Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pěstounka: Robert chtěl v pěti letech skočit z okna, Saša je těžce postižený

Nebýt pěstounů, Saša by zůstal nadosmrti v ústavu. I když nikdy neuvidí nádherné panorama Beskyd, které obklopuje jeho nový domov, našel lásku a péči náhradních rodičů. Je slepý, mentálně i tělesně postižený.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AlBunda

jsou to kvalitní lidé

 a klobouk dolů a hodně štěstí do života,pevné nervy.Vím přesně o čem mluvím.

0/0
8.4.2009 23:32

Jan.Tleskac

Zavřete pěstouny všechny preventivně!

Představte si situaci, která je 50 na 50, důvod vazby není zcela jasný, ale také si nejste jistý, jestli by nenapáchal více škody neuvalením vazby. Někdy je to rozhodování sakra těžké a já ho těm soudcům nezávidím. Když náhodou rozhodne, že vazba není nutná, obviněný zmizí nebo čin spáchá znovu, a veřejnost křičí, že to měl vědět a jaktože ho pouštěl. Tohle vypadá na opačný příklad, a opět veřejnost křičí. Navíc, aniž bych chtěla hodnotit rozhodování soudce, člověk je tvor omylný, a tak i soudce je omylný, s tím nic nenaděláme.

Tak pro jistotu šup do vězení.  V děcácích vyrostou slušní lidi.

Co kdyby některý dal nedej bože facku puberťákovi anebo dokonce ho nechtěl pustit na diskotéku anebo čin dokonce spáchal znovu! To je hrůza pomyslet!!! To rozhodování taky soudcům nezávidím. 8-o

0/0
7.4.2009 17:11

Mala morska vila

Re: Zavřete pěstouny všechny preventivně!

Nic takového jsem neřekla, takže laskavě nepřekrucujte. Ono hrát si na všeználka bez odpovědnosti je strašně jednoduché, že?

0/0
7.4.2009 17:15

Jan.Tleskac

Re: Zavřete pěstouny všechny preventivně!

A co jste vlasně napsala? Víte vůbec? Tak já Vám to připomenu:

Napsala jste toto:"

Představte si situaci, která je 50 na 50, důvod vazby není zcela jasný, ale také si nejste jistý, jestli by nenapáchal více škody neuvalením vazby. Někdy je to rozhodování sakra těžké a já ho těm soudcům nezávidím. Když náhodou rozhodne, že vazba není nutná, obviněný zmizí nebo čin spáchá znovu, a veřejnost křičí, že to měl vědět a jaktože ho pouštěl. Tohle vypadá na opačný příklad, a opět veřejnost křičí. Navíc, aniž bych chtěla hodnotit rozhodování soudce, člověk je tvor omylný, a tak i soudce je omylný, s tím nic nenaděláme."

Tak to má být jako omluva!? A jedeme dál, soudíme dál! Další případ! Další kauza! Rychle. Zrychlit. Rychleji! Jsem přetížen, tak pohněte. Že to někdo nevinně odsedí? Nemám čas na to myslet.

Především milá vílo. Soudce má mít zodpovědnost a když nemá tak jeho talár má mít na hřebíku a jít někam dělat na co stačí.

0/0
7.4.2009 17:34

Jenda.Pracka

Re: Zavřete pěstouny všechny preventivně!

Malér je to že soudce si rád hraje s klíči. Na protřelého kriminálníka s penězi si netroufne ale rád si zgustne na adoptivních pěstounech, kteří nemají na pořádného advokáta.

Tak z facky svěřenému chovanci se zájmem o drogy uděláme týrání svěřené osoby a já budu mít svůj monstrpřípad, který jsem kuřimskému kolegovi tolik záviděl.8-o

0/0
7.4.2009 18:01

ReneZach

Re: Zavřete pěstouny všechny preventivně!

Pro situaci kdy je to 50 na 50 platí v civilizovaných zemích zásada "V pochybnostech rozhodni ve prospěch obviněného" Pravda, dodržuje se to jen v civilizovaných zemích, kterou Česká republika není. Tady soudí různí soudci Ševčíkové a tak není divu že justiční omyly a neodůvodněné vazby jsou takřka na denním pořádku. A co na to ministr spravedlnosti? Taky by mne zajímalo.

Pravda úředně takových omylů není tolik protože povětšinou to skončí patem, jakože odsouzení za facku pro podezření z týrání jenom aby nemusel být přiznán justiční omyl.

