Diskuze

Dvouletý syn má astma. Co nás čeká dál?

S faktem, že moje děti budou s největší pravděpodobností stejně jako já alergici, jsem počítala ještě před tím, než jsem se rozhodla poprvé otěhotnět. Diagnóza astma, kterou na podzim vyřkl lékař nad mým dvouletým synem, mě však přece jen zaskočila.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Milmic

16. 6. 2009 16:14
Astma

Ráda bych přispěla svou zkušeností do mlýna.

Ve 12 letech jsem začala mít problémy s alergiemi na pyl, prach, seno a s dušnostmi, především před spaním a po námaze. Po pár letech mi diagnostikovali astma a zakázali mi, co se zakázat dalo, především sport. Začala jsem tedy hrát na flétnu. Zlehka jsem jezdila na kole a na bruslích, naučila jsem se sama odhadnout, kdy musím přestat tak, abych nemusela zbytečně brát léky. Běh byl pro mě utrpení, neuběhla jsem asi 100 metrů. Před rokem a půl jsem přesto začala postupně běhat, zlehka. A největší zkušenost: po měsíčním tréninku každý druhý den 5 km s přestávkami podle potřeby se moje přestávky postupně zkracovaly a prodlužovala se doba, kterou jsem uběhla. Dostala jsem se až na 2 km v kuse bez potřeby vydýchání.

Nechci se tím chlubit, chci tím říct, že s astmatem se dá žít a dá se žít i bez léků. Jen je asi potřeba sledoval individualitu každého a zkoušet, co na koho platí.

0 0
možnosti

baley

6. 5. 2009 12:55
Vážená maminko,

nezmiňujete se, zda lékaři vyloučili nemoc cystickou fibrozu, pokud ne, doporučuji Vám obrátit se na nemocnici v Praze Motole, kde je centrum pro nemocné cystickou fibrozou. Máme v rodině nemocného s CF a některé projevy, které popisujete, naznačují, že by se mohlo o nějakou lehčí formu jednat.  V zájmu svého dítěte mu nechte udělat potní test (naprosto jednoduchý). Léčba CF se od léčby astma liší. Bohužel, sami lékaři často na CF ani nepomyslí a diagnostikují různé plicní nemoci!

Anna

0 0
možnosti

Kiwi328

21. 4. 2009 13:05
Je to běh na dlouhou trať 2

Rozhodně zachovat klid. I v době "zdraví", i při záchvatu. Nemocný lépe zvládne záchvat, když je v klidu on i okolí. Čerstvý vzduch a mírný předklon, v předklonu se lépe dýchá při záchvatu. Já jsem i "normálně" spala téměř v polosedu, dělalo mi dobře "hodně pod hlavou".

Mně hodně pomohly různé relaxační techniky. U dítěte těžko využitelné. Dceru jsem chodila aspoň večer/v noci hladit a šeptala jsem jí "všechno je v pořádku, nic se neděle, všechno je v pořádku, klidně spinkej". Zdá se to divné, ale hodně to pomohlo. Myslím si, že právě alergie a astma hodně u dětí zhoršujeme my rodiče svou nervozitou a strachem. Tím že je neustále hlídáme. Svou "kvočnovitostí". Že jim doslova nenecháme volný vzduch k dýchání. Je těžké se ovládnout, ale je to nezbytné. Přeji hodně štěstí a hodně, hodně zdraví.

