Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Snadná cesta ke zdraví a dlouhověkosti

Zlepšete svůj zdravotní stav, vyzval nedávno čtenáře britský deník Mirror. A zveřejnil několik jednoduchých kroků, jak toho dosáhnout. Jde o nepatrné změny v každodenním režimu, které však dokáží výrazně zlepšit kondici a prodloužit život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ski66

:-)
Jak to řekl Hrušínský ve známém filmu? Tělo má jít do hrobu zhuntovaný ?!?
0/0
27.8.2005 16:40

sorgedoktor

S těmi psy je to vskutku otázka štěžejní
Před   lety  byla sousedka  na umřití, z úplícního   volal, že by jela   druhý den  na Buchtův Kopec.Stalůo se a
tam  umřela.
 Pak  loni  byl  na umřití  její  syn...
Rovněž  pacient plícního oddělení. Taky na umřití, vcelku to nikoho   nezajjímalo...
Pak  teda umřel...
Ale   během  24   hodin  zde byl   v ulici  asi   dvoučlenná komise, jak je postaráno  o  psa...
To je, co...
0/0
27.8.2005 13:15

gentlastwo

To taklhle povídá doktor...
Přestante chlastat, přestante kouřit  a    nechchotte za  děvkama...
No a pak   budu  d,louhommm  živej??
No, třeba  na, ale   život   Vám  bude připadat  dlouhej...
0/0
26.8.2005 22:07

gentlastwo

Není to snuška blbostí??
Necht   se   vyjádří    něaký  odborník...
0/0
26.8.2005 22:03

fonteyn

Lypkopen???! Jinak vcelku dobry clanek
Mate tam preklep. Teda doufam, ze to je preklep a ze vite, ze Mirror psal o lycopene, tudiz lykopenu a ne lypkopenu - kdyz je nutne vubec delat prepis vyslovnosti. Folic acid se take neprepisuje "folik acid"
0/0
26.8.2005 16:00

makaka

Re: Lypkopen???! Jinak vcelku dobry clanek
Folik ejsid
0/0
30.8.2005 15:08

Gazela_

Pořídit si psa?!
Skvělý - v Praze už kvůli psím hovnům není kam si sednout na trávník, rodiče se bojej o děti, chodníky jsou zachcaný, až je z toho člověku zle - ale k našemu kolektivnímu zdraví zřejmě nejvíc přispěje, když bude čoklů ještě víc.
0/0
26.8.2005 13:24

babacek

Re: Pořídit si psa?!
Za tento stav však nemůže počet psů,ale neodpovědní majitelé.A je skutečně pravdou,že pes pomáhá již jen skutečnost nucených každodenních procházek je věcí prospěšnou.Nemluvě o tom kolika osamoceným je tento tvor jediným společníkem. A každý si má pořídit takové zvíře které je schopen zvládnout všestraně.A právě psychicky narušení jedinci ve většině nemají rádi zvířata a kdo nemá rád zvířata nemá rád ani lidi.
0/0
26.8.2005 15:34

babacek

Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
Když někdo žije sám neznamená to,že nikoho nemá vůbec.Nehledě na to,staří lidé již nemají většinou ani chuť se seznamovat.Zvířata jsou jako terapeutický prostředek využívány již léta z velmi kladnými výsledky.V dnešní společnosti jsou však lidé kteří jsi psa pořizují jako módní dopněk a následně se nejsou schopni o něho postarat a zajistit základní výcvik poslušnosti a tím dochází mnohdy k nezvládnutí kdy může pes být nebezpečný pro své okolí.A tak pokud by vaše teorie o nákupu zvířete osobami labilními byla pravdivá musela by se potažmo vztahovat na zvířata všeobecně a tak by jsme byli nutně labilní téměř všichni.
0/0
27.8.2005 7:02

