Alergologická poradna dr. Nouzy

Poradna ukončena

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

MUDr. Nouza

Trpíte alergiemi? Máte problémy s imunitou? Na vaše dotazy odpovídá renomovaný imunolog MUDr. Martin Nouza. Poradna je již uzvařena, další dotazy nepokládejte.

Nejvíce se ptáte

Problémy s těhotenstvím
Dobrý den, chtěla bych se u vás objednat na vyšetření které by obsahovalo zdali jsi mé tělo nevytvořilo imunitu proti spermatu mého manžela. Předem děkuji za kladné vyřízení . Miluška
miluska
MUDr. Nouza
Dobrý den, tato vyšetření se provádějí ve specializovaných laboratořích, v Praze v ÚPMD. S pozdravy, MUDr. Martin Nouza, CSc. Centrum klinické imunologie, Praha 1
Problémy s těhotenstvím
Dobrý den Moje pritelkyne je v patem mesici tehotenstvi a uz asi 14 dnu ma pocit,ze ma neco v krku.Nemuze polykat,vsechno se ji vraci zpatky a nuti ji to ke kasli.Byli jsme na ultrazvuku krku a tam nic nezjistily.Prosim Vas o radu jak se toho zbavit predem dekuji.
pavel
MUDr. Nouza
Milý Pavle, vedle ultrazvuku je potřebné ORL vyšetření, kdy se lékař optikou podívá přímo do krku. Obtíže může dělat i štítná žláza, ale ta by byla na sonu asi vidět. Možná že tlačí zvětšené bříško na žaludek a je horší polykání? Těžko poradit, lékaři, kterí vaši přítelkyni vyšetří si jistě poradí. Přeji vám i jí pevné zdraví a Veselé Velikonoce, Váš MUDr. Martin Nouza, CSc., Centrum klinické imunologie, Praha.
Problémy s těhotenstvím
dobrý den pane doktore,chtěla bych se vás zeptat jsem po 2 neůspěšných IVF,už delší dobu se mi tvoří čepy na jedné mandli,vždy je mechanicky odsrtaním,ale za nedlouho jsou tam zas!Může mít tato věc nějaký vliv na vznik těhotenství?Už nevím kudy kam všechna vyšetření v rámci IVF mám OK!Předem děkuji Klára
Klára
MUDr. Nouza
Milá Kláro, jasnou souvislost nevidím, ale chtělo by to ORL vyšetření a pokusit se problém vyřešit. Jestli tam je chronický zánět, může škodit i otěhotnění... Hodně štěstí, váš MUDr. Martin Nouza, CSc.
Problémy s těhotenstvím
Dobrý den, jsem ve 3. týdnu těhotenství a dodnes jsem užívala na alergickou rýmu Muconasal plus (1x-2x 2 kapky denně). Nyní jsem zjistila, že se nesmí užívat v 1. trimestu. Nemůže to nějak uškodit plodu? Děkuji Dana P.
Dana P.
MUDr. Nouza
Milá Dano, jistě neublížilo. Ale do budoucna se vždycky radši poraďte. Váš dr. M. Nouza
Problémy s těhotenstvím
Dobrý den, prosím o radu jsem ve 22 týdnu těhotenství. Před rokem a půl mi byla zjištěna chlamydiová infekce respirační, autoimunitní protilátky a protilátky proti štítné žláze. Měla jsem velmi časné záněty průdušek, teploty a celkové problémy. Chodím na imunologii kde mi dávali Isoprinosin, Flonidan, Imodin. Chtěla jsem se zeptat, zda je nyní v těhotenství potřeba zkontrolovat nějaké imunologické testy, aby se něco nezanedbalo. Lékař mi odebral jen krev na žtítnou žlázu, funkce byla údajně v pořádku, jen stále zvýšené protilátky. Dále mi lékař jiné testy nedělal. Děkuji za odpověď
Zdeňka
MUDr. Nouza
Milá Zdeňko, myslím, že pokud nemáte žádné zdravotní problémy, nejsou žádné jiné kontrolní testy potřeba. Přeji vám vše dobré. S pozdravy, MUDr. Martin Nouza, CSc., Centrum klinické imunologie, Praha.
Problémy s těhotenstvím
Dobrý den, ráda bych se zeptala. Již podruhé jsem potratila (poprvé v 6tt), nyní se jednalo o zamlklé těhot. v 15tt, není to lehké. Můj lékař mě posílá na genet. testy atd., ale o imunolog. testech se ani nezmínil. Přitom již delší dobu trpím tím, že mi nabíhají neustále uzliny na krku a bolí, mám nízké teploty, které přecházím apod, ale nikdy se to neřešilo. Ale k otázce, poradil byste mi, prosím, kam se můžu, obrátit, když chci, aby mě někdo konečně udělal nějaké imulonogické vyšetření i v souvislosti s tím, že nemůžu donosit dítě? Bydlím v Praze. Děkuji moc za odpověď, s pozdravem E.
Eleni
MUDr. Nouza
Milá Eleni, v Praze vám můžeme hodně pomoci u nás v Centru - objednejte se telefonicky na 222 094 200 k mému tatínkovi, doc. Karlu Nouzovi. Druhou možností je imunologická poradna při Ustavu péče o matku a dítě v Podolí. S pozdravy, MUDr. Martin Nouza, CSc., Centrum klinické imunologie, Praha.