Ona

Diskuze

Jak vlastně víno chrání proti nádorům

Že červené víno chrání před nemocemi srdce a cév, se už ví. V posledních letech se však stále častěji mluví i o jeho preventivním účinku, pokud jde o zhoubné choroby. Vědci se přitom dlouho nemohli shodnout, která látka ve vínu vlastně dokáže chránit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

petacx

18. 1. 2004 0:16
kvalita
domnivam se ze hodne zalezi take na kvalite vina! nejaky druhak  ci  silna chemie pri zpracovani "vinu" asi prilis neprospeje.
objednal jsem si KOSER vinko od http://www.abakuk.com/vinice" target="_blank" rel="nofollow">http://www.abakuk.com/vinice (pri vyrobe koser se nesmi pouzivat zadna chemie - ktera samozrejme nemusi byt vubec na zavadu (casto naopak) ale tradicni postup je tradicni postup!)
 
k tomu jsem si dal vynikajici jehneci dle receptu
peta
0 0
možnosti

herulinka

18. 1. 2004 20:04
Re:
No je fakt, že druhák nikdy nebude tak dobrý, ale co se týče chemie, bych řekla, že u těch lepších vín jí snad moc obsaženo není. Aspoň v to doufám...protože víno můžu. Trvanlivost přece záleží na postupu, taky na zazátkování lahve a chemie by tu být moc nemuselo. Jenom trošku při nejhorším:-) děláme trochu víno doma a taky vydrží výborné. Navíc jestli má ještě zrát v láhvi, tak musí být čisté, jinak by to nebylo ono...?
0 0
možnosti

petacx

24. 1. 2004 11:06
Re:
Strašně moc záleží na surovině - hroznech. Pokud chceme vyrobit zdravé víno, musíme mít k dispozici zdravé hrozny. Z nahnilých nebo jinak nekvalitních hroznů se opravdu hodnotné víno vyrobit nedá, už proto, že je zapotřebí mj. vyšší dávka zasíření při zpracování suroviny atd. Vinařský zákon stanovuje podmínky pro výrobu vín v jednotlivých jakostních stupních, s čímž souvisí i povolené či nepovolené úpravy moštů. Např. přívlastková vína není povoleno doslazovat řepným cukrem apod. Naproti tomu - když to vezmeme odspodu - stolní vína jsou směsi všeho možného nejistého původu. Co se týče úpravy moštu je zde povoleno "téměř vše", aby výsledek byl vůbec k pití. Spotřebitel na tuto skutečnost přistupuje tím, že akceptuje "kvalitu" odpovídající "výhodné ceně". U jakostních vín je přesně stanoveno, do jaké hodnoty se smí mošt doslazovat řepným cukrem, je nutno deklarovat alespoň oblast původu atd. Kritéria jsou přísnější, cena je vyšší - a tak bychom mohli pokračovat. Obecně platí, že pokud si chceme dopřát opravdu zdravé, přírodní víno s minimem chemie, je záhodno "sáhnout" po víně z bioprodukce nebo po vínech mešních či košer - právě výroba vín určených pro bohoslužebné účely podléhá přísným vatikánským, resp. židovským normám, jež stanovují režim a kontrolu jak na vinici, tak hlavně ve sklepě - povoleno je pouze nezbytné zasíření, jinak žádná chemie. Navíc košer vína smějí vyrábět pouze židé, pohan se jich během výrobního procesu nesmí ani dotknout, čímž je zamezeno využití brigádníků s „nejistým“ přístupem. Je logické, že k výrobě vín tohoto druhu je nutná nejkvalitnější, nejvyzrálejší a hlavně nejzdravější surovina, kterou nebude třeba "vyspravovat" nějakými "sklepními kouzly". Taková vína jsou pak zdravá, stabilní a pochopitelně i velmi hodnotná - odpovídá tomu i jejich cena – mešní vína lze koupit od cca 100 Kč za láhev. (O košer vínech lze možná něco najít na http://www.israel.cz" target="_blank" rel="nofollow">http://www.israel.cz)
0 0
možnosti