Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bezbolestná liposukce: počkala jsem si, ale přece jsem zhubla

aktualizováno 
Vždycky jsem chtěla být štíhlá, krásná a úchvatná. Jenže jsem měla pořád pocit, že se mi to nějak nedaří. Naposledy jsem vsadila na bezbolestnou liposukci. Na výsledky jsem si sice musela počkat, ale nějaké se přece dostavily.

Bezbolestná liposukce - kosmetička přejíždí hlavicí radiofrekvenčního přístroje po ošetřovaných místech. Zahřátí kůže měří průběžně laserovým teploměrem | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

Za chvíli mi bude třicet. Většinou chodím dvakrát týdně cvičit a zdravá strava mi nedělá problémy. Z lékařského hlediska a podle BMI indexu jsem naprosto v pořádku (BMI index mám 21). Jenže horní část těla mám sice štíhlou, ale stehna a zadek je celoživotní problém.

Mým úhlavním nepřítelem je totiž rozložení tuku a právě kvůli němu si moc nevěřím. A tak se vám omlouvám, že na fotografiích, které si tu můžete prohlédnout, není můj obličej, ale jen mé "nenáviděné partie". I za to, že jsem se nepodepsala vlastním jménem, ale ze studu zvolila raději pseudonym.

Nechat si "špeky" odsát, na to jsem zatím nenašla odvahu. Než uspávat a řezat, raději jsem se rozhodla zkusit liposukci radiofrekvenčním přístrojem, která nebolí. Naopak. Je to vlastně jen velmi příjemná masáž. Zkraje jsem byla rozladěná, že se výsledky nedostavily hned. Ale po dvou měsících, kdy jsem si kosmetickou kůru několikrát zopakovala, je mi oblečení opravdu o něco volnější.

Bezbolestná liposukce - kosmetička přejíždí  hlavicí radiofrekvenčního přístroje po ošetřovaných místech. Zahřátí kůže měří průběžně laserovým teploměrem

Napoprvé jsem zklamaná

Nejprve vám příslušné partie namažou vodivým gelem, aby při zákroku pokožka příliš nevyschla. Po celou dobu procedury, která trvá nejméně půl hodiny (čas, který na lůžku strávíte, záleží na velikosti plochy, kterou potřebujete ošetřit), přejíždí kosmetička hlavicí radiofrekvenčního přístroje po ošetřovaných místech. Zahřátí kůže měří průběžně laserovým teploměrem. Obvykle se vyšplhá až na 40 až 42 stupňů Celsia. Rozhodně však neplatí, že čím teplejší, tím větší účinek.

Z první procedury jsem měla smíšené pocity. Kůže na stehnech byla sice mírně vyhlazená, ale to bylo v podstatě všechno. Terapeutky mi vysvětlily, že po ošetření odchází tuk z těla přes lymfatický systém, játra a krevní řečiště ještě šest až sedm týdnů.

Po proceduře mi doporučily pít minimálně denně dva až tři litry neperlivé vody či zeleného, ovocného nebo bylinkového čaje. Pokud si dáte kávu, musíte vypít půl litr vody navíc.

Bezbolestná liposukce - kosmetička přejíždí  hlavicí radiofrekvenčního přístroje po ošetřovaných místech. Zahřátí kůže měří průběžně laserovým teploměrem

Na ošetřených místech se bezprostředně mohou objevit červené flíčky. Neznamená to ale poškození kůže. Skvrny samy zmizí zhruba den po zákroku. Místa ošetřená bezbolestnou liposukcí je dobré masírovat a mazat. Urychlíte tak účinek procedury.

Po každé kůře je vhodné využít ještě masážní přístroj, který je na klinice k dispozici. Umocňuje výsledky procedury: zpevňuje svaly a pokožku, přispívá k odbourání tuku. Dalším pomocníkem hubnutí jsou speciální cvičební stroje fungující na principu podtlaku, které simulují posilovnu. Půlhodina se rovná dvěma hodinám v posilovně. Přístroj zefektivňuje spalování tukové tkáně v nejpotřebnějších místech těla, jako jsou hýždě, boky a břicho. Půl hodiny běžíte na běžícím pásu a přístroj vám ukazuje, jestli je v pořádku vaše tepová frekvence.

Jiný přístroj zase působí na bázi infračervených paprsků nahřívajících tělo a rozšiřujících krevní cesty. Výsledkem je lepší prokrvení a okysličení tkání. Bohatě okysličená krev se dostává do míst, kde se jí často nedostává. Při tomto procesu je masírován lymfatický systém, z pokožky a podkožní tkáně odchází velké množství toxinů a ubývá podkožní tuk.

