Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

2. Jsem v lásce stále slepá. Jak z toho ven?

aktualizováno 
Zamilovanost u druhých lidí je pro nás vždycky těžko pochopitelná. Sama to dobře znám. Taky nechápu svoji kamarádku Irenu, která je posedlá svým přítelem Oldou. Zatímco on si s ní jen tak pohrává.

Poraďte Daně - Dana má problémy a neví jak je vyřešit. Nabízí se několik možností. Poraďte, co má udělat. | foto: Alena Burianová


PORAĎTE DANĚ. HLASUJTE: JAK SE MÁ ZACHOVAT?


To můj Honza, i když teď s ním mám také co řešit, takový není. Je milý a galantní. A navíc on jediný na rozdíl od mých bývalých je technický, přímo domácí typ. Bez problémů u mě doma vymění žárovku nebo nainstaluje nový kabel k DVD. A navíc docela rád.

Ale tohle všechno má jednu vadu na kráse. Většinou totiž přespává v bytě u své bývalé ženy. Prý kvůli malému synovi, kterého společně vychovávají.

Bála jsem se. Přesto jsem vás  poslechla a chtěla si s Honzou promluvit. S tím, že zaútočím. Buďto já nebo ta, se kterou bydlí. Jenže můj protihráč Honza byl od počátku k nezastavení. S problémy v jeho práci se zkrátka roztrhl pytel. Což by mě vlastně nemělo zajímat.

Jenže on se na mě díval takovýma smutnýma očima a vyprávěl. Jak nějaký kolega Krouhal se na něj koukal na poradě podezřele a určitě chystá nějaký podraz. Stejně jako ten nový, co mu bez zeptání sebral židli.

A korunu tomu všemu údajně nasadil šéf, který dnes Honzovi nebral celý den telefon. Zkrátka dokonalé spiknutí. Nadechla jsem se, abych konečně udeřila. Jenže mému nešťastnému příteli prý k tomu všemu ukradli poklice od kol u jeho auta.

Podával to dramaticky a na chvíli mě přesvědčil, že se všechno točí jinak, než chce on, zkrátka osud mu jde pěkně po krku. Pak si konečně všiml, že mi taky není zrovna do smíchu. Snad proto mi hned řekl, že jsem pro něj sluníčko. A kolik mu prý dávám energie. To ani neví, kolik mi jí zase on bere, když spí u bývalé manželky.

A vůbec, kdo ví, jestli je bývalá. V tu chvíli jsem se konečně odhodlala k útoku. Buď já, nebo ona! Hned jsem po něm chtěla občanku. Aby mi dokázal, že je opravdu těch pět měsíců rozvedený. Honza se začal bránit, že si to ještě všechno nestačil oběhat po úřadech. Byl tak zmatený, že mi na požádání ukázal i  bankovní kartu.

V kavárně si lidi museli myslet, že ho snad vyšetřuje policistka v civilu. Nechtěla jsem dělat scénu. V tom je větší odbornice Irena. Když už má vypito a řeší s Oldou ve vinárně nějaký problém, stane se, že vyvedou oba dva. To já jsem se chtěla chovat rozumně. Ale zároveň musí vědět, že takhle to dál nejde.

Chodíme spolu tři měsíce a on pořád bydlí s bejvalkou. Honza si jen povzdechl. Kluk je prý nemocný, v práci to vypadá bledě a nejspíš si bude muset najít něco jiného a do toho prý všeho začnu vyvádět já. Slíbil, že to bydlení brzy vyřeší. Ale není to prý jen tak. Odstěhovat se odněkud, kde bydlel čtyři roky. Nabídla jsem mu, že může bydlet u mě. Tedy dokud si něco nesežene. To jsem zdůraznila, aby se nepolekal.

Mám mu tedy dát klíče od bytu, aby věděl, že to s tím nastěhováním myslím vážně?  Nebo mu mám ztropit další scénu a přitlačit ho už natvrdo ke zdi? Mám mu věřit a počkat až si vyřeší pracovní trable, aby se mohl zabývat naším vztahem?

Co byste na místě zamilované Dany, které je jinak s Honzou dobře, udělali vy? Vždyť přece život, zvláště v lásce, není jen černobílý, ne?  Na to, abyste jí poradili, máte deset dní. Můžete jí napsat do diskuze pod článkem, anebo hlasovat v anketě ZDE.
Poté se zachová podle mínění většiny z vás. Jak se budou její problémy vyvíjet dál, to se dočtete 11.9. ve třetím díle příběhů ze života Dany, který vychází pravidelně každé dva týdny.

Autor:Nejčtenější

ALS: nemoc, na kterou zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross

ALS je nevyléčitelné progresivní neurodegenerativní onemocnění, které se...

Začíná nenápadně. Pacient má napřed potíže s běžnými činnostmi jako psaní nebo zapínání knoflíků. Při chůzi zakopává,...

Spalničky se vrací. Nemoc začíná jako viróza, ale může skončit i smrtí

Uplakaný výraz v obličeji je typickým příznakem spalniček.

Případů spalniček nebezpečně přibývá. Choroba, která se před lety měla za „vyhubenou“, se od loňského roku objevuje u...Vzdala se cukru i lenošení a za 11 měsíců shodila 60 kilogramů

Josephine Desgrandová

Necelý rok stačil sedmnáctileté Josephine z Austrálie k tomu, aby shodila polovinu své váhy. Z nespolečenské obézní...

Línému rodiči se volná výchova nevyplatila. Syn kouří trávu a nic nedělá

Tom Hodgkinson - autor knihy Líný rodič

Před deseti lety oslnil české čtenáře svou filozofií líného rodičovství. Jestli se šéfredaktorovi britského časopisu...

Byla to multikulturní země, říká Issová o Sýrii, kde trávila prázdniny

Herečka Klára Issová (prosinec 2016)

Dálek a cest se herečka Klára Issová nebojí. Jako malá jezdila s rodiči na prázdniny do Sýrie, odkud pochází její otec....

Další z rubriky

Tradiční rodinu v ČR ohrožuje chybějící předškolní péče, říká sociolog

ilustrační snímek

V posledních 15 letech mírně narostl počet lidí, kteří manželství považují za úplně zbytečnou instituci. Ale pořád jich...

Příběh Olgy: S manželem máme rozdílné představy o životě v důchodu

Ilustrační foto

Manžel před rokem odešel do penze, mě to čeká za rok. Ovšem už dnes vím, že si setrvání v práci ještě prodloužím....

Příběh Jany: Přítel pořád chtěl dítě, pak mě těhotnou opustil

ilustrační snímek

Už od puberty jsem věděla, co chci, ale i co nechci. Chtěla jsem mít po boku fajn chlapa, pohodovou práci a žít...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Grafton Recruitment Praha
Obchodní přípravář/rozpočtář

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz