Diskuze

Žaludeční vředy už se nemusejí operovat

Ještě před 25 lety vládl vyšetřovacím metodám žaludku rentgen, žaludeční vředy se léčily klidem na lůžku a ne zcela účinnými léky. Mnoho lidí muselo být pro krvácení nebo perforaci vředu operováno a nemálo jich na komplikace zemřelo. Dnes je situace jiná.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

eee

27. 5. 2006 18:03
co je

http://www.extempore.cz/content/view/785/51/" target="_blank" rel="nofollow">žaludeční vředR^

0 0
možnosti

Mar__tanka

26. 5. 2006 11:26
?

Přítel má nejspíš také počínající potíže s vředy (pálení žáhy, bolesti žaludku, zvýšené jater. testy), ale bohužel nemám šanci ho dokopat na vyšetření, prý radši umře než nechat strčit do krku " ty trubičky"..... sakra, co s ním???

0 0
možnosti

Cephaelis

24. 6. 2005 11:12
jak ze to je s tim vyzkumem?
Pobavila me "spoluprace farmaceutickeho, univerzitniho a zakladniho vyzkumu". Nevim, jak si autor predstavuje ty rozdily,  ale podle me je napr. vyzkum leku na univerzitach farmaceutickym, univerzitnim a zakladnim vyzkumem zaroven. Pan doktor si mirne plete pojmy s dojmy a odhaduju, ze farmaceutickym vyzkumem, mel na mysli vyzkum firemni, tedy aplikovany. Takhle to ale vypada fakt dost srandovne. :-) Ad aspirin: No, aspirin je mozna nejznamejsi nesterodidni antiflogistikum, ale zcela urcite ne tim, ktere nejvic populaci ohrozuje. Urcite se v nasi zemi spolyka daleko vice Ibuprofenu nez Aspirinu, ktery maji lidi prece jen zafixovany jako lek proti horecce.
0 0
možnosti

zipthefuxx

24. 6. 2005 6:59
Blokátory protonové pumpy
Dnes jsou již účinější léky než Ranitidin, samo omeprazol a lansoprazol, ale i další. Navíc s možnostmi eradikační léčby H.pylori incidence vředové choroby klesá! Vředy nejsou strašákem, to spíš choroby srdce a cév, a nezapomeňte, že intervenční kardiologie je v ČR nejlepší na světě a USA jsou hluboko za průměrem !!! ČR rulezzz !!!
0 0
možnosti

Thyronx-

24. 6. 2005 2:58
II
Zantac,Tagamet ci Pepcid a mnoho dalsich.
0 0
možnosti

Thyronx-

24. 6. 2005 2:55
Mel jsem v USA vred...
Nekdy v roce 1988 jsem i jatady v USA dostal vred dvanacterniku. Uz tehdy jsem dostal perfektni "Zantac" z rodiny leku na bazi ranitidinu a vred za 2 tydny byl zahojen. Zaroven jsem prestal kourit a mel jsem asi 10 let pokoj, pak se to vratilo, ale to uz byla pouha epizoda. Pri vredovem onemocneni je nutne prestat kourit a omezit "cofein".Samozrejme ze leky na bazi "aspirinu" porusuji zaludecni sliznici a vred se muze vratit...I pri denni davce pouhych 80 mg aspirinu (jako prevence infarktu) se vred temer zarucene za tyden ci dva vrati. Nevim jestli rocne opravdu v USA umire skoro dve desitky tisic lidi na komplikace vredu, ale mozne to je. Jde zrejme o vrstvy lidi kteri o sve zdravi nedbaji,nemaji mozna ani pojisteni a zrejme se jedna o mensiny a nevzdelane.... Zdravotnictvi v USA je naprosto spickove,a vesmes obrovska vetsina novych leku po celem svete vznikla prave na vedeckych pracovistich v USA.Jejich generika se mozna vyrabi i v Evrope. Mezi dalsi "blockers" patri "Tagamet,
0 0
možnosti