Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Návštěva luxusních lázní: masér mě razítkoval ovocem

aktualizováno 
Proč se jednou za čas nenechat královsky rozmazlit. Třeba v luxusních lázních. Jaké to je si chvíli připadat jako boháč? Zkusila jsem to v Pure Spa pětihvězdičkového hotelu Le Palais na pražské Zvonařce.

Masáž "s razítky" - Pure Spa hotelu Le Palais | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

Nabídka peelingů i dalších procedur zní v lepších lázních opravdu lákavě: jsou připravovány z nejrůznějších směsí od ovoce přes mořské řasy až po kávu. Některé jiné wellnessy nabízejí zase ovocné masáže s ovocným občerstvením po jejich skončení (např. mango nebo meloun), jiné zase ovocnou koupel a následně ovocnou masáž.

V zimě bývá větší zájem o horké kameny, v létě stoupá zájem o peelingy, které jsou dobrou přípravou kůže na opalování a pomáhají předcházet loupání. S teplem také roste zájem o masáže nohou, které lidem v létě víc natékají, zejména po delších cestách v letadle nebo chození po městě.

Moc boháčů tu tedy se mnou není. V šatně jsou obsazené snad jen dvě skříňky. Uvnitř volné mě čeká ručník, pantofle, župan a lahev vody. Škoda že ne už rovnou taky masér. Jdu do županu, vracím se na recepci. Teprve tam čeká můj masér Kamil.

Nabízí mi šálek čaje a horký ručník na uvolnění. Zároveň dostanu krátký dotazník, ve kterém se vyptávají na můj zdravotní stav a možné obtíže, které by měly být brány v úvahu. Jedná se o nejrůznější dýchací choroby a poruchy oběhového systému, stejně jako o těhotenství a prodělané úrazy či operace.

Správný masér se musí vždy snažit o svých zákaznících a jejich stavu zjistit co nejvíc informací, protože by z neznalosti mohl způsobit více škody než užitku. Je také možné, že masáž, kterou si zákazník vybral, není kvůli jeho stavu nejvhodnější; na základě těchto informací by mu masér mohl pomoci vybrat jinou, vhodnější proceduru.

Masáž "s razítky" - Pure Spa hotelu Le Palais

Razítkování jako z filmu

Mojí volbou je Fruit and Spice, protože doufám, že by mě ovoce mohlo v horkém letním dni osvěžit. Jedná se o proceduru pocházející z jihovýchodní Asie, při které se používají takzvaná ovocná razítka. Masér si dopředu připraví směs z drcených limetek, strouhaného kokosu a směsi koření, ve které dominuje kari, zázvor a hřebíček. Směsí naplní látkové sáčky, ze kterých vyrobí dvě velká "razítka". Ta následně ponoří do oleje Pantai Luar, který je také velmi kořeněný a rozpálený na 140 ˚C.

Nejprve mě Kamil masíruje teplým mandlovým olejem na zadní části těla. Ihned k němu mám důvěru, protože jeho doteky jsou jemné, ale přesně mířené a moje tělo je zcela spokojeno. Mezitím mi ještě vysvětluje, že veškeré oleje a emulze, které v lázních používají, jsou založené na přírodní bázi a pocházejí z Karibiku. Kvalitní kosmetika je totiž vizitkou dobrého wellnessu.

Za chvíli přijdou na řadu razítka, která nechá chvíli před použitím trochu vychladnout a vyzkouší je na sobě, aby mě nespálil. Přitom pozorně sleduje moje reakce a vyptává se, zda mi něco není nepříjemné. Při první sérii s razítky je rychle přiloží, jako by otiskne na některých místech na těle. Poprvé v životě zažívám asi takový pocit jako Zdenička, kterou ve filmu Ostře sledované vlaky razítkoval výpravčí Hubička.

Masáž "s razítky" - Pure Spa hotelu Le Palais

"Dotek horkého způsobí, že se do místa nahrne krev a tím se vám rozproudí," vysvětluje mi zároveň. I když dotek horkého oleje na kůži nezní jako nic příjemného, opak je pravda. Kamil přitom pokračuje s masáží teplým olejem, kterou nyní prokládá "razítkováním" mých zad.

Za chvíli přidá druhou sérii s razítkem, při které ne již tak žhavé ovocné razítko otírá o kůži. Pokud bych byla kočka, bezpochyby bych v tuto chvíli předla. Při třetí sérii pak krouží razítky po různých místech těla.

Následuje otočení na druhou stranu, malý rituál s ručníkem a Kamilova snaha neodhalit z mého těla ani o kousek víc, než je nutné. Masáž sice není úplně vhodná pro stydlivky, podobná opatrnost ale jistě těm stydlivějším pomůže a je značkou profesionála. Zcela se oddávám příjemným dotykům Kamilových prstů a nakonec dokonce zavřu oči, abych si je mohla vychutnávat nerušeně.

Proto ve chvíli, kdy mě uchopí za ruku, předpokládám, že zkouší, jestli jsem vzhůru. On se ale pouze pouští do masírování mé paže spolu s dlaněmi a prsty. Něco podobného následuje i s nohama a pak už nastává okamžik, který jsem doufala, že ještě chvíli nenastane: masáž je u konce. Masér je evidentně zvyklý na to, že se z jeho stolu lidem nikam moc nechce, a tak opouští místnost a dává mi pár minut na sebrání se. Celou místností se line kořeněná vůně razítek a oleje a mně se odchází nelehce.

Vířivá lázeň - Pure Spa hotelu Le Palais

Luxus jako nevšední čas

Tím ale moje návštěva lázní ještě zdaleka nekončí. Masér mě odvede do místnosti určené k relaxaci, kde mi připraví čaj podle mého výběru a kde mě nechá odpočívat a celý zážitek v klidu vstřebat. Asi deset minut odpočívám, pak mi ale moje zvědavost nedá a vydávám se na průzkum zbytku lázní.

Slečna na recepci mi sdělí, že po masáži můžu bezplatně využít třeba whirlpool nebo saunu, abych dovedla svůj odpočinek a uvolnění ještě dál. Chvíli nad tím uvažuji a pak, vědoma si toho, že už na sobě stejně mám plavky, se vydávám užívat si luxusu. Oproti běžným wellnessům se toto místo liší nejen svým krásným vzhledem, ale i občerstvením na každém rohu, ať již jde o ovocné šťávy nebo zelená jablka, která jsou hostům k dispozici. Následující hodinu hýčkám své tělo v sauně a whirlpoolu a pak se vydávám zpět do šaten.

Ani ve sprchách nemusíte pochybovat o tom, že se jedná o lepší podnik: k dispozici jsou tu zásobníky s mýdlem, šamponem i kondicionérem prestižní francouzské firmy s přírodní kosmetikou. Je tu také váha, ale já se rozhodnu si raději nekazit den tíhou svého těla, ale soustředit se nadále na jeho lehkost, kterou od masáže pociťuji. Vycházím ven a nevadí mi ani, že prší, protože mám pocit, jako bych se nad kalužemi vznášela.

Návštěva luxusních lázní není nic, co by si většina z nás mohla dovolit pravidelně (členství ve wellnessu stojí několik desítek tisíc ročně), ale za zážitek to podle mého názoru stojí.

Masáž nebo peeling tu sice stojí více než u běžného maséra, k tomu ale připočtěte pocit exkluzivity, péči a následný wellness a vyjdou vám nevšední chvíle, jimiž si uděláte radost a zbavíte se stresu za pár hodin.

