Kde se bere tajemná energie pyramid

Vše se bojí času, jen čas se bojí pyramid. Faraonův nápis v jedné z monumentálních egyptských staveb vystihuje to, čím fascinují po tisíciletí. Ve 30. letech minulého století našel francouzský badatel Bovis v nitru Cheopsovy pyramidy kočku. Byla mrtvá, ale nezetlela.

Zbyla z ní dokonalá mumie. Nález vědce přiměl k řadě experimentů, kterými ověřil, že vnitřní prostor pyramid je skutečně nabit energií, která dokáže například konzervovat potraviny, urychlit klíčení semen nebo zlepšit zrání dřeva.

Američtí badatelé Bill Schull a Ed Pettit přišli před čtyřiceti lety s experimenty, které prováděli v dokonalých proporčních kopiích Cheopsovy pyramidy. Zabývali se zejména mozkovou aktivitou lidí umístěných do pyramidy, která se skutečně měnila.

Jejich experimenty kromě toho potvrdily, že lidem v pyramidě rychleji mizí modřiny a lépe se hojí rány a popáleniny. V oblasti pyramidologie neboli využití energetického potenciálu pyramid se jako drahokam blyští jméno českého badatele Karla Drbala. Tento muž začátkem 50. let minulého století patentoval broušení žiletek v malé pyramidě.

Byliny z pyramidy
Energie pyramid se dnes využívá po celém světě. Znalec alternativní medicíny Jiří Janča a nezávisle na něm bylinář Pavel Váňa odzkoušeli, že byliny sušené v pyramidě vydrží déle a že se v nich koncentruje vyšší obsah účinných látek.

Podle nich je nejúčinnější zóna v jedné třetině výšky pyramidy. Zajímavé jsou také zkušenosti akupunkturistů, kteří v malých domácích pyramidách sterilizují jehly, nebo venkovanů zabývajících se v Německu a Rakousku zemědělstvím, kteří používají pyramidálně "zpracovaného" osiva a krmiva.

Vědci, pokud energii pyramid neodmítají, připisují tyto zvláštní efekty buď změně ionizace uvnitř pyramidy, nebo průběhu elektromagnetických siločar.