval život. Terapiefunguje hlavně tam, kde depresi spustilo něco nabraného během života a není to fyziologická porucha.

0/0
9.6.2010 20:13

honýsek

Re: fyzické příznaky

nejsem odbornik, ale priznaky se jevi jako jedna z forem socialni fobie... coz ve sve podstate neni nemoc jako takova, ale spise urcita porucha...doporucil bych na internetu hledat pod nazvem 'social anxiety disorder'

0/0
12.6.2010 0:33

Pejsátko

Re: fyzické příznaky

Sice v mírnější podobě, ale znám. U mě navíc příznaky zhoršovaly antidepresiva a ještě mi strašlivě rozhodily tlak.

0/0
10.6.2010 9:34

chudacek.blbecek

Problém s depresí

Problém s depresí je ten, že člověk musí strašně moc chtít se uzdravit. Ale pro depresivního člověka je obtížný po něčem doopravdy toužit, protože všechno je marný :-(

0/0
7.6.2010 16:04

Dr.R.

Re: Problém s depresí

Obávám se, že nevíte, o čem mluvíte. Ale přeji Vám, abyste to nikdy nevěděl - tím myslím, abyste depresi osobně nikdy na sobě nepoznal.

0/0
7.6.2010 20:37

herb

Re: Problém s depresí

Já si zas myslím, že tak daleko od pravdy není. Můj bývalý deprese měl a stále má a k lékaři jsem ho musela vyloženě dokopat já a to ještě po velmi dlouhém uprošování, naléhání a přemlouvání, kdy jsem se bála, že si třeba něco udělá. Z léčebny odešel předčasně, protože už se mu tam nechtělo být. Je teď sice na lécích, což trochu pomáhá, ale zbytek odmítá řešit. Pak se může divit, že se jeho situace nezlepšuje.

Myslím, že to určitě není jednoduché, deprese je strašná věc, ale člověk opravdu musí tak trochu chtít i sám. Moje kamarádka se kvůli depresím dokonce pokusila nejednou zabít, ale dostala se z toho. Určitě ji to stálo nemálo sil a utrpení, ale teď je v pořádku, ač musí pořád ještě brát léky. Pořád určitě lepší výsledek, než kdyby to neřešila a nechtěla řešit.

0/0
9.6.2010 11:37

white_crow

Re: Problém s depresí

Myslím si, že ten příspěvek je hodně blízko pravdě. Pokud člověk s depresí nemá alespoň minimální snahu svůj stav změnit, těžko se vyléčí. Prvním krokem je cesta k lékaři.

0/0
9.6.2010 12:09mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.