Ryze česká metoda prodlužování vlasů. Podívejte se

  • 61
Už 18 let se Jiřina Sommerová zabývá prodlužováním vlasů, ale všechny dosavadní metody jí něčím nevyhovovaly. Buď nastavené pramínky padaly, nebo spoje poškozovaly vlasy. Proto vymyslela a nechala si patentovat vlastní metodu prodlužování - Minitwix.

Jde o opravdu žhavou novinku, metodě prodlužování vlasů Minitwix byl totiž udělený patent Úřadem průmyslového vlastnictví teprve v říjnu 2010.

"Úplně jako první jsem před asi osmnácti lety zkoušela prodlužovat vlasy páskovou i trubičkovou metodou, ale nebyla jsem spokojená, trhalo to vlasy a nedrželo," vypráví autorka Minitwixu Jiřina Sommerová. 

Proto dále přemýšlela a zdokonalovala spoj, který velmi dobře drží na vlastních vlasech. A tak vznikl Minitwix. "Je to speciální úpon, který je spolehlivý proti uvolnění. Je mnohem menší než spoje u ostatních metod, je pevnější a nepoškozuje vlasy, při prodlužování se nepoužívají žádné uzlíky, kovy, či lepidla," vysvětluje autorka.

Prodlužování vlasů metodou Minitwix
Prodlužování vlasů metodou Minitwix

U jakékoli metody prodlužování je velmi důležité umět správn "natipovat vlas", tedy správně určit jeho kvalitu, strukturu, vlnitost, odstín. Pokud je "natipování" nekvalitní, lze poznat, že jde o vlas prodloužený.

A pak už nám ukazuje, jak vzniká prodloužená hříva. Připraví si jednotlivé pramínky vlasů. Ty jsou pravé, evropské, původem z Ukrajiny, tedy jedny z nejkvalitnějších na trhu. "Tyto vlasy jsou těm našim nejpodobnější, co se týká kvality, struktury a podobně," upozorňuje Jiřina Sommerová.

Pomocí háčku posléze na váš vlastní pramínek navlékne minitrubičku (0,6 cm, pozn. red.) a přiloží přidaný pramínek vlasů, kolem kterého provlékne svým originálním způsobem vlastní pramen vlasů. Spoj pak zcelí speciálními kleštěmi, které jsou zahřáté na cca 150 stupňů, podobně jako žehlička. 

Prodlužování vlasů metodou Minitwix
Prodlužování vlasů metodou Minitwix
Prodlužování vlasů metodou Minitwix

Pomocí Minitwixu můžete zahušťovat nebo prodlužovat. Nastavené pramínky by se měly po 2-3 měsících po odrostu posunout blíže k hlavě. Provádí se to tak, že se spoj zahřeje, uvolní se a stáhne. Vlasy se pak rozčešou a bez jakýchkoli dalších úprav se pomocí nových spojů zase připevní zpět, blíže k hlavě. Jednotlivé pramínky jsou drobnější, díky tomu pak efekt vypadá přirozeně.

Tato metoda nevyžaduje speciální péči odlišnou od té, kterou jste byla zvyklá vlasům dopřávat. "Můžete používat stejné šampony, kondicionéry, masky a podobně. Také s vlasy můžete pracovat jako s vlastními, tedy natáčet, kulmovat, lakovat, tupírovat a podobně," dodává Jiřina Sommerová.

Prodlužování vlasů metodou Minitwix
Prodlužování vlasů metodou Minitwix - před (vlevo) a po prodloužení

Kolik to stojí?

Pojďte si povídat do Kavárničky

Máte nějaké zkušenosti s prodlužováním vlasů? Jakou metodou? Napište o tom ostatním, zeptejte se. Pište zde.

Oněnka z Kavárničky

Ceny se pohybují od 70 do 160 korun za pramínek i s prací. Cena za pramínek se odvíjí od délky přidávaného pramenu a celková cena tedy podle délky prodloužení a počtu použitých pramínků. Na zahuštění je zapotřebí cca 60-80 pramínků, na prodloužení 120-180.

"Minitwix je velice rychlá metoda, co se týká nasazování i posunutí. Nasazení trvá zhruba 40 minut, záleží na počtu pramínků. Při celkové obnově, kdy se musí vlasy ještě rozčesávat, to trvá zhruba hodinu a půl," říká Jiřina Sommerová. 

Metodou Minitwix lze prodloužit vlasy i pouhých deset centimetrů krátké. "Metoda je samozřejmě aplikovatelná i na kratší vlasy, ale pak už to nevypadá dobře a přirozeně," dodává autorka.

Prodlužování vlasů metodou Minitwix - před (vlevo) a po prodloužení