Ona
Probuzení po probdělé a propité noci bývá po třicítce většinou krušným zážitkem.

Probuzení po probdělé a propité noci bývá po třicítce většinou krušným zážitkem. | foto: Profimedia.cz

Kocovina je po třicítce horší

  • 46
Každý třicátník si povzdechne, jak snadné bylo ve dvaceti propít celou noc a druhý den bez kocoviny pracovat. Britští odborníci teď tvrdí, že s věkem se kocovina zhoršuje, protože většina z nás má špatnou fyzickou kondici, nedostatek svaloviny a nadbytek tuků.

Čím tělo více stárne, tím má větší tendenci nabírat tukové zásoby a naopak hůře udržuje množství svalové hmoty. Jedinci, kteří se navíc minimálně pohybují na tom pak bývají nejhůře. A všechny tyto faktory dohromady násobí negativní účinky alkoholu na organismus. Takže probuzení po probdělé a propité noci bývá po třicítce většinou krušným zážitkem.

„Jak člověk stárne, v jeho těle je stále méně vody a více tuku, takže alkohol je v jeho krevním řečišti déle, což vysvětluje fakt, proč lidé mnohdy zažívají neblahý vliv popíjení častěji, než tomu bylo, když byli mladší,“ sdělil mluvčí společnosti Alcohol Concern britskému listu The Sun.

„Často slyšíme lidi říkat, že se cítí po pijatyce mnohem hůře, jak stárnou. Když člověk stárne, tělo už se nedokáže tak dobře s alkoholem vypořádat. Abyste se během noci udrželi v limitu, možná byste si míru alkoholu měli předem stanovit s přáteli a střídat jeden alkoholický nápoj vždy nějakým nealkoholickým nebo popíjení přerušovat jinými aktivitami,“ doporučuje britská lékařka Sarah Jarvisová. Podle ní je také důležitá prevence, tedy pití dostatečného množství vody během dne a pravidelné cvičení.