Relaxace - Pure Spa hotelu Le Palais

Luxusní masáže

FRUIT AND SPICE: masážní razítka s ovocem a kořením. Cena 3 900 Kč/60min.
PURE HERBAL: masážní razítka s bylinkami, kořeny a květinami na obličej. Cena 2 900 Kč/60min.
BUSINESS BREAK: masáž, která podporuje prokrvení pokožky hlavy, uvolňuje krční svaly a blokády na zadní straně hlavy. Díky stimulaci hlavních akupresurních bodů byste měli pocítit okamžitou úlevu, celkovou relaxaci a nový příliv energie. Cena 1 300 Kč/30 min.
PURE SPA FOOT EXPERIENCE: teplé ručníky, revitalizující kameny, exotické krémy a oleje spolu se speciální masážní technikou pohýčkají unavené nohy 1 300 Kč/30 min.
ST BARTH SENSATION: tento uvolňující tělový zábal dodá vaší pokožce vláčnost a je zážitkem pro všechny smysly. Můžete si vybrat svou vůni mezi čistou vanilkou, jemnou lilií nebo karibskou orchidejí tiaré. Po nanesení hedvábné krémové masky následuje uvolňující masáž. Cena 2 900 Kč/60 min.
EXCLUSIVE “FREE FLOATING” IN THE SOFTPACK SYSTEM: Floating nové generace – na celé tělo jsou naneseny esence a je zabaleno do soft pack fólie – nastává pocit beztíže a pohupování. Můžete si zvolit mezi Relaxing, Vitalizing, Detox a Lifting programem.
Cena 2 200 Kč/45 min.
PURE SPA COUPLE TREATMENT EXPERIENCE: společná relaxace v páru. Nejdříve uvolňující tělový peeling z čerstvé papáji, přírodního jogurtu, mořského písku a kokosového oleje. Po peelingové masáži bude vaše pokožka sametově hladká a připravená přijmout veškeré výživné látky z následujícího tělového zábalu s hýčkající relaxační masáží. Tento balíček také obsahuje exkluzivní dárek Ligne St. Barth.
Cena pro pár 10 200 Kč/120 min. (čistý čas procedur, přestávka na osprchování mezi jednotlivými procedurami není zahrnuta).

Autor: pro iDNES.cz
Nejčtenější

ilustrační snímek
Když domek vyhořel, děti musely do ústavu. Pomozme jim k návratu domů

Děti, které vyrůstaly v rodinném prostředí, mají mnohem větší šanci na úspěch v životě a na vlastní spokojenou rodinu než ty, které vyrostly v ústavu. Pomozte...  celý článek

Lake Bellová
Lake Bellová: Děti vychovávám tak, aby si vážily starých lidí

Herečka Lake Bellová (38) denně naráží na to, že si dnešní mládež neváží starších lidí. Své děti tak vede k tomu, aby ke starším lidem měly úctu. A hlavně po...  celý článek

Magazín Vogue je ikonou mezi dámskými magazíny.
Magazín Vogue udává trendy už 125 let. Nyní ho ohrožují sociální sítě

Magazín plný luxusu, který si zamilovaly ženy po celém světě, odstartoval kariéru mnoha topmodelek a návrhářů. A přestože je Vogue stále prestižní titul, ubývá...  celý článek

Mozková mrtvice - ilustrační fotografie
Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte?

Na mozku jsme závislí. To on rozhodne, zda si přečtete tento článek a napijete se u toho kávy. Vše probíhá automaticky. Ovšem jen do chvíle, než mozkovou tepnu...  celý článek

Neuroložka prof. MUDr. Marcela Lippertová-Grünerová, ph. D. působila celou řadu...
Neuroložka: Mozkové buňky umí spáchat sebevraždu, ale to my nechceme

„Mozkové buňky mohou spáchat sebevraždu. Mají jakýsi,červený knoflík’, který buď stisknou, nebo ne. My se je snažíme přesvědčit, aby ho nemačkaly, protože je...  celý článek

Další z rubriky

Suvenýr v podobě kosmetiky může být hezkou vzpomínka na prázdniny.
Kosmetické dárky od moře: růžová voda z Bulharska, levandule z Francie

Z dovolené si nemusíte vozit jen magnet na ledničku, tričko s Eiffelovkou nebo náhrdelník z mušlí. Každodenní vzpomínkou na výlet může být klidně i parfém,...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Žádná dovolená v dohledu? Odpočatý vzhled můžete mít i bez ní

Polehávání na pláži nebo výlety do přírody udělají svoje. Nic nám nevykouzlí tak odpočatý vzhled a rozjasněnou pleť jako pár dnů až týdnů volna. Jenže co když...  celý článek

Světlé odstíny vlasů jsou pro léto nejvhodnější.
Pět tipů, jak si v létě udržet zářivou barvu, aniž by vaše vlasy trpěly

Sluníčko i chlór dává vlasům zabrat. Nezřídka dokonce mění jejich barvu. Vyplatí se proto dopřávat kadeřím pravidelnou péči pomocí speciální kosmetiky.   celý článek

Další nabídka

Arome.cz

Na unavenou pleť i zvýraznění tváře. Rozjasňovač umí zázraky
Na unavenou pleť i zvýraznění tváře. Rozjasňovač umí zázraky

Pořídit je můžete v pudru, tubě i v peru a pokud víte, jak je správně nanášet, dokáží vaši tvář opravdu zkrásnět. Přesto... celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.