Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Užijte si víkend s dětmi aneb místa, která budou bavit děti i vás

  12:02aktualizováno  12:02
Prázdniny jsou v plném proudu, ale léto tu přece není jen pro děti. Co takhle vyrazit tento víkend s dětmi na místa, která si parádně užijete i vy? Maminky na mateřské a tátové na plný úvazek, kteří tvoří redakční radu Kamsdetmi.com, vybrali akce a místa, kam by se rádi podívali i oni sami.

Pohádková rezervace - Karkulka a loupežníci | foto: www.pohadkovarezervace.cz

Jihočeský kraj: Pohádková rezervace

Pohádková rezervace je jedním z nejobdivovanějších přírodních divadel nejen pro děti. V této nově otevřené lesní rezervaci najdete například hrad, peklo, trpasličí doly a divadlo vám tu na "střídačku" zahrají třeba Karkulka, čert Uhlík, čertice Popelsíra, drak, Bajaja, rusalka, bludička, lesní mužík, divoženka, hejkal, Šípková Růženka, hloupý Honza, anděl a další.

Program:
POHÁDKOVÉ SAFARI (pondělí - pátek od 11 hodin)
Ohrožené druhy českých pohádkových bytostí byly přestěhovány do nové lesní rezervace. Jak se jim zde žije vám ukáže pohádkolog a badatel pan Ptáček.

BAJAJA VS. DRAK 3D (pondělí - pátek od 14 hodin)
Tradiční česká pohádka o tom, že když chcete dobýt něčí srdce, je třeba zabojovat. Snad se s pomocí dětí a pohádkových bytostí podaří zachránit princeznu.

ČERTOVA NEVĚSTA (pouze ve čtvrtek od 16:30)
Loňský hit s Troškou změn, přepracován pro nové prostředí. Získá čert Uhlík i letos srdce své vytoužené čertice Popelsíry?

Kde? Hořice na Šumavě
Kdy? do 26. srpna 2011, začátky představení v 11:00, 14:00, 16:30
Za kolik? jednotná cena 95 Kč za představení, rodinná vstupenka 2 dospělí a 2 děti 350 Kč, děti do 2 let, zvířátka a důchodci nad 65 let ZDARMA (z důvodu omezené kapacity představení je doporučeno vstupenky rezervovat na 602 809 207 nebo ptacek@pohadkovarezervace.cz)

Více ZDE 

Jihomoravský kraj: Interaktivní výstava PLAY

Výstava PLAY v Brně

O víkendu máte poslední příležitost vidět interaktivní výstavu PLAY, která je pokračováním celosvětově úspěšného projektu Orbis pictus aneb... Koncepci vytvořil opět Petr Nikl, na výstavě se však podílí i další výtvarníci z České republiky i ze zahraničí. PLAY v Niklově podání je hrou, PLAY totiž staví na imaginaci, fantazii a tvořivosti, kdy dotýkat se exponátů, vstupovat do nich, dotvářet je a hrát si s nimi je nejen dovoleno, ale přímo vyžadováno. Součástí expozice je také hravá Leporelohra a kreativní ateliér Sanquis. Jestli jste ještě nebyli, tak určitě o víkendu vyražte, PLAY patří mezi akce, které byste neměli s dětmi propásnout.

Kde? Brno, Technické muzeum
Kdy? pouze do 17. července 2011, otevírací doba 9 - 17 hodin
Za kolik? vstupné 100 Kč, zlevněné 50 Kč
Více ZDE 

Středočeský kraj: Kolešovka 2011 aneb projížďka parním vlakem

Kolešovka - jízda parních vlaků

Tuto sobotu se můžete projet parními vlaky na trati Lužná u Rakovníka - Krupá - Kolešovice a zpět. Zažijete pravou železniční romantiku a v Kněževsi si prohlédnete výstavu historických drážních vozidel a exponátů Klubu historie kolejové dopravy.

