Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chirurg zvětšil prsa v přímém přenosu

  11:19aktualizováno  11:19
Německá televize RTL odvysílala v přímém přenosu plastickou operaci prsou. Už před vysíláním si za to vysloužila ostrou kritiku. Přenos komentoval sám operatér a diváci mohli vidět celý průběh zákroku od uspání pacientky až po její opětovné probuzení.
Lékaři při zákroku

Lékaři při zákroku - Pacientku před televizními kamerami operoval zkušený chirurg Joachim W. Hecker. (14. září 2004) | foto: RTLiDNES.cz

HLASUJTE V ANKETĚ:
Uvítali byste, kdyby se v Česku vysílaly plastické operace v přímém přenosu?

Na operační stůl si před televizní kamery lehla jednadvacetiletá studentka Michaela. Se svým poprsím byla sympatická tmavovlasá dívka nespokojena už delší dobu. Operaci zvažovala asi rok, během kterého sbírala informace z internetu.

Ještě přes začátkem přenosu operace mohli diváci vidět záznam první návštěvy Michaely u zkušeného plastického chirurga Joachima W. Heckera. Lékař s pacientkou mluvil asi hodinu o tom, jaká by její prsa po operaci měla být. Michaela si nepřála gigantická ňadra, chtěla prsa "tak akorát".

"Chci to podstoupit," ujistila Michaela z operačního stolu redaktora RTL na začátku živého vysílání. Chvíli poté ji anestezioložka dala injekci, po které pacientka během pár sekund "usnula". Hned nato přerušil přenos reklamní blok, první spot propagoval zubní pastu.

Sval musel ustoupit implantátu
Samotná operace trvala necelou hodinu. Doktor Hecker nejdřív udělal asi čtyři centimetry dlouhý řez v pacientčině podpaží. Otvorem pak zabořil prsty do těla. Musel odtrhnout prsní sval od žeber, aby vznikl prostor pro implantát. Zkušební implantát o objemu 270 mililitrů pak vsunul do ňadra.

Po vyzkoušení správného umístění implantátu lékař zkušební "polštářek" vyndal a do těla pacientky dal definitivní implantát, který je stejně velký jako zkušební. Podle lékaře vydrží nejméně dvacet let. Stejný postup použil doktor Hecker i při zvětšení pravého ňadra pacientky.

Operatér po celou dobu mluvil o tom, co právě dělá a zdůvodňoval svůj postup. Další informace přidávali redaktor RTL a jeho "spolukomentátor", kterým byl další plastický chirurg doktor Klaus Exner. Posledním krokem operace bylo zašití řezů v podpažních jamkách.

Pacientka se z narkózy probrala asi deset minut po operaci. Měla zavřené oči, usmívala se a slabým hlasem požádala o vodu.

"Dosáhli jsme výsledku, jaký si pacientka přála. Jsem spokojený," zhodnotil bezprostředně po operaci svou práci doktor Hecker. Michaela bude podle něj mít ještě dva až tři dny bolesti.

Nebereme každého, tvrdí lékaři
Hecker i Exner v rozhovoru se reportérem zdůraznili, že plastická a estetická chirurgie nejsou jen zvětšování prsou. Zmínili například rekonstrukci prsu u žen, které prodělaly rakovinu prsu.

Lékaři obhajovali i takové zákroky, jaký mohli diváci vidět v přímém přenosu. "Chceme usnadnit člověku život a pomoci mu k tomu, aby vypadal podle svých představ," řekl Exner.

Oba chirurgové také zdůraznili, že například zvětšení prsou je poměrně složitý chirurgický zákrok. Každá žena by si podle nich měla takovou operaci pořádně rozmyslet. Dobrý plastický chirurg by zase naopak neměl bezpodmínečně operovat každou ženu, která není spokojená s nějakou částí svého těla.

Autoři:Nejčtenější

Rodina přišla o dům, synům hrozí dětský domov. Pomozme jim

Štěrbovi se svými čtyřmi syny

Adam (11) chce být farmářem, i když od naší návštěvy už možná raději filmařem. Když jsme u nich ve starém řadovém domku...

Jsi koště. Ty zase liberecká nula. Janu ve Výměně musel zachránit štáb

Výměna manželek: Napadení a zásah štábu!

Roman (46) je koště, alias budižkničemu, a Jana (32) zas liberecká nula, zaznělo tentokrát v televizní Výměně manželek....Zbavila se nevzhledného nosu a je konečně šťastná. Už nemusí nosit ofinu

Fotky z profilu pro Báru nejsou žádný problém. Pomohla jí plastická operace.

Velký nos byl pro Báru po mnoho let symbolem utrpení. Až operace jí pomohla začít nový život a získat nikdy nepoznané...

V mužském těle byla nešťastná, dnes má krásná Erin ňadra i lásku

Poprvé poznala Jareda ještě jako Aaron. Dnes s ním Erin prožívá lásku svého...

Narodila se jako chlapec jménem Aaron, ale už od tří let věděla, že do klučičího těla nepatří. Před dvěma lety se...

Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Další z rubriky

Sebevraždu spáchají v Česku tři lidé denně, nejčastěji v pondělí

Ilustrační fotografie

Náchylnost lidí řešit problémy sebevraždou znepokojovala vědce už před 150 lety. T. G. Masaryk o tom dokonce napsal...

Trpěla anorexií: Věděla jsem, že umírám, ale nedokázala jsem jíst

Michala Jendruchová v Rozstřelu

Anorexie, bulimie, ale i ortorexie jsou závažná psychiatrická onemocnění, která postihují stále více lidí a dokonce i...

Syn má juvenilní idiopatickou artritidu, diagnózu odhalili až za půl roku

Matěj se snaží stále rehabilitovat.

První náznak toho, že se synem Matějem není něco v pořádku, jsme zaznamenali v jeho dvou letech při cvičení. Diagnózu...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.cz