Diskuze

Voda, která (ne)zabije chuť dezertu. Pronikněte do tajů aquasommeliérství

Červené víno ke zvěřině a bílé k rybě. Jasně, to vědí všichni, ale co voda? Napadlo vás vybrat si k jídlu tu správnou? Takovou, která dezert nezabije, ale podtrhne jeho chuť.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Voda musí mít minimálně 5% alkoholu ! :-)

0 0
možnosti

Těžká voda k těžkému vínu - to je voda složená nikoliv z jednoho atomu kyslíku a dvou vodíku, ale místo vodíku je tzv. deuterium nebo tritium, tj. má dva nebo tři protony. Použití má v jaderném průmyslu. Třeba když by se do sklenice s touto vodou mrskla krychlička plutonia místo ledu, tak by to teprve dostalo ten správný říz :-)

2 0
možnosti

jo, jo speciálně těžká voda pobavila ;-D

0 0
možnosti

Jede a já myslela te je to vtip že seriálu Neviditelní. Archivní Štrbské pleso ale oni to myslí vážně. Chtěla bych mít jejich starosti.

2 0
možnosti

Kolik se v ČR uživí aquasommeliérů?

1 0
možnosti

Koučka přes chuť vody :-)

1 0
možnosti

Tohle mi trochu připomíná scénu z Penn & Teller: Bulshit, kdy hostům v luxusní restauraci nabízeli předražené vody s exotickými jmény a každý si je nemohl vynachválit. Když jim ale prozradili, že je všechny natočili ze stejné zahradní hadice, už tak nadšení nebyli.

4 0
možnosti
Foto

Boooze, dneska se da vynosna cinnost udelat uplne ze vseho (kostovaci vody, sex kouci, lide, kteri nas nauci tanec vaginy - to opravdu neni vtip, videla jsem na to na vlastni oci letacek -...). Samozrejme proc ne, kdyz se na to lide chytnou, nabidka a poptavka plati stale. Ovsem rikam si, jestli to neni i dusledek hloupnuti populace, ktera by se uz dnes snad bez motivacnich knih a kurzu a koucu vseho druhu nedokazala ani rozmnozit, najist, vychovat dite...

3 0
možnosti

Stačila mi věta, že voda z kohoutku je všude zhruba stejná. Jestli tohle tvrdí aquasommeliérka, tak jí asi moc chuťových buněk nezbylo.

Aquasommeliérství je kravina, vybírat vodu podle typu jídla je slušná snobárna. Nicméně nepoznat, že chuť kohoutkové vody je radikálně rozdílná, tím se totálně odkecala. A ne, není to jen otázka množství chloru. Záleží na zdroji vody (různá tvrdost, různé minerály), způsobu úpravy i rozvodech. Ovlivňuje to pak i připravené nápoje, zejména čaje (tvorba různých usazenin). Vzhledem k tomu, že jako nealko piju zejména klasickou kohoutkovou vodu (protože nic slazenýho mi nechutná a bubliny nemám rád), tak ty rozdíly v chuti prostě poznám. Založit si na tom živnost mne ale nenapadlo. No, moje blbost, mohl jsem být za vodou.

10 0
možnosti

přesně tak - doma v Modřanech máme údajně stejnou vodu (ze stejného zdroje, se stejnou úpravou) jako v práci v Karlíně. Přesto je ta domácí vyloženě dobrá a ta karlínská vyloženě nechutná, tak tu pijeme vodu ze stojanu.

1 0
možnosti

a budou z nás aquaholici :-) otevřou se aquárny a žíznivý okna a fast drinky a budeme jedna velká aqua rodina  :-)

0 1
možnosti

Milena Jalůvková nikdy nenapíše komentář, jen z vesela rozděluje mínusy. Ta ženská buď neumí psát, a tak jen mínusuje, nebo se bojí ozvat..?8-o :-)

0 0
možnosti

J13a98n 92N32o70v46á26k

8. 9. 2015 8:52

Voda se musí napřed přefiltrovat kvasinkama ;-D

0 0
možnosti