Renée Zellwegerová v letech 2014 a 2007

Renée Zellwegerová v letech 2014 a 2007 | foto: Splash NewsiDNES.cz

Ani peníze hvězdám nezajistí, že se plastická operace povede

  • 29
Nedávná překvapivá změna hollywoodské herečky Reneé Zellwegerové znovu rozvířila debatu o plastických operacích mezi herečkami a herci, kteří se obávají vrásek a stárnutí. Bohužel ne vždy dopadne jejich snaha dobře.

Vzhled hollywoodských hereček je pod neustálým drobnohledem a v mnoha případech na něm bohužel závisí i jejich příjmy. Je proto přirozené, že se ženy, ale i muži snaží udržet krásu a sex-appeal i do pokročilejšího věku.

Příroda, či medicína?

Reneé Zellegerová se zřejmě zalekla velké pozornosti, kterou u ní změna způsobila, a popřela že by prodělala jakýkoliv zákrok (více zde). Ale je vůbec možné takto výrazně se změnit jen díky změně životního stylu a nově nalezené lásce?

„Když člověk zhubne, změní se u něho i rysy obličeje a tato změna je víc znatelná ve vyšším věku. Všichni ji však známe z filmů s charakteristickými kulatými tvářemi a pokleslými víčky, což nyní už nemá. Není nic divného na tom, že si jistě nechala odoperovat horní víčka, ale tato operace samotná nezmění obličej v takové míře. K tomu pomohla redukce váhy. A mohla podstoupit dnes běžné miniinvazivní zákroky v obličeji, jako jsou aplikace botulotoxinu nebo injekční výplně na redukci vrásek,“ myslí si doktor Roman Kufa, vedoucí lékař Perfect Clinic. A souhlasí s ním i další odborník.

„U paní Zellwegerové byla s největší pravděpodobností provedena blefaroplastika (operace očních víček), lipotransfer obličeje (přenos tuku z jiné části těla), elevace obočí, resurfacing kůže obličeje pomocí chemického peelingu a v neposlední řadě také omlazení celého obličeje pomocí plazmy obohacené o krevní destičky,“ domnívá se doktor Jan Vašek, primář kliniky estetické medicíny Formé clinic.

21. října 2014

Když se to přežene

Jenže ani krása jako výchozí bod a velká spousta peněz nezajistí, že podobné operace dopadnou dobře.To kromě až zarážející změny Zellwegerové dokazují už i jiné příklady nešikovné práce plastických chirurgů.

Patří mezi ně třeba módní návrhářka Donatella Versace, která tvrdí, že kromě kvalitních krémů a botoxu se estetické medicíně vyhýbá.

„Tohle evidentně není výsledek pouze botoxu a kvalitních krémů. Donatella Versace je toho klasickým příkladem. Všimněte si nosní deformity, asymetrie obličeje, nepřirozeně velkých rtů i pokleslého obočí. Může se jednat i o aplikaci výplňových materiálů, a to buď vstřebatelných - dočasných, nebo permanentních,“ domnívá se plastický chirurg Jan Vašek.

Nejčastěji se podle Jana Vaška dají poznat zákroky na rtech a tvářích, protože jde o nejviditelnější místa obličeje. Neúspěch podle něj může způsobit hned několik faktorů a jejich kombinace: příliš mnoho zákroků najednou, nevhodně zvolený zákrok pro konkrétní osobu i chyba na straně lékaře.

Na špatné zákroky doplácejí i muži

To byl případ i herce Mickeyho Rourka, který se v mládí pyšnil pohledným obličejem, který si však zničil návykem na alkohol a zálibou v amatérském boxu. Podle vlastnch slov se to rozhodl napravit, ale vybral si k tomu „nesprávného chlapíka“.

Pro mnohé slavné ženy je téma plastických operací a vylepšování z rukou chirurgů tabu a odmítají se na dané téma bavit. Oproti tomu zpěvačka Cher se svými operacemi nemá problém chlubit a nechala se dokonce slyšet, že ji plastiky činí šťastnou, jak uvedl server DailyMail.

I v Hollywoodu se pak najdou ti, kteří by si na operační stůl nelehli za žádných okolností. Patří k nim třeba Nicole Kidmanová, která svou porcelánovou pleť  zejména chrání před slunečním zářením a vyhýbá se cigaretovému kouři. Podobnou taktiku zastává i Darryl Hannahová, která podle svých slov nechce dopadnout jako maňásek.

, pro iDNES.cz