Čím překvapit děti? Třeba mininotebookem nebo zábavnou hrou

  0:27aktualizováno  0:27
Televize pro princezny, CD přehrávače v pirátském stylu, rádia s designem filmu Cars či budík pro lesní vílu. I takové dárky mohou děti letos najít pod vánočním stromkem.

Vánoce, ozdoby - Vánoce, ozdoby | foto: Karel KopáčMF DNES

Pokud chcete děti překvapit něčím opravdu netradičním, pořiďte jim vlastní elektroniku. 

Pro chlapce jsou dobrodružní piráti a zábavná auta, pro dívky zase kouzelné víly a krásné princezny. Tematicky laděná elektronika v dětských pokojích nejen prakticky poslouží, ale dokáže navodit i pohádkovou nebo tajemnou a dobrodružnou atmosféru.

Zkuste se vcítit do dětské duše a představit si, že při hledání oblíbeného CD otevřete truhlu s pokladem a televizi si pustíte kouzelnou hůlkou. Kluky ze snů vzbudí veselé troubení autíčka, děvčátka si spolu se sluchátky CD přehrávače nasadí stejnou korunku, jako nosí princezny z pohádek.

Jednotlivé kolekce výrobků jsou určeny pro děti ve věku od 5 do 10 let a zahrnují televizory se zabudovaným DVD přehrávačem, elektronické radio-budíky, osobní a stolní CD přehrávače.

Máte obavu, že v zimě vaše děti budou trávit u počítače mnohem víc času? Pořiďte jim "akční hračky", při kterých se dokáže najednou pobavit několik dětí. Při hře se pobaví nejen vaše zlobidla, ale také vy. A každopádně si u toho nikdo nezkazí oči.

TIP:
Dortová bitva: při hře Rychlík se budou do hlav jako do terčů trefovat na rychlost. Hlavičky na ně budou pokřikovat – samozřejmě česky − a smát se jim, pokud se netrefí. V další hře pak zase musí sledovat, u které hlavy se rozsvítí světlo, tam totiž musí rychle zamířit a "mrsknout" svým dortem.

Bláznivé špagety:
Malí neposedové soutěží, kdo namotá svoji "bláznivou špagetu" na vidličku jako první. Podle hodů kostkou s obrázky ingrediencí budou z talíře se špagetami tyto jednotlivé přísady odebírat. Tím se špagety tvořené z provázků uvolní. Padne-li na kostce bonusové políčko, lze si vybrat libovolnou ingredienci z talíře a tím si uvolnit právě tu svou špagetu. A pak už jen rychle motat špagetu na vidličku...

Každý rok se všichni rodiče snaží dětem pod stromeček "propašovat" také něco užitečného. Darovat učebnici asi není dobrý tah, ale spojení zábavy a učení je dobrý začátek. Zvlášť těm ještě malým hlavu školou motat nemusíte, připravit trošku do života byste je však mohli.

TIP: 
Dvojjazyčný notebook Megabyte. Bude vaše děti učit a zároveň je bavit hrami. Tento vzdělávací počítač má mnoho aktivit, obrázků, animací, speciálních zvukových efektů a melodií. Vypadá jako opravdový notebook, má i myš a mluví česky i anglicky...

V hračkářství naleznete kvalitní stolní strategické hry, které ukojí rytířské a dobyvatelské touhy chlapců a přitom kladou důraz na pravidla, přesnost, zábavu a zejména taktiku.

TIP:
Battleground ("Bojiště") je hra pro dva kamarády nebo třeba pro tátu se synem. Jeden se ujme velení armády Rytířů a druhý zlovolných Skřetů. Za pomocí miniaturních funkčních kuší a trebušetů, které vystřelují miniaturní umělohmotné disky, a na základě přesných pravidel souboje dosáhne jedna z armád vítězství. Hra neučí děti "zabíjet", ale taktizovat a přemýšlet a rozhodovat. Děti si ho mohou zahrát jak venku na písku, tak doma v obýváku.

DALŠÍ TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY PRO DĚTI NAJDETE V NAŠÍ FOTOGALERII

VÁNOCE na iDNES.cz

Autor:

Nejčtenější

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až na zem. Pečuje o ně i několik hodin denně,...

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Kozačky by neměly chybět v žádném ženském botníku. Jsou jedním ze základních...

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává čas oprášit kozačky a další boty, které...

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Ilustrační fotografie

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů špatná ústní hygiena. Většina lidí si podle...

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Nejmenšímu naháčovi připadla klec.

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V potemnělých prostorách činžovního domu v...

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Svatba předsedy ČSSD Miloše Zemana s Ivanou Bednarčíkovou proběhla na...

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná. Neměla snadný život. Její otec si coby...

Další z rubriky

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Svatba předsedy ČSSD Miloše Zemana s Ivanou Bednarčíkovou proběhla na...

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná. Neměla snadný život. Její otec si coby...

Dcera je větší světačka než já, říká Alena Mihulová

Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí nevyžádané rady a štiplavé poznámky. Něčemu...

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Otvírání Svatomartinské vína 2013 v Brně na náměstí Svobody: víno symbolicky...

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim nepřál. Mezi nimi byl i svátek svatého...

Najdete na iDNES.cz