Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Tři dny stejné jídlo a přetopené pokoje, stěžují si pacienti

Nemocniční strava je pověstná už léta. A ani nový průzkum, který si nechalo udělat ministerstvo zdravotnictví mezi pacienty neukazuje na výraznou změnu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cenzorův milenec

no jo

Všichni lidi si stěžují na jídlo, ať jsou kdekoliv. Jsme prostě zmlsaní, rozežraní a věčně nespokojení....tváříme se hogo gogo, jako kdybysme každý den stolovali na stříbře a jedli nadívané křepelky. Každý druhý člověk mám nadváhu, tak mě napadá, co asi takový jednec může jíst? Že by byl tlustý po zelenině, ovoci a lehkých jídlech? ....

Sama jsem před rokem ležela v nemocnici, jídlo bylo lehké, málo slané, no prostě tak akorát, aby se člověk nepřejedl. Přeci když ležím celý den na posteli, tak těžko můžu do sebe natlačit kachnu se zelím a guláš se šesti.

0/0
6.3.2010 12:24

IfčaX

Re: no jo

Nojo, jenže ono to není ve všech nemocnicích stejné, víte? Jestli jste si všimla, tak tady si diskutující většinou stěžovali, že jídlo bylo těžké, mastné a nadýmající. Takže buďte ráda, že na nemocnici a její stravu jste měla štěstí a nekritizujte ty ostatní.

0/0
6.3.2010 18:40

Lisinha

Hehe.

Docela mě baví, že se tu řeší výhradně žvanec. No, jasně, není to kdovíco, ale většinu lidí fakt nezabije, když místo biochleba s biojabkem povečeří rohlík se salámem.

Ale že vás odoperujou s něčím, a nějak nikdo neřekne, že máte rehabilitovat a jak? Nebo že teda na té chirurgii je fyzioterapeut, který to ovšem bere tak, že když se pacientovi nechce, tak jde na kafe, ale primář ho nemůže uškrtit, protože za ty peníze jinýho nesežene a takhle se péče dostane aspoň těm, kteří o ni stojí? Tohle, pravda, není vina špitálů, ale systému, protože prevence ap. se platí ze zdravotnictví, ale když někomu upadnou nohy, tak invalidní důchod jde z jiné otýpky peněz. Že v rámci šetření občas nějaký méně prozíravý primář vykouše schopné a zkušené doktory a najme levné absolventy, a to ještě dva místo pěti - a jak to pak vypadá, není potřeba rozebírat. Že doktoři řeší tuny debilních papírů místo toho, aby léčili.... ale to nějak není vidět tolik, jako zamračená sestra.

0/0
1.3.2010 9:10

Peťulák2

Re: Hehe.

No milá slečno či paní, budete se divit, ale pokud jste zvyklá na celozrnný rohlík a jabko, tak vás ten salám může pěkně prohnat. Neřku-li pokud to podle vás "bio", ačkoli je to jen normální jídlo, jíte proto, aby vás kupříkladu nebolel žaludek nebo slinivka, žlučník atp. To vám pak opravdu nezbývá než být o hladu.

Venku mám na vybranou - na oběd k číňanům nejdu, protože mi po tom mastném bude zle. Ale když mi to vrazí někde, kde na výběr není, tak se mám zeblít, po****, nebo si dát další prášky, aby mě po jídle z nemocnice nebolelo půl dne břicho?

Přece nejde o to, že bychom frfňali, ale o to, že každý má jinak zničené trávení, neb chodí do práce a odvádí na daních dost peněz, a tedy každý potřebuje trochu jinak individuální stravování. A když už jsem to dotáhla tak daleko, že odmítám mastné od milované babičky, tak proč si nechat zkazit žaludek v nemocnici, kde mi navíc je ještě něco, kvůli čemu tam jsem.

0/0
1.3.2010 15:24

volkswagen

Re: Hehe.

Taky je moc příjemné, když někomu z bezlepkovou dietou přinesou ten rohlík se salámem a ještě na něj křičí, že to teda sní.... A když si donesete vlastní bezlepkové pečivo, tak se vám snaží zatlouct, že mají v kuchyňce troubu, abyste si nemohl to pečivo dopéct...

