Naomi Wattsová: Dianina rebelie byla voláním o pomoc

  0:25aktualizováno  0:25
Princezna Diana je šestnáct let po smrti a na světě je film, v němž se hlavní role "princezny lidský srdcí" zhostila herečka Naomi Wattsová. I přesto, že fyzicky je daleko subtilnější a o 12 centimetrů menší.

Naomi Wattsová jako princezna Diana | foto: Bontonfim

Fotogalerie

Jak jste se připravovala na roli princezny Diany?
Jestliže pracujete na roli, začnete zevnitř. Ale s Dianou jsem musela jít opačným směrem. Pokud jsem se chtěla stát "nejslavnější ženou naší doby", musela jsem přesně vědět, jak chodila a jak mluvila. Důležitou roli hrálo také její oblečení, účesy. Protože ona byla módní ikonou. Současně jsem se ale zajímala o její rozporuplnou osobnost tiché manželky následníka trůnu, která se v průběhu ne příliš dlouhé doby stala rebelkou porušující historicky daný královský protokol. Jako matka následníků trůnu k tomu měla mnoho příležitostí, ale ke skutečně otevřené vzpouře se odhodlala, až když už věděla, že nebude budoucí královnou. Její rebelie ale nebyla míněna jako provokace, bylo to volání o pomoc a porozumění. Na YouTube je o Dianě mnoho informací, ke čtení i k zhlédnutí. Já jsem se ale soustředila na její interview s Martinem Bashirem pro televizi BBC, protože to je přesně z doby, o které vypráví tento film. V té době již znala doktora Hasnata Khana, i když to určitě ještě nebyl nijak vážný vztah.

Dozvěděla jste se o princezně Dianě něco nového, překvapivého?
Jistě. Třeba to, že měla mimořádný smysl pro humor. Každý, kdo ji znal, vám to potvrdí.

Naomi Wattsová

  • Narodila se 28.9. 1968 v anglickém Shorehamu.
  • Ve 14 letech se s bratrem a matkou přestěhovala za babičkou do Austrálie
  • Dívčí střední školu nedokončila, živila se krátce jako modelka a jako módní editorka.
  • Má sva syny (6,4)
  • Hereckou kariéru zahájila v televizi, excelovala poté v thrilleru Davida Lynche Mulholland Drive, v hororovém kasovním trháku Kruh.
  • V roce 2004 byla nominována na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli za výkon v roli Cristiny Peckové dramatu mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritua 21 gramů.
  • V roce 2002 ji časopis People zařadil mezi 50 nejkrásnějších osob.

Tato role pro vás byla emocionálně velice náročná. Několikrát ve filmu pláčete, zmítáte se v depresích a pochybnostech. Jak to prožíváte zpětně?
Jak jsem řekla - filmování předcházela dlouhá a náročná příprava. Musela jsem vstřebat mnoho nových informací. Dokonce se mi o Dianě i zdálo! Já vím, zní to hloupě, ale bylo to tak.

A jaký to byl sen?
No, o ní, ale vlastně dost abstraktní. Nebyl to příběh, spíš takový dojem. Pravděpodobně to byl následek mé snahy ztotožnit se s ní. Tahle role byla skutečně pohlcující. Teď se musím soustředit na svůj vlastní život a především na své děti. Když projdu doma dveřmi, musím se stát maminkou, ne být princeznou, která se chce stát královnou lidských srdcí.

Jste úspěšnou hollywoodskou herečkou již dost dlouhou dobu. Ale vedle velkých úspěchů za sebou máte i těžká období. Je pro vás život v současném Hollywoodu jednodušší, nebo těžší?
Po svých čtyřicátých narozeninách cítím svůj život jako šťastný, asi díky zkušenostem osobním i hereckým. Mám za sebou propady - rozvod nebo období, kdy jsem se nemohla věnovat profesi. Ale mám také dvě krásné děti a spoustu zkušeností, které mne tak či tak posouvaly dál. Život je vlastně malé drama plné konfliktů. Ale celkově považuji sebe sama za šťastnou. Jediné, co vnímám problematicky, je, jak složité je stárnout, obzvláště pro ženu. Tomu se Diana vyhnula. Především se snažím ze všech sil skloubit profesi herečky a životní roli matky a zdá se, že to jde. Především díky tomu, že natáčení je nárazová práce. Musím pracovat mnoho dlouhých hodin, ale pak jsou tu dlouhé přestávky. Měla jsem většinou to štěstí, že jsem mohla brát děti s sebou.

Autoři:Nejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Věra Špinarová: První lidovky mě učil dědeček

Zpěvačka Věra Špinarová

Jestli si někdo zasloužil oslovení "paní zpěvačka", pak to byla Věra Špinarová. Kvůli výjimečnému hlasu, který jí byl...

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let svého fungování vydala dvanáct alb. Teď...

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz