Dvě třetiny žen tvrdí: Pracháči jsou sexy, ať jsme mladé, nebo staré

  0:39aktualizováno  0:39
Peníze nejsou všechno, ale žít bez nich nelze a ve vztahu hrají jednu z nejdůležitějších rolí. Ze zahraničních studií vyplývá zjištění, které milovníky romantických iluzí zdrtí: majitelé tučných bankovních kont jsou mnohem víc sexy než ostatní muži.
Zajímavé je, že atraktivita boháčů nemizí ani s přibývajícím věkem žen.

Zajímavé je, že atraktivita boháčů nemizí ani s přibývajícím věkem žen. | foto: Profimedia.cz

Evolučně biologická teorie, že se ženy ve výběru partnera řídí hlavně jeho schopností uživit je i potomstvo, nikoho nepřekvapí. Nepřekvapuje tedy ani to, že ve fázi flirtu a seznamování mají bohatí muži vyšší šance než průměrně či málo vydělávající… Odtud pochází i otřepané, ale stále aktuální klišé o spojení celebrit - on: 50, movitý, ona: 20, atraktivní.

Ale poznatek, že peníze mohou i sexuálně vzrušovat, jde ještě dál, jak vyplývá z mnoha výzkumů, kdy byly respondentky dotazovány na uspokojivost sexuálního života a dosahování orgasmu. Drtivá většina těch, které odpověděly, že orgasmu se svým partnerem dosahují pokaždé, měla velmi bohatého manžela.

S výší konta stoupá kvalita sexu

Psycholog Thomas Pollett z univerzity v Newcastlu veřejně tvrdí: "Četnost orgasmů u žen stoupá úměrně s příjmem muže."

O tom se na vlastní kůži přesvědčila i sedmatřicetiletá Barbara: "Roberta jsem poznala na oslavě narozenin mé kamarádky. Od první chvíle mi byl moc sympatický a působil na mě přitažlivě, ale ke zlomovému momentu došlo až později – když mě vyzvedl v práci a já uviděla jeho mercedes za několik milionů. Musím říct, že na mě zapůsobil jako afrodisiakum, ačkoli nejsem žádná zlatokopka… To vzrušení bylo tak silné a zjevné, že jsme ještě ten den skončili v jednom krásném horském hotelu a já prožila hotovou extázi…"

Také čtyřiapadesátiletá Anna, vdova, touží jen po bohatém muži: "Měla jsem neuvěřitelnou kliku, že jsem se dobře vdala. Můj muž celý život pracoval jako generální ředitel, ale nezpychl, ani se z něj nestal směšný lovec zajíčků. Dovedl mě správně rozmazlovat a zřejmě právě to způsobilo moji permanentní chuť na něj. Jiskřilo to mezi námi i po 15 letech manželství. Nedělalo mi žádné potíže navštívit ho v kanceláři skoro nahá – pod dlouhým kabátem jsem měla jen prádlo a kozačky. Ihned zamkl a než jsem se nadála, ohnul mě přes pracovní stůl. Bohužel jsem před dvěma lety ovdověla. Marně hledám partnera na jeho úrovni, je to velmi těžké, ale když vidím kolegyně, co si domů přitáhnou traktoristu, jen aby nebyly samy, tak si říkám - radši nic! Nejen že se mi příčí někoho živit, ale socky mě prostě sexuálně nevzrušujou…"

Feministky mají jiný názor

Zajímavé je, že atraktivita boháčů nemizí ani s přibývajícím věkem žen. Laik by předpokládal, že dobře situovaná manažerka kolem padesátky nemá zapotřebí lovit boháče ani z erotických, ani z finančních pohnutek, ale není tomu tak. Již před několika lety totiž sexuologové přišli s jiným revolučním objevem: má-li žena patřičný stimul, vzrušivost ani schopnost orgasmu u ní po padesátce neklesá. Tímto stimulem může být nový muž, atraktivní milenec - ale i peníze a s nimi spojený luxus.

Tato teorie má samozřejmě celou řadu odpůrců – i z řad samotných žen, zejména feministek. Feministky se prezentují jako nezávislé a zastaralý patriarchální model odmítají.

"Neumím si představit, že jsem na manželovi závislá, že se kolem něj musím lísat, aby mi něco koupil nebo dovolil! Je to ponižující a nechápu, že se v tom někomu může líbit," tvrdí šestatřicetiletá Tereza, manažerka ve farmaceutické firmě.

Podobný názor sdílí zhruba jedna třetina ženské populace. Tvoří ji ženy kolem třicítky a kupodivu s vysokoškolským vzděláním. Na tučném kontě ani vyšším příjmu manžela nebazírují. Často dokonce vydělávají víc a nemají s tím žádný problém.

Autor: pro iDNES.czNejčtenější

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

U porodu byli Karolíně oporou sestra Kristýna a partner Petr.

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi nimi šestnáctiletý věkový rozdíl. Seriál...

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Tragédie Husákových žen: obě zemřely předčasně

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který nedával najevo své city. Přesto ho tragická smrt...Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Veronika Arichteva a Michal Necpál

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance. Porotce Zdeněk Chlopčík na ni byl v prvním...

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová váží stejně jako desetileté dítě. A to jí ještě není ani rok a...

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných čtyřiadvacet kilogramů. Rodiče stále netuší,...

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

Martina žije s Jiřím přes rok, do partnerství s sebou přivedla dvě děti -...

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít dva dominantní partneři a ve druhé ti...

Další z rubriky

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereza s Eliškou a Marek bydlí v ostravském bytě.

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek čas. Po práci jde do posilovny, pak přijde a...

Pětkrát o domácích povinnostech: rozumně se domluvte předem

úklid, ilustrace

Podílíte se na povinnostech doma víc než partner? „Tento pocit nepřinese do vztahu žádnou spokojenost a je jen otázka...

Hodný pán s houbami. Blog o tom, o čem se nemluví

Libuše Kotilová se stará o výstavu hub v Třeboni. Než začne, musí nasbírat...

Líbí se ti? Pojď si sáhnout, neboj se. Pohlaď si ho, je to jako hračka. Poslouchám toho neznámého staršího pána, jak mě...

Advantage Consulting, s.r.o.
TEAM LEADER VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 KčNajdete na iDNES.cz