Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Milenka, kvůli níž muž boří mosty: hraje pohodářku a je připravená

  4:02aktualizováno  4:02
Že mají muži sníženou imunitu vůči pěkným ženám, to je poznatek starý jako lidstvo samo. Snadno se nechají okouzlit a nastanou-li příznivé okolnosti, i svést. Tím to většinou končí, ale někdy i začíná. To když se dotyčný muž kvůli milence rozvede.
Ideální milenka: usměvavá a vždy připravená...

Ideální milenka: usměvavá a vždy připravená... | foto: Profimedia.cz

Čím úspěšnější, bohatší a slavnější muž, tím větším lákadlům je vystaven. Získat muže pro ONS (One Night Stand, dobrodružství na jednu noc) není žádný kumšt, stejně jako stát se jeho milenkou na hezké chvilky. Většina milostných afér ovšem časem zhasne a skončí porážkou milenky, která čekáním na milencův rozvod ztratila nejlepší léta svého života. Chytré ženy vědí, že většina mužů si chce jen užívat, a s jejich rozvodem nijak nekalkulují.

"Jsem si jista, že takhle funguje 99 procent mužů. Ze všeho nejradši totiž mají rádi domácí pohodlíčko, navařeno, vypráno, prostě svoje jistoty," říká padesátiletá Michala, která si na mužský obdiv potrpí a prožila hodně románků.

Úspěšné štiky v cizích vodách

„Jsem milenka.“ „A já manželka.“

Zkušenosti žen, které se ocitly v jedné či druhé situaci, najdete v diskuzi Jsem milenka ženatého muže.

Milenky, jimž se "povedlo" milence rozvést a svůj vztah s ním zlegalizovat, představují v porovnání s druhou skupinou jev spíš výjimečný, ale přece jenom existují. Nahlédneme-li do světa celebrit, kde se to aférami a milostnými úklady jen hemží, můžeme jmenovat například Johna Lennona a Yoko Ono, jimž se stala osudnou spolupráce na natáčení alba Two Virgins v roce 1968. Jedna společně strávená noc se protáhla až do tragické smrti Johna Lennona v roce 1980.

Ani Angelina Jolie a Brad Pitt to zpočátku neměli jednoduché, neboť Pitt byl tehdy ještě ženatý s herečkou Jennifer Anistonovou. Podobně jako výše zmíněnou dvojici svedla i je dohromady práce, v tomto případě natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith. Až do Pittova rozvodu v roce 2005 svou lásku drželi v tajnosti, přestože spekulace o ní prosakovaly již dávno. Na rozdíl od mnoha jiných hvězd dnes žijí poklidným rodinným životem a kromě tří společných dětí vychovávají ještě tři adoptované.

Yoko Ono na cenách Grammy

Yoko Ono na cenách Grammy

Angelina Jolie

Angelina Jolie

Camilla Parkerová Bowlesová

Camilla Parkerová Bowlesová

Jedním z nejslavnějších párů, který si právo na štěstí musel "vyčekat" a vybojovat, je princ Charles a Camilla Parker Bowlesová. K aféře s Camillou se Charles přiznal až po rozvodu s Dianou a dva roky po Dianině tragické smrti (1997) svůj vztah ke Camille zveřejnil, což vyvolalo silné emoce. Mnozí kroutili hlavou, jak je možné, že téhle ženě, ještě k tomu starší, dal princ přednost před Dianou, všemi zbožňovanou kráskou s očima laně. Ale Charles zřejmě věděl proč a o šest let později, v roce 2005, si Camillu vzal. Svým postojem dal na frak konvencím a profláknutým klišé. Ne všichni se při volbě partnerky řídí povrchními hodnotami, na hlavním trendu to sice nic nemění, ale výjimky existují i zde a jsou osvěžující.

I u nás najdeme několik případů až do "zdárného konce" dotažených milostných afér. Jiří Paroubek se rozvedl a vzal si tlumočnici Petru, Mirek Topolánek svou stranickou kolegyni z ODS Lucii Talmanovou. Tyto svazky česká tolerantní veřejnost vstřebala relativně snadno a rychle. Zato když si Petr Nečas vzal Janu Nagyovou, byla to vzhledem k celému pozadí taková bomba, že ani legalizace vztahu sílu detonace nezmírnila.

Petra Paroubková navštívila soudní jednání s Davidem Rathem
Lucie Talmanová
U Obvodního soudu pro Prahu 1 pokračovalo projednávání kauzy zveřejnění odměn...

Petra Paroubková, Lucie Talmanová a Jana Nečasová

Usměvavá a připravená blond Maří Magdalena

Vyvstává otázka: co musí mít žena, aby se jí "podařilo" rozvést ženatého muže?

Jak vypadá osudová femme fatale, která muže nejen svede, ale v brzké době také přiměje tomu, aby se vyvázal z původního vztahu a vzal si ji? Je hezčí, ženštější nebo diplomatičtější? Disponuje něčím, co těm ostatním, někdy dokonce mnoha jejím předchůdkyním, chybělo?

Jistý "recept" na to má pětapádesátiletá Gábina. "Po smrti manžela jsem měla několik ženatých milenců, jednou dokonce několik najednou. Zajímavé bylo sledovat jejich tokání, jakmile vypozorovali, že s nimi nemám žádné vážné úmysly. Říkala jsem jim: 'Tak šup, šup, tvůj čas vypršel, hybaj k manželce, čeká s večeří!' To je ohromilo a najednou se chtěli vázat oni. Kontrolovali mě, žárlili a začínali mluvit o rozvodu." Na to však Gábina nedbala. Časem si našla jiného, rozvedeného, a je mu věrná.

Takovou ženu obecně popisuje psycholožka, která si nepřála být jmenována. "Znám několik žen ve věku od 30 do 45 let, jimž se "povedlo" rozbít manželství a za milence se provdat. Shodou okolností jsou to všechno Jany, mají dlouhé blond vlasy a typově připomínají Maří Magdalénu. Jejich umění spočívalo v tom, že chlapa uměly, poněkud vulgárně vyjádřeno, ´popadnout za koule´. Tím ho zmákly a pak už nemusely nijak tlačit na pilu. Stačilo, že byly vždy naladěné, usměvavé a připravené..."

Stejně se možná chovala i Tamara, sedmadvacetiletá sekretářka ženatého manažera jednoho koncernu. Do roka se kvůli ní rozvedl, přestože měl s manželkou dvě děti. Slečnu si vzal, ačkoli nebyla žádný plavovlasý andílek a nevyznačovala se ani zvláštní atraktivitou. Dodnes spolu žijí, vypadají spokojeně a mají malé dítě.

Typický úlovek: 40 let, finančně zajištěn

O autorce

Libuše Konopová se věnuje poradenství v oblasti seznamování a partnerských vztahů. Můžete se jí zeptat v její poradně.

Libuše Konopová

V samotné kráse to rozhodně nevězí, je zapotřebí, aby do sebe všechno zapadlo. Důležitá je i uměřenost. Kdo míří příliš vysoko, může na to doplatit. Kvůli sexsymbolu Ameriky 60. let, slavné Marilyn Monroe, se sice rozvedl dramatik Arthur Miller, na odtržení amerického prezidenta Johna F. Kennedyho od noblesní Jackie však herečce síly nestačily. Mohla mít krásný život, místo toho o něj přišla.

Nezbytným předpokladem "úspěchu" je i být "ve správný čas na správném místě".

Seznámí-li se ženáč s dotyčnou ženou v době, kdy je již znuděn nebo dokonce znechucen svým mnohaletým manželstvím, hraje jí to do karet, zkrátka má lepší výchozí pozici.