Brundi

Re: Re: Pořídit si psa?!
Jasne. Podle tve logiky je nakonec i buzerant, ze? :-DDD___Nemam rada psy a vubec do blizkeho kontaktu se zviraty neprichazim 2x rada. A svete div se, nejenom ze lidi ne nenavidim, ale mam je celkem rada. :-DDD
0/0
28.8.2005 12:52

babacek

Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
No jak jste dospěla k buzerantovi mne není vůbec zřejmé,ale možná se to odvíjí od té lásky k člověku.Já bych totiž napsal GAY. :-))
0/0
28.8.2005 13:52

Brundi

Re: Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
:-D
0/0
28.8.2005 13:54

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
Pro milovnici lidské populace
Děkuji za lásky plnou odpověd.
0/0
28.8.2005 14:46

Gazela_

Re: Re: Pořídit si psa?!
Ale právě že tady vůbec nejde jen o neodpovědný majitele. Ti jsou samozřejmě taky velký problém, ale já mluvím o jiným a ještě vážnějším problému: tom, že pokud budou všichni v Praze mít psa, tak to tu prostě nebude k žití, ani kdyby se všichni chovali jako andílci. Třeba chodník před naším domem vypadá jako záchodky na Hlavním nádraží - a jak chcete donutit psa, aby nemočil? Dokud bylo psů pár, stačilo se to jakž takž smývat deštěm - ale teď? A co za deset let?
 
Navíc i odpovědným majitelům se může pes vymknout z kontroly. Nestává se to často, ale s přibývajícím počtem psů počet takových incidentů logicky roste. Netvrdťte prosím vás, že to není pravda - každou chvíli čteme v novinách o celoživotně hodných pejsáncích, co jednoho dne najednou doma na zahradě ukousnou dítěti půl obličeje. Argument "kdyby všichni pejskaři byli slušní" je pokrytecká neochota podívat se realitě tváří v tvář.
0/0
31.8.2005 12:39

babacek

Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
Ne nejsou všichni pejskaři slušní lidé.To bych nemluvil o neodpvědných majitelých.Nemám však obavu,že v každé rodině byl pes.U nás v domě není žádný a ve vedlajší větším domě (100 rodin) jsou 3 psi.To nesvědčí o velkém rozmachu který popisujete zase vy. Ještě k tím slušným lidem. Já jsem nenapsal,že psi májí pouze slušní lidé,ale větu,,Kdo nemá rád zvířata nemá rád ani lidi´´! A to vám řekne i mnohý psycholog,že je toto rčení je velice reálné.Když zajdu do extrému abych mohl uvést příklad tak je velice známo že první obětí mnohých vrahů bylo právě zvíře.A 99% útoků je zaviněno právě obětí,ale to by bylo na dlouhé téma.
0/0
31.8.2005 13:16

Gazela_

Re: Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
Z toho, co píšete, se mých námitek týkají jen dva body. 1) Nárůst počtu psů - já ve svém okolí (Praha - Braník) ten nárůst pociťuju jako enormní, ale o to se takhle nemá cenu hádat, měli bychom se oba podívat po nějakých statistikách. 2) Do těch vašich "99%" se zřejmě vejdou i děti, které nevědomky udělají něco, co psa rozvzteklí - čili on je kousne, podle vás je to jejich vina a tím to hasne? Uvědomte si, jak absurdní závěr z toho vyplývá: každý rodič ví, že chování dětí se nikdy úplně kontrolovat nedá - čili kdykoli jsme s dětmi poblíž velkého psa bez náhubku, máme se pro jistotu klidit, jinak si za případné následky na 99% můžeme sami? Takhle se právě děje to, že psi krůček po krůčku dál a dál oklešťují veřejný prostor, který je pro rodiny - a nejen pro ně - bezpečnostně a hygienicky bezproblémový.
0/0
31.8.2005 16:46

