Diskuze

Jsou Češi s hygienou na štíru? A jak často se myjí cizinci? Zeptali jsme se

Pokud by šlo čistě o zdraví a tělesný pach nehrál žádnou roli, ideální by podle lékařů byla jedna, maximálně dvě sprchy za týden. Podle nich totiž mytím zbavujeme kůži přirozeného mazu, navíc můžeme narušit populaci bakterií, která na ní žije a která podporuje náš imunitní systém.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jdete vsichni do haje. Ja jsem chodil do potoka pro vodu na piti, kdyz prselo voda byla hneda, necistoty se nechaly usadit a jelo se dal a jsem tu zaplat Pan Buh stale:-).R^!!

0 0
možnosti

"Strašidla?? Ale jděte...

žiju tu 300 leta a žádné jsem nikdy neviděl"

(Slunce, Seno a jahody)

0 0
možnosti

Pro info:

"Příklady specifické spotřeby vody [v litrech vody na osobu a den]

USA 300

Vyspělé západoevropské země 150 - 200

Česká republika 120

Země třetího světa 10

Hygienické minimum deklarované Světovou zdravotnickou organizací 100"

http://www.ondeo.cz/cs/co-chcete-vedet-o-vode/informace-spotrebitelum-vody/spotreba-vody

"Průměrná denní spotřeba vody na osobu v roce 2015 byla v Praze 106 litrů (v ostatních regionech ČR je spotřeba vody na osobu a den nižší)."

http://www.pvk.cz/vse-o-vode/pitna-voda/spotreba-vody/

2 0
možnosti

Spotreba vody v US je tak vysoka, protoze deticky v Harlemu, NYC maji v lete pustene hydranty a tam se veseli.

0 0
možnosti

Když lidi smrdí tak je to spíše oblečením (tzn. opakovaně nošené propocené oblečení).

11 0
možnosti

K tomuto se přikláním, lidem smrdí spíš málo měněné oblečení, než oni samotní. Moc nechápu, proč se lidé nepřevlékají.

8 0
možnosti
Foto

Je to relativní. Pot ze stresu je kyselý a zapáchá prakticky ihned. Po sportu naopak vylučujete hlavně vodu a soli. Takový pot je cítit až když se rozkládá působením všudypřítomných bakterií, tj. např. dalším zpocením v již propoceném tričku.

Pokud zpocený nejsem, není problém obden sprcha. Pokožka je v lepším stavu a cítím se lépe. Ve stresu ale již po pár hodinách hledám sprchu. A po sportu zase kvůli pohodlí. Nelepit se je základ. :-)

8 0
možnosti
Foto

Taky si v práci po náročném jednání připadám, že smrdím.

3 0
možnosti

Tak ja osobne si davam sprchu 2x denne a 2x denne si cistim zuby, vcetne pouzuti mezizubiho kartacku a nite.. deodorant pouzivam standartne a nez vyjdu z domu, tak sanozrejme pouziji i parfem nebo nejakou edt. Popravde sem si nevsiml, ze by to v cechach v dopravnich prostredcich bylo horsi, nez kde jinde.. spis si vsimam, jak zrovna nevoni cizinci a konkretne cernosi.. neni to rasismus, je to pyzmo... a to co rekl clovek z brazilie? Keca.. mozna v nejakych lidnetejsich mestech.. jinak jsou radi, ze jim tam vubec tece voda.. a ja osobne sem si nevsiml, ze by v cine melo spousty deti zkazene zuby.. jo byl sem jen v Hong Kongu a Shenzhenu, ale nevsiml sem si, ze by meli chrup v katastrofalnim stavu..

0 0
možnosti

Ho Či Minovo město je ve Vietnamu, ne v Číně.

2 0
možnosti

Osprchovat se denně, klidně bez sprchových gelů a hlavně prát a měnit oblečení, to je snad proboha normální. Nevím, ale u nás by do špinavých, spocených hadrů nikdo nevlezl. Ale je pravda, že pračka a sušička se u nás točí skoro nonstop;-D;-D. Lehoučký parfém taky nic nezkazí.

6 0
možnosti

bez deodorantu, bez sprchoveho gelu a bez umytych vlasu kazdy den samponem a kondicionerem jsem podle clanku asi exemplarni prase. necht, jejich pojeti hygieny a vztah k ekologii je diametralne jiny nez muj.

1 3
možnosti

Ale článek toto snad nepodsouvá (max. v titulku, který je úděsný -- ale zase asi "obchodně" zdařilý, když tolik lidí přiměl k diskusi).

Každý jsme jiný, někdo si myje vlasy denně, protože se pak cítí příjemněji, někomu stačí umýt si je jednou týdně; někdo používá deodorant běžně (protože ví, že jinak je cítit), někdo jen výjimečně, třeba v horku. A tak dále...