Kde? Lužná u Rakovníka
Kdy? v sobotu 16. července 2011
Více ZDE

Královéhradecký kraj: Dětský lanový hrad v Adventure parku

Lanový hrad v Adventure parku

Udělejte si výlet do hor, kde si kromě tradičního výšlapu na Sněžku můžete udělat i zábavné odpoledne přímo ve Špindlerově Mlýně. Připraveny jsou věžičky, lanové lávky, šikmé stěny, houpačka, lezecká stěna, síť a hodně zábavy. Hrad je doplněn o další aktivity jako házecí talíře, házení míčků na figurky, kličkovaná, přeskakovaná a další, které fantazie vašich dětí dovolí…

Rodiče si mohou při procházce v údolí Labe užít chvíli klidu, nebo zažít trochu adrenalinu na obří houpačce, síti nebo poměřit síly s dětmi na bungeetrampolíně. V okolí dětského hradu probíhají programy pro děti a je zde také umístěna výtvarná dílna Puntík, která je při pěkném počasí přímo pod širým nebem.

Kde? Špindlerův Mlýn, v Adventure parku u obří houpačky na pěší zóně ve Špindlerově Mlýně.
Kdy? denně od 10 do 17 hodin, cena 40 Kč za vstup na celý den
Více ZDE

Hlavní město Praha: Království železnic

Království železnic v Praze

Království železnic je miniaturní svět vláčků a místo, kde se vyřádí nejen děti, ale i rodiče, především tátové. Můžete tu vidět nejen největší modelovou železnici u nás, ale také se zde dozvíte zajímavé věcí z historie kolejové dopravy, uvidíte artefakty ze železnice a nejrůznější výstavy, včetně největší prezentace populární Mašinky Tomáš, unikátní papírový Šípův model Prahy, největší expozici stavebnice LEGO, vláčky Merkur a další.

Expozice představuje i jednotlivé kraje České republiky, kde se odehrávají příběhy, například v Karlovarském kraji se ještě můžete podívat na Mezinárodní filmový festival. V modelu uvidíte hlavní dějiště v hotelu Thermal a přilehlém okolí, autentickou výzdobu hotelu i centra města, stovky návštěvníků festivalu, vítání filmových hvězd, televizní štáby, "pouťové veselí" v okolí hotelu, stánky, atrakce a samozřejmě i živoucí legendu tohoto festivalu Jiřího Bartošku.

Z dalších dominant uvidíte například hrady Loket, Střekov, vyhlídku Tři kříže, skalní útvar Kamzík nebo třeba překlad z kamionů na lodě na řece Labi.

Pro zábavu je k dispozici dětský koutek plný hraček, malý a velký kinosál, kde se promítají i pohádky a o víkendech je připraveno i malování na obličej. Navíc je během prázdnin připravena speciální akce pro rodiny, k rodinné vstupence dostanete dárek a o tomto víkendu bude spuštěna rodinná letní hra, kdy u pokladny dostanete soutěžní list s otázkami a odpovědi na otázky budete hledat přímo v kolejišti. Připravte se na to, že tu strávíte minimálně půlden a domů se vám rozhodně chtít nebude.

Tip pro maminky: tohle je ideální místo, kam vyslat ratolesti s tatínkem.

Kde? Praha 5, Stroupežnického 23
Kdy? celý týden od 9 - 19 hodin
Za kolik? děti do 1 metru 30 Kč, do 15 let 120 Kč, dospělí 200 Kč, nabízí i rodinné vstupné
Více ZDE

Hlavní město Praha: Cirkus barev QUIX LUMINÁRIUM

Luminárium

Zvenku připomíná Luminárium pestrobarevný nafukovací hrad nebo členité cirkusové šapitó. Uvnitř však neskrývá jednu velkou manéž, ale spoustu menších prostor, tunelů a zákoutí. Luminárium je netradičním labyrintem, v němž ožívá kouzelný svět barev a stínů. Ve svých útrobách nabízí návštěvníkům jedinečný vizuální zážitek pro dospělé i malé návštěvníky.

Kde? Letiště Praha Letňany
Kdy? od 15. - 18. července 2011 od 10 do 20 hodin, doba prohlídky 20 až 30 minut
Za kolik? děti do 100 cm vstup zdarma, vstup 160 Kč, rodinné vstupné 500 Kč, vstupenky v prodeji i v místě konání akce.
Více ZDE 

Další letní tipy - za pěkného počasí

Středočeský kraj: Zoopark Zájezd

Kde? Zájezd 5, Kladno
Co? Uvidíte například slunící se skupinky tří druhů lemurů, klokany, kočkodany nebo velblouda Áju. Voliéry a výběhy jsou stavěny převážně z přírodních materiálů.
Více ZDE

