Diskuze

Jak se správně obléct na běhání v zimě

Oblečení vám má co nejméně bránit v běhu a zároveň musí zabezpečit, abyste měli v teple celé tělo, tedy i ruce, nohy, obličej, zátylek, hlavu, uši. Cíl zní prostě, podívejte se, jak k němu dospět v praxi.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DC

Jsou to místa jimiž uniká až 40 procent tělesného tepla! Tenhle mýtus byl již tolikrát vyvrácen a vysvětlen, že nechápu proč jej tady zase uvádí.

0 0
možnosti
Foto

Při jednom testu s termokamerou bylo jasně vidět, kde je nejvíc tělesného tepla = krk a hlava.

0 0
možnosti
LV

Oblékám se, jako kdybych nešel běhat a bylo o 10°C víc , mínus korekce na vítr od 4m/s ( pocitová teplota). Bylo mi ale už 67 a jak se mi zhoršuje imunita , tak mám po běhu v zimě problémy s moč. měchýřem.  Měl jsem 2xzánět.  Zatím jsem nevymyslel pořádný způsob, jak se v této oblasti dobře chránit.

2 0
možnosti
BW

měl jsem podobné problémy,ale co jsem někde na netu četl,že pytel by měl mít o čtyři stupně chladnější teplotu než tělo,tedy opačně,než jsem si myslel a podle toho řešil slipama a teplem,tak mě už záněty nebo bolesti v pytli netrápí.Používám trencle a vě:-Ptrám při sebemenším náznaku

0 0
možnosti
Foto

Proc nezminuji Yaktrax? Boty nemenim, mam porad tenisky, jen se v zime naprosto neobejdu bez Yaktrax a navleku. Obcas i sneznice.

0 0
možnosti
FZ

Najlepšie je nebehať. V zime je chladno, v lete je teplo.

1 2
možnosti
MT

Tak neběhej a neřeš to ;-D

1 0
možnosti
Foto

Základem pro zimní sportování (běhání) je celoroční pravidelné otužování. Žádné super funkční oblečení nás nezachrání, pokud nemáme vybudovanou dobrou termoregulaci, imunitu a odolnost, a pokud nám jakýkoliv průvan nebo větřík způsobuje rýmu.

4 0
možnosti
PK

Já se pravidelně otužuji skrze celoroční každodenní běhání, a jsem spokojený, běhám jinak mnohem méně oblečený, než je uvedeno ve článku.

2 0
možnosti
MZ

Každý kdo běhá nějakou dobu, tak to hodinu a půl bez pití vydrží, když běží v klidu a ne  zrovna nějakou mimořádnou tempovku. 

Já osobně třeba běhám okolo 90minut poměrně často a to jak v zimě v -3st a nebo v létě v +30st a tu hodinu a půl to vydržím bez pití  taky. Asi to není úplně ideální a neběhám takto každý den, ale prostě to jde. ( denně běhám cca okolo hodiny a to neberu samozřejmě nic)  Znám kluky co si dají 30km a nemají nic, jen jednu solnou tabletu.  (to už považuju za pakárnu)

To co se doporučuje v článku je relativní pojem pro širší masu lidí.  Jak to taky napsat, když to každý vidí a cítí  jinak. Nechytejte se slovíček a blbostí s termoskou. Vezměte si z článků jen to podstatné.

0 0
možnosti
JM

Na co je ta solna tableta?

0 0
možnosti
OB

Termosku na třeba hodinu a půl dlouhej běh :-O  Tak to teda absolutně nechápu, ještě svačinu a rádio na baterky

4 0
možnosti
LN

L46u87d40ě25k 96N60o48v51ý

16. 12. 2013 12:24

hodinu a půl běžíte a nenapijete se?

0 4
možnosti
MM

"Mimochodem, pokud se vám podaří a zmrznou vám prsty, rozhodně nedávejte ruce k rozehřátému topení nebo do teplé vody, ale naopak do sněhu nebo studené vody."

Prosím o vysvětlení, proč to ano a to ne - pokud možno i z lékařského hlediska. Existuje kolem toho spousta pověr.

Minulý týden mi (ne při běhu, ale čištění okapu) pěkně zmrzly prsty právě od poloroztátého sněhu. Bolelo to příšerně. To by mi asi další strkání do sněhu pomohlo leda k amputaci :-(

4 0
možnosti
PD

P58e85t98r 19D45v83o26r78a14k

16. 12. 2013 14:12

Co kdysi v Himalájích jednomu horolezci umrzly ruce, rozmrazovali ho vodou s trochu vyšší teplotou, než jakou měl. To bych viděl jako rozumné řešení. Když je voda moc teplá, tak to natéká, když je moc studená nebo dokonce jde o sníh, tak se to jen dál zhoršuje.

3 0
možnosti