0 0
možnosti

Kiwi328

21. 4. 2009 12:54
Je to běh na dlouhou trať

Mám osobní zkušenost s astmatem, žijeme spolu už několik desetiletí. Úplně první a zásadní informace - léčba dnes je někde úplně jinde než před deseti, dvaceti lety. A s tím souvisí druhá, snad ještě zásadnější informace - je NUTNÉ najít DOBRÉHO lékaře. I lékař informovaný o nejnovějších způsobech léčby bude hledat vhodnou léčbu delší dobu (u mne 2 roky). Mně se osvědčila lékařka - imunoložka a alergoložka. Dobrý byl i lékař se specializací pneumologie - alergologie. Rozhodně by měl mít znalosti i z alergologie. Vhodné léky pomůžou i hodně "zdevastovaným" průduškám, u malého dítěte je včasná léčba důležitá. Dnes už se kortikoidy podávají v nízkých dávkách a pouze do plic (po vdechnutí léku VŽDY vypláchnout ústa, když to je možné, ale to vám dobrý lékař řekne sám). Mně osobně se osvědčil pobyt venku. Dva měsíce života v létě v boudě s děravými zdmi a mohla jsem být i ve stodole plné slámy, kde přes prach nebylo vidět. Rozhodně doporučuji hodně pobyt venku mimo město. A pohyb, sport.

0 0
možnosti

tommik

20. 4. 2009 8:37
"Léčba špínou".....

Nikoliv nadarmo lékaři dnes mnohdy doporučují, aby rodiče přílišnou úzkostí o zdraví dítěte a tím, že je budou neustále chránit proti všem možným škodlivinám, spíše nezhoršovali stav imunity svého dítěte.

Každý organismus musí ihned od počátku života neustále přicházet do styku s různými škodlivinami, aby si mohl vytvořit přirozenou imunitu. U asthmatu jde ovšem o další komplikující faktor a tím je , že tato choroba je geneticky zakódována.

Léčba, pokud má být úspěšná, musí začít co nejdříve a v žádném případě není třeba se bát nasazení respiračních kortikoidů, čili těch tzv. "foukátek".  Mnoho vrcholových sportovců jsou asthmatici !

Dále je třeba si uvědomit jednu věc:  jde o alergické onemocnění, patří do péče alergologa a pneumologa. Pokud vám alergolog řekne, že nic nenašel, ještě to nic neznamená, protože až 50% těchto vyšetření je falešně negativních!! Proto je nutno vyšetření opakovat. Trvejte na tom !

0 0
možnosti

vlmach

16. 4. 2009 11:10
Dvouletý syn má astma. Co nás čeká dál?

Pohřeb

0 0
možnosti

havran55

18. 4. 2009 15:15
Re: Dvouletý syn má astma. Co nás čeká dál?

Velmi hloupé, provokovat jděte na podobně hloupé politické diskuze.:-/

0 0
možnosti

Hucul

16. 4. 2009 10:56
To je nejlepsi!

Napred dite zavrit do sterilni bubliny, aby se k nemu pokud mozno nedostal zadny alergen, a pak zasnout, ze ma na vsechny mozne alergeny opravdu alergii, kdyz se nahodou k nejakym priblizi! To je preci proti selskemu rozumu! Misto alternativnich absurdit bych doporucovala synka proste krmit jako kazde dite, sice zdrave, ale vsim moznym. Cim vice latek preci pozre, tim mene z nich mu bude neznamych a potencialne nebezpecnych pozdeji.

0 0
možnosti

Eva09

18. 4. 2009 13:28
Re: To je nejlepsi!

Chtela bych coby autorka pribehu dodat, ze dite urcite nezavirame do sterilni bubliny, to je velka mylka! Nejsem zastankyni prepecliveho zachazeni s ditetem, syna odmala otuzujeme, od mimina s nim pomerne hodne cestujeme a i pres caste virozy se v zadnem pripade nebranime pobytu v kolektivu dalsich deti. Syn je temer kazdy den v kontaktu s detmi, takze z kolektivu ani spolecnosti vyloucen rozhodne neni:)

Jen jsem zkratka dbala na stravu v prvnim roce zivota podle rady "cim pozdeji se dite setka s alergeny, tim lepe". Mne samotne davala maminka uz v sesti tydnech pomerancovou stavu, protoze pred triceti lety se to "takhle delalo". Vysledek byl ten, ze jsem do tydne mela ekzem, ktereho jsem se sice uz zbavila, ale dodnes mam projevy atopika - sucha kuze atd.