Právnička Jitka Němcová, specialistka mimo jiné i na rozvody, popisuje "typického" klienta, který přichází se žádostí o rozvod, asi takto: "Věk kolem 40, většinou pohledný a finančně je na tom velice dobře. Manželka mu takříkajíc splývá s nábytkem. Kdysi to třeba byla pěkná dvacítka, ale časem se z ní stala loutka bez vlastních ambicí. Nikdy nepracovala a ani v budoucnosti pracovat nehodlá, den ubíjí klábosením s kamarádkami nebo nakupováním. Není divu, že tohoto pána uhnala mladší, krásnější a neokoukaná."

Sen každého muže představuje žena, která se na nic neptá, nic neřeší, je nekonečně ženská. V ideálním případě také osobnostně zralá a nezávislá. Ale ani tyto atributy před rizikem opuštění nechrání, jak dokazují případy těch, kteří doma tohle všechno měli, přesto se nechali zlanařit jinam a opustili své do té doby dobře fungující rodiny.

Autor: pro iDNES.cz
Nejčtenější

Není radno podceňovat obsah vaší kabelky. Může vás zachránit před spálením nebo...
Deset věcí, které by nám v létě neměly chybět v kabelce

Dámská kabelka je jako truhlice s pokladem. Vejde se do ní tolik věcí, že se občas nestačíme divit. Vedle nezbytností, jako jsou peněženka či klíče, by v ní...  celý článek

Zuzana Hejnová
Na první dítě nechci čekat do čtyřiceti, říká Zuzana Hejnová

Ve svých třiceti letech má před sebou srpnové mistrovství světa v Londýně, příští rok by ještě chtěla zkusit mistrovství Evropy, dál už se ve své kariéře moc...  celý článek

(Ilustrační snímek)
UKÁZKA Z KNIHY: Ženy by teď měly muže podržet, tvrdí psycholog Zimbardo

„Na rozdíl od žen a jejich emancipačních hnutí se muži nikdy nezformovali, aby zaktualizovali svou roli ve společnosti,“ píše psycholog Philip Zimbardo ve své...  celý článek

Exotické smoothie s mangem a marakujou
Takhle chutná léto nejlépe. Ve sklenici a třeba s troškou alkoholu

V tuto roční dobu si ovoce užívá i ten nejzapálenější fanoušek pečínky. Je všude kolem, někdy – třeba na zahradě – stačí jen natáhnout ruku a hodovat. Občas...  celý článek

ilustrační snímek
Poradna: Syn po nás chce peníze na školu. Já jsem pro a manžel proti

Nemůžeme se s manželem dohodnout, jestli máme nebo nemáme přispět našemu osmnáctiletému synovi na jeho program. Já jsem pro, manžel je proti. Čtenářka Jitka...  celý článek

Další z rubriky

(Ilustrační snímek)
Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár let po jeho smrti jsem si začala se ženatým mužem. Více než dvacet let jsem...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Příběh Karly: Moje máma je alkoholička, už jí pomáhat nezvládám

Máma pije už patnáct let. Zpočátku to měla celkem pod kontrolou, poslední dva roky nad ní metla lidstva vítězí. Jsem to bohužel vždycky já, kdo se jí snaží...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Na ulici je poznáte stěží, 7 typů singles: od mamánků po samožery

Nezadaného muže s jistotou na ulici nepoznáte. Špinavé boty mohou mít nejrůznější důvody, stejně tak zmačkané oblečení. Ačkoliv to už by mohlo být...  celý článek

Další nabídka

arome.cz

Nejsem přirozená blondýna a nestydím se za to
Nejsem přirozená blondýna a nestydím se za to

Blonďaté vlasy symbolizují jemný ženský půvab a smyslnost zároveň. Pokud nejste blondýna od přírody, i tak můžete získat plavý odstín vlasů. Jen na to jděte spr... celý článek

Děsivá nabídka módních řetězců
Děsivá nabídka módních řetězců

Kde najdete to nejhorší?

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.