Australanka se vešla jen do šatů pro těhotné. Pak shodila 66 kilogramů

  10:29aktualizováno  10:29
Devětadvacetiletá Melissa Mouawadová ze Sydney prošla neuvěřitelnou proměnou. Mladá žena se zálibou ve sladkém a fast foodu měla hodně přes metrák, když se od svého lékaře dozvěděla, že její srdce může kdykoli selhat. To ji tak vyděsilo, že se rozhodla změnit životní styl a zhubla půlku své váhy.

Melissa měla ještě před pár lety 135 kilogramů, ale cvičením a vysokoproteinovou dietou se dopracovala k polovině. | foto: Profimedia.cz

Melissa Mouawadová byla doslova závislá na sladkém a nezdravém jídle. „Jako dítě jsem kradla dobroty z kuchyně a nosila si je do pokoje, abych si je mohla později sníst,“ cituje ženu Mirror. Každý večer tak tajně spořádala spousty donutů, čokolády, hranolek a dalších pamlsků, které zapíjela sladkou limonádou.

Fotogalerie

Takový životní styl se na jejím těle projevil. V osmnácti letech se Melissa projedla do hmotnosti 135 kilogramů a jediné oblečení, které mohla nosit, bylo to pro nastávající matky. 

„Ty šaty byly pružné v pase, a tak byly docela pohodlné. Je hrozné na to teď jen pomyslet, ale neměla jsem na vybranou,“ dodala Melissa.

Její život změnila až slova lékaře, který Melissu vyděsil. Kromě toho, že se u ní začal rozvíjet diabetes, hrozil jí také infarkt, který mohl přijít prakticky kdykoli. „To mě tak vylekalo, že jsem se rozhodla okamžitě změnit svůj život,“ přiznala Melissa.

Melissa Mouawad

Melissa Mouawadová se za své mohutné tělo styděla, ale odmalička byla závislá na jídle.

Začala cvičit a snažila se dostat pod kontrolu svůj jídelníček. Ale kila šla zpočátku dolů jen velmi pomalu, protože obézní žena neměla ani základní znalosti z oblasti výživy nebo fitness.

Výsledkem tedy bylo, že po rocích snažení se její hmotnost pohybovala jako na houpačce a Melissa ztrácela naději, že se jí vůbec podaří zhubnout. Teprve když si před pěti lety začala počítat kalorie a množství přijatých sacharidů, bílkovin a tuku, začalo se něco dít.

Melissa Mouawad
Melissa Mouawad

V osmnácti letech vážila Melissa 135 kilogramů. O deset let později už měla o polovinu méně.

Melissa dnes cvičí šestkrát týdně hodinu a kromě pohybu do svého denního režimu zapojila nejen vysokoproteinovou dietu s dostatkem zeleniny a ovoce, ale také praktikuje přerušované hladovění.

Žena, která shodila polovinu své hmotnosti a dnes váží 69 kilogramů, přiznává, že začátky byly těžké. Styděla se za své tělo a neměla žádné povědomí o tom, jak zhubnout. Na kurzech ve fitku se schovávala v poslední řadě, ale snažila se, jak to jen šlo.

Postupem času začala získávat sebedůvěru a dnes už ji zastihnete jedině v první řadě. „Nikdy jsem se necítila tak dobře jako teď a nevěřila bych, že se moje tělo dokáže tak hýbat,“ přiznala Melissa, která je prý docela jiná bytost než dřív.

Melissa Mouawad

Na své svatbě v roce 2017 byla za princeznu. Ještě před pár lety by si o tom mohla nechat jen zdát.

„Nejenže vypadám jinak, ale i moje osobnost se tolik změnila k lepšímu,“ dodala. „Bývala jsem hrozně uťápnutá, stydlivá a pořád jsem se schovávala. Ale dneska se cítím docela jinak a baví mě žít.“

Melissa se s radostí vzdala všech svých těhotenských šatů a pořídila si takové, které jen zdůrazní její dnešní perfektní postavu. Může si navíc dovolit módní kousky, na které se dříve ani nepodívala.

A dokonce se i jako úplně nová žena vdávala ve svatebních šatech jako pro princeznu. Loni si vzala svoji životní lásku, třicetiletého Edwarda Mouawada. „Myslím, že pomalé hubnutí bylo tím nejlepším, co jsem mohla udělat,“ uvedla Melissa, která si je jistá, že právě proto jí štíhlé tělo vydrží i nadále.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až na zem. Pečuje o ně i několik hodin denně,...

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Miroslavova přítelkyně zemřela v den svatby. Jemu zůstaly její dcery Nikola...

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly její dvě dcery a třetí půlroční společná....

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Kozačky by neměly chybět v žádném ženském botníku. Jsou jedním ze základních...

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává čas oprášit kozačky a další boty, které...

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Ilustrační fotografie

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů špatná ústní hygiena. Většina lidí si podle...

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Monika Absolonová s manželi Danou a Vladimírem na začátku jejich proměny

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu, který jim byl svěřen do péče. Péče o...

Další z rubriky

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až na zem. Pečuje o ně i několik hodin denně,...

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Livia Klausová se svým manželem Václavem Klausem

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými nenáviděn, jeho žena Livia takto veřejnost...

Do Prahy přijede světová špička parkuru, říká sportovní ředitelka závodů

Klára Damborská a jeden z jejích koní Bruno du Rouet

Závodům v parkuru se Klára Damborská začala věnovat až v dospělosti, přesto slaví úspěchy, mimo jiné má medaili z...

Najdete na iDNES.cz