0/0
1.3.2010 16:31

minx

kverulanti

Jo, v nemocnici to není jako doma. Ale já osobně si uvědomuju, za jak málo vlastně dostávám vynikající zdravotní péči a hned mě všechny stížnosti přejdou. Nikdy se mi nestalo, že by mě v nemocnici odmítli, vždycky jsem dostala maximum možných vyšetření. To je pro mě důležitější než výběr ze tří jídel a cukerínově se usmívající personál.

0/0
28.2.2010 21:54

Mablung

Re: kverulanti

Lidé si neuvědomují jak drahá je péče. Kdysi mi jeden člověk popisoval německý systém. Domů Vám od vaší pojišťovny chodí faktury kolik si za Vás jaký lékař vyúčtoval. Lidé by pak měli přehled zda si na ně doktor něco nepřipisuje, ale zejména by se jim dostalo do palice kolik jedna mizerná drobná operace stojí, kolik ve skutečnosti stojí pobyt v nemocnici, ...

0/0
28.2.2010 22:44

IfčaX

Re: kverulanti

No... měla jsem příležitost se náhodou k takovému účtu dostat. A bylo opravdu hodně zajímavé zjistit, kolik stojí drobná operace, je-li na kasu.

Odstranění mateřského znaménka v obličeji v soukromém kosmetickém ústavu stálo tuším dva tisíce. Stejně velké mateřské znaménko, ale na rozhraní vlasové části, tj. pro riziko poranění při česání bylo indikací k tomu, aby zákrok byl hrazen pojišťovnou, v ambulanci kožního lékaře přišlo přesně na dvojnásobek... 

0/0
28.2.2010 22:54

akro

Re: kverulanti

Dovolil bych si Vás upozornit, že onen soukromý kosmetický ústav za svou cenu provádí jen vybrané lukrativní úkony ve velmi omezeném rozsahu a nemusí například provozovat patologické oddělení, onkologii,traumacentrum, řadu jednotek intenzivní péče, laboratoře s nepřetržitým provozem a řadu dalších, velice drahých činností. Takže si nepleťte hodinky a holínky.

0/0
8.3.2010 10:27

IfčaX

Re: kverulanti

Dovolila bych si upozornit, že za á ten kožní lékař, co provozuje ambulanci, je úplně stejný soukromník, jako to kosmetické centrum a ke své ordinaci žádnou traumatologii či onkologii a vůbec nic jiného neprovozuje. Pouze je rozdíl, že svoji práci fakturuje pojišťovně a ne přímo pacientovi.

Za bé i nemocnice, které onkologii, laboratoře, jednotky intezívní péče provozují, taktéž mají jejich provoz bodově ohodnocem a mají ho pojišťovnou placen. Takže je blbost, aby do ceny za vyříznutí znaménka přiúčtovaly i kus provozu JIPky. To si hodinky s holinkama pletete vy.

0/0
8.3.2010 11:34

old_kolacos

Re: kverulanti

njn když musíš s každou prkotinou do nemocnice tak to je těžký;-D

0/0
28.2.2010 23:26

tramtram

Re: kverulanti

však tenhle přehled můžete mít i tady. Jedna nejmenovaná pojišťovna má na svých stránkách pro každého pojištěnce přístup na účet, kde máte možnost si takový přehled projít pěkně po měsících. Každá položka je detailně rozepsaná. Někdy to je zajímavé pokoukání...

0/0
1.3.2010 8:39

karton1111

Re: kverulanti

Jaká pojišťovna? Že bych se podíval

0/0
1.3.2010 12:09

IfčaX

Re: kverulanti

"Za jak málo dostávám vynikající zdravotní  péči". Nevím, jak pro vás, pro mě třináct procent z hrubé  mzdy není zrovna málo! Beru to jako rozumnou částku, konečně co lepšího mě může v životě potkat než to, že si svůj díl nebudu muset nikdy vyčerpat a půjde na léčení někoho méně šťastného, ale že by se mi to zdálo nějak extrémně málo, to nemůžu říct...

