Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dermatologická poradna týmu Laserového centra Anděl

Poradna

Existují i jiná řešení než skrývat tvář. Odstraňování pigmentových skvrn je...

Na otázky odpovídá

Edita Jatšová, Jitka Chaloupecká, Gréta Wohlová (Laserové centrum Anděl)

Tým Laserového centra Anděl tvoří korektivní dermatoložky Edita Jatšová, Jitka Chaloupecká a Gréta Wohlová. LCA poskytuje komplexní estetická ošetření, omlazující a regenerační procedury, vyhlazení vrásek, ale i léčebnou dermatologii. Ptát se tak můžete na všechny problémy, které trápí vaši pleť.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

pigmentové skvrny
Dobrý den, jak odstranit pigmenové skvrny na hřbetu rukou? (ne citronovou šťávu, pls). Druhý problém - pigmentová skvrna ve výstřihu. Dá se např.vybělit?
Děkuji
Jana - otázka upravena poradcem
Jana
Edita Jatšová, Jitka Chaloupecká, Gréta Wohlová (Laserové centrum Anděl)

emailem

Pigmentové skvrny na hřbetech rukou jsou většinou solární lentiga ( sluneční skvrny), způsobené dlouhodobou expozicí UV záření. V jejich odstranění se uplatňuje hlavně Q-switched alexandritový laser, který je schopen cíleně rozbít hnědé kožní barvivo - melanin. Ošetření trvá krátce, je bezbolestné , ale je nutné počítat s následnou nutnou ochranou před UV zářením.

pigmentové skvrny
Dobry den, mam pig. skvrny na tvarich. Jak na ne? Diky
Alena
Edita Jatšová, Jitka Chaloupecká, Gréta Wohlová (Laserové centrum Anděl)
Dobrý den, obecně se u žen v dospělém věku jedná většinou o solární lentiga ( zde jde většinou o přesně ohraničené světle hnědé skvrny) nebo melasma ( splývající mapovité pigmentace). Obě tyto pigmentace se dají úspěšně řešit lasery ( Q-switched alexandritový laser) či IPL systémy ( intenzivní pulsní světlo). Po zákroku je nutná fotoprotekce ( ochrana před UV zářením) cca 1 měsíc. Dispozici k těmto pigmentacím ale nelze zcela "vyléčit",při nedostatečné ochraně před UV zářením se mohou vracet, proto by ženy s touto dispozicí měly používat každodenně krémy s dostatečně vysokým VU filtrem.