Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Za některé léky lidé zaplatí více

Třináctiletý Jakub Žídek trpí již osm let revmatickou artritidou. Za speciální lék v současné době nedoplácí ani korunu. To se však může od srpna změnit, pokud ministr David Rath podepíše novou podobu lékové vyhlášky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sandrina

tohle bylo jasný hned od začátku...

jak přišel Rath do funkce, přesto byli lidi, kteří mu fandili a fest...dneska ale koukám tu zrovna žádnej není, čím to asi bude??? To že nebudou pro lidi drahý léky bylo jasný už loni na podzim, kdy začal napadat VZP za to, že proplácí drahé léky lékárnám, které si nesměly dát vyšší marži než 0,5%...dneska to kupujou nemocnice za 29% marži a tak je pochopitelně  za stejně peněz podstatně méně léků...ale je pravda, že lékárníci a hlavně distributoři léků drsně na lécích vydělávají....   

0/0
13.6.2006 12:51

tulak22

Rath se snazi snizit dotupnost pece potrebnym...

Mimochodem, kde se da najit navrh tohoto paskvilu, ktery ma jediny cil snizit dostupnost zdravotnicke pece. ;-€

Docela me to zajima protože přítelkyně je nucena užívat antidepresiva,

kolik ji, nás to bude podle noveho stat, zatim ma lek bez doplatku...

0/0
9.6.2006 12:40

Marek Pech

Důsledek líbivé politiky rovnostářství

Jiný výsledek se nedal čekat. Paralen za 8 kaček je dál bez doplatku, za drahé léky se bude cvakat. Zajímalo by mě, za kolik miliónů (nebo miliard?) se ročně zrovna takových paralenů vydá. Samozřejmě kdyby se musely léky typu paralen hradit, tak by ČSSD nikdo nevolil...

A to o lécích se stejnými účinky jsou samozřejmě kecy, to potvrdí každý odborník.

0/0
9.6.2006 11:12

Mak76

Re: Důsledek líbivé politiky rovnostářství

Fakta za rok 2004: 1. Paralen - jen VZP proplatila 2 357 000 ks. 2. Anopyrin - 1 880 000 ks. 3. Ibalgin - 1 858 000 ks.

Tohle vše se dá bez problémů zjistit v ročence každé ZP. Tohle je jen VZP! Takový absurdistán není nikde na světě. Pojišťovna nemá peníze na léčbu několika lidí s RS (léčba stojí statisíce...), ale ročně vyhodí desítky milionů za volně prodejná analgetika ;-€;-(

0/0
9.6.2006 12:25

STULÍK

Ještě k cenám léků

Tak tedy první chyba: není pravda, že v každé skupině je jeden lék bez doplatků. Za druhé - ne na každého zabírá jeden a tentýž lék. Například u srdečních arytmií lékař vyzkoušel tři druhy léků než našel ten skutečně účinný. Takže si můžete často ničit žaludek a ledviny medikamenty, které na některé druhy chorob vůbec nezabírají. Vím, ovšem, že s financováním zdravotnictví majíproblémy všechny země. Pak mi ale řekněte, proč jsme rozprodávali národní jméní za "hubičku", přesněji 10 bilionů za 1 bilion, přičemž privatizační magnáti si museli většinou vypůjčit v bankách, a my, daňoví poplatníci jsme do mrtě museli banky oddlužit. (Více František Dvořák, který má svou webovou stránku) Jsme zkrátka na dně, a nyní by měli platit ti nejchudší. Na což nemysleli ani modří, ale ani růžoví. Že by to vyžadovalo dalčí "cink"? Je-li tomu tak, pak si nedělejte iluze, že bychom si na vás, pánové, nevyšlápli.

0/0
9.6.2006 10:52

Mar__tanka

nehoráznost

to už snad nemyslí ani vážně, ten pablb zdražení opět háže na ostatní...."pokud výrobci nesníží ceny a lékárníci marže, budou léky dažší o pár tisíc....

to je nehorázný, co si vůbec dovolujou, sníží "dotaci" na léky a pak se ohání "milionářskýma lékárníkama"

opravdu ještě existují voli, kteří jim to žerou?????????????????

proč neřeknou na plnou hubu, že aby to zasr...zdravotnictví udrželi pohromadě, musí škubat lidi, nedejbožë ty nejpotřebnější - chronicky nemocní, lidi se sklerozou, s artritidou,...