0/0
28.2.2010 22:59

tropes

Bez chyby

V létě 2009 jsem byl ve Fakultní  nemocnici v Plzni-Lochotín, a přístup lékařského personálu od lékařů, sester až po ošetřovatelky bez problémů.

0/0
28.2.2010 20:57

Jezdím na neutrál

To vstávání na porodním

je opravdu na hlavu. Mnohdy mi mimčo většinu noci probrečelo, já i malá jsme usnuly třeba v 5 ráno a v 5:45 vstávání, teploměry, snídaně..... celý ten kolotoč. A pak to stálé bouchání dveří, hluk atd. Rodila jsem 2x, ale pokaždé jsem přišla domů jak zmlácená. Unavenější, než po týdenním flámu. Až doma jsem se konečně dosyta vyspala. A to i při dvou dětech. R^;-)

0/0
28.2.2010 20:34

old_kolacos

Re: To vstávání na porodním

To je v pořádku já bych vás ještě vyhnal na rozcvičku aby vám nerostl zadek. Pěkně byste si udělali pár koleček kolem porodnice a bylo by;-D;-D

0/0
28.2.2010 21:17

Veveřice x

Re: To vstávání na porodním

To opravdu, ale opravdu nebylo vtipné. RvRvRv

0/0
1.3.2010 14:07

verua

Každá není tak špatná..

Každá nemocnice není tak špatná, zajímalo by mě, kolik lidí anketu dělalo, asi 2 - těhotná a vegetarián :-) jak může rodička hodnotit stravu, že pro ní není vhodná? Kdo by to asi měl lépe vědět, než v nemocnici? Také jsem v nemocnici jedla, strava musí být vhodná pro každého, skoro se nesolí, ale tak existuje přece nadstandard, kde jsou schopní vařit vám dle výběru.. Každý si umí stěžovat, sestřičky jsou taky jenom lidi a občasná nechutnost je v normálu.. Když vám totiž bude 6x denně utírat pr*el, tak se ani nedivím ;-) 

0/0
28.2.2010 18:34

old_kolacos

Re: Každá není tak špatná..

Jo zdálo by se, že v nemocnici by to měli vědět nejlépe ovšem opak je pravdou, Pamatuji na test mfdnes kdy vzali jídlo z nemocnic a dali ho ochutnat ministrovi a ten z toho málem hodil kufr (Julínek). Nemocnice pořád jedou na socialistické stravě uho;-)Spíš než nadstandar by měl mít člověk možnost jídlo odmítnout (což má) ale měl by mu být vrácen část poplatku protože si stravu zařídí sám

0/0
28.2.2010 18:38

verua

Re: Každá není tak špatná..

Možná byste měl hodnotit sám dle svých zkušeností, než na základě nějakého testu MFdnes.. Pokud nejste rozmazlený a máte  hlad, tak sníte vše. Mě samotné v nemocnici i celkem chutnalo, já nejsem vybíravá. Poplatek platíte za celkové služby, kolik byste chtěl, aby vám z těch 60Kč nechali? ;-D 5 Kč? To snad ne.. Pokud vám nechutná jídlo, v každé nemocnici máte kiosek a snad máte také příbuzné, kteří (tedy nevím jak vás), ale mě vždycky vykrmovali a nosili samé dobroty R^ pokud jste  na dietě, tak hold musíte vzít za vděk vším, dieta a kór v nemocnici, no musí se to vydržet..

0/0
28.2.2010 19:06

old_kolacos

Re: Každá není tak špatná..

Ale já hodnotím na základě svých zkušeností jen jsem to zmínil když jsi psala tak že to vyznělo jen jako subjektivní zážitek rodičky a vegetariána tak jsem ti chtěl dokázat, že tomu tak není a  že je to zcela objektivní. Právě je tam kiosek ale přitom platit musím poplatek stejný jako když jím nemocniční jídlo. Proto bych rád abych ho mohl odmítout a zařídít se jinak (kiosek, příbuzenstvo apod) a poplatek mi byl vrácen zcela jistě to lze vyčíslit. A dieta v nemocnici to by bylo nádherné, obvykle to ale končí na tom co jsem psal- uho, vepřové, houska se salámem apod. Jo naučili se už tolik nesolit to je fakt ale to je asi tak všechno.R^

0/0
28.2.2010 19:21

old_kolacos

Re: Každá není tak špatná..

