Můžete využít toho, že útočník neví, že paralyzér není až tak nebezpečný a zkusit ho zbraní zastrašit. | foto: Playtvak.cz

Paralyzér není dost efektivní, nejspíš vás na ulici nezachrání

  • 31
Jestli jste si v obavách z napadení neznámým útočníkem pořídily do kabelky paralyzér a v klidu se procházíte temnými uličkami, žijete ve lži. „Paralyzérům rozhodně nevěřte, není to dobrá zbraň na obranu,“ tvrdí Petr Moučka, šéf instruktor sebeobranného Sorudo systému.

Největší nevýhoda paralyzéru je podle Moučky to, že na rozdíl od filmové fikce není v reálu dost efektivní. Jestli jste se zatím pro tuto elektrickou zbraň nerozhodla jen proto, abyste agresorovi nepřiměřeně neublížila, opak je spíš pravdou.

Aby totiž účinně fungoval, musely bychom se trefit na útočníkovo obzvlášť citlivé místo, což jsou vitální body. Nebo alespoň na tělo, nikoliv jen na ruku, kterou vás chytí. Bude-li však útočník oblečený v kožené bundě nebo zimním kabátě, nemusí proud skrz tlustou látku ani projít.

„Nejen že nemusíte paralyzér vytáhnout včas, nejen že je na baterky, které v zimě rychle docházejí, ale bránit se paralyzérem třeba proti noži je nesmysl,“ shrnuje nevýhody Petr Moučka.

„Pokud má paralyzér fungovat, musíte si počkat na ten správný okamžik a pak ho trefit na ta nejcitlivější místa,“ radí šéfinstruktor ženám ve videu. Nejcitlivějšími místy jsou genitálie, krk i obličej.

„Ale aby vás k nim pustil, musí být překvapen, že zbraň máte,“ říká Moučka a dodává, že paralyzér lze použít i jako úderovou pomůcku. Můžete s ním škrábat přes obličej, píchat s ním agresora a mlátit ho.

„Má-li paralyzér fungovat, musíte s ním útočníkovi vyhrožovat a využít toho, že neví, že jako zbraň k sebeobraně vlastně moc nefunguje,“ říká instruktor Moučka.