Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Příběh Sáry: Manžel má sex s našimi přáteli, mně to tajil

  0:07aktualizováno  0:07
Jmenuji se Sára, je mi 32 let a jsem vdaná. Máme dvě děti, pětiletou Sárinku a dvouletého Kryštofa. Bydlíme kousek za Prahou. Do práce nechodím, jsem s dětmi doma a vyhovuje mi to. Dětem se hodně věnuji, Sára už chodí do školky a má plno kroužků, takže nemám stres, abychom všechno stíhali.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Manžel naštěstí dobře vydělává, pracuje ve velké investiční společnosti, kde šéfuje několika podřízeným. Máme celkem harmonický vztah, rozumíme si a naštěstí jeden druhému vycházíme vstříc.

Já Petrovi nevyčítám, když chodí kolikrát domů až v noci a já jsem na děti a celou domácnost sama. On zase plně respektuje, že toho mám kolikrát nad hlavu. Občas se mi to snaží vynahradit o víkendech, kdy se stará o děti a já si třeba vyrazím s kamarádkami. Pochopitelně jezdíme v létě i v zimě na dovolené, kde si užijeme společného života na pár měsíců dopředu.

Poznali jsme skvělou dvojici

Vloni před létem jsem se na večírku manželovy firmy seznámila s Petrovým kolegou a jeho manželkou. Sedli jsme si hned od prvního okamžiku. Marek má podobný styl humoru jako Petr a s Lindou si zase jsme podobné my dvě. Navíc jsme zjistili, že bydlíme kousek od sebe. Linda je také doma s tříletou holčičkou.

Chlapi se vídají v práci, občas spolu zajdou na drink a my jsme se začaly s Lindou docela pravidelně scházet. V létě jsme se vídali i s dětmi všichni dohromady, grilovali jsme buď u nás, nebo u nich. Stali se z nás skvělí přátelé.

Na podzim slavil Marek narozeniny, pozval nás k nim domů na oslavu. Doporučil nám, ať si zajistíme hlídání až do rána – prý to bude supermejdan, hlásil dopředu. Přiznám se, že se mi nikam moc nechtělo. Supermejdan s hromadou cizích lidí nebyl to, po čem bych toužila. Ale šli jsme, bylo by trapné odmítnout, přece jen Marek s Lindou patřili mezi naše nejlepší přátele.

Supermejdan jen pro čtyři

Jenže u přátel nás čekalo překvapení, oslava byla jen ve čtyřech. Když jsem se ptala proč, Marek říkal, že to bude supermejdan, odpověděl mi, že to teprve přijde, ať se nechám překvapit a jestli máme to hlídání až do rána... Překvapení to opravdu bylo a pořádné. Ani nevím, jestli to dokážu napsat.

Večírek byl skvěle připravený, plno jídla, alkoholu, skvělá muzika. Asi po hodině lehce přiopilá Linda vyzvala mého muže k tanci. Před mýma očima ho od prvního okamžiku sváděla, lezla po něm, osahávala ho. Petr byl celý nesvůj, házel na mě vyděšené pohledy. Marek je oba pozoroval s přimhouřenýma očima. Pak vyzval k tanci on mě a začal to na mě zkoušet, sahal mi na zadek, hladil mě a v rozkroku jsem ho cítila naprosto zřetelně. Byla jsem v šoku.

Když skončila skladba, odskočili jsme s Petrem od obou našich tanečníků a rychle jsme se posadili vedle sebe. Nevěděli jsme, co si máme myslet. Za chvíli jsme pochopili. Linda prohlásila, že jí je horko. Marek se přidal, že bychom si mohli odložit všichni a trochu si společně užít. Petr se zeptal, co myslí. A Marek na rovinu odpověděl, že bychom se mohli přesunout do ložnice a otestovat jejich nové letiště. Petr začal koktat, že jsme s ničím takovým nepočítali, že si vážíme jejich nabídky, ale že to musíme odmítnout a jít raději domů.

Petr se s Lindou a Markem vídá sám

Doma jsem mu vynadala, proč jim rovnou neřekl, že takhle tedy ne, že je to trapné a co si o nás vůbec oba myslí. Petr mi řekl, že se s Markem vidí denně a že se s ním nechtěl pohádat, proto se z toho snažil jen vybruslit. Pochopila jsem ho. Nakonec jsme si užívali sami dva, děti byly u babičky a my měli celou noc jen pro sebe.

S Lindou jsem se pak dlouho neviděla. Párkrát mi volala, ale já jí telefon nikdy nezvedla. Cítila jsem se hrozně trapně. S Petrem jsme se o našem zážitku bavili jen jednou. Začal s tím on sám, když jednou jen tak nadhodil, jaké by to vlastně bylo, kdybychom to vyzkoušeli. Reagovala jsem hodně naštvaně, takže raději zmlkl.

Pomalu jsem na všechno zapomněla, když mi opět volala Linda. Už mi bylo trapné hovor nepřijmout, tak jsem ho zvedla. Linda byla nadšená, jak jí moc chybím, jak si nemá s kým pokecat a co prý se mnou je a tak podobně. Odpovídala jsem jí dost stroze, měla jsem pořád takový divný pocit.

Jenže nakonec mě Linda uzemnila dotazem, kdy už konečně přijdu s Petrem na jejich společné večírky. Vůbec jsem nechápala a Linda mi začala líčit, jak Petr přijal jejich pozvání a všichni tři si užívají společně, nebo jen ona s ním či s Markem. Už se takto sešli asi čtyřikrát. Petr mě pokaždé omlouvá, že mi není dobře, nebo že jsou nemocné děti a že příště už určitě přijdu s ním.

Byla jsem v šoku, rychle jsem se rozloučila a nevěřícně seděla snad hodinu s mobilem v ruce. Co se to s Petrem stalo? Proč to dělá? Proč mi nic neřekl? Navíc mu muselo být jasné, že to jednou praskne.

Už je to pár dní a já Petrovi neřekla, že to vím. Myslím, že ani on neví, že mi to Linda řekla. Nevím, jak o tom začít mluvit. Nevím, jak se mám zachovat do budoucna. Mám to brát jen jako úlet, nebo nepřekonatelnou překážku? Mám ho ráda, ale tímhle se mi zprotivil, že bych snad byla schopná se s ním i rozejít.
Sára

Názor odborníka: Co vám přesně vadí a co z toho plyne?

Obávám se, že žádná z možností, o nichž uvažujete, není ideální. Tedy, pokud v této situaci nějaké ideální řešení vůbec existuje. Pokud jde o možnosti, nad nimiž uvažujete, tak o nich si myslím následující: pokud budete čekat, až se manžel přizná sám, můžete čekat (a trápit se) donekonečna. Pokud jde o žádání vysvětlení – co čekáte, že vám manžel řekne? A třetí a čtvrtá možnost znamenají v důsledku totéž – rozchod.

Zkuste se zamyslet nad možností pátou. Odpovězte si na otázku, co vám na tom všem přesně vadí. Je to nevěra? Jsou to manželovy lži? Je to jeho lehkomyslnost (mohlo mu přece dojít, že se to jednou provalí)? Je to fakt, že možná předpokládal, že se jednou přidáte? Něco jiného? Až tu odpověď najdete, položte si další otázku, zda jste schopná to manželovi odpustit a za jakých okolností. Výsledek mu prostě oznamte a definitivní rozhodnutí co dál vyplyne z toho, jak se ke všemu manžel postaví.
Pavel Král, Psychologie.cz

Co mám podle vás dělat?

celkem hlasů: 7506

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 19. března 2012. Anketa je uzavřena.

2. Mám Petrovi říct, že všechno vím a žádám vysvětlení? 6253
4. Mám Petrovi říct, co jsem se dozvěděla, že je to pro mě naprosto nepřekonatelné a že s ním končím? 982
3. Mám Petrovi říct, že to vím, že s ním zůstanu, ale spát už s ním nebudu? 137
1. Mám počkat, až se mi Petr sám svěří a pak to s ním začít řešit? 134
Autoři:
Nejčtenější

Zakladatel společnosti Scio Ondřej Šteffl
Ondřej Šteffl: Svět bude potřebovat lidi, kteří se umějí a chtějí učit

Umět se učit, kritické myšlení, kreativita, flexibilita, ale i empatie a laskavost – to jsou klíčové dovednosti ideálního pracovníka příštích let. Alespoň to...  celý článek

V Primarku se můžete od hlavy až k patě obléci jako Harry Potter.
Vzhůru do Bradavic. Řetězec nabízí kolekci inspirovanou Harry Potterem

Fanoušci malého čaroděje slaví. Svého hrdinu mohou konečně mít doma prostřednictvím nové kolekce oblečení, papírenských a bytových doplňků, kterou nabízí...  celý článek

Sport na čerstvém vzduchu a s přáteli je nejlepší způsob, jak si užít léto.
Léto v pohybu: Sportovní outfity a doplňky, kterým neodoláte

Krásné letní počasí přímo vybízí k venkovním sportovním aktivitám. Návštěvu fitness center proto odložte, až se ochladí, a prázdniny využijte ke sportům, které...  celý článek

(ilustrační snímek)
Partner Lucii surově mlátil. Vzala děti, odešla a začíná znovu žít

Ovlivnit budoucnost dětí znamená změnit budoucnost jejich matek. Pomáháme maminkám začít po odchodu z azylového domu nový život, naučit se plánovat, spravovat...  celý článek

Nicole Kidmanová (Beverly Hills, 6. února 2017)
Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a na rozdíl od jiných hereček na rovinu říká, kolik je jí doopravdy let. Je prý...  celý článek

Další z rubriky

(Ilustrační snímek)
Příběh Jana: Setkání s první láskou po dvaceti letech mi změnilo život

Vždy u mě rozum vítězil nad srdcem. Tvrdě jsem na sobě pracoval, abych se dostal tam, kde jsem teď. Zakolísal jsem jen jednou, je to už 20 let, ale ustál jsem...  celý článek

Klidnou dovolenou bychom si přáli všichni, někdy se ale promění v noční můru.
Slibovali ráj, bylo to peklo. Co dělat, když na dovolené přijde problém?

Jste na dovolené a místo odpočinku se každý den nervujete s tím, že je něco špatně? Na nedostatky upozorněte hned na místě. Když nedojde k nápravě, reklamaci...  celý článek

Ilustrační fotografie
Příběh Hanky: S přítelem nejsme schopni vyřešit, jak platit nákupy

Jsem rozvedená, ale s bývalým manželem jsem nikdy nemusela řešit, co kdo zaplatí, kolik kdo z nás vydělává či utrácí. Teď žiji s přítelem a dohady o penězích...  celý článek

Další nabídka

arome.cz

Nejen sluncem políbená. Bronzer zeštíhlí a vymodeluje obličej
Nejen sluncem políbená. Bronzer zeštíhlí a vymodeluje obličej

Bronzer není jen pro ty, kterým se sluneční paprsky úspěšně vyhýbají. Kromě expresního opálení vám tohle jedinečné líčidlo pomůže zeštíhlit a vymodelovat tvář. ... celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.