0/0
9.6.2006 9:32

Phantom2005

A takhle to bylo ...

... už za komančů - buď jste mohli dostávat zdarma penicilín z domácí výroby (údajně když se nestíhal plán, tak se lékovky plnily fyziologickým roztokem nebo glukózou) nebo jste si mohli po známých sehnat opravdová antibiotika ze Švýcarska.

0/0
9.6.2006 8:36

MKN

Re: A takhle to bylo ...

Blbost jak vrata.

0/0
9.6.2006 9:03

Mak76

Re: Re: A takhle to bylo ...

Tohle není blbost... Možná to není ideální případ, ale pokud jste za komančů neměli známé lékaře nebo hodně peněz, neměli jste na kvalitní ošetření nárok. Vím o čem mluvím, jsem z lékařské rodiny...

0/0
9.6.2006 12:22

muchomurkazelena

muchomurka

ČSSD garantuje bezplatné zdravotnictví ;-O

0/0
9.6.2006 8:26

oddTom

Re: muchomurka

a) Tys neplatil/a pod dobu osmi let vlády ČSSD zdravotní pojištění?

b) To by se asi muselo platit na zdrav. pojištění ještě víc (nebo by se muselo líp hospodařit), aby bylo zdrav. "bezplatné"

Rv

0/0
9.6.2006 10:56

Santa1

Už si ani nevzpomínám, kdy naposledy jsem dostal paralen

nebo ibalgin na recept, ale deset let to bude nejméně.

Pokud někdo věří, že právě předepisování těchto léků vysává naše zdravotnictví je naivka. To jsou jen předvolební hesla.

Na jednu stranu tady nadáváte, že se na drahé léky musí doplácet, na druhou stranu podporujete privatizaci nemocnic, placení spoluúčasti v ambulancích a plné placení stomatologické péče.

Garantuji vám, že ve výsledku to bude pro všechny DRAŽŠÍ. 

0/0
9.6.2006 7:37

xluke

Re: Už si ani nevzpomínám, kdy naposledy jsem dostal paralen

Pokud nekdo uprednostnuje svuj subektivni nazor pred objektivni statistikou, mel by se nad sebou zamyslet.

0/0
9.6.2006 8:35

Mak76

Re: Už si ani nevzpomínám, kdy naposledy jsem dostal paralen

Než tu začneš plácat nesmysly, tak si zjisti fakta. Paralen, Ibalgin (Ibuprofen) a Anopyrin jsou tři nejčastěji předepisované léky uhrazené z veřejného zdr. pojištění... Fakta za rok 2004: 1. Paralen - jen VZP proplatila 2 357 000 ks. 2. Anopyrin - 1 880 000 ks. 3. Ibalgin - 1 858 000 ks.

Překontroluj si to v ročence VZP, volně přístupné na portálu VZP.

0/0
9.6.2006 12:19

Mak76

Ještě vám po přečtení článku připadá reforma zdravotnictví podle ODS hloupá...?

Zdravotnictví podle ČSSD (a zejm. podle Ratha) je totiž jen pro zdravé a bohaté...

V systému, který navrhuje ODS, by sice asi neexistovali žádné volně prodejné léky, za návštěvu lékaře a vypsaný recept by se platilo, stejně jako za léčbu méně nákladných onemocnění nebo za zubaře... Ale měli by jste jistotu, že částka, kterou zaplatíte, nepřesáhne určitou hranici za rok. Takže by to nikoho nezruinovalo, ale taky by se nestalo - jako dnes - že vážně nemocný člověk nebude mít peníze na potřebné léky!

Zamyslete se nad tím, než zase někdy budete volit KSČSSD!!