Diky za vsechny rady, postupne zase vyzkousime neco noveho, kdyz dosavadni experimenty nebudou fungovat:)

Eva

0 0
možnosti

Lisinha

16. 4. 2009 1:13
"přírodnější způsoby léčby"

Ono podle toho přírodního léčení pět dětí z deseti nedožilo dospělosti.

0 0
možnosti

fanfan_celofan

15. 4. 2009 22:00
Reakce astmatika, alergika, ekzematika v jednom :)

Jako u dítěte u mě propuklo astma kolem 3 roku věku, vše mšlo podobný průběh, virózy co měsíc atd. K tomu samozřejmě alergie(pyly, citrusové plody, kakao) a ekzém. Moje matka je lékařka, takže péče rozhodně zanedbaná nebyla.

Jako dítě jsem nemohl sportovat, lékařka mi zakázala vše kromě plavání, zadýchal jsme se po 100 metrech běhu tak, že jsem nebyl schopen dýchat.Teď, ve 23 letech jsem se právě vrátil domů po uběhnutých 6 kilometrech. 

jestli chcete, aby se Vaše dítě s astmatem vyrovnalo, je nutné ho kromě správně medikace neuzavírat do zlaté klece. Mě nejvíce pomohlo to, že jsem začal hrát na trubku. Ten kdo nezažil, nepochopí co to udělalo s dýcháním. Po dvou letech hraní jsem skončil a jsem byl schopen přeplavat 25 bazén tam a zpět pod vodou. Samozřejmě pravidelným sportem (cca 3-4 týdně) se moje hodnoty dostaly na úrověň zdravého člověka, můžu provozovat vrcholový sport bez větších problémů. 

Tím že ho budete vyřazovat ze sportovních aktivit ho vyloučíte nejenom z kolektivu

0 0
možnosti

fanfan_celofan

15. 4. 2009 22:06
Re: Reakce astmatika, alergika, ekzematika v jednom :)

dětí, ale dodáte mu i pocit méněcenosti.

Jako takto "postižený" jedinec jsem měl samozřejmě sníženou imunitu, a to až asi do 20 let jsem byl každou zimu tak 3 x nemocný a nachlazení v kombinaci s astma není nic příjemného. Takže doporučuji otužování, saunu a spaní u otevřeného okna. Chodím teď od 10 stupňuů jenom v triku, není mi zima a nebyl jsem nemocný už aspoň rok, předtím jsem měl antibitika min. jednou do roka.

Ne každému to takto můsí vyhovovat, ale pokuď bude vaše dítě brát léky, sportovat, dodržovat alespoň rámcově dietu (nevěřili byste co udělá 10 piv za večer s ekzémem a astma tak min na 2 dny :) ) a vy sama z něj nebudete dělat chudáčka, co se nesmí ani udýchat, nemusí mu astma ani moc komplikovat život.

0 0
možnosti

1255

15. 4. 2009 20:13
Doporučuji vám Institut celostní medicíny v Praze

Na Florenci. Jsou to lékaři a léčí a vyčištěním organismu. T.j., že by vaše dítě třeba nemělo jíst určité potraviny (sladké mléko zahleňuje, tavené sýry nejíst aj.) a jíst určité potraviny. V principu jde o vyčistění organismu. Tak lze vyléčit astma, alergie, ekzémy aj. Pochopitelně,že se tím nedá léčit zlomená ruka. To není výmysl, ale vyzkoušeno na mých nejbližších. Pokud si vzpomínáte na hit konce 80.let od dr.Jonáše "Křížovka života", tak to je na základě těchto zkušeností. Tu knihu Vám vřele doporučuji.

0 0
možnosti

Profík

15. 4. 2009 21:30
Re: Doporučuji vám Institut celostní medicíny v Praze

Kdybyste pořádně četl(a), tak byste věděl(a), že už tam byli. Možná jim to i funguje, ale jsou nechutně zaměření na prachy.

0 0
možnosti