Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jak vypadá jeden den tam, kde se léčí rakovina

Rakovina. Diagnóza, kterou každý den vyslechne v Česku 175 lidí. Ocitají se tak na počátku cesty, která jen v každém druhém případě končí vyléčením. Reportérka MF DNES si vyzkoušela, čím vším si projde člověk, kterému lékař právě řekl: máte nádor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

abagovomab

Rakovina vaječníku

V současné době probíhá ve dvanácti centrech v České republice (a v dalších sedmi státech) klinická studie MIMOSA, která zkoumá vakcínu abagovomab, vyvinutou farmaceutickou společností Menarini. Abagovomab je podáván vhodným pacientkám po operaci a následné chemoterapii karcinomu vaječníku.

Klinická studie MIMOSA má potvrdit výsledek z předchozí menší klinické studie, kde podávání abagovomabu vedlo k prodloužení průměrné doby do znovuvzplanutí nádorového bujení a tedy k prodloužení průměrné doby přežití pacientek.

Podrobnosti o klinické studii MIMOSA včetně seznamu center účastnících se studie v České republice najdete na stránce www.clinicaltrials.gov - je nutno hledat klíčové slovo MIMOSA.

0/0
21.6.2007 12:55

Jaroslava Nováková

Rakovině se lze účinně bránit

Moje kamarádka měla rakovinu prsu s metastázami v tlustém střevě, už jí nedávali moc šancí, měla to dost i dlouho, ale pak jí kolega onkolog začal dávat letos v únoru Gesavit - novej přírodní přípravek, a do 1 měsíce měla nádor menší o polovinu !  Fungovalo to i u pacientů s melanonem kůže ad. Má to 74% účinnosti, no už jste to někde viděli? Já teda ne. :-)  Našla jsem ho na www.gesavit.eu nebo www.gesavit.cz a teď to beru preventivně, nemá to žádné vedlejší účinky a sníží to riziko rakoviny. Nemůžu si dovolit moc platit, ale tohle je fakt levný. Je to už skoro všude v lékárnách.

To jak píše tady ta paní o bylinkách, to je z větší části nesmysl, pohádkaření, nebo chemické preparáty - podvodnický Ovosan nebo neúčinný biobran, to je taky k ničemu - vedlejší účinky a žádná účinnost, prostě NULA.

0/0
22.5.2007 9:26

sdf

rakovina a chemoterapie

v článku Rakovina a teror chemoterapie

0/0
19.6.2006 13:02

Anežka Horné Chlebany Slovens

Rakovina

V našej spoločnosti v Česku i na Slovensku je najťažšou chorobou  RAKOVINA DUŠE a tá sa bude liečiť veľmi dlho, aj cez tri generácie.

Matka prekonala v 65 rokoch operáciu rakoviny a žila po operácii  20 rokov. Znovu ju dostala vo veku 85 rokov a to už organizmus nezvládol - zomrela.

Boh jej daj ľahké odpočinutie!

Jeden človek i raz povedal, že trpí alergiou na život v tomto štáte. Takých a podobných alergií je nepreberné množstvo, no to je stav duše človeka, určitého uhla pohľadu na život, svet, vesmír a hlavne vieru,  Boha v nás a vo všetkom okolo nás. Na vznik rakoviny je mnoho vplyvov, nielen stav duše človeka. Ovzdušie, voda, potraviny atď ., to sú atribúty, ktoré si znečisťujeme a ničíme - ľudstvo ako také - (globálne) samí. Nech Boh pomáha každému v jeho utrpení a ochraňuje každého, aby ľudia dokázali uniesť svoje životy bez alebo s rakovinou.

