Biniki | foto: www.biniki-fashion.com

Po podprsence je tu konečně i podpora povislého zadku

  • 46
Americká psycholožka Karin Hartová zvedá lidem sebevědomí, až došlo jednou i na ni. Při pohledu do zrcadla se zděsila. "Můj zadek byl povislý," vzpomíná. A tak nelenila a vymyslela biniki.


Až dosud se dostávalo podpoře výlučně ňadrům. Konečně přišly na řadu hýždě. Biniki fungují jako podpůrné zařízení pro povadlý zadek. Lze je nosit nejen pod spodním prádlem, ale také třeba v plavkách.

Pás v pase drží dva další, které se vinou pod hýžděmi a mezi nohama tak, že povadlé půlky zvedají zpět nahoru.

"Prudce jsem zhubla a pak mi stačil jediný pohled do zrcadla. Pravda nebyla příjemná," vzpomíná na počáteční impulz vynálezu psycholožka.

Doktorka Hartová později přišla s první "podzadenkou", kterou v případě žen nazvala Biniki a pro muže s méně pevnými hýžděmi pak Miniki.

"Když jsem se snažila vytvořit nějaký návrh, přivedlo mě to až k tomu, že jsem si koupila samopřilnavou pásku. Potom jsem před zrcadlem tak dlouho pracovala a připevňovala pásku v několika nastaveních, až jsem došla k jednomu výsledku, který správně podepíral hýždě v pravém místě," popisovala psycholožka cestu od nápadu k finálnímu produktu.

Vynález si dokonce nechala v USA patentovat. Typ pro dámy vyjde v přepočtu asi na 460-480 korun (30-40 dolarů), typ pro pány na něco přes šest set. Dámy mají vyjma popruhů vhodných k použití do plavek a všech typů spodního prádla také možnost zakoupit si přímo tanga se speciálními popruhy. V Česku však biniki ani miniki zatím k dostání nejsou.

Klinická psycholožka Karin Hartová z Kalifornie nabízí pomoc při traumatech, úzkostech a fobiích, depresích, problémech ve vztazích, hypnózu, pomoc při závislostech, při výchově mladistvých, v rodičovství, v lékařské krizi, při ztrátě blízké osoby, krizovou intervenci, terapii posttraumatické stresové poruchy a kognitivně-behaviorální terapii.