Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dívka kvůli nemoci stárne šestkrát rychleji, přesto je plná optimismu

  9:55aktualizováno  9:55
Jedenáctileté Adalii Rose z Texasu lékaři kvůli její vzácné nemoci zvané progerie nedávali příliš šancí na život. Podle nich už by tu dávno neměla být. Ona je přesto plná sil, rozdává úsměvy a těší se ze života. Má i svůj vlastní kanál na Youtube a v pouhých jedenácti letech už má přes milion a půl odběratelů.

Progerie je nemoc, která u dětí způsobuje předčasný rozvoj stařeckého vzhledu a současně stařeckých nemocí jako je ateroskleróza nebo osteoporóza. Vždy mají špatný zrak nebo nezhoubné kožní nádory. Takto postižené děti žijí velmi krátce a málokdo z nich se dožije dvaceti let.

Fotogalerie

„Adalia byla od malička velká bojovnice. Vždycky měla úsměv na rtech a ačkoli měla často bolesti a nebylo jí dobře, byla veselá. Ona je neskutečné sluníčko, které mi dává sílu,“ sdělila před časem pro Daily Mail matka dívenky.

Právě ona Adalii před časem založila profil na Youtube. Udělala to především kvůli tomu, že měla holčička mnoho fanoušků na jiné sociální síti.

 „Lidé milují videa, ve kterých Adalia ukazuje, jak se má a co dělá. Lidé jí dokonce posílají dárky. Jednou týdně máme den, kdy Adalia otevírá všechny dárky a přání, které jí fanoušci poslali. Všechno samozřejmě kontrolujeme. Má z toho neskutečnou radost. A nejen ona, ale i její tři mladší bratři,“ doplnila matka Adalie Natalia.

Natalia a její manžel se pár let po narození dcery rozhodli, že budou mít další potomky, protože nechtěli Adalii ochudit o sourozence. Narodili se jim dohromady tři zdraví chlapci, kteří jsou pro holčičku velkou oporou. Ona sama funguje velmi dobře jako nejstarší sestra. „Dokázala mi s nimi pomáhat. Dělá všechno jako ostatní. Musí se jen šetřit a dávat na sebe větší pozor,“ pokračovala matky holčičky.

Adalia Rose

Adalia ráda přes internet komunikuje se svými fanoušky, které má po celém světě.

U tohoto typu nemoci nikdy není jisté, kdy se stav pacienta z ničeho nic rapidně zhorší. Jeden den může být vše v pořádku a druhý den se mohou pacienti probudit s velkými obtížemi. I fanoušci Adalie už vědí, že jakmile holčička delší čas nepřidává videa, zřejmě se jí přitížilo.

„Adalia si užívá každý den, jako by byl poslední. Je to velká optimistka. Miluje své paruky a líčení a ráda je natáčí. Je to obrovská fanynka módy a každý módní výstřelek ji hned zajímá,“ dodala Natalia.

Adalia podle reakcí lidí na ulici ví, že svým vzhledem budí pozornost a mnohdy i odpor. Ona sama už je na takové reakce zvyklá. Mladší děti se stejným problémem však mohou být z takových setkání smutné. Proto se ráda ukazuje lidem na internetu, aby díky ní nebyli lidé překvapeni a znechuceni z dětí se stejnou nemocí.

„Ráda si dělám dobrý make-up. Líčení je základ. Baví mě, když se hodně třpytí. Je to legrace,“ sdělila holčička, která díky videím už také sama vydělává a za peníze si pořizuje jak jinak než módní doplňky a líčidla. Peníze dává i na charitu.

Autor:


Témata: YouTube, Texas, nemoc

Nejčtenější

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

Kristýna žije s přítelem Filipem a společně vychovávají její dvě děti.

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak jen mezi řečí. „Až teď jsem si uvědomila,...

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Chvilka klidu je pro maminku čtyřčat opravdu vzácná.

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo jednoho má tříletý Vojta hned tři sestry a...Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová chce být zapsána v knize rekordů jako žena s největším pozadím...

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je stejně pohledná jako její hubenější...

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Takto se Kimberel Eventide obléká běžně.

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na světě zvláštní poslání. Rozdává totiž lidem...

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Jak nosit džíny čtyřikrát jinak?

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude rozumět s naším typem postavy, a máme...

Další z rubriky

Kamila Moučková: Lidé by měli víc přemýšlet a nedat se tak snadno

Profesi bych neměnila, řekla legendární hlasatelka Kamila Moučková.

S ozbrojenými vojáky za zády jako první oznámila Kamila Moučková z obrazovky televizním divákům brzo ráno 21. srpna...

Klášter mi vzal pubertu, říká spisovatelka Petra Dvořáková

„Byla jsem pořád zavřená v klášteře a dřela. Pamatuji si, že bylo šílené vedro...

Její poslední kniha Dědina sklízí nadšené reakce. Realisticky popisuje dění ve vesnici na Vysočině. Samotný život...

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová chce být zapsána v knize rekordů jako žena s největším pozadím...

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je stejně pohledná jako její hubenější...Najdete na iDNES.cz