Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Příběh Pavly: Nevinný úlet s mladším kolegou se změnil v peklo

  0:17aktualizováno  0:17
Před několika měsíci jsem se dostala do pěkné bryndy. Na firemním večírku jsem flirtovala s kolegou, za pár dní s ním měla sex a dnes musím „tančit, jak on píská“. Vydírá mě, že se náš poměr stane veřejným tajemstvím. Jemu o nic nejde, je svobodný, ale já vdaná. A navíc jsem jeho šéfová.

(Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Jmenuji se Pavla, je mi 38 let. Jsem už 15 let vdaná a s manželem máme dvě děti, 13letého syna a 11letou dceru. Naše manželství je celkem fajn, máme podobné zájmy i názory, umíme být jeden k druhému tolerantní, jsme rádi spolu, ale i bez sebe.

Manžel pracuje jako počítačový expert v jedné velké mezinárodní firmě s pobočkami jak u nás a na Slovensku, tak ve střední Evropě. Je dost dobrý, v práci si ho hodně považují, takže bývá docela často na služebních cestách. Už to takhle trvá asi pět let. Zpočátku mi jeho cesty vadily, ale postupně jsem si zvykla.

Napište i vy svůj příběh

Příběhy jsou upraveny redakcí, vycházejí z vašich skutečných problémů, s nimiž se svěřujete v Kavárničce či v partnerské poradně, nebo z dopisů, které posíláte na ona@idnes.cz, a respektují vaši anonymitu.

Navíc jsme s manželem, ale i dětmi zjistili, že ty jeho absence nám vlastně prospěly. Vždycky se na sebe hodně těšíme, jsme si tímto způsobem života celkem vzácní. Děti se zase naučily velké samostatnosti, a jak se jednou vyjádřily, prý je doma prudí jen jeden rodič na rozdíl od spolužáků, kteří prý „musí snášet buzeraci“ obou rodičů.

I já mám svou kariéru, prakticky od ukončení školy pracuji v jednom velkém grafickém studiu, postupně jsem se vypracovala na zástupkyni šéfa. Mám pod sebou tým pěti lidí. Myslím, že jsem dobrá šéfová, naše oddělení šlape jako hodinky. Není nouze o nápady, zakázky i nové klienty.

Jak už jsem psala, děti jsou dost samostatné, vědí, že mají moji plnou důvěru a dokážou se postarat samy o sebe, když je táta na cestách. Přeci jen mi občas pomáhají babičky, ale jak to doma vidím, brzy už jejich pomoc nebudeme potřebovat, děti se proti prý přehnané péči babiček začínají bouřit.

Nový kolega

A teď konečně k mé současné strašné situaci. Jedna z mých podřízených odešla na mateřskou a šéf mi dohodil syna svého známého, prý je to moc šikovný kluk, vystudoval vysokou, v zahraničí prošel několika stážemi, byl i zaměstnaný v jednom studiu, ale nebylo to podle jeho představ. Takže jeho otec využil známosti a sehnal mu práci u nás.

Nadšená jsem nebyla, protekční dětičky opravdu nemusím, ale odmítnout jsem nechtěla.

Navíc mi šéf slíbil, že mu sice zametl cestičku, ale pokud s ním nebudu spokojená, klidně se s ním můžeme zase rozloučit. A my měli podstav, takže to bylo předem vyřízené.

Markovi je 28 let, je hodně sebevědomý, takový namachrovaný, ale naštěstí celkem šikovný. Také s kolegy se prakticky hned srovnal. Zapadl do kolektivu během pár dnů. Ani já jsem s ním neměla žádné problémy a šikovnou kolegyni brzy nahradil.

Firemní večírek

Asi dva měsíce po Markově nástupu jsme měli firemní večírek. Podařila se skvělá zakázka, na které jsme pracovali i ve volném čase a klient to opravdu dokázal ocenit. Nejen že jsme dostali na účet zajímavý bonus, zároveň pro nás uspořádal party.

Sex vás nebaví a partner strádá

Jak znovu nastartovat touhu po partnerovi po mnoha letech společné ložnice

Ilustrační foto.

Opravdu se povedla, moc jsme si to užili, spadl z nás stres a napětí a mohli jsme se konečně bavit. Cítila jsem se skvěle, se svými lidmi jsem opravdu moc ráda, jsem sice jejich nadřízená, ale máme fajn vztahy a je mi s nimi dobře. Jenže já nezůstala jen u přátelského povídání, po pár sklenkách vína jsem se nechala unést a flirtovala s Markem. Naštěstí u našeho rozhovoru nikdo nebyl, žádný svědek našich vzájemných narážek. Pak mě Marek vyprovodil taxíkem domů, ještě v autě mě několikrát hodně vášnivě políbil a já se vůbec nebránila. Líbilo se mi to.

Druhý den za mnou Marek přišel a omlouval se, jenže já se nezlobila. Dokonce jsem přijala jeho pozvání na kafe po práci. A tím to všechno začalo. Marek žije sám v pronajaté garsonce a tam jsme pokaždé skončili, sex s ním byl skvělý, nikdy předtím jsem nic takového nezažila.

Náš vztah využívá v práci

Pochopitelně jsem od začátku vztah s Markem brala jen jako přechodnou záležitost, jen kvůli sexu a tak jsem mu to i řekla, on to naštěstí bral stejně. Samozřejmě jsem nechtěla, aby se i něco provalilo, aby se o nás někdo dozvěděl. Naše schůzky se nakonec omezily jen na to, že já jsem rovnou zamířila k němu domů, aby nás nikdo nikde nepotkal. Podařilo se nám všechno utajit. Nikdo o nás neví. A myslela jsem, že tomu tak zůstane napořád.

Kolik milování týdně je ideální?

Šťastný pár nemusí mít sex čtyřikrát týdně, jak tvrdí průzkumy

Postel jen na sex. Podle britského výzkumu by měla manželská postel sloužit...

Jenže Marek začal náš vztah využívat ke svému prospěchu. Pomalu ale jistě se z něj stává flink. Klidně si přijde do práce i o hodinu a více později, nebere ohled na kolegy a neplní, co slíbil. Už se párkrát stalo, že za něj musel někdo jiný zaskočit a udělat jeho práci. Zpočátku se omlouval, že má nějaké rodinné problémy, teď už neříká nic. A atmosféra v kolektivu houstne.

Když jsem si s ním poprvé promluvila, slíbil, že se polepší. Ovšem nemělo to dlouhé trvání. Když jsem mu řekla, že takhle to dál nejde a pokud se nevzpamatuje, budu nucena o něm říct šéfovi a mohlo by to skončit i jeho vyhazovem, odvětil, že já to určitě dokážu nějak zařídit. Přeci nechci, aby on všem a klidně i mému muži řekl o našem románku.

Jsem z toho totálně na nervy. Zatím ho nějak kryju, dokonce občas udělám i práci za něj, ale kolegové něco tuší, nikdo nechápe, proč za ním tak stojím. Říkám si, že o nás nikdo neví, možná by se mi podařilo všechno zatlouct, ale kdoví, třeba mu budou věřit. Už se s Markem asi 14 dní nestýkám, náš vztah jsem ukončila, ale kdyby všechno prasklo, bylo by to stejně jedno.
Pavla

Názor odborníka: Vezměte za svůj život odpovědnost

Milá Pavlo, musím přiznat, že když jsem si přečetla váš příběh, byla jsem z něho chvíli dost rozpačitá. Nedávalo mi to celé nějak smysl. Kdyby jste přišla ke mně na sezení, měla bych na vás zřejmě dost otázek. Jak je to s vámi a s vaším manželem? Z příběhu se zdá, že jste spokojení, vztah klape. Pak se najednou objeví příležitost a vy po ní skočíte. Začnete mít milence a sex, který jste nikdy nezažila. Takže jak to vlastně máte se svým manželem? Jak se s ním cítíte? Chybí vám něco? Jak to spolu máte po sexuální stránce?

