Ona

Diskuze

Za zničené nohy nemůže genetika, ale špatná obuv. Pomohou vložky i cvičení

Rozhodně nepatřím k lidem, kteří mají nohy zcela v pořádku. Ne že bych o ně nepečovala, ale od narození jsem už nachodila pár kilometrů a ne vždy jsem si obula dobré boty. Nejsem však jediná, protože problémy s chodidly máme skoro všichni. Většinu si přinášíme z dětství.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Autorka článku zřejmě věří v magickou pozitivní moc certifikátů a magickou temnou moc látek, které někdo zařadil do seznamu potravinářských přísad. Ovšem žádný certifikát nezaručí, že náhodně koupená obuv bude správně sedět právě na moji nohu nebo nohu mého dítěte. A naopak, mezi éčky je mnoho zdravých, důležitých a užitečných látek.

6 0
možnosti

... z číny...

0 0
možnosti

Už asi 2 roky hledám nějaké elegantní letní páskové sandály, které by se hodily i k sukni. Marně. :-( Všude to jsou buďto placatý křusky nebo boty na šteklu 5 cm a vyšším. Nic mezi tím. Hlavně, že je to módní, ale že se v tom nedá pořádně chodit, to už asi nikoho nezajímá... :-/

3 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
2 0
možnosti

Některé logické klamy v nadpisech i článcích je evergreen :) Mělo tam být aspoň "nemůže jen", ale "též často špatná obuv", aby to nebylo zavádějící, započítaly se predispozice atd. apod. Nicméně, i když máme nevhodnou predispozici, nevhodnou obuví ji také nepomůžeme. Článek jinak není nutně špatný, až na některé zavádějící závěry.

4 0
možnosti

Fascinuje mě, kolik lidí nechápe základní fakta.

1. noha není uzpůsobená k tomu, aby nosila váhu celého těla (50 - 80 - extrémně třeba 120 kg) na špičce. Prostě není. Trpí kotníky, lýtka, nožní klenba. Umírá přirozený pohyb - jsme elegantní, ale běhat neumíme. O přirozenosti nemůže být ani řeč.

2. člověk není evolučně zvyklý chodit na asfaltu. Dlažbě, betonu, po čem chcete. Lesy, louky, bažiny, hlína, měkká půda. Nějakých pár set let zpevněných cest nás na ten zatracený asfalt úplně nepřipravilo, podle mého.

Takže, chodíme nevhodným stylem po naprosto nevhodném povrchu, který vůbec nepruží. A pořád se budou lidi do zblbnutí štětit, že je to úplně v pohodě a tělu to nic nedělá???

Připomíná mi to psí žrádlo. Byli psi, co se dožili 18 let na naprosto nemožné stravě, nejlevnější konzervy a chleba nevyjímaje... a jsou psi, co se podělají do vrtule téměř po všem.

A páníčkové se mezi sebou rafou, co je teda správně a co není... no co by, každý pes má jiné predispozice a potřebuje jiné krmení, co řešíte.

To, že někteří lidé mají díkybohu zdravé nohy (nebo si je problémy ještě nenašly, heh... moje máma byla do padesáti taky spokojená) opravdu neznamená, že řada dalších vysoké boty prostě ani nenazuje, a cítí každý krok po asfaltu.

Akorát jako vždy, nikdo si to nenapíše na čelo. Jen pak posloucháme, že jsme burani, když nosíme nízké a ideálně i odpružené sportovní boty.

16 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti

Mě by zajímalo, do jaké míry je tenhle názor jen lobby, aby si lidé kupovali drahé boty (a hlavně v případě dětí) a do jaké míry je to pravda... Dřív se boty dědily běžně a nemám pocit, že by lidé trpěli na ploché nohy a skoliozu víc než v současnosti... spíš mi přijde vtipné, jak lidi na jedné straně utrácí tisíce za dětské boty a na straně druhé nechají své bobánky vysedávat hodiny u počítačů... nevím, co má na vývoj dětské páteře větší vliv...

3 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti

Žena si nechává šít boty v Praze od 2000 do 5500 Kč, nejstarší má s opravou 17 let

0 0
možnosti

Snědli byste toto?

E101 vit. B2 E160a ß-karoten E160d lykopen

E161 lutein E251 dusitan E262 diacetát Na

E300 vit.C E 307 α-tokoferol E308 γ-tokoferol

E309 δ-tokoferol E 325 laktát Na E330 kys.citrónová

E375 niacin E440 pektin E 554 fosfáty

E 621 glutamát Na

Tak to je rajče. Nejezte rajčata...

2 4
možnosti

Co blbnete? ;-D ;-DTo jsou akorát vitamíny - béčko, céčko, tokoferol je éčko, niacin B3... lykopen, karoten a lutein jsou přírodní barviva... a většina toho zbytku jsou naprosto přirozené chemické látky - kyselina mléčná, citronová... garantuju vám, že spoustu kyseliny mléčné si vyrábíte v těle... pektin je rostlinná stavební látka... fosfáty a dusitany jsou obyčejné chemické sloučeniny, které jsou všude.

Rány boží, než něco vypustíte z pusy, MYSLETE, a pokud k tomu nemáte základní znalosti, tak radši držte pusu.

PS, co to má propána společného s botami? ;-D

0 3
možnosti

No to je článek....hmm.

Moje maminka strávila hodně času v botách na podpatcích a nohy zničené nemá.

Já mám od narození široká chodidla, tedy v podstatě do lodiček se ani nevejdu = nenosím je....nohy mám i tak zničené. Za vložky do bot jsem utratila tisíce a žádné nepřinesly požadovaný výsledek.

A co těhotenství? Kdy se ženě před porodem "rozvolňují" vazy? To udělá s nožní klenbou opravdu pravé divy Rv A v podstatě s tím nic nenaděláte; můžete mít boty sebelepší! Snad jediný recept je prostě nechodit.

3 3
možnosti

Moje maminka v nich chodila taky a dneska neudělá bezbolestný krok naboso. Buďte ráda a nepovažujte to za obecný standard. Rv

5 1
možnosti

Do 1. pol. 19 století se nepoužívalo šněrování. Většina lidí měla jedny, popř. žádné. Boty se vyspravovaly, dědily... Že nikde nepíšou o té strašlivé epidemii mrzáků se zničenými nohami, zády, žílami... PR článek jak sviňa. Místo certifikované (rozuměj předražené) obuvi je lepší používat zdravý rozum. Platí hlavně pro doktory. Uf.

8 2
možnosti

Právě proto, že neměli žádné boty a chodili po mnohem vice površích : udusana hlida, kameny, tráva, tak měli nohy mnohem pevnější. Měli i jiný pohyb. My chodíme většinu života po betonu, asfaltu a aktivně tak akorát sedime.

3 0
možnosti