0/0
9.6.2006 19:46

Děsběs

Cena lidského života.....?
V našem státě je bohužel jaksi vše na ruby, a tak se nikdo nemůže divit, když lidé, kteří si svoje zdravotní problémy způsobili sami (kouřením, alkoholem, drogami) jsou léčeni zcela bezplatně a skupina pacientů, která si svoji nemoc ničím nezavinila a dodržovala správnou životosprávu, si musí za své léky draze doplácet, přestože by bez nich do několika týdnů zemřela (např. diabetici 1. typu za Inzulin)! Takže pokud někdo u nás začne hlásat něco o tom, jak velkou částku se vyplatí vynaložit na nemocného člověka, osobně mu půjdu nakopat......
0/0
17.3.2006 20:15

yx

Neměli bychom se divit
Lidstvo by se mělo přestat divit, že ho souží rakovina, když se samo jako rakovina chová. Naše chování je zcela stejné jako chování rakovinné buňky, která si řekla, že nebude pracovat pro systém, ona se osamostatní, vždyť své okolí k ničemu nepotřebuje.Vše podniká ve svém bláhovém omylu...neuvědomuje si, že až zničí tělo, zemře spolu s ním. My lidé taktéž zabijeme sami sebe, pokud si neuvědomíme, že jsme součástí celku a naše existence je na něm zcela závislá. Až požereme vše co na této planetě ještě zbývá, až zabereme poslední území na Zemi svými metastázami a spotřebujeme co se spotřebovat dá....budeme stát na prahu smrti, zemřeme spolu s celkem.
Nemocnost lidí je již po staletí zhruba stejná, nemá na to zásadní vliv ani strava, mění se pouze spektrum nemocí. Dříve lidi kosily infekce, dnes rakovina a kardiovaskulární onemocnění. Pro lidi zabývající se etikoterapií nic překvapujího.
0/0
16.3.2006 19:49

yx

Re: Neměli bychom se divit
Nemoc tu bude vždy, je to protipol zdraví. Bez nádechu není výdech, bez dne není noci, spánek a probuzení....vše kolem nás se střídá svým rytmem. Snaha vymýtit nemoci je stejně bláhové jako si myslet, že se můžeme jen nadechovat nebo chtít aby byla stále noc. Abychom mohli poznat uzdravení, musíme být nemocní. S nemocí netřeba bojovat, nemoc je třeba pochopit.
Lékaři a pacienti se chovají jako piloti letadla, kde se náhle rozbliká červená kontrolka. Piloti kontrolku odmontují a  spolu s cestujícími se tváří, že problém byl vyřešen, protože není vidět. Kontrolka přestala blikat....logičtější by bylo zjistit, v čem je závada, tu odstranit a kontrolka přestane blikat, protože již není třeba jejího upozornění. Příznak zmizí. Po odmontování kontrolky a chvilce klidného letu se přidají další kontrolky - příznaky, neoblomně upozorňují na vzniklou závadu....porucha tu stále je, potlačení příznaků nepomohlo odstranit příčinu....
0/0
16.3.2006 20:00

pptako.pisk

Rakovina a teror chemoterapie
http://www.extempore.cz/content/view/324/51/
0/0
16.3.2006 15:16

Franta z Ostravy

Jak vypadá jeden den tam , kde se léčí rakovina
Já musím konstatovat, po přečtení diskuse, že někteří diskutující by měli více uvádět fakta jak jsou na to upozorňováni a neuvádět své úvahy. Káva nemá s léčením rakoviny absolutně nic společného a nesmí se ji pít hodně ale nikomu v malém množství neublíží. Takže ji mohou v nemocnici rozdávat.
0/0
16.3.2006 14:14