Řeklo by se, že to jsou možná irevelantní otázky, ale mně přijdou důležité právě proto, abyste se mohla rozhodnout, co teď dělat. Milenec vás využíval, vy jste si to nechala nějakou dobu líbit. Proč? Byl opravdu jedinou motivací strach z toho, že se to provalí? Bylo by to opravdu tak strašné? Pro koho? Pro vás, pro manžela, pro kolegy?

Dokážu si představit i to, že je možná vaše manželství už dávno mrtvé a najednou se naskytl někdo, s kým jste ožila. Chcete to, užíváte si to, potvrzuje vás to, cítíte se skvěle. Máte právo na to žít svůj život. Rozhodněte se podle sebe, vezměte za to odpovědnost. Žijeme jen jednou.

Leona Dyrehauge, Psychologie.cz

Co mám podle vás dělat?

celkem hlasů: 8091

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 27. dubna 2015. Anketa je uzavřena.

3. Mám si promluvit s Markem, že budu trvat na jeho propuštění, pokud se nevzpamatuje a všechno, co bude tvrdit, zapřu? 5660
1. Mám zajít za šéfem jako první a říct mu, jaké jsou s Markem problémy a riskovat, že vytáhne náš poměr? 1706
2. Mám se doma přiznat manželovi, že jsem mu byla nevěrná? 603
4. Mám se dál snažit Marka v práci krýt? 122
Autoři:
Nejčtenější

Ve science parku iQlandia najdou děti stropem probořenou dinosauří nohu, která...
Dinosauři jsou u dětí fenomén. Učí je zvládat hněv, přírodopis i smrt

Snad každé dítě by ve svém pokojíčku nalezlo aspoň jednu postavičku pravěkého tvora. Proč jsou dinosauři pro děti takovým lákadlem? Důvodů je hned několik....  celý článek

Móda na cenách Anděl 2017
Móda z Andělů: Skvělý Mareš, Klus a Bouček to nevychytali

Letošní ročník hudebních cen Anděl 2017 se nesl v uvolněnější atmosféře. Udílení ocenění se přesunulo z Divadla Karlín do komornějšího Lucerna Music Baru....  celý článek

V teplých měsících je pravidelná péče o nohy zcela zásadní.
Pěkné nohy na léto? Cesta k nim je jednodušší, než byste čekali

Pokud jste si zrovna uvědomili, že doba sandálů a sandálků se blíží, ale vaše nohy na to ještě nejsou tak docela připravené, nejste v tom sami. Naštěstí se to...  celý článek

Móda na Billboard Music Awards 2017
Móda z hudebních cen: Výstřihy, rozparky a přiznané prádlo

Některé dámy pojaly udílení cen Billboard Music Awards jako velkou společenskou událost, jiné vypadaly, jako by si právě odběhly od plotny nebo z ložnice....  celý článek

ilustrační snímek
Pět pochval denně zlepší chování malých dětí, tvrdí britští psychologové

Mnoho rodičů si láme hlavu tím, jak zlepšit chování svých dětí. Podle britských psychologů by mohlo pomoci pravidelné chválení. Důležité je ovšem vhodně volit...  celý článek

Další z rubriky

(ilustrační snímek)
Příběh Jarky: Přiznala jsem se manželovi k milenci, ten ale couvá

Už několik let nejsem v manželství šťastná. Odcizujeme se čím dál víc. Našla jsem si milence. I on, alespoň podle toho, co říká, nežije se ženou ve spokojeném...  celý článek

ilustrační fotografie
Žádný osud, ani smůla. Kdo je single, může si za to sám, tvrdí psycholog

Partnera nenajdeme tak, že ho budeme hledat, ale navazováním kontaktů, tvrdí německý psycholog Michael Mary. Spoléhat na štěstí, náhodu nebo strategii podle...  celý článek

Jak roste osobní blízkost? Vědci se tento přirozený proces pokusili urychlit 36...
Lásky čas spolehlivě zahubí totální symbióza, říká psycholožka

Po lásce toužíme všichni. V mládí většinou vůbec nepochybujeme, že na nás v životě čeká, ale ne každému se ji nakonec podaří prožít. Nedá se přesně definovat....  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.