Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čtenářky: Jak se nám rodilo...

  18:07aktualizováno  18:07
Jak se vám rodilo? Zeptali jsme se vás, čtenářek. Vybrali jsme tři příběhy, které nám napsaly Blanka, Eva a Jitka. Čtěte, jaké jsou jejich zkušenosti s porodem.
Dítě, kojenec, mimino, porodnice

Dítě, kojenec, mimino, porodnice - Dítě, kojenec, mimino, porodnice | foto: Jan StrouhalMF DNES

Blanka: Hrůza a rajská zahrada

Bylo mi 19 let a nevěděla jsem o porodu vůbec nic než jsem něco stihla zjistit, dcera se narodila předčasně v 7 měsíci. U příjmu ve 2 hodiny ráno mi v bolestech a poté co již odtekla plodová voda nějaký mladý asistent pokládal otázky typu máte psa, máte to s manželem apod.

Poté mě sestra která měla teplou deku kolem ramen a lyžařské podkolenky (bylo to v listopadu) odvedla do koupelny, kde jsem se musela svléknout donaha a vysprchovat, podotýkám, že tekla pouze studená voda a okno bylo dokořán…..

Krátce na to mě odvedla na sál, kde jsem ležela úplně sama a až po několikerém volání halo pojďte si ke mně, seběhlo se pár lidí a v půl 4 byla Kája na světě.

Neodradilo mě to mám dnes ještě dceru a syna ti byli později v Motole a manžel byl se mnou a byla to procházka rajskou zahradou.

Eva: Roďte u "svého" lékaře

Na otázku, "jak se mi rodilo", odpovím jednoznačně: skvěle. Při porodu byl přítomen můj lékař, který se o mne celé těhotenství staral a mluvil na mne velice klidným a tichým hlasem, což mne velice uklidňovalo. Porodu se také zůčastnila moje maminka, která se mnou byla po celou dobu. Dnes je mi 30 let, mám krásného 6tiletého chlapce a s přítelem uvažujeme o druhém dítěti. Myslím si, že velmi záleží na tom, jak se maminky se svými lékaři domluví a že v dnešní době skoro každý lékař své pacientce vyhoví, pokud chce, aby byl u porodu. Proto radím všem maminkám: Nebojte se porodu a vezměte k porodu svého lékaře/řku a blízkou osobu, a pak vše hravě zvládnete:)

Jitka: V Německu super

Mám dvě holčičky (3,5a 7 měsíců), které jsem rodili v nemocnici.Samozřejmě i já jsem měla strach z porodu jak to bude probíhat...,ale oba dva porody proběhly celkem v klidu a přirozeně (bez PDA). Dostala jsem jenom homeopatické tabletky pro zmírnění bolesti a při porodu mě manžel masíroval záda spolu s porodní asistentkou.

Ještě chci říct, že jsem rodila v Německém Augsburgu, kde mě na porod připravovali s porodní asistentkou, která s vámi je u porodu. Tuto porodní asistentku si vyberete a ona k vám večer, ráno, prostě kdykoliv přijede do porodnice, kdyz vám začíná porod. U porodu se mnou byla jenom ona a manžel a když miminko bylo na světě přišel lékař, který vše zkontroloval.

Ještě tady neexistuje žádná hekárna jak to je v Čechách, můžete se pohybovat všude, jít na kafe...(samozřejmě v areálu).

Po porodu jdete na pokoj, který nemá telefon, televizi prostě nic, chtějí, abyste byla s dítětem v klidu. Za tři dny jsem byla propuštěna domu, kam pak dochází šest neděl ta samá porodní asistentka. Prostě super. Přístup perfektní.

ČTĚTE TÉMA: Jak bylo na hekárně, aneb strašák porod

Autor:Nejčtenější

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Léto v plavkách - Kos

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u rybníka i na koupališti, ale i při opalování na...

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Hot Dog

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší rychlé jídlo na světě. Podobně jako jeho...K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Kamila Boudová, módní designérka

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak působila v zahraničních firmách, pro které šili...

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Proměna Venduly byla velmi razantní. Sama sebe v první chvíli vůbec nepoznala.

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se rozhodla pro změnu, a proto se vydala do...

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí vůči ní. Na okolí působí jemněji, muži jsou...

Další z rubriky

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme pro vás společně se sexkoučkou Julií Gaiou...

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

Ilustrační snímek

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová hledala partnera svých snů pomocí...

Jak prožíváte pátek 13. července? Zeptali jsme se před nemocnicí

Lidé po celém světě jsou pokaždé v pozoru, jakmile se v kalendáři objeví pátek...

Téměř každý druhý člověk vnímá pátek 13. jako mimořádný den, tvrdí výzkumy, které se zabývaly vírou Čechů v nejrůznější...Najdete na iDNES.cz