VIDEO: Masáž pro těhotné prospívá pokožce i zádům. Jen pozor na chodidla

  • 9
Masáž přímo na míru má něco do sebe – je ještě o něco luxusnější než ta „obyčejná“. Čím dál víc salonů proto nabízí specializované druhy masáží, třeba tu pro těhotné ženy. Nastávající maminky díky ní můžou lépe bojovat proti striím, oteklým nohám, bolestem svalů i páteře.

Proč ji vyzkoušet

Masáž se typicky zaměřuje hlavně na břicho – má blahodárné účinky na pokožku, která je v těhotenství zvlášť namáhaná a působí také jako prevence proti striím. „Terapeutky se ale zaměřují i na trapézy, ztuhlé svaly na zádech, krční páteř, která nastávající maminky často bolí, a nohy, které otékají,“ popisuje Tereza Patraulea, manažerka masážního salonu Planet Zen.

Jak masáž probíhá

Klientka leží na zádech nebo na boku; o její pohodlí se starají speciální polštáře. Masérka se věnuje nejprve oblasti břicha, pak pokračuje krkem a zády, nakonec promasíruje nohy. Masáž trvá hodinu, někdy hodinu a půl, a používá se při ní hypoalergenní kokosový olej, který má podle Terezy Patreuley výrazné hydratační účinky. Navíc pomáhá vyhlazovat případné jizvičky a strie.

Těhotenská masáž

Kolik stojí
500 – 1 500 korun

Jak dlouho trvá
60 - 90 minut, někde i méně

Jak často chodit
Minimálně jednou za měsíc

Na co si dát pozor

Při těhotenské masáži by se terapeut nikdy neměl věnovat ploskám nohou. Reflexní body na nich jsou totiž velmi citlivé a jejich stiskem by dokonce mohlo dojít k předčasnému porodu či potratu, vysvětluje expertka.

Důležité je neobjednávat se na masáž do ukončení prvního trimestru, pak už si ji při normálním průběhu těhotenství můžete dopřávat klidně až do samotného porodu. Případná rizika je vhodné probrat s gynekologem.

,