A byl ybch rád abys do toho nepočítala jen 60 kč ale všechny platby co platíme- zdravotní daň. Ono totiž nemocnice nejede jen na 60 kč ale bere peníze i z pojištění a pak už tu částku jídla lze krásně vyčíslit. Stačí se podívat kolik účtují pojišťovněR^

0/0
28.2.2010 19:23

verua

Re: Každá není tak špatná..

Dobře, tak v tom případě se obraťte někam výš :-) zkuste to navrhnout třeba tomu zmiňovanému ministerstvu zdravotnictví. Já jsem spokojená tak jak to je, v nemocnici mi chutnalo a nespokojená jsem nebyla. Jestli někde najdete "ubytování s plnou penzí včetně svačin" za 60 Kč na den, a i kdyby za stovku, dejte mi vědět, já tam půjdu bydlet! ;-)

0/0
28.2.2010 19:58

old_kolacos

Re: Každá není tak špatná..

No hele ubytování za několik tisíc které každý měsíc odvádím na zdravotním pojištění seženu i v Hiltonu, tak se tam sejdeme:-P Obrátím se na čssd a je po poplatcích, to chceš? chceš tady mít socany aby nás dovedli k bakrotu? Budiž, mě je to šumák já se pak jen zvednu a odejdu nemám tu žádné závazky:-)

0/0
28.2.2010 21:04

verua

Re: Každá není tak špatná..

V Hiltonu ubytování za 8999,- ;-) OK :-P vy děláte, jak když v těch nemocnicích jíte každý den ;-D Pozor, já proti zrušení poplatků nejsem, jen ať se platí..

0/0
28.2.2010 21:33

Jezdím na neutrál

Re: Každá není tak špatná..

Léky, operace, topení, voda ve sprše, úklid atd. - to je zadara?

0/0
28.2.2010 20:42

old_kolacos

Re: Každá není tak špatná..

Není, tvrdím to snad někde?

0/0
28.2.2010 21:06

Micha(e)la

Re: Každá není tak špatná..

Ehm... co třeba operace střev a jako první jídlo svíčková? Nebo jaterní onemocnění a na oběd vepřové, co plave v omastku, a k večeři obvykle chleba a salám? Chuť byla tím posledním, co jsem tehdy řešila :-/

0/0
1.3.2010 12:43

IfčaX

Re: Každá není tak špatná..

Asi jak kde. Byla jsem v nemocnici zaplaťpánbůh jen jednou - a k jídlu to opravdu nebylo. Jestli bych to dokázala sníst, kdybych měla opravdu šílený hlad, nevím, možná jo. Ale vzhledem k tomu, že to rodina neměla daleko, takže mě chodili denně navštěvovat i s proviantem, na ten katastrofický scénář nedošlo.

Vhodné to nebylo ani náhodou. Večeře -často  kus salámu zatavený ve fólii a rohlík a nikdy ani kousíček zeleniny či ovoce... Na to člověk nemusí být odborník, aby viděl, že to není vhodné. "Kdo by to měl vědět lépe než v nemocnici" - no, oni to možná ví, ale každopádně je jim to fuk. (Nemám jim to za zlé, beru že je tam člověk na kasu a ne v hotelu. Ale konstatovat fakt, že to, co servírovali, by bylo jedlé jen pro mimořádně nenáročného člověka a s nějakou zdravou výživou to nemělo společné vůbec nic, to zas musím.)

0/0
28.2.2010 20:37

verua

Re: Každá není tak špatná..

Kus salámu zatavený ve folii - hygienické důvody.. plus rohlík. No a? To se nedá sníst? Ale jděte.. Přesně o takových jako vy tu diskutujeme. Takoví ti rozmazlenci.. ;-)

0/0
28.2.2010 20:46

IfčaX

Re: Každá není tak špatná..

