Narušené vlasy ztrácejí sílu udržet se v pokožce hlavy a vypadnou.

Narušené vlasy ztrácejí sílu udržet se v pokožce hlavy a vypadnou. | foto: Profimedia.cz

Stop padání vlasů. Pomohou oříšky i šetrné zacházení

  • 7
Problém s padáním vlasů má mnoho žen a obzvlášť na rozhraní léta a podzimu bývá tento problém aktuálnější. Čtěte, co pomůže kštici udržet krásnou a zdravou.

Sezonní vypadávání vlasů je zcela běžné, vyskytuje se na celé hlavě a zpravidla netrvá déle než šest týdnů. Přirozené vypadávání nijak neohrožuje hustotu vaší hřívy. Pokud ale zjistíte, že ztrácíte vlasů víc a víc, pak se zamyslete, jakou to může mít příčinu a snažte se vlasy co nejméně zatěžovat.

Nejvíce vlasů vypadává na přelomu srpna a září, protože jsou oslabené po létě.

1. Nesprávné zacházení

Vedle fénování a žehlení, které způsobuje lámání a dokonce i vypadávání, ohrožuje vlasy i nesprávné zacházení. Od barvení, přes časté stahování do culíku, až po rychlé pročesávání kartáčem.

2. Hormony a vitaminy

Ztrátu vlasů může zapříčinit také zvýšená činnost hormonů na podzim, nedostatek hořčíku, zinku či křemíku a stres. Narušené vlasy ztrácejí sílu udržet se v pokožce hlavy a vypadnou.

3. Zdravotní stav

Ztrátu vlasů může způsobit také zhoršený zdravotní stav a dlouhodobé užívání léků. "Padají-li vám vlasy více než obvykle, je třeba to nepodceňovat a věnovat vlasům maximální pozornost. Vyvážená a pestrá strava, dostatek tekutin a spánku, jsou hlavními základními předpoklady pro prevenci v případě, že genetika není proti," vysvětluje kolorista a odborník na vlasy Robert Přibil ze salonu Joshua.

Pomozte svým vlasům

Ilustrační snímek

Vaše strava by měla obsahovat dost vitaminů A a E a křemíku. Do svého jídelníčku zařaďte především oříšky, luštěniny a rostlinný olej. Doporučeným množstvím je hrst oříšků nebo mandlí každý den. Vhodné jsou i para ořechy, které jsou bohatým zdrojem selenu. Na pozitivní výsledky nebudete dlouho čekat.

Hýčkat byste měla také vlasovou pokožku. Jak, to vám přiblíží následující body:

  1. Při mytí buďte k pokožce hlavy šetrná, rozhodně ji nedrbejte nehty. Hrubý přístup může poškodit vlasové cibulky. Proces vnímejte spíš jako příjemnou masáž pomocí konečků prstů.
  2. Co nejméně vlasy vystavujte slunci, soli a chloru. Noste klobouk a pokud se koupete v moři či bazénu, vlasy poté opláchněte.
  3. Vyhýbejte se příliš těsným čepicím, kloboukům a dalším pokrývkám hlavy.
Ilustrační snímek

Zvážit můžete také séra podporující růst vlasů, ovšem séra samotná zázraky neudělají, je potřeba je brát jako doplněk celého nápravného programu (včetně stravy a šetrného zacházení).

K aktivačnímu šamponu a kondicionéru přidejte pravidelně sérum. Například březové stimuluje růst vlasů přímo u vlasových kořínků, proto je vhodné při jeho aplikaci dopřát pokožce jemnou masáž.

Novinkou jsou i nanokapsle. Regenerační, hloubkově působící technologie dodá jemným, oslabeným nebo zplihlým vlasům sílu a omezí vypadávání.

Jestliže jste však i přes všechnu snahu zaznamenala větší výpad vlasů, pak byste neměla otálet a navštívit dermatologa.

, pro iDNES.cz