0/0
9.6.2006 6:15

grandemi

Nemám vstup,můj původni nick je babacek

V každé lékové skupině je alespoň jeden bez doplatku,uvedla mluvčí.Má i však takovou účinost se již nezmiňuje.Maslím,že je zde stejný rozdíl jako mezi kvalitním značkovým zbožím a zbožím od stánku.:-/

0/0
9.6.2006 6:08

oddTom

Re: Nemám vstup,můj původni nick je babacek

Nejde jen o účinnost, ale i o možné kontraindikace (nežádoucí vedlejší účinky), tím spíš při kombinaci s dalšími léky, které musí nemocný brát.

Rv

0/0
9.6.2006 10:58

kecabab

Re: Re: Nemám vstup,můj původni nick je babacek

Ano to je další mínus.Tak,že Rath veřejnosti vědomě lže !

0/0
9.6.2006 13:56

Engena

Rath je zmetek

Tváří se že mu jde o blaho pacientů, ale jde mu jen o vlastní kariérní ambice

0/0
9.6.2006 0:21

Luky_Skywalker

Mistr Rath zřejmě nedával ve škole pozor

Jinak si nedovedu představit, že by se lékař oháněl tím, že v každé lékové skupině je lék bez doplatku, jako by to bylo samospasitelné. Každý lék je trochu jiný a na každého zabírá jinak, hlavně u chorob jako je astma nebo zmiňovaná skleróza a artritida.

Moje kamarádka bere léky na astma, jenže z celé té skupiny může brát jen asi dva, protože na další má buď alergickou reakci nebo mají vedlejší účinky které narušují účinek jiných léků, které musí brát. Jednou si spočítala, kolik ročně platí na zdravotním pojištění a zjistila, že cenu těch léků pokrývá více než trojnásobně - proč by na ně měla ještě doplácet?

Fakt by se měly platit spíš ty obyčejné léky za pár korun, na které má každý a ne šetřit na těch opravdu drahých.

0/0
8.6.2006 21:03

Jane

Re: Mistr Rath zřejmě nedával ve škole pozor

Jenže to by bylo pro Davida moc práce:)

0/0
8.6.2006 21:16

Englishman

Re: Mistr Rath zřejmě nedával ve škole pozor

Problém není v tom, že by Rath byl hloupý, nýbrž v tom, že to je sv*ně. To, že se člověk pojišťuje proti velkým nepravděpodobným nákladům (drahým lékům na neobvyklé nemoci) a nikoli proti drobným jistým nákladům (léky na chřipku, kterou člověk dostane každý rok) ví každý blbec. Pokud tedy ministr nechá málo pojištěnců platit velké částky za drahé léky, aby mohlo hodně pojištěnců ušetřit pár desetikorun, tak ho blbost neomlouvá. Je to prostě sv*ně, která ví, že je více voličů s chřipkou než s roztroušenou sklerózou.

0/0
8.6.2006 23:58

havran

Re: Mistr Rath zřejmě nedával ve škole pozor

To by pak ale nebylo bezplatné zdravotnictví, že? Zato teď to bezplatné zdravotnictví je, myslíme to upřímně! Vy tomu nerozumíte? No ani se nedivím;-)

0/0
9.6.2006 0:03

maniacc

co je to za lek

nevite nahodou o jakem leku na revmatickou artritidu se v clanku mluví?

0/0
8.6.2006 20:05

Kik

Tech lidi urcite nebude tolik

Ale hlavne,ze se dal bude hradit Paralen, ktery stoji par korun, ale za rok uz to jsou desitky milionu. Ono tech lidi, kterym se zdrazi leky neni zase tolik v porovnanis mnozstvim lidi, kterym se hradi Paralen a podobne levne leky. To uz je holt takova socialisticka politika, kterou pan ministr provozuje. A navic zase lze, protoze pokudby se vyhlaska neschvalila, tak by dal platila stara.

0/0
8.6.2006 18:54

dennyii

Emigrant

Dobre vam tak, kdyz jste chteli ty svoje vytouzene socany, v nemecku po 8 letech vladnuti socanu, kdy se take brali pujcky a vse se prozralo, jde od 1 mesice pristiho roku DPH o tri procenta nahoru, nemci uz holt uz svoje dluhy zacali splacet. Za chvili budete na rade.

0/0
8.6.2006 18:41

oddTom

Re: Emigrant

No, když už nic, tak tady aspoň roste trochu víc HDP.

0/0
9.6.2006 10:59mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.