Nejohroženější jsou skupiny zločinců, které nemají peníze na pořádného advokáta mezi něž pěstouni postižených dětí patří. Je to hnus ale co s tím naděláme, tak mějte sbaleno, zubní kartáček, toaleťák a pyžamo. Nikdy nevíte kdy vás někdo z něčeho obviní a vy pak jdete sedět. Manželé Rosnerovi tak seděli loňské léto zatímco ti kteří nikdy nic pro nikoho neudělali vyvalovali své šunky na pláži a ani se nestyděli.

0/0
7.4.2009 19:34

Kleki Petra

Pro nick nika: 30 000 doma, Neměli se špatně?

A to mají být jako nějaké zajímavé peníze? Kolik, prosím, investuješ do svého postiženého dítěte měsíčně?8-o? Já bych za sebe tipoval u zdravého tak pětikilo denně. Pomíjím zcela jiné životní náklady, než stravu, otop, nějaké ty hadry a boty (to v průměru), hygienické prostředky atd. Kromě toho však existují nějaké další výdaje, které, zejména u postiženého dítěte, prostě nelze pominout, tedy platby za mobil a internet, cestovní výdaje a vím já co ještě? Takže třicítka pro dvě děti na měsíc neznamená žádný výdělek, ty igore!:-/Rv

0/0
7.4.2009 16:57

iuos

hmm

ta paní s pánem jsou blázni R^

0/0
7.4.2009 15:51

Klara L

Re: hmm

Taky bych řekla

0/0
16.5.2009 20:51

nika

obětavost nebo dobrý job???

U něktarých to ani nemusí být obětavost, ale dobrý job. Takové pěstounské dávky, kdy jde o 2 děti a jedno z toho je těžce zdravotně postižené, dělají 18 000 a příspěvek na péči ve IV. stupni, který jistě ten postižený chlapec má, je dalších 11.000, od července 12.000 Kč. Takže dobrých 30.000 Kč doma.

Špatně se tedy neměli ani Rosnerovi, že?!

Neříkám, že zrovna paní z tohoto článku z toho těží, ale mnozí si to spočítat umí.

Jinak, aby nedošlo k mýlce, mezi postiženými se pohybuji, o jedno taky pečuji. O své vlastní. Takže jsem trochu v obraze...

0/0
7.4.2009 15:09

salinka

Re: obětavost nebo dobrý job???

A právě proto jste velice zatrpklý člověk, který se zřejmě nedokázal smířit s osudem. Jak můžete napsat takovouhle věc? Když sama moc dobře víte, jak je péče o takové děti náročná a vysilující? Natož o cizí? Teda styďte se. 8-oRv

0/0
7.4.2009 15:16

honda_mrkos_pajdusakova

Re: obětavost nebo dobrý job???

proc by se, prokristapana, mela stydet? 8-o proc by to nemohla napsat? vy si vazne myslite, ze vsichni, kdo si berou deti do pestounske pece, to delaji z cireho altruismu a lasky k detem? a nic vic ona nenapsala ...

0/0
7.4.2009 15:23

Mala morska vila

Re: obětavost nebo dobrý job???

Úplně to sem nepatří, ale kdysi bývaly takové výměnné pobyty pro děti z Východního bloku v USA, kdy děti bydlely v rodinách - taky to byla záslužná činnost, ale aspoň podle některých mých známých si z toho některé rodiny udělaly dobrý džob.

0/0
7.4.2009 15:29

salinka

Re: obětavost nebo dobrý job???

Ale to je docela o něčem jiném, nemyslíte?

0/0
7.4.2009 15:36

Mala morska vila

Re: obětavost nebo dobrý job???

Je, ale napadlo mě to právě v souvislosti s ttím, že pro některé (říkám některé, nikoliv paní z tohoto článku) může být pěstounství dobrý džob. Ne všichni bohužel mají čisté úmysly.

0/0
7.4.2009 15:37

salinka

Re: obětavost nebo dobrý job???

Já si jen dost dobře nedokážu představit lidi, kteří prahnou po penězích a vezmou si kvůli tomu domů ležáka. O toho se musí 24 hod. denně starat! To ho jako zamknou do sklepa? Nějak tomu nerozumím.8-o

0/0
7.4.2009 15:44

Mala morska vila

Re: obětavost nebo dobrý job???

Však ale ne všechny děti v pěstounských rodinách jsou postižené... Nevím, nechci nikoho soudit.

0/0
7.4.2009 16:00

salinka

Re: obětavost nebo dobrý job???

Ale paní osočuje právě pěstouny těhle dětí. Tak oč se tu dohadujem?

0/0
7.4.2009 16:11

salinka

Re: obětavost nebo dobrý job???

Paní totiž nejspíš závidí oněm rodinám, které od státu berou tolik peněz za stejnou službu a ona ne. To je můj dost silný pocit z jejího příspěvku. Může být právem naštvaná. Ale dobrovolně se starat o postižené cizí dítě, proč by za to příspěvek nemohli dostat? Mmch. žádnou rodinu, která by to dělala čistě z "obrovského zisku" neznám. Já je obdivuji a potažmo obdivuji i tu paní.

0/0
7.4.2009 15:40

ReneZach

Re: obětavost nebo dobrý job???

Věděl bych o lepších jobech kde vyděláš víc peněz s menším pracovním nasazením, podotýkám legálně.

0/0
7.4.2009 15:18

vtech

Re: obětavost nebo dobrý job???

Financne to rozhodne zajimave neni. Ti lide to urcite nedelaji pro penize.

0/0
7.4.2009 19:55

Hana

Re: obětavost nebo dobrý job???

Myslím, že to máte dost špatně spočítané, vím to určitě, v problematice NRP se pohybuji.Ovšem, to není !!!! důležité.Myslím, že málokdo v naší zemi  je schopen se rozhodnout vzít si dítě z děcáku, natož těžce postižené, vždyť si život jen "zkomplikuje".Pokud trváte na svém názoru, doporučuji Vám, vzít si takové děti, starat se 24h., nečekat pochvalu, ale závist okolí(peníze).Je zajímavé, že tato práce není tak rozšířená, když podle Vás je tak lukrativní....Škoda, že není kritika na vyhazování peněz směrem k dětským domovům a kojeňákům,tam protečou miliony a odcházející děti,plnoleté,nejsou připraveny na život,končí všelijak.Není to trochu pomýlené? Rodina to dítě přece zachrání! Přeji všem dětem, které opustí jejich rodiče, aby našly novou rodinu.

0/0
8.4.2009 21:50

salinka

děti

Opuštěné, týrané děti, pěstounské rodiny na ty přispěji ráda. Ať na bydlení nebo jejich kulturní vyžítí nebo na vzdělání či ošacení. V tomhle vidím význam a hlavně děti jsou pro stát hodně důležité. Zlato jejich pěstounům. Jen je mi líto, když věnují mnoho úsilí, mnoho lásky do péče cizí děti a ve stáří zůstanou sami. Ale třeba ne. Třeba mají krásnou širokou rodinu.R^

0/0
7.4.2009 14:50

Martin

Kontrolní dotaz

Jenom takový kontrolní dotaz: A jak jsou pro stát důležité děti postižené od narození a péče o ně ? Třeba tak, že v budoucnu nastoupí do zaměstnání, vychovají dvě až tři děti, odvedou státu na daních několik milionů a ve volném čase povedou modelářský kroužek ? Nebo jak vlastně ?

0/0
7.4.2009 17:18

annakkk

Re: Kontrolní dotaz

Nijak. Akurat na tohle se vzdycky najdou penize. Podle meho jsou tam vic potrebne. Lidi ktere neco, nekdy  vrati spolocnosti. No ale ted je takova doba. Vsechno se udrzuje pri zivote.

0/0
7.4.2009 23:41

salinka

Re: Kontrolní dotaz

Myslela jsem to doslovně Opuštěné, týrané. V postižených tu návratnost nevidím, tím mne nesuďte.

0/0
8.4.2009 11:14

Hana

Re: Kontrolní dotaz

Tak takové myšlenky už v historii byly, vždy od zrůdných diktátorů nebo demoralizovaných a nelidských mocností.Zbavit se zavčasu postižených miminek, ať nemáme výdaje...Jak otřesné.Všimněme si, že tito diktátoři a také tato zřízení(Římská říše) nepřežily.Patrně stály na hliněných nohou,nelidskosti a neúctě k životu.

0/0
8.4.2009 22:02

referentka

...klobouk dolů

před lidmi jako vy...R^

0/0
7.4.2009 12:16

ReneZach

Re: ...klobouk dolů

Taky já smekám před všemi obětavými lidmi jakými jsou pěstouni.