Víte, poznala jsem pár lidí, kteří ze zásady žádné deodoranty nepoužívali, přestože jejich pot měl velmi agresivní odér, protože na sebe přece nebudou stříkat "chemická svinstva". Neměli problémy s hygienou, to vůbec ne, ale jejich pach byl tak čpavý, že od nich ostatní ustupovali o dva kroky. A toto nechápu. Ten člověk "zvenčí" to nakonec zvládne, prostě o ty dva kroky ustoupí; ale udivuje mě, že si toho ti lidé nevšimnou, příp. že vědí, že ostatním páchnou -- a tím zbytečně přicházejí o přátelské vztahy.

4 0
možnosti

Vše je o zvyku. Není to sice v souladu s politikou korektnosti, ale je prostě faktem, že běloch smrdí černochovi a naopak. Prostě ten nezvyk na jiný druh pachu /jiná rasa/, ten člověka přirozeně dráždí. No a pak je také mnohem důležitější životní prostředí, to co dýcháte. Je známo, že po běhání v lese člověk daleko méně zapíchá, než po běhu ve městě. Lidé na venkově, kteří jsou vyfoukaní větrem a občas normálně zmoknou, ti také smrdí mnohem méně než pražané ;-)

0 0
možnosti

Tedy... Vy to ale berete "hopem". Nemůžu říct, že by mi černoši paušálně smrděli.

Ale někteří lidé mi smrdí, to je fakt. Jenže některým jiným zas tito lidé možná voní, co já vím. Fakt to takhle mám od dětství -- někteří spolužáci mi páchli (a vůbec to nebylo tím, že by byli nečistotní), nechtěla jsem vedle nich sedět, půjčovat jim pastelky... nebo mi páchl celý jejich byt, když jsem tam přišla na návštěvu; taky mi vadilo držet se s některými za ruku, protože měli "mokré dlaně". Ale zase jsem to nikdy nedávala najevo, chtěla jsem být zdvořilá. Možné také je, že zase pro změnu někomu smrdím i já...

A co je zajímavé: Všimněte si, že když maličkým dětem něco vadí, tak často říkají, že jim to "smrdí". Říká se, že čich je "primární" smysl. Patrně na tom něco bude.

0 0
možnosti

I17v63a28n 34M26i79n29á77ř

7. 7. 2016 14:23

Do začátků šedesátých let bylo zcela běžné, že se lidé koupali 1x týdně - v sobotu odpoledne. Pokud člověk navštívil menší města v tuto dobu, bývala doslova liduprázdná. Všichni se .. koupali ! Souviselo to ovšem s tím, že sobota byla ještě pracovním dnem. Ve větších městech, nebo tam kde byl zaveden plyn, byla situace o něco lepší, ale rozhodně ne optimální. Nevýkonné "Karmy" nebyly schopné ohřát plnou vanu horké vody a tak se chybějící zbytek, stejně musel ohřívat v hrncích na plotně - stejně jako na venkově. Přesto se většinou každý myl ráno do půl těla studenou vodou, aniž by zapomínal na spodní partie. Pravidelné bývalo také mytí nohou v lavoru. Dokonce jim byla možná věnována větší péče, než při současném sprchování !

6 0
možnosti

Ono je konečně celkem jedno, jestli se člověk celý umyje žínkou nad lavorem, nebo zda se osprchuje, případně vykoupe. Hlavně, když se postará o svou čistotu.

7 0
možnosti

Nejvíc smrdí lidé, kteří jsou v psychické nepohodě. Když se někdo hodně potí jen v podpaždí (a třeba celý den sedí v klimatizované kanceláři), asi není důvod, aby se několikrát denně celý sprchoval. Různé partie těla lze umývat separovaně. Moje babička snad sprchu ani neznala, ale přesto byla naprosto čistotná a vystačila si s plechovým lavorem a většinou se studenou vodou. V četnosti sprchování to opravdu není. Nejhorší je, když jsou lidé trvale ve stresu (což Češi bohužel z velké části jsou, ačkoli se to snaží zakrývat). Mně osobně snad ale ještě víc než několik hodin nesprchovaný člověk vadí jedinci (a není jich málo), kteří obtěžují své i dost široké okolí agresivními parfémy. Je však třeba uznat, že v cizině lidé smrdí méně než u nás. Možná je to fakt hlavně tím, že žijí spokojeněji.

7 0
možnosti

Fakt je, že tzv. emoční pot páchne téměř okamžitě; ten, který je způsobený fyzickou námahou nebo horkem, až po delší době.

3 0
možnosti