Diskuze

Dětem po císařském řezu pomůže tekutina z matčiny vaginy

Dětem po císařském řezu by s imunitou mohla pomoct tekutina z matčiny vaginy, resp. bakterie, které v ní žijí. V zahraničí si nová technika, která je teprve na počátku testování, vynesla označení vaginal seeding (volně přeloženo jako poševní sázení).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

L16a86d77a 47N49o89v51a12k

5. 9. 2015 2:04

někteří lidé by měli zůstávat spíše v rubrice revue, kde jsou pro ně informace mnohem srozumitelnější...

0 1
možnosti

Z mateřského mléka dítě samozřejmě nezíská přirozené osídlení kůže a střev, jelikož mléko (pokud není infekce mléčné žlázy) nemá mikroby. Je to směsice bílkovin, tuků, sacharidů, imunoglobulinů, vitaminů a minerálů, nezbytných pro růst dítěte a v průběhu laktačního období se složení mléka mění. Mléko sterilní není, jelikož matčina kůže je kolonizována bakteriemi. Průchod vaginou je nejlepší a zcela přirozený způsob, jak dítě naočkovat správnými bakteriemi.

0 0
možnosti

Bohatě stačí je nechat přisát k prsu a kojit.

0 3
možnosti

To bude vyzivna diskuze mezi superekobio rodickami a nejkonzervativnejsimi muzi na idnes :-)

Dite musi vaginou prolezt, protoze to prirozene jinak nejde, nejsem si prinosem mikroorganismu v porodnich cestach moc jista (ja treba jsem musela dostat pred porodem ATB, takze to asi takova hitparada nebude), osidleni strev snad dite ziska z materskeho mleka. A tady se, myslim, dostavame k jadru pudla. Na "zapade" (sem pocitam i velka Australska mesta) zeny rodi cisarem planovane (boji se bolesti, napr.) a verim tomu, ze pak ani nijak zvlast nekoji (po cisari je s laktaci casto problem nebo si nechteji kazit postavu + velmi kratka materska dite k umelemu dovede tak jako tak) a to uz jsme u problemu s alegii, astmatem a nadvahou...mozna je to jen muj mylsenkovy konstrukt, ale zda se mi, ze zminovana autorka zamenuje korelaci a kauzalitu.

1 3
možnosti

Oni mají na mysli zdravou vaginální mikroflóru. Ve Vašem případě, kdy jste byla nejspíše kolonizovaná streptokokem agalactiae, tzv.GBS+, který pokud není profylakticky ošetřen před porodem, může napáchat na dítěti při průchodu porodními cestami pěknou paseku - pneumonie, meningitidy či sepse, to experimentování nepřipadá v úvahu, což v článku bylo i uvedeno. Ani já v tom nevidím žádný dramaticky závratný přínos pro podporu imunity dítěte...

3 0
možnosti

... je dítě kolonizováno fekálními bakteriemi .....  omg to zní strašně 8-o;-D

0 1
možnosti

Konečně nějaký zajímavý článek, sice to bude chtít další zkoumání, ale líbí se mi, že se někdo zabývá tím, proč příroda některé věci zařídila určitým způsobem a ne jinak. Pozn. císaře neodsuzuji, někdy je nutný, aby se předešlo zbytečným úmrtím matek i dětí.

8 0
možnosti

L49a11d56a 28N59o71v41a21k

2. 9. 2015 12:31

je to sice zajímavé, ale příroda zařídila i to, že člověk začal některé věci dělat jinak... Jsme součástí přírody...

0 1
možnosti

;-D;-D Mám po ruce tři děti, které se mi narodily císařem a zcela určitě o ně nebylo postaráno tak, jak mělo podle článku....že bych si vzala gázu a šla napravit to, co lékaři zanedbali?

4 4
možnosti

Záleží jak jsou velké. U větších bude lepší otírat jen menší část povrchu kůže 8-o

0 0
možnosti

Ať je novorozenec rozený přirozenou cestou nebo císařským řezem, jediné co se s jeho tělem má dělat, je ho buď zabalit do nahřáté pleny nebo ho položit na holé břicho matky a přikrýt nahřátou plenou. Dítě má na kůži svou vlastní ochranou vrstvu v podobě zbytků mázku, který by se minimálně 2 hodiny neměl narušovat žádným odstraňováním, koupáním či otíráním mulovými čtverci s poševním sekretem. Tím získá dítě kredit do budoucnosti 100x vice než aplikování "studie" o tekutině z matčiny vaginy v praxi...

1 2
možnosti

8-o já zírám... sto pro bych chtěla být mezi těmi 21 z Portorika co dítě po narození otřeli něčím co měli chvíli v pipině 8-o svět se zbláznil ...;-D

0 15
možnosti

Ono při běžném porodu totiž to dítě normálně prochází tou "vaší" PIPINOU, tak asi proto

16 0
možnosti