OK - jestli jste zvyklá být na uzeninách s rohlíkem, tak chápu, že vám v nemocnici chutnalo.  Ale tady NEJDE o to, jestli se to dá sníst, ale o vrcholnou nezdravost této stravy. V nemocnici, kde jak říkáte, by to měli vědět nejlíp...

0/0
28.2.2010 20:48

old_kolacos

Re: Každá není tak špatná..

Přesně tak, raději bych k tomu rohliku třeba papriku. A to nejenom protože maso nejím ale protože je to lehké a zdravé. Co víc potřebuju v dietě na rekonvalescenci?R^

0/0
28.2.2010 21:09

old_kolacos

Re: Každá není tak špatná..

To je blábol, samozřejmě že se to dá sníst. Když budeš mít skutečnej hlad a nebudeš mít na vybranou tak sníš i kus člověka co si odřízneš a ještě se olízneš. A to má jako být argument nebo co?;-D;-D

0/0
28.2.2010 21:08

verua

Re: Každá není tak špatná..

Víte, většinou jste v nemocnici den, dva.. Jeden den máte k večeři rohlík se salámem, jednou rohlík se sýrem. To by teda zrovna mě netrápilo, spíš by mě teda otrávila nepříjemná sestra. To, že nejíte salámy, nebo je to pro někoho "nevhodné", to je logické. Každý něco nejíme... Já třeba rajskou, nebo rýžový nákyp. Když by v nemocnici byla, odmítla bych. Argumentují tu jiní, já pořád zastávám názor, že sněz co máš na talíři a když nechceš, tak nejez. Vy tu pořád chcete jídlo v nemocnici jako v restauraci, snad, či co??? 8-o:-P

0/0
28.2.2010 21:23

IfčaX

Re: Každá není tak špatná..

Však s tímhle názorem nemám problém. Prostě nechci, nechám, zajistím si něco jiného. Ale pokud mám říct svůj názor, tak nebudu vykládat, že to bylo chutné a zdravé, když to byla hnusná šlichta a se zdravou výživou to nemělo společného vůbec nic.

0/0
28.2.2010 21:31

IfčaX

Re: Každá není tak špatná..

Ale máte pravdu - den-dva by to člověk neřešil. Ale s čím vás v nemocnici vyléčí za den-dva? Pokud je to něco tohoto ražení, tak nejspíš člověku ani moc zle není, a pak je pochopitelné, že nějaké to nepohodlí, i ve stravě, celkem snadno snáší.

0/0
28.2.2010 21:36

old_kolacos

Re: Každá není tak špatná..

Ne, já chci jídlo ve kterém  nebude maso.:-P

0/0
28.2.2010 21:37

chulimanga

Re: Každá není tak špatná..

A trápila by Vás tato kombinace: nepříjemné sestry, delší pobyt než 2 noci a nezdravé, nechutné jídlo? A ještě si nemyslím, že musím v nemocnici dostat jídlo jako v restauraci, ale chci jíst po dobu léčení alespoň trošku zdravě.

0/0
28.2.2010 21:38

chulimanga

Re: Každá není tak špatná..

Tvrdý chléb moskva po operaci hlasivek je úplně super. Posměšné poznámky sester na moji osobu, když mi rodina vozila zdravější a poživatelnější jídlo místo prorostlého masa a turisťáku, byly také velice příjemné ... Pokud Vy jste zvyklá na točeňák a podobné lahůdky, tak se nemůžu divit, že na ostatní se koukáte skrz prsty, že jsou rozmazlenci. My "rozmazlenci", pokud jsme nemocní, tak chceme lepší jídlo než jaké v nemocnicích dostáváme doposud. Pěkný večer přeji.

0/0
28.2.2010 21:22

verua

Re: Každá není tak špatná..

Milá chulimango, já byla v nemocnici ve Slaném, a prostě s tímto zkušenosti nemám.. Tam jsme měli kuřecí šunčičku ;-)

0/0
28.2.2010 21:35

Jezdím na neutrál

Re: Každá není tak špatná..

