Diskuze

Mikrovlnné trouby neškodí, tvrdí vědci

Mikrovlnné trouby se používají už dlouhá desetiletí, v Česku se rozšířily hlavně v 90. letech. Dnes má mikrovlnku snad každá domácnost. Vědci ještě před pár lety volali: mohou škodit zdraví! Podobně jako dnes varují před mobilními telefony. UVNITŘ: JAK PŮSOBÍ ZÁŘENÍ?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

kulik

19. 11. 2007 11:37
kulik

V

0 0
možnosti
JD

Sumčí král

20. 8. 2007 8:19
,.

Pokud si ohřívám jídlo v mikrovlnce dodržuji základní bezpečnostní pravidla - ochrana vzdáleností = mikrovlnku zapínám na dálku jsa ukryt ve sklepě.

Mikrovlnku mám na půdě kde jsou škodlivé vlny vyzařovány do vesmíru.

Používám základní ochranné pomůcky= vylepšený ochranný plexisklový štít(vylepšil jsem ho tak že jsem na něj připevnil 5mm plech 30x 50 cm a pro oči vyvrtal 5 mm díry, musíte zesílit popruhy), olověný oblek (sehnal jsem ho do známého od rentgénu), kevlarové rukavice + gumové rukavice, holínky s ocelovou špičkou.

Doporučuji(pokud máte místo) vybudovat zvláštní budovu tl stěn min 1,5m (arm. beton) kde umístíte toto pekelné zařízení.

0 0
možnosti
AK

AKM

20. 8. 2007 7:50
to je teda věc

-tenhle článek. pokud nedostane Bludný Balvan, tak je něco ve spolku Sisyfos špatně...

0 0
možnosti

co je vám do toho

20. 3. 2005 23:44
tomu fakt nevěřim...2
lý marný boj a tyto látky v tělě zůstavaj..Nikdo přesně neví, co tyto látky v těle vyvádí, jaké to má následky, ale jedno je jisté..S čimkoli musí tělo bojovat, nemá v těle co pohledávat! Vyjímkou je pouze těhotenství, kdy ženské tělo reaguje na spermie jako na cizorodou látku (přežijí pouze ty v nejužšim centru, spermie-ochránkyně jsou zabyty ženským tělem) a jen díky placentě je zárodek tělem přijat, jinak by s nim tělo bojovalo..
0 0
možnosti

co je vám do toho

20. 3. 2005 23:38
tomu fakt nevěřim...
Vždyť principem mikrovlného záření je přeměna struktury molekul, kladné se přeměňují na záporné a touto přeměnou se jídlo stává "hotovým" - lépe řečeno ozářeným..Četl jsem opravdu vědeckou publikaci, kde ve které psali, že v takto ozářených jídlech bylo při rozboru nalezeno množství látek, které se na zemi nikde nevyskytují..Jinými slovy-jedná se o cizorodé látky, které nejsou vlastní nejen tělu, ale ani naší planetě. Co z toho plyne..Vždy, když se tělo setká s cizorodou látkou, jeho reakcí je obrana! Tělo začne tvořit protilátky, kterými bojuje proti cizorodé látce, už to je špatné..Ale tělo je schopno bojovat - následně nalézt obranu jen proti takové látce, jejíž "jakýsi kód" má v sobě uchován (vše se to dědí z generaci na generaci po miliony let)..Ovšem bránit se proti cizorodé látce, která se ani na zemi nevyskytuje, látce, ze které neni lidské tělo ani v nejmenšim složeno (protože tělo je složeno ze všech látek na zemi), je nemožné..Takže s ozařovaným jídlem organismus svádí stá
0 0
možnosti

pepa008

18. 3. 2005 22:16
i kdyz je ten clanek blabol
tak se musim priznat, ze jsem se u nej, a hlavne pak u diskuze opravdu pobavil. Bohuzel, lide kteri zrovna nestudovali fyziku by tomu mohli uverit a proto bych rad pozadal vsechny "experty", jejichz chapani problemu konci prectenim jednoho pochybneho clanku kdesi na netu, aby si svoje domnenky nechali pro sebe.
0 0
možnosti

babacek

18. 3. 2005 15:27
Věc názorů
Na odkazu mikrovlnka najdete spostu protichůdných názorů z řad vědců.Některé jsou natolik dramatické,že by jste se báli mít jí jen doma.Je to válka vědců na dané téma a pravdu ukáže zřejmě až čas.
0 0
možnosti

