Diskuze

Poradna: Potřebuje tříleté dítě kolektiv vrstevníků?

Náš syn nedávno oslavil třetí narozeniny a já bych se ráda vrátila na několik dní v týdnu do práce. Chtěla bych si najmout chůvu, ale manžel si myslí, že dítě potřebuje kolektiv vrstevníků. Jaký je váš názor?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti

Podle fota bych tomu psychologovi dítě nesvěřil:-/

0 0
možnosti

J37a34n 76K47r92p97e42c

17. 1. 2016 8:06

3 roky a neumi se zapojit do kolektivu... no...

0 0
možnosti

Že učitelky v době, kdy si děti hrají venku, "jen" posedávají je logické a správné - ony totiž "jen" dávají pozor, děti nepotřebují, aby je stále někdo komandoval, vystačí si samy. Rodiče se taky neúčastní všech dětských her.

Že jim pustí televizi, to je věc jiná a rozhodně ne optimální.

Paní dotazovatelce bych poradila, ať klidně dá dítko do školky, na kolektiv, na jiný režim, na nepřítomnost rodičů atp.si bude muset zvyknout. A když to přijde až se začátkem povinné školní docházky, bude to pro dítě těžší, protože s náročným nájezdem na školní povinnosti se bude muset navíc popasovat i se stresem z odloučení.

Já jsem byla ve školce jen do 4 let, pak se narodil můj bratr a tehdy matky na mateřské nemohly dávat starší děti do školky. A myslím, že mi to chybí. Dodneška mám problém začlenit se do zaběhnutého kolektivu - např. nástup do nové práce je tak peklo na zemi.

7 0
možnosti

Není to tím,to je povaha člověka.Já mám pětiletého syna a ve školce je od 3 let.Kamaráda má ve školce jednoho - bratránka,syna od sestřenice.Kdyby mohl,byl by doma,prostě kolektiv nemusí,kolektivní hry a sporty nesnáší.Že se změní ve společenského člověka už nedoufám,ale i s tím se dá žít.

0 0
možnosti

nevím nevím. chůva minimálně 100 Kč/h, 8 hodin denně, 2 dny v týdnu, 4 týdny v měsíci = 6400 Kč. to je rozhodně dražší varianta, než co běžně nabízí soukromé školky při denní docházce. při zkrácené by to bylo ještě míň. tolik k logice argumentů v příspěvku. a jinak k otázce: záleží na dítěti. jsou děti, které kolektiv milují, a jiné, které v něm trpí. matka by měla vědět, co její dítě potřebuje, přinejmenším v takto zjevné věci.

3 0
možnosti

Vy znate soukromou skolku za mene nez 6.400 kc na mesic? Sem s ni...

0 0
možnosti

Já si myslím, že to není nutné. Vidím to na svém příkladu - do školky jsem chodila do 3 let a do kolektivu jsem nikdy moc nezapadala, měla jsem hrstku přátel a ti mi stačili. Třeba mimo domov (prázdniny) jsem vždy měla problém se bavit s cizími dětmi...učitelka taky říkala, že jsem i ve školce musela mít každý den prostor jen pro sebe, kdy jsem si prohlížela dětské knihy atd...na druhou stranu třeba moje matka, která žádnou školku neabsolvovala, vyjde s každým na počkání, je velmi společenská, lidi ji vyhledávají...spíš to bude i o individuální nátuře dítěte. Tu prostě nezmění žádný systém...

1 0
možnosti

Nevím, proč když to šlo dříve, tak v dnešní době ne. To je přemýšlení matky, která si prostě neumí poradit. Samozřejmě že dítě potřebuje svoje vrstevníky, a školka ještě nikomu neublížila. Není nad to mít dítě ve 20 a moc se s ním nepárat. Tak jsme vyrostli my a nechápu, že naše generace teď řeší takovéhle věci. Kdyby mamina potřebovala jít do práce a přes to nejel vlak a neměla peníze na chůvu, tak by to dítě prostě do školky šlo a hotovo a přežilo by.

6 1
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti

U nás se to řešilo před půl druhým rokem. Ve školce bylo místo a brali tam i děti maminek na mateřské. Syn chtěl, aby malá(tehdy tříletá) tu školku zkusila, snacha nebyla moc pro, její matka vyloženě proti, já neutrální, ale spíš pro. Tak nastoupila, nic hrozného se nedělo, ale prvních 14dní to občas zaskřípalo. Chodila jen na dopoledne a oběd. Pokud byla jen trochu nachlazená, zůstala doma, občas něco donesla domů, nedávno vši a brzy nato neštovice;-). Teď tam chodí ráda, má pár kamarádek, stýkají se i mimo školku, teď ve 4letech chodí do pěvecko-dramatického kroužku pro malé děti (většinou známí školkáčci). Sice ze začátku jakoby zdětinštěla (snacha ji měla hodně dobře naučenou stolování a i v dalších věcech byla napřed), už se to ale spravilo. Výhoda je v tom, že má kamarádky a až máma nastoupí do práce, tak už nebude vůbec žádný zádrhel se školkou. Mladší sourozenec je zvyklý doprovázet do školky, tak až přijde čas, tak ten tam zapadne bez problémů.

Takže u nás to chtělo pozvolný start, netlačit na pilu, ale bylo dobré do toho jít.

3 1
možnosti

Dát nebo nedat dítě školky, aby se socializovalo a vybudovalo si pořádnou imunitu, to je velká věda v rozhodování.

1 1
možnosti

Asi jsem četla jiný článek, než řada zdejších diskutérů.

Nezdálo se mi z dotazu maminy, že by její strachy o dítě byly někde za hranou. Rozhoduje se, co dál, tak oslovila odborníka.

Bohužel použila při formulaci dvě slova - ODLOŽIT a ZAOPATŘIT, z kterýžto dovodil odborník Legner celou škálu vadných charakterových vlastností matky. Od úporné touhy mít vše cele pod kontrolou po zabezpečení svého strachu pustit dítě do světa.

Já z tohoto nevinného dotazu nic takového vyčíst nedovedu. Vím ale, že bych si nechtěla přijít si pro radu někam, kde by mě rozebrali pomocí dvou jinak neškodných slov a sdělili mi svou nezvratnou "pravdu o mně".

A celá řada diskutujících nereaguje na text, sdělení, co říká matka, nýbrž na to,co říká o matce pan psychlog.

6 3
možnosti

J10a93n 21F93r47o16l86í53k

15. 1. 2016 17:29

Psycholog je magor. Péče vlastní rodiny je nenahraditelná. Často i zdánlivě solidní chůva cizí dítě bije. Ve školce se přece jen excesy tak snadno nedějí, protože tam není anonymita prostředí. Ovšem školka je vhodná od 4 let věku, kdy se většina dětí osamostatňuje.

3 1
možnosti
Foto

Pane Legner, uhodil jste hřebík na hlavičku. Palec nahoru! R^

1 0
možnosti