Bezbolestná liposukce - masážní stroj

Přístroj vymačká tuk z buněk

Působením radiofrekvence se z tukových buněk vymačká tuk. Na rozdíl od klasické liposukce se ale tukové buňky neodstraní. Proto nehrozí riziko, že přiberete na jiné části těla.

"Samozřejmě si člověk musí udržet stávající váhu. Nesetkali jsme se s případem, že by klient přibral jinde na neošetřovaných místech," upřesňuje Petra Řehořková majitelka pražského salónu Petra Clinic. Příjemným bonusem může být naopak nastartování metabolismu a tedy ztráta tuku i na neošetřovaných partiích. To se prý stane zhruba každé desáté klientce. Mě se to ale bohužel netýkalo.

První výsledky jsem pozorovala až po třech procedurách. Balíček ošetření, který obsahuje čtyři kosmetické kůry, analýzu tukových tkání speciálním přístrojem a podpůrné ošetření na termálním stroji, vyjde na 20 tisíc korun. Docela drahá legrace, ale nakonec jsem přece zhubla. Tři centimetry přes horní část stehen, stejně jako v obvodu nohy nad kolenem. "Úbytek centimetrů je individuální. Máme i klientky, které ztratí šest centimetrů už po první proceduře," vysvětluje mi majitelka kliniky.

Nechodí jen plnoštíhlé

Do salonu chodí i čím dál víc mužů. Nejčastěji si nechávají odstranit bříško, tuk na bocích a podbradek. Poslední dobou se prý nebojí liposukce stehen. Stejně tak přicházejí hubnout i relativně štíhlé ženy, kterým byste rozhodně nehádali problémy s váhou.

Otázky pro majitelku salonu

Co všechno jste z hubnoucích procedur sama vyzkoušela?
Zkusila jsem snad úplně všechny formy cvičení, dále pak dietu Lenky Kořínkové, naprosto všechny masáže a přístroje na podporu hubnutí a odbourávání celulitidy.

Máte nějakou oblíbenou hubnoucí metodu?
Nejúčinnější hubnoucí metodu je jíst úplně všechno a bez výčitek, cvičit kdykoliv mám chuť a hlavně pozitivně vnímat sama sebe a sebemenší úbytek na centimetrech. Váha není důležitá.

Co byste doporučila těm, kteří chtějí shodit přebytečná kila?
Nespoléhat na rychlé a zajisté napořád trvalé metody typu náplasti, jehličky a podobně. Vzít do hrsti odhodlání. V lednu 2010 budeme otevírat nové fitness v pražské Ječné ulici. Cvičit se bude na speciálních stolech s elektromotorem. Tuto metodu využíváme již devět let a máme ohromné úspěchy. Vlastně to, co většina žen chce: nenabrat svalovou hmotu, ale "proštíhlit", odbourat bolesti zad...

Autoři:Nejčtenější

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Stefanie Macherhammerová

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se můžete stát hvězdou sociálních sítí i...

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Ilustrační snímek

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem se, jak si budu s děckem užívat, jak budu...Čtyřčata přišla na svět v osmém měsíci. Rodiče si přejí soukromí a klid

V porodnici Fakultní nemocnice v Motole se před týdnem narodila čtyřčata, tři...

Čtyřčata, která se narodila 11. června v pražské motolské nemocnici, přišla na svět v pořádku ve 32. týdnu těhotenství...

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Ilustrační fotografie

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do bezvědomí a zbytek už znám jen z...

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Jana Bínová založila s manželem vlastní firmu na rozvoz bedýnek s farmářskými...

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz zeleniny a dalších farmářských potravin až...

Další z rubriky

Otestujte se: Umíte se správně opalovat?

Krásná a opálené kůže je sexy. Víte, jak se slunit, aniž by to vaší pokožku...

Před vámi je dovolená a pobyt na sluníčku. Rad, jak se opálit a nespálit a jak a proč chránit kůži před UV zářením,...

Nový účes jí vrátil vytoužený šmrnc. Z tuctové mámy je pohledná zrzka

Z mladé maminky Veroniky udělala kadeřnice půvabnou kočku.

Dvojnásobná maminka Veronika je neustále v jednom kole, takže na péči o zevnějšek jí nezbývá moc času. Trpí tím...

Sex jako poprvé. Po rekonstrukci panenské blány touží i padesátnice

Ilustrační snímek

Rekonstrukce panenské blány sice není v Česku zákrok úplně běžný, ale občas se o něj nějaká pacientka zajímá. „První...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...Najdete na iDNES.cz