Rosomak

18. 3. 2005 9:44
Jak prosté milý Watsone
Elektromagentické záření je zprostředkované fotony. Foton ma určitou energii, kterou může předat jiné látce vzájemnou (Culombovskou) interakcí. Interakci dělíme na dvě: Ionizující a neionizující. Ionizující - známé také jako radiační - díky vysoké energii fotonu (kvant záření) vyvolá sekundární emisi elektronů - tj. dodá jim tak velkou energii, že opustí atom a následně pak mění elektrickou vodivost materiálu což je ve tkáních škodlivé - dochází k elektrolýze ve tkáních (stejné jako baterie u aut). Neionizující záření pouze předá energii fotonu danému atomu, který tuto energii přemění na jiný foton (nebo fotony) s jinou energií který emituje. V mikrovlnce tedy nastává to, že magnetron emituje elektromagnetické vlnění (kvanta fotonů) o rezonanční frekvenci vody (tj. fotony s touto energií interagují převážně s molekulami vody které předávají svojí energii), což se projeví na vzrůstu teploty látky. 
0 0
možnosti

Rosomak

18. 3. 2005 9:45
Re: Jak prosté milý Watsone
Dokončení:
Molekuly vody za určitý čas dodanou  energii zase vyzáří fotony - jídlo vychládne, či ohřejí talíř - ale to je sekundární emise. Skuste dát do mikrovlnky obyčejný talíř. Zahřeje se? Tyto tragické žvásty o škodlivosti mikrovlnek mají na svědomí školské systémy, kde se systematicky potlačuje matematika a fyzika, pak vznikají lidé s tituly, kteří nejen že neumí počítat, ale nechápou jak svět a mikrosvět funguje. Bohužel zákonitosti mikrosvěta jsou složité a humanitní vzdělání na jejich pochopení nedostačuje. Dalším problémem bude vždy v tom, že blbců bude vždy řádově více než chytrých lidí.
0 0
možnosti

aivaa

18. 3. 2005 7:59
no jo chlapi:-)
fajn ze mame u nas takove chytre chlapi ale co zkusit radsi neco zdraveho a dlouhosahle nepolemizovat nad necim nezdravym. na http://www.mineralstones.cz" target="_blank" rel="nofollow">http://www.mineralstones.cz najdete schindeleho mineraly a ty jsou podle autorske knihy rovnez magneticke asi diky obsahu toho mnozstvi ruznych mineraluproc to taky neprozkoumate z teto stranky.moc by me to zajimalo a hlavne jak a cim se to da zmerit. existuje nějaký magnetometr?
0 0
možnosti

vodic

18. 3. 2005 9:16
Re: no jo chlapi:-)
Uz ses s tou svoji reklamou docela trapny. Ses dealer nebo co ?
0 0
možnosti

davexx

18. 3. 2005 7:29
Co je to elektromagnetické záření?
Elektromagnetické záření je obecně tok fotonů (s různými vlnovými délkami), které interagují s látkou v závislosti na jejich energii (tedy vlnové délce). Elektromagnetické záření se dělí na několik oblastí, které se velmi liší svým působením (bez nároku na vědeckou přesnost a úplnost, jen pro ilustraci, zato seřazeno podle roztoucí energie): rozhlasové a televizní vysílání, záření mobilních telefonů, Wi-Fi, mikrovlnné trouby, vysílání satelitní televize, záření radiátoru vytápějícího byty (teplo), světlo, ultrafialové záření, roentgenové záření, gama záření, kosmické záření. Všimněte si, že mikrovlnné trouby používají záření s nižší energií, než je třeba teplo z běžného radiátoru (nebo plynového hořáku při ohřívání jídla klasickou cestou) a tato energie je zase nižšní než úplně normální světlo ... Není zde prostor pro podrobné vysvětlování, ale koho to zajímá, tak tohle najde v učebnicích středoškolské fyziky, když se ponoří trošku hlouběji do tajů interakce záření z hmotou, bude moci
0 0
možnosti

vquo

18. 3. 2005 7:41
Re: Co je to elektromagnetické záření?
Hlavně by mělo být řečeno, že záření je rozptyl energie elektromagnetickými vlnami a podle definice fyzikálního názvosloví jde o "elektromagnetické vlny vysílané atomy a molekulami radioaktivních látek v důsledku jaderného rozpadu" . ANO čtete dobře! A přirovnání k žárovce či radiátoru:-)))Vtipné až na to, že mikrovlnné spektrum záření je zhruba od 2450 MHz až do 2,45 GHz!!! a toto přirovnat k radiátoru či žárovce je prostě směšné a dezinformativní.
0 0
možnosti