Diskuze

Jak přimět dítě k vřelosti a zájmu o druhé? Vědci z Harvardu mají 4 rady

Snažíme se vychovávat děti, aby z nich vyrostly zdravé, hodné, šťastné a úspěšné bytosti. Mnohým rodičům se však zdá, že se jejich snahy o zaměření zájmu dítěte na další osoby míjejí účinkem. Vědci z proslulé harvardské univerzity se proto rozhodli zkoumat, jak mohou rodiče naučit své děti vřelosti a zájmu o druhé.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ale v ČR tyto vědecké rady z Harvardu evidentně neplatí. Může být Českým příkladem případ mladíka Nečesaného nebo žáků SPŠ ani jeden z těchto nebyl běženec ani Rom.

1 0
možnosti

On už se snad Nečesaný přiznal???

0 0
možnosti

Jeden teply znamy me porad otravoval s MBTI testem, az jsem se podvolil a vyslo mi, ze muj zajem o lidi nemusim zbytecne predstirat, ale mohu na ne z vysoka kaslat. Jestli chcete menit druhe, zkuste si najit co to MBTI test je a pak zapremyslejte jestli se nesnazite zbytecne. ;-D

0 2
možnosti

Minus jsou od tech, co bud neumi hladat na google nebo jsou lini si precist CO ten MBTI test je zac.;-D

0 1
možnosti

Zájem o druhé začíná (a vlastně i končí) u obyčejné, avšak stále vzácnější ohleduplnosti... :-( Kde chybí elementární ohledy, nemůžete čekat nic navíc.

8 0
možnosti

Proc radeji nejdou zkoumat vesmir? Zkoumaji lidske vztahy ci co, a pritom k tomu staci trocu rozumu a selskej rozum. Normalni clovek si snad dokaze dat 1 a 1 dohromady.

1 1
možnosti

Výzkumníků je všude až moc! :-/ Ten článek je úplně o něčem jiném...

0 0
možnosti

a je to vubec do zivota dobre?

0 0
možnosti

nebude me dite uspesnejsi jako asocialni psychopat?

1 0
možnosti
Foto

Další názorný důkaz toho, jak věda žalostně tápe ve zkoumání čehokoliv, co není hmota a energie, čili zejména emocí. Je v tom článku něco nového, co by člověk doteď netušil?

6 0
možnosti

V Americe objevili Ameriku...že příklady táhnou a v rodině všechno začíná. Jenže ani výchova plně nepřebije nejhlubší rysy osobnosti (letitá polemika "vrozené x získané") jak je vidět mj.v rodinách s více dětmi. Někdo je prostě víc do jiných a pro jiné a někdo žije vict ve vlastním světě a/nebo s míň lidmi kolem sebe. A myslím si, že jedni nejsou horší než druzí.

Jednou z povinností rodiče je připravit dítě ma život a ten není úplně růžový. Dle mého se přehnaně empatický člověk zaměřený na jiné stane hromosvodem pro emoce jiných, tak trochu blbečkem pro všechny...všechno musí být v rovnováze. IMHO nejdůležitější pravidlo pro mezilidské soužití je zlaté "co nechceš, aby ti dělali jiní, nedělej ty jim" a naopak.

22 1
možnosti

Já bych skoro řekla podle vašeho popisu, že spojujete dohromady dvě věci - introverzi a extraverzi jako jeden pohled, a zájem/nezájem o dění okolo sebe jako druhý. I introvert může mít zájem o dění okolo sebe, jen to nijak neventiluje, nicméně blaho rodiny a přátel mu leží na srdci a ví, co se s nimi děje. Jen oni to nepoznají, protože si to nechává pro sebe. A extrovert zase "projevovat" zájem svou extraverzí, ale ve skutečnosti mu ti lidé na srdci až tak neleží. Nicméně oba dva typy by měly dostávat stejnou výchovu ve smyslu zájmu o své blízkéa a přesně jak píšete, že by všechno mělo být v rovnováze.

9 0
možnosti

J94a45n 69K50o80v82á57č

2. 3. 2016 7:20

A vřelosti se děti naučí nejlépe tím,že vřískají v kavárně a pokud na jejich nevhodné chování upozorním tak mne jejich liberální rodič chce polít vřelou kávou.

8 9
možnosti

Tohle by měl být základ výchovy. Bohužel v mnoha rodinách to tak není a pak to dopadá tragicky...

9 0
možnosti

Strašné je to číslo 4 : 296...tj. jen čtyři rodiče ze 300 vychovávají své dítě tak, že uzná chybu, přijde se omluvit a napravit škodu....je to sice v USA, ale o kolik by to asi bylo lepší tady??? Nechápu, že rodiče místo toho aby dítě zfackovali, že se vloupe do cizího domu, který zdemoluje, se ho ještě zastávají!!!

1 1
možnosti