Mě po porodu při vizitě sestra s hrůzou v hlase řekla: paní, vy jíte pomeranče? A víte, že dítě z nich může mít koliku? (látky z pomeranče přechází do mléka při kojení). To vám donesl někdo z venku? Ne sestřičko, to se fasovalo při obědě, ale já to vím, tak ho nejím,  jsem si ho vzala pro své starší dítě;-). Nebo výběr z obědů na oddělení šestinedělí byl: fazolový guláš či dušená kapusta. Opravdu vhodná strava pro kojící matky. Asi nemáte dítě, když nevíte, že po porodu se kojí a při kojení se nemá jíst nadýmavá a alergizující strava.

0/0
28.2.2010 20:38

Lisinha

Re: Každá není tak špatná..

No, i prostá hloupá rodička asi odhadne, že potraviny, které nadýmají, tedy luštěniny, zelí atp. jaksi nejsou to pravé, protože k.... jak to tak vkusně... rozbolavělosti v oblasti břicha a okolí přidat ještě další prudká hnutí nitra není zrovna dobrý nápad. Kromě toho legendy praví, že pokud kojící dáma konzumuje věci jako hrách, tak se pak nadme i dítě, a tomu to taky není příjemné, takže brečí. 

No, a občasná nechutnost? Jestli považujete za nechutnost vytahování drénů atp., tak tomu se vyhnout nedá, ale občasná nechutnost jako že jednomu zavádějí katetr před očima x spolupacošů, tak to vyhnutelné je.

0/0
1.3.2010 9:00

Trisws

Re: Každá není tak špatná..

Jak rodička pozná, že je jídlo nevhodné? Jednoduše, top co je nadýmavé a příliš výrazné je nevhodné, protože to lidově řečeno "jde do mlíka" a dítě pak bolí bříško a nechutná mu pít.

0/0
1.3.2010 9:20

joensfredriksson

jídlo

a jak jsou nemocnice dnes schopny zajistit náboženské diety - kosher nebo halal, vegetariánské požadavky a jiná omezení?...přece jen, vepřové maso každý nejí.

0/0
28.2.2010 16:45

old_kolacos

Re: jídlo

absolutně neschopné, nejsou schopni ani diety důležité pro léčbu natož vegetariánskou stravu a náboženskou stravu to je vrchol který mají na kilometry daleko

0/0
28.2.2010 18:02

Lanta2004

Re: jídlo

V momentě,kdy řešíte vážné zdravotní problémy je opravdu strašně důležité zda-li dostáváte košer jídlo či ne.

Tohle by mělo patřit k nadstatndardu.Pokud chcete košer či jinak upravené jídlo,tak si za něj připlatte.S tím nemám problém.Ovšem za částku 60Kč,kterou platíte za pobyt v nemocnici na den nečekejte zázraky.V hotelu by vám za tuhle cenu ani neotevřeli dveře;-)

0/0
28.2.2010 18:06

old_kolacos

Re: jídlo

za 60 kč si udělám vegetariánskou baštu na několik jídel ;-) Jde to, jen se prostě nechce. Za částku 60 kč by to mělo být poživatelné. Ale hlavně jde o to, že bys měl dostávat jídlo k léčbě protože správná strava je půl zdraví ale to se neděje, obvykle vás cpou socialistickou stravou - vepřové, přesmažené bůhví co, UHO apodRv

0/0
28.2.2010 18:09

Lanta2004

Re: jídlo

Těch 60Kč ale neplatí nemocný jen za jídlo.Jde o poplatek za celkový pobyt v nemocnici.Tedy za lůžko,stravu a služby.To je jak píšu hodně málo.Pokud chcete vegetariánskou stravu či košer,pak byste si měli mít možnost na takový nadstandard zaplatit.Jídlo třeba za 100,- Kč jako v restauraci a byl by klid.Kdo chce at zaplatí ,kdo ne at je spokojen se standardem;-)

0/0
28.2.2010 18:23

old_kolacos

Re: jídlo

Co je to za argument? To sice není jen na stravu ale vege strava je obvykle levnější než maso. Tudíž na maso to stačí ale na bezmasou stravu to nestačí? Vidíš jaký je to nesmysl.

0/0
28.2.2010 18:30mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.