Rozjasňující produkty ještě stále podceňujeme, naší pleti ale udělají skvělou...

Rozjasňující produkty ještě stále podceňujeme, naší pleti ale udělají skvělou službu. | foto: Profimedia.cz

Vyzmizíkujte únavu. Rozjasňující pero prozáří pleť během pár vteřin

  • 9
Mnoho z nás odmítá vyjít ze dveří bytu bez řasenky, někdo za svou druhou kůži považuje BB krém a někdo se cítí nahý bez tvářenky. Češky své kosmetické produkty milují - ale rozjasňující pero je proti nim tak trochu outsider. Přitom s celkovým výrazem dokáže divy.

Připomíná sice tekutý korektor, ale jeho úloha je trochu jiná: "Není určené ke krytí, ale k rozjasnění tmavých partií," vysvětluje Lloyd Simmons, kreativní ředitel divize Make-up společnosti Yves Saint Laurent. Právě tato firma přišla v roce 1992 s prvním rozjasňovačem tohoto typu.

Časem s kouzelnými "zmizíky" přišly i další značky. Rozjasňující pera najdete ve všech myslitelných variantách, cenových relacích i barvách; přísahají na ně celebrity od Victorie Beckhamové po Naomi Campbellovou. Ani vizážisté na ně nedají dopustit, vědí, že dobře zvolený odstín dokáže pleť rozzářit, omladit a zbavit unaveného, zašedlého vzhledu.

Který rozjasňovač vybrat?

Podívejte se na Arome.cz a najděte ideální rozjasňovač. Seznam kosmetiky a recenze uživatelů vám usnadní výběr.

Trik je v kombinaci jemných pigmentů a částeček, které odrážejí světlo. Záře tak v podstatě vychází přímo z pleti, vysvětluje Lloyd Simmons. A právě toho můžeme využít ve svůj prospěch – ať už vyrážíme na důležitou akci nebo se na nás během dne začne podepisovat únava po nedospané noci.

Stejně jako u podkladové báze či korektoru tady platí, že výběr nevhodného odstínu může napáchat víc škody než užitku. Před nákupem si všímejte nejen toho, jak světlá či tmavá je vaše pokožka, ale i jejího podtónu: je-li studený, budete potřebovat přípravek s růžovým nádechem; je-li teplý, hledejte produkt zbarvený do béžova či žluta.

Kam ještě patří rozjasňovač

  • kolem nosu jako korekci popraskaných žilek
  • kolem celých rtů místo konturky
  • na víčka jako podklad pod oční stíny
  • na tváře místo bronzeru (použijte tmavší odstín)
  • kolem nehtů na jejich zvýraznění
  • do dekoltu na prohloubení křivek

Možností, jak a kam rozjasňovač nanést, je spousta. "Nejdůležitejší je ovšem postupovat jemně a precizně," upozorňuje Lloyd Simmons. Nanášejte raději po drobných kapkách než ve velkých plochách. Přípravek má většinou záměrně lehkou konzistenci, ale není ho nutné vrstvit - není to make-up. Rozetřít ho pak můžete pomocí štětečku nebo i prsty.

"Naneste ho pod oči, zakryjí se tmavé kruhy," radí vizážista Tomáš Moučka z pražského Make-Up Institute. "Pro rozjasnění pak můžete trochu nanést na vrcholky tváří, na hranu nosu, nad horní konturu rtů, do středu čela nebo na bradu." Zvýrazníte tak rysy a zároveň projasníte tvář; efekt je okamžitý. "Skvělý trik je také nanést trochu rozjasňovače pod obočí, hezky ho to nadzvedne," dodává vizážista.