Dívka kvůli nemoci stárne šestkrát rychleji, přesto je plná optimismu

  9:55aktualizováno  9:55
Jedenáctileté Adalii Rose z Texasu lékaři kvůli její vzácné nemoci zvané progerie nedávali příliš šancí na život. Podle nich už by tu dávno neměla být. Ona je přesto plná sil, rozdává úsměvy a těší se ze života. Má i svůj vlastní kanál na Youtube a v pouhých jedenácti letech už má přes milion a půl odběratelů.

Progerie je nemoc, která u dětí způsobuje předčasný rozvoj stařeckého vzhledu a současně stařeckých nemocí jako je ateroskleróza nebo osteoporóza. Vždy mají špatný zrak nebo nezhoubné kožní nádory. Takto postižené děti žijí velmi krátce a málokdo z nich se dožije dvaceti let.

Fotogalerie

„Adalia byla od malička velká bojovnice. Vždycky měla úsměv na rtech a ačkoli měla často bolesti a nebylo jí dobře, byla veselá. Ona je neskutečné sluníčko, které mi dává sílu,“ sdělila před časem pro Daily Mail matka dívenky.

Právě ona Adalii před časem založila profil na Youtube. Udělala to především kvůli tomu, že měla holčička mnoho fanoušků na jiné sociální síti.

 „Lidé milují videa, ve kterých Adalia ukazuje, jak se má a co dělá. Lidé jí dokonce posílají dárky. Jednou týdně máme den, kdy Adalia otevírá všechny dárky a přání, které jí fanoušci poslali. Všechno samozřejmě kontrolujeme. Má z toho neskutečnou radost. A nejen ona, ale i její tři mladší bratři,“ doplnila matka Adalie Natalia.

Natalia a její manžel se pár let po narození dcery rozhodli, že budou mít další potomky, protože nechtěli Adalii ochudit o sourozence. Narodili se jim dohromady tři zdraví chlapci, kteří jsou pro holčičku velkou oporou. Ona sama funguje velmi dobře jako nejstarší sestra. „Dokázala mi s nimi pomáhat. Dělá všechno jako ostatní. Musí se jen šetřit a dávat na sebe větší pozor,“ pokračovala matky holčičky.

Adalia Rose

Adalia ráda přes internet komunikuje se svými fanoušky, které má po celém světě.

U tohoto typu nemoci nikdy není jisté, kdy se stav pacienta z ničeho nic rapidně zhorší. Jeden den může být vše v pořádku a druhý den se mohou pacienti probudit s velkými obtížemi. I fanoušci Adalie už vědí, že jakmile holčička delší čas nepřidává videa, zřejmě se jí přitížilo.

„Adalia si užívá každý den, jako by byl poslední. Je to velká optimistka. Miluje své paruky a líčení a ráda je natáčí. Je to obrovská fanynka módy a každý módní výstřelek ji hned zajímá,“ dodala Natalia.

Adalia podle reakcí lidí na ulici ví, že svým vzhledem budí pozornost a mnohdy i odpor. Ona sama už je na takové reakce zvyklá. Mladší děti se stejným problémem však mohou být z takových setkání smutné. Proto se ráda ukazuje lidem na internetu, aby díky ní nebyli lidé překvapeni a znechuceni z dětí se stejnou nemocí.

„Ráda si dělám dobrý make-up. Líčení je základ. Baví mě, když se hodně třpytí. Je to legrace,“ sdělila holčička, která díky videím už také sama vydělává a za peníze si pořizuje jak jinak než módní doplňky a líčidla. Peníze dává i na charitu.

Autor:
Témata: YouTube, Texas, nemoc

Nejčtenější

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až na zem. Pečuje o ně i několik hodin denně,...

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Kozačky by neměly chybět v žádném ženském botníku. Jsou jedním ze základních...

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává čas oprášit kozačky a další boty, které...

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Ilustrační fotografie

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů špatná ústní hygiena. Většina lidí si podle...

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Nejmenšímu naháčovi připadla klec.

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V potemnělých prostorách činžovního domu v...

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino po proměně

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si ji dobíraly kvůli vzhledu. Tehdy si řekla,...

Další z rubriky

OBRAZEM: Jak šel čas s Jodie Fosterovou, která slaví 56. narozeniny

1988, Návrat do rodného města, Jodie Foster

Americká herečka Jodie Fosterová, která má na kontě dva Oscary za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, slaví...

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Livia Klausová se svým manželem Václavem Klausem

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými nenáviděn, jeho žena Livia takto veřejnost...

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino po proměně

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si ji dobíraly kvůli vzhledu. Tehdy si řekla,...

Najdete na iDNES.cz