Případ, který se stal manželům Rosnerovým nijak odčinit nelze, jelikož to nejsou lidé chtiví peněz, tedy ani sebenadstandardnější odškodné to nevyřeší a vyznamenání už dostali. Přejme tedy požehnání od Svatého Josefa všem pěstounům a přání aby se už nic takového nikdy víc neopakovalo.

Vyslovuji též uznání pěstounům z tohoto článku. Nevybrali si poslání lehké, proto pomáhejme jim kdykoli když se na nás obrátí a promiňte mi jestli jsem vás rozladil svými komentáři. Musel jsem to napsat na net, protože o takových skandálech justice nelze mlčet.

Farníky v kostele vyzývám aby byli tolerantní když uslyší při mši svaté otázku kdo to je ten ministrant. Děkujte Pánu Bohu za každé dítě přivedené do kostela protože v kostelích nám dětí mnoho ubývá. Ne, nikoli milé děti, ten ministrant není anděl řekněte jim. Andělé jsou vaši pěstouni. V

0/0
7.4.2009 12:58

dobrak

Re: ...klobouk dolů

tahni s temahle krestanskyma blabolama - krestani nemaji patent na dobro, je to firma produkujici prevazne zlo

0/0
7.4.2009 17:15

referentka

...klobouk dolů

před lidmi jako tito pěstouni...nic víc, nic míň...R^R^

0/0
7.4.2009 12:10

SAL

c

jsem zvědavej kdy je obviní z týrání....Rv

0/0
7.4.2009 12:02

ReneZach

Re: c

Myslím že zakrátko po tom až jim pěstouni koupí mobil :(Nevěříte? Zdá se Vám to fantastické?

Uprostřed nad tímto článkem máte okénko. Umístěte do něj kurzor a napište "Rosnerovi". Z možností vyberte "na internetu" a klikněte na tlačítko "Hledej"

Přeji pěkné počtení. Dočtete se opravdu zajímavé věci, kterým možná ani nebudete chtít uvěřit. To vězení kvůli facce od pěstouna je však realitou. Jaký chovanec tu facku dostal se dočtete taky tam.

Tak vám přeji pěknou četbu a dobrý žaludek nepozvracet se z toho všeho. 

Přeji pěstounům požehnání od Svatého Josefa jakožto patrona všech pěstounů a radost z dětí osvojených. Odměnu od lidí nečekejte ani žádné uznání. Snad jenom ten kriminál, však existují taky čestné kriminály a žel i soudci nečestní.

0/0
7.4.2009 12:19

aquaterra

Re: c

Z manželů Rosnerových mám pocit, že byť s dobrými úmysly, nabrali si toho víc, než dokázali zvládnout. On by to asi nezvládl nikdo.

0/0
7.4.2009 14:12

cvak

Re: c

Přesně tak, pro zvláštní školu je maximum 12 dětí na třídu, pro pomocnou dokonce jenom 6 dětí na třídu a kolik si jich domů vzali oni...ty limity pro školy mají nějaký důvod.:-(

0/0
7.4.2009 15:12

Jan.Emil

Re: Otázka

Když Tvá oběť se ukáže nad Tvé síly co udělat? Uvěznit Tě anebo Ti pomoci?!

0/0
7.4.2009 15:35

Mala morska vila

Re: Otázka

Nejsou jistě obviněni z toho, že nezvládli výchovu dětí, že.

0/0
7.4.2009 16:44

Mia

obdivuhodné

Fakt je obdivuju. Já bych toho nebyla schopná.

0/0
7.4.2009 11:45

Katy

obdivuji

každého, kdo svůj život obětuje druhým,já bych do toh ale nikdy nešla.Na druhou stranu všichni pěstouni riskují.Výchova je jedna věc a geny druhá.

0/0
7.4.2009 11:31

aquaterra

Re: obdivuji

Naprosto přesně, geny výchovou nepředěláš.

0/0
7.4.2009 11:38

salinka

Re: obdivuji

Co je obětování se??? Tohle snad musí dělat člověk pro kterého to je posláním. A ne někdo, kdo obětuje svoje pohodlí a bude trpitelem. Tihle lidé na rozdávání lásky cizím (dětem) musí mít tolik energie a mít z toho potěšení a ne se obětovat a po večerech brečet do polštáře.

0/0
7.4.2009 14:44

XXL

Pozdrav cenzorům

Pokud jsem v reakci na úvahu o potřebnosti či nepotřebnosti lidí uvedl případ z 3. Říše, tak to bylo jako negativní příklad, což jsem dal jasně najevo, vícekrát. Takže nechápu, nač to někdo musel mazat. Reagoval jsem na příspěvek, který obsahoval část takových myšlenek. Nevím, co v tom bylo závadného.