Liberecký kraj: Šťastná země

Kde? Karlovice
Co? Vyžití pro celou rodinu a pro děti různého věku. Spousty atrakcí, dřevěný hrad, trpasličí vesnička, vzduchové trampolíny, prolézačky, pískové rýžoviště a různé originální programy.
Více ZDE

Královéhradecký kraj: Rytířské turnaje u hradu Kost

Kde? Mladějov v Čechách, hrad Kost
Co? Vydejte se na hrad Kost, kromě zážitku z hradu samotného, si určitě užijete královské turnaje, které o prázdninách probíhají každý den od 14:00
Více ZDE

Královský turnaj na hradě Kost

Královský turnaj na hradě Kost

Zoopark Zájezd - lemuří maminka s mládětem

Zoopark Zájezd - lemuří maminka s mládětem

Další letní tipy: A kam když zaprší?

Jihomoravský kraj: Rodinný zábavní park Bongo

Kde? Brno
Co? Svět pro opičárny vašich dětí. Pro rodiče čtenářský a internetový koutek.
Více ZDE

Plzeňský kraj: Zpátky do pohádky

Kde? Zámek Horšovský Týn
Co? Výstava kostýmů, rekvizit a kulis ze známých českých pohádek: Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Sedmero krkavců, Zlatovláska, Ať přiletí čáp, královno!, Plaváček, O princezně, která ráčkovala, Královna Koloběžka I.
Více ZDE

Další tipy kam s dětmi o prázdninách najdete na www.kamsdetmi.com.

Autor:
Nejčtenější

Ilustrační fotografie
Letní lásky? Pozor na pohlavně přenosné nemoci, které způsobují neplodnost

Ze vzrušující známosti na jednu noc se může stejně tak vyklubat i závažný zdravotní problém v podobě pohlavní nemoci s potenciální hrozbou neplodnosti. Než se...  celý článek

Sport na čerstvém vzduchu a s přáteli je nejlepší způsob, jak si užít léto.
Léto v pohybu: Sportovní outfity a doplňky, kterým neodoláte

Krásné letní počasí přímo vybízí k venkovním sportovním aktivitám. Návštěvu fitness center proto odložte, až se ochladí, a prázdniny využijte ke sportům, které...  celý článek

Houbové rizoto
Rostou? Tak honem do lesa! Tyhle recepty užijete nejen na chalupě

Uklidňující procházka lesem mnohdy vyústí ve sběračskou výpravu – zejména, když máte svoje tajná místečka a vezmete si s sebou košík. Co ale s houbovou úrodou?...  celý článek

ilustrační snímek
Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to netýkalo. Když se snažím zavést na to hovor, otočí hlavu a ignoruje mě. Čtenářka Ina...  celý článek

Mozková mrtvice - ilustrační fotografie
Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte?

Na mozku jsme závislí. To on rozhodne, zda si přečtete tento článek a napijete se u toho kávy. Vše probíhá automaticky. Ovšem jen do chvíle, než mozkovou tepnu...  celý článek

Další z rubriky

ilustrační snímek
Jak vybírat porodnici? Rozhoduje nabídka péče, zázemí i pocity rodičky

Pražské maminky to musí řešit relativně brzy a zapsat se do porodnice již v prvním trimestru, s výběrem porodnice si ovšem láme hlavu většina nastávajících...  celý článek

ilustrační snímek
Rodinná poradna: Syn neustále zapomíná, stejně jako jeho otec

Chtěla bych se poradit s problémem častého zapomínání u svého skoro desetiletého syna. Jsem 3 roky šťastně rozvedená, děti máme ve střídavé péči, která probíhá...  celý článek

ilustrační snímek
Poradna: Sestra to přehání s mateřskou ochranou a péčí o svého syna

Svou sestru i její rodinu mám moc ráda a hodně mi na nich záleží. Bohužel mám sílící pocit, že některé věci v sestřině výchově mému synovci spíš škodí, než...  celý článek

Další nabídka

arome.cz

První pomoc při vypadávání vlasů: Tabletky i přípravky pro bohatou hřívu
První pomoc při vypadávání vlasů: Tabletky i přípravky pro bohatou hřívu

Zničehonic začínáte ztrácet svou jinak bohatou hřívu? Nepropadejte panice a podívejte se, jak vypadávání vlasů udělit stopku hned v začátcích.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.