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
Většina zvířat bezdůvodně neútočí.Ale,o tom bych vás ve vaší psí zaujatosti těžko přesvědčím.A pokud se na dětském hřišti pohybuje pes i třeba z náhubkem máte vždy možnost uvědomit policii aby zjednala nápravu z nedbalým majitelem.Jen vám budu držet palce aby jste nikdy tu tolik odsuzovanou psí pomoc nepotřebovala sama nebo někdo z vašich nejbližších.
0/0
31.8.2005 18:49

Gazela_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
1) " Většina zvířat bezdůvodně neútočí"... ale sem tam některý ano. Nezlobte se, to se pohybujeme v kruhu. 2) Naprosto nehodlám přistoupit na to, že jediný veřejný místo, kde nemusím hlídat děti před kontaktem se psy a sám sebe před jejich výkalama, jsou dětský hřiště. 3) Neobviňujte ze zaujatosti, já to taky nedělám.
0/0
1.9.2005 10:34

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
Začnu tedy odzadu vašeho RE.V součastné době máme v plném proudu houbařskou sezónu.Lidé hojně navštěvují les a nosí plné košíky hub.Za celý svůj život jsem neviděl,že by sebou odnášeli zároveň svoji lidskou potřebu ať již tu velkou nebo malou o odpadcích ani nemluvě.A tak bych mohl argumentovat lesem plných výkalů a pročůraností lesních porostů a volat po nějaké regulaci nebo jako v případě psů zavedením ročního poplatku.Jsem zastáncem aby si majitel psa po svém psu uklízel,ale nadruhou stranu zaco tedy platí poplatek ze psa a další formou daně z prodeje krmiva pro psi.
Majitel zvířete odpovídá plně za chování zvířete a jím způsobené škody.Rodič plně odpovídá za své děti až do jejich plnoletosti.A tak relevantnost volného pohybu je na vás.Pokud máte pocit,že se někdo pohybuje ze zvířetem v části ve které je to zákázáno je vždy možnost upozornit  předmětný orgán.
V 8 letech mne též pokusal pes kterému všichni dávali vinu.Vina však byla na straně mojí.Přesto...
0/0
1.9.2005 13:51

Gazela_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
"Za celý svůj život jsem neviděl,že by sebou odnášeli zároveň svoji lidskou potřebu ať již tu velkou nebo malou o odpadcích ani nemluvě." Prosím vás, kolik jste po lesích těch lidských "potřeb" viděl? To chcete srovnávat se stavem městských chodníků a parků? Nedělejte ze mě vola.
 
"Majitel zvířete odpovídá plně za chování zvířete a jím způsobené škody.Rodič plně odpovídá za své děti až do jejich plnoletosti." No jo, pane Babáček, jenže vy nechápete, že i když bude majitel psa potrestaný, rodičovi se zmrzačeným nebo dokonce zabitým dítětem to už nepomůže. Nevím, jestli se to člověku, pro kterého je svoboda psů srovnatelně nebo víc důležitá než bezpečnost dětí, dá vůbec nějak vysvětlit. Dětí si asi člověk začne opravdu vážit, teprve když sám nějaké vychová. Buďte zdráv.
0/0
2.9.2005 12:31

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pořídit si psa?!
Tak opět odzadu.Dětí mám celkem 8 a 6 vnoučat a nikdy jsem neměl obdobný problém jako vy.Ty chodníky jsou více posety odpadky které produkuje člověk,ale protože o ty ve většině případu neznečistíte obuv pokud na ně šlápnete tak vám nevadí.Tak,že kdyby pes kadil plastikové ekrementy tak by vám to až tolik nevadilo.Větší riziko pro děti jsou použité sříkačky od narkomanů.Po ulicích se pohybuje více nebezpečných jednotlivců jak nebezpečných psů a ty když vám zmrzačí dítě mnohokrát trestu uniknou úplně.A ještě k tomu lesu.Rodina 2 dospělí 2 děti jdou na houby a jsou v lese x hodin.To žádnou tělěsnou potřebu nemají?A ke stavu chodníků jste mne neodpověděla na dotaz,,zaco platí majitel psa poplatek´´není to náhodou také na uklid?Také buďte zdráva. :-)
0/0
2.9.2005 13:57

Gazela_

Pořídit si psa?
0/0
26.8.2005 13:21

Bumla.

dentální nit?
nechápu poznámku o té dentální niti - to jeko prodlouží život ČLOVĚKA  nebo těch ZUBŮ  
0/0
26.8.2005 9:34

marvvyn

Re: dentální nit?
Tak se zkus trochu zamyslet, jak asi tvému zdraví prospívá neustálé polykání slin s těmi bakteriemi, které se čištěním zubů dentální nití ničí.
0/0
26.8.2005 11:28

carloscarolina

Re: Re: dentální nit?
dentální nit nebo mezizubní kartáček odstraňuje bakterie, které jsou jinak usazené v mezizubních prostorech a způsobují dlouhodobé záněty, existují teorie, podle nichž to má vztah i ke vzniku srdečního infarktu
jo a taky jsou teorie, podle nichž opakované kontakty s menším množstvím bakterie stimuluje imunitní systém, takže takzvané skleníkové děti, které žijí ve sterilním prostředí , potom mohou zhoubně zhynout na banální infekci
zdravím
0/0
26.8.2005 15:13

josraf

Re: Re: Re: dentální nit?
Zajimave. Prirodni narody zadnou dentalni nit nevidely a presto se dozivaji vysokeho veku mimo jine i bez potizi s chrupem. Ono to asi nebude o nitich, ale o zivotosprave a celkovem zivotnim stylu. Klasika, plno balastnich informaci a ty opravdu dulezite, aby clovek rozkodovaval jako sifrant.
0/0
26.8.2005 21:00

honýsek

Re: Re: Re: Re: dentální nit?
Pralesáci mají jiné pralesní vychytávky jako pralesní žvýkačka nebo pralesní dentální nit. Bože..to jsou přece známé pra(les)vdy!!!
0/0
27.8.2005 16:01

Rada.K

Re: Re: Re: Re: Re: dentální nit?
Žvýkají listy stromů a mají silné zuby. My si můžeme koupit Orbit Herbal Lemonsage (nebo tak nějak). hehehhe
Před chvílí jsem si všimnul, že emaily uživatelů jsou vidět a že zavináč ani tečka nejsou nahrazeny jinými znaky. Pro spamery učiněný ráj
0/0
27.8.2005 20:41

Rada.K

Re: Re: Re: Re: Re: dentální nit?
Nebo žeby to ten robot nenašel, když to za zavináčem je vidět až v bublině?
0/0
27.8.2005 20:44

jolly72

..
pil a kouřil - zemřel
nepil a nekouřil - zemřel / i dřív /
0/0
26.8.2005 7:58

anglicka_slanina

Re: ..
no mas recht. ale ono to nejde dost dobre skloubit treba se sportem. taky sem driv kouril, ale pak se rozhodl, ze zacnu sportovat a nejak mi to vadilo. tak sem toho koureni nechal. ale ze umru je mi uplne jasny a treba i driv - jsem totiz motorkar ;-)
0/0
26.8.2005 12:10

raddecekJ

raději aktivní život...
z vlastní zkušenosti mohu doporučit užívání schindeleho minerálů, najdete na www.mineralstones.cz - diskuzi na servru www.doktorka.cz - znatelně se mi snížila váha, tlak, přestalo bolet rameno a kolenní klouby, nehty a vlasy jsou pevné a lesklé. Myslím, že plnohodnotný aktivní život je lepší než dlouhověkost "na lůžku".
0/0
26.8.2005 6:43

babacek

Re: raději aktivní život...
Aktivní plnohodnotný život je skutečně lepší jak dlouhověkost na lůžku.Na to však žádná zázračná tableta není.A tak co jednomu může pomoci druhému může ublížit. :-)
0/0
26.8.2005 15:39mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.