0/0
7.4.2009 11:23

racik

Respekt

K těmhle lidem cítím obdiv, osobně bych do toho nešel.

0/0
7.4.2009 11:11

henrych

respekt

fakt veliky respekt te pestounce...R^

0/0
7.4.2009 11:04

Jan

Pěstoun je jednou nohou v české věznici.

Ptejte se manželů Rosnerových ze Slavkova nebo soudce Ševčíka z vyškovského soudu. Další si musíte zjistit sami vzhledem k tomu že od 1.4 09 tady máme nový zákon.

 Manželům Rosnerovým hrozí od dvou do osmi let zato že se obětavě starají o děti které jinak nikdo nechce. A ve věznici už seděli skoro celé loňské léto. Tak Vám přeji moc radosti s dětmi a taky ať zůstanete na svobodě.

0/0
7.4.2009 11:00

XXL

Re: Pěstoun je jednou nohou v české věznici.

Pěstounů si vážím, sice za to dostanou něco zaplaceno, ale za velkou námahu dostanou dosti pod průměrem. Práce s takovými dětmi musí být na hlavu a oni k nim mají i lásku.

Méně si vážím různých klokánků apod. Tady se tím určití lidé živí, jaký mají vztah k dětem pochybuji. Asi jako kterýkoli jiný učitel či vychovatel. Domů si je nevezmou. Protože odchod k pěstounům znamená méně peněz na klokánky, tak často jsou pěstouni různě napadáni i u soudů či soc. úřadů. Přitom finančně myslím pěstoun tolik nestojí, na rozdíl od zařízení typu klokánek, se vší administrativou, zaměstnanci atd. Pěstoun jeden na tři směny za podprůměrný plat, dovolenou z pěstounství nemá.

0/0
7.4.2009 11:11

Jenda.Pracka

Re: Pěstoun je jednou nohou v české věznici.

Souhlasím s Vámi. Je skandální, když se k tomu propůjčí taky člověk jako vyškovský soudce Ševčík.

Je skandální že se nikdo neozval. Snad se všichni bojí nebo co já vím!?

Soudce Ševčík má svůj případ ale kvůli němu stovky dětí nevylezou z děcáků už nikoho nezajímá. Kdo si vezme cizí dítě do péče když riskuje kriminál?

Pěstounů si vážím a znám několik zájemců o tu službu. Jsou to lidé svatí. Obětaví. Jedno je však odstrašuje. Kriminál. Tito lidé jsou ochotni riskovat velmi mnoho. Osobní problémy, nevděk nejen v pubertě, nepřetržitou práci, únavu až na dně sil a cokoli s vyjímkou kriminálu. Jsou to totiž slušní lidi a slušný člověk se štítí kriminálu.

Proto kauza manželů Rosnerových odradila stovky zájemců o pěstounskou péči. Proto z ostudné kauzy pro naši justici, kauzymanželů Rosnerových by opravdu měly být vyvozeny patřičné závěry. Minimálně by se k ní měl vyjádřit náš ministr spravedlosti. Jeho vyjádření budu číst s velkým zájmem pokud najde odvahu přestat děllat mrtvého brouka.

0/0
7.4.2009 11:42

ReneZach

Re: Pěstoun je jednou nohou v české věznici.

Soudce který má problémy rozpoznat týrání svěřené osoby od výchovné facky by neměl dostávat závažnější případy k rosouzení než sousedský spor o králíky.

Je tristní jací soudci soudí spory ve kterých figurují děti. To se potom těžko divit čemukoli.

Přeji dětem kvalitní soudce a pěstounům radost ze svých adoptivních dětí.

0/0
7.4.2009 11:50

Mala morska vila

Re: Pěstoun je jednou nohou v české věznici.

Mimochodem, co udělal ten soudce?

0/0
7.4.2009 14:07

ReneZach

Re: Pěstoun je jednou nohou v české věznici.

Víte něco o tom případu? Najděte si ve vyhledavači. 1000 znaků včetně mezer je dostatčným prostorem snad jen k odpovědi na Vaši konkrétní otázku.

Co udělal ten soudce? Obětavé lidi, kterým málokdo sahá alespoň po kotníky uvrhl do věznice. To je hanba celé naší justice, tak k tomu by se už měl vyjádřit náš ministr spravedlnosti.

0/0
7.4.2009 14:42mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.