Marta

Můj život s rakovinou
Jsem jednou z nemocných. Je to pro vás jako by se vám zhroutil svět. Ale záleží na přístupu rodiny, kamarádů a hlavně lékařského personálu jak to zvládnete. Já měla štěstí. Přístup lékařů ve Znojměské nemocnici byl nejobětavější s jakým jsem se setkala a zejména jejich přístup a podpora mé rodiny mě s touto nemocí naučila žít. Chemoterapie je nepříjemná ale sestřičky a lékaři na onkologickém oddělení ve Znojmě tuto skutečnost dokáží zpříjemnit. Záleží opravdu jen na přístupu lékařů a pak sestřiček aby člověk tento nápor pozitivně vnímal a co začali oni rodina jen dopomohla aby se člověk zase cítil jako dřív a snažil se zapojit do normálního života, což si myslím že má rovněž vliv na psychiku člověka, který bojuje s tímto onemocněním. Jsem tři měsíce po chemoterapii, začínají mi růst vlasy a dokonce začínám i pracovat v dřívějším zaměstnání přestože mi byl nabízen invalidní důchod. Všem
0/0
16.3.2006 9:52

Mr-Hu

Re: Můj život s rakovinou
Zajímal by mě tvůj denní jídelníček. Před zjištěním a dnešní. Děkuji
0/0
16.3.2006 10:27

Marta

Re: Re: Můj život s rakovinou
Před zjištěním jsem se moc výživou nezaobírala. Kvůli váze jsem držela různé diety, ale nijak zvlášt. Po onemocnění se snažím jíst hodně ovoce, zeleniny, bílé maso a ryby. k tomu většinou těstoviny, rýži a brambory. Jogurty a kefíry.Hodně piji, zejména čaj Červené lapacho a užívám vit. c, b komplex forte a přípravek Fytotonic a jablečnou vlákninu.  Ale přiznám se že i někdy zhřeším a dám si řízek se salátem.
0/0
16.3.2006 11:32

Brundi

Re: Můj život s rakovinou
Marti, moc Ti fandim a drzim palecky, abys nad tou nemoci zvitezila definitivne! :-)
0/0
16.3.2006 11:00

Marta

Re: Re: Můj život s rakovinou
Děkuji. Odpověděla jsem na Tvůj mail.
0/0
16.3.2006 11:37

Hlas

Když jsem čet o té chemoterapii -
tak mi přijde, že to dnešní vypadávání vlasů dvacetiletým klukům může být  vlastně taky projev jakési terapie, kterou na sobě pácháme. Ženy mají silnější vlasový hormon, proto to není tak patrné, ale i jim vlasy řídnou...
0/0
16.3.2006 9:24

Brundi

Re: Když jsem čet o té chemoterapii -
Silnejsi vlasovy hormon?!?! ;-DDD Tak o tom si rada prectu, muzete se rozepsat vic? ;-D
0/0
16.3.2006 10:59

iva

jste chudaci
myslite ze ten kdo ma rakovinu nemuze pit kafe? a je absolutni nesmysl ze clovek si vzdycky rakovinu zpusobi sam. co male deti s leukemii apod.. proboha zamyslete se nez vyplodite nejakou moudrost. dekuji
0/0
16.3.2006 9:00

Mr-Hu

Re: jste chudaci
Děti s leukemií mají jedno společné. Ve většině případů nebyly kojeny. Takže pokud dítě již od malička zásobujete nepřirozenou stravou, nedivím se, že zkolabuje. Také o tom svědčí nárůst alergií u dětí, vono přecpávat je cukrem, moukou a hranolkama opravdu není zdravé...
0/0
16.3.2006 9:06

Canigo

Re: Re: jste chudaci
Moje řeč. I když je otázka, jestli by leukémii nedostaly o něco později, kdyby byly kojeny. Každopádně počty alergií, rakovin, cholesterolů a dalších a dalších nemocí nemilosrdně ukazují, že něco nebude v pořádku. A proto si dejte další Activiu, která obsahuje stotisíckrát víc vitamínů a stopových prvků, než nějaké trapné jabko.
0/0
16.3.2006 9:15

Mr-Hu

Re: Re: Re: jste chudaci
No jo, reklamy (od slova klamat)
Jenom chudáci a duševní vypatlanci žerou mrkev a rajčata, normální chlap musí mít k obědu vepřovou s pivem, že...
0/0
16.3.2006 9:17

Canigo

Re: Re: Re: Re: jste chudaci
A proč ne? A kdyby měl někdo nějaké kecy, narve do sebe pár balíčků Centrumu...
0/0
16.3.2006 9:20

Mr-Hu

Re: Re: Re: Re: Re: jste chudaci
Taky svinstvo největší.
A pak se bude divit a nadávat na osud, že ho potkalo zavápnění, revmatizmus, cholesterol, rakovina. Posléze obviní doktory a ministra, že mu nepomůžou
0/0
16.3.2006 9:25

jirken

Re: Re: Re: Re: jste chudaci
vepro knedlo zelo s pivem ve sve podstate je uplne dokonale vyvazena strava, obsahujici od zakladnich nutrientu (polysacharidy, cukry, bilkoviny a tuky) az po vitaminy, mikronutrienty, az po treba kardioaktivni a cholestrerol snizujici latky obsazene  v zeli, a to pivecko nakonec, jeden z nejchutnejsich zdroju B vit, horcin, glykosidu, atd
0/0
22.3.2006 10:16

Brundi

Re: Re: Re: jste chudaci
Dnes ale koji mnohem vice meminek, nez v 70.-80. letech! Prectete si statistiky, zajimejte se o aktivity porodnic, laktacnich lig ap. A presto generace dnesnich dvacatniku a tricatniku netrpela leukemii ap. vice nez dnesni kojene deti! Tim nechci snizovat vahu kojeni (chranbuh!), ale spojovat ji s leukemii je nesmysl.
0/0
16.3.2006 10:53

Brundi

Re: Re: jste chudaci
Ve vetsine pripadu? Dost o tom pochybuji. Zrovna ja mam v pribuzenstvu 4leteho chlapecka, ktery onemocnel leukemii. Byl kojen, zije v harmonickem rodinnem prostredi, v cistem lazenskem meste, rodicum neni v souvislosti s rizikovymi faktory co vytknout. Na otazku "Proc? Co jsme udelali spatne, co jsme zanedbali?" Lekari jen pokrcili rameny... :-/
0/0
16.3.2006 10:50

jirken

Re: Re: jste chudaci
je dost prostoduche svadet zdravotni problemy pouze na potravu, a nebrat v uvahu veci z trochu komplexnejsiho pohledu. mouku jime uz od neoliticke revoluce. problem bych spis hledal ve stale vice se znecistujicim se zivotnim prostredi, atd. a z tou alergii, je spise pravdepodobnejsi ze nez smazene hranolky to zpusobuje nedostatecna stimulace Th1 vetve bunecne imunity
0/0
22.3.2006 10:12

Norous

Re: jste chudaci
Nikdo netvrdí, že si to ti lidé způsobili sami, tupá Ivo. Já tvrdím, že podobné pochutiny léčbě neprospívají.
0/0
16.3.2006 9:09

iva

Re: Re: jste chudaci
chytry norousi, zajimalo by me jak jsi na to prisel. asi jsi specialista na vyzivu pri chemo vid? to vis, mne chemoterapie nejspis znicila vetsinu mozkovych bunek a tak jsem teda tupa. sorry!
0/0
16.3.2006 10:00

Norous

Re: Re: Re: jste chudaci
No vidíš, já jsem si to hned říkal. Už ten pravopis...
0/0
16.3.2006 10:11

Brundi

Re: jste chudaci
Slabe kafe v malem mnozstvi nevadi. Samozrejme pokud pacient nema pridruzene problemy s vysokym tlakem ap. Na nizky tlak je naopak kafe to, co vam lekar doporuci jako prvni. Leky na hypotenzi jsou totiz mnohem vetsi svinstva, tak se predepisuji az v krajnich pripadech.
0/0
16.3.2006 10:57

Mudr

To je hnus, byznys a utrpení
Oni neléčí rakoviny, oni vraždí. Je to jenom byznys, přitom by stačilo tak málo. Mašinérie co vydělává a zabíjí lidi. Hnus.
0/0
16.3.2006 8:44

Mr-Hu

Re: To je hnus, byznys a utrpení
Mašinérie ale nikdy nebude mít zájem, aby se prevence stala přirozenou soušástí života. Proto to nech na lidech, kdo ví tak se tak chová a kdo nechce vědět, ať ho tedy mašinérie semele...
0/0
16.3.2006 9:02

simca_1301

Re: To je hnus, byznys a utrpení
Múžete prosím Váš příspěvek trochu rozvinout a obohatit o fakta?? Pokud nechcete veřejně můžete na můj mejl. Opravdu mě to zajímá. Děkuji
0/0
16.3.2006 13:08

canigo

Je tragikomické,
když dobrovolníci ještě rozdávají obětem kávu. Snad by ještě mohli zapálenou cigaretu, ovárek a stakan vodky.
0/0
16.3.2006 8:26

Mudr

Re: Je tragikomické,
Jakým obětem? Rakovina je logický důsledek příčiny. Pokud měkdo zavdává příčině, nemůže se divit, že má rakovinu. A v nemocnici ho dodělají totálně a ještě se ne něm obohatí
0/0
16.3.2006 8:45

sonic

Re: Re: Je tragikomické,
Ty si ale debil
0/0
16.3.2006 8:55

Mudr

Re: Re: Re: Je tragikomické,
Pokud nehodláš přijmout tuto pravdu, je to tvé mínus...
0/0
16.3.2006 8:56

Canigo

Re: Re: Je tragikomické,
Myslel jsem oběti vlastní blbosti...
0/0
16.3.2006 9:16

Mr-Hu

Re: Re: Re: Je tragikomické,
Bohužel by jim to ale měli vysvětlit lékaři, což kolikrát nedělají, sami doktoři jsou tlustí a nemocní. Doktoři mi taky zabili kamaráda a od té doby jsem to celé prostudoval, na sobě vyzkoušel a zhrozil jsem se jak to celé funguje... lidé jsou obětí propagandy zvané lékařská věda.
0/0
16.3.2006 9:23

Hlas

Re: Re: Re: Re: Je tragikomické,
A co se mu stalo?
0/0
16.3.2006 9:29

Mr-Hu

Re: Re: Re: Re: Re: Je tragikomické,
Nevinný nález. První chemoterapie zničila imunitu a pak už to šlo z kopce, druhá, třetí............. smrt.
0/0
16.3.2006 9:32

Hlas

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je tragikomické,
Takže ani raka neměl?
0/0
16.3.2006 10:12

simca_1301

Re: Re: Je tragikomické,
Múžete prosím Váš příspěvek trochu rozvinout a obohatit o fakta?? Pokud nechcete veřejně můžete na můj mejl. Opravdu mě to zajímá. Děkuji
0/0
16.3.2006 13:10

MUC.

Re: Re: Je tragikomické,
Rakovina je logický důsledek příčiny? A za genetickou výbavu si člověk asi taky může sám, že jo...
0/0
16.3.2006 13:26

Ste

Re: Re: Je tragikomické,
..... Rakovina je logický důsledek příčiny ..... Můžete mi laskavě "Pane Doktore" vysvětlit, co je příčinou rakoviny varlete???!!! Moc by mě to zajímalo, protože jsem jí měl, naštěstí vše dopadlo OK.
0/0
16.3.2006 21:39

MUC.

Re: Re: Re: Je tragikomické,
nesestoupení varlete, pohmoždění, poranění varlete, hormonální léčba matky během těhotenství...v podstatě se to moc neví,pacientů je relativně málo(cca 1% všech notvarů u mužů..)
0/0
26.3.2006 20:22

babacek

Denně vlády
 celého světa vyhazují peníze na zbytečnosti.Převádět lidský život do ekonomické roviny je hnus
0